Zdravie a wellness

22 úžasné výhody Comfrey pre pokožku, vlasy a zdravie

22 úžasné výhody Comfrey pre pokožku, vlasy a zdravie

Matka príroda vybavila nás s jeho rozmanité flóry, z ktorých každý má úžasnú a jedinečnú sadu vlastností. Kostihoj je jedným z zázračných bylín nájdených v prírode. To je nabitý radom zdravotných výhod, ktoré je jedným z najužitočnejších byliniek robia. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o kostihoja a jeho rôznych zdravotných výhod.

Je to listovej bylina, ktorá sa vyskytuje vo veľkom množstve v USA a niektorých častiach Európy. Tento nádherný bylina sa najlepšie darí v úplnej slnku alebo čiastkové odtieňov. Odporúča sa nosiť rukavice pri vyberaní kostihoja listy. Listy a korene tejto rastliny majú liečivé vlastnosti a tak sa predávajú na trhu vo forme mastí. Kostihoj bol uznaný oboma bylinkárov a poľnohospodári pre svoju univerzálnosť.

Pre lepšie pochopenie výhod kostihoja, že využívanie tejto nádhernej byliny boli uvedené nižšie:

Nutričných výhodách kostihoja

Kostihoj je nielen liečivá bylina, ale aj nutrične bohaté bylina. Obsahuje vitamíny, minerály, a nespočet fytochemikálie, ktoré sú veľmi účinné antioxidanty. Korene a listy kostihoja obsahuje alantoín a tanínu, ktorý podporuje novú generáciu buniek. To tiež obsahuje kyselinu rosamarinic, ktorá pomáha pri znižovaní fytochemických látok.

load...

Kožné Výhody kostihoja

Kostihoj je bylina šetrný k pokožke, ktorý obsahuje chemické látky, ktoré chránia pokožku pred poškodením a napomáha v procese generovania nových buniek. Pred využitie kostihoja pre pokožku, je vhodné poradiť sa s odborníkom kože, aby sa zabránilo alergie alebo pupienky na koži. Takže, tu sú rôzne kožné výhody kostihoja:

1. Poskytuje hydratáciu

Poskytuje hydratáciu kože. Kostihoj je znamenitá voľba pre tých, ktorí majú suchú alebo citlivú pokožku.

2. Čistenie pleti

Vzhľadom k tomu, že má sťahujúce vlastnosti, funguje to ako nádherný prečistenie pokožky.

3. Odstránenie škvŕn

Kostihoj je skvelou voľbou, ak chcete, aby sa odstránili tie nechcené škvrny a tmavé škvrny. Prítomnosť allantoinin v kostihoja pomáha pri hojení väčšine kožných problémov.

load...

4. Lieči Skin

Lieči popáleniny a zmenšuje jazvy spôsobené nimi. Lieči hrubú a poškodenú pokožku vďaka svojim hydratačným vlastnostiam.

5. Lieči choroby kože

Kostihoj tiež lieči lupienku (ochorenie kože, ktorá robí kože svrbí a červená, a je poznamenaný šupinaté škvrny) a ekzém (kožné ochorenie, kde škvrny na koži stal zapálené a drsné, spôsobujúce pľuzgiere). Kostihoj tiež pomáha pri liečbe kožných vredov.

Výhody kostihoja na vlasy

Hustý, lesklé vlasy zvyšuje vašu krásu. A nie je tajomstvom, že môžete vyskúšať niekoľko produktov pre starostlivosť o vlasy získať stratenú lesk a zdravie vlasov. Keď ste pripravení experimentovať, prečo ísť zelená s vašimi produkty pre starostlivosť o vlasy?

6. Controls vypadávanie vlasov

Vypadávanie vlasov je jedným z najčastejších problémov, vlasy dneška. Kostihoj je prírodná bylina, ktorá pomáha pri cúvaní vypadávanie vlasov.

7. Potenciálne zložkou v farbenie

Všetci vieme, chemickej báze farbiva sú veľký nie, pretože vážne poškodiť vaše vlasy v dlhodobom horizonte. Aby sa zabránilo z umelých farbív, mali by ste použiť prírodné farbivá obohatené kostihoja. Kostihoj je liečivá bylina, takže to nebude poškodiť vaše vlasy, ale živiť sa so základnými živinami. Je tiež preukázané, v boji proti lupinám.

8. Obnoví Sheen na vlasy

Používanie kostihoj okrem iných prírodných ingrediencií pre váš lokálny tonikum dokazuje prospešné pre vlasy. Obnovuje lesk a objem do vlasov.

9. Podmienky Hair

Kostihoj pomáha výživné a úpravu vlasov.

Zdravie Výhody kostihoja

Zdravie je bohatstvo. Ak ste zdravá, ste pripravení vyhrať svet. Kostihoj je uznávaný ako liečivé rastliny pre jeho niekoľko zdravotných výhod. Oni sú:

10. Podliatiny a Vytknutie

Uplatnenie kostihoj priamo na pomliaždeniny a výrony pomáha pri znižovaní bolesti.

11. Kožné vredy

To úspešne lieči kožné vredy.

12. Rany

Kostihoj listy môžu byť použité ako pasta alebo jej šťavy môžu byť použité na otvorené rany. Tým sa zabráni zárodočné nahromadenie, ktoré môžu spôsobiť infekciu v postihnutej oblasti. Diabetickej vredy možno tiež liečiť pomocou Kostihoj listov pasty.

13. Broken Bones

To tiež pomáha pri liečbe zlomenej kosti.

14. Antidote

Kostihoj je protijed na ťažké menštruácie.

15. Znižuje bolesť

Pomáha pri znižovaní bolesti na hrudníku, bolesti kĺbov a zápalu (bolesť a opuch).

16. Lieči kašeľ

Kostihoj je známy tiež ako liek na kašeľ, bolesť v krku, a choroby ďasien. Lieči hnačka a je vraj pomôcť rakovinu vyliečiť tiež.

17. Zmierňuje bolesti a zápalu

Rimania a Gréci používali kostihoja list na liečenie zlomenín. Kostihoj listy majú protizápalové vlastnosti, ktoré robia jej aplikácie prospešné pre rýchlejšie hojenie bolesti. To tiež pomáha liečiť reumatoidná artritída a osteoartritída.

18. Zmierňuje Throat Problémy

Použitie kostihoja odchádza do kloktadla a ústne vody je populárno používa na zmiernenie vredov. Má upokojujúci účinok na sliznice v tele, ktorý pomáha jasné kašeľ a poskytuje úľavu pri bolesti v krku. Jedná sa o účinný bylina, ktorá môže vyliečiť väčšinu dýchacie ťažkosti a choroby.

19. Uľahčuje trávenie

Bylinný čaj vykonané pomocou kostihoj listy stimuluje sekréciu tráviacich štiav v žalúdku. To pomáha v rýchle trávenie potravy a predchádza problémom, ako je pálenie záhy, kyslosť a ďalšie podobné problémy. Upokojujúci vplyv to má na tráviaci trakt bráni nepohodlie trávenia súvisiace.

20. Zaparenín

Masti vyrobené za použitia kostihoja list extrakty sú účinné na úľavu od detí z veľmi bežný problém zaparenín. Jedná sa o mierne a majú mäkký dopad na detskú pokožku. Avšak, pretože pokožka dieťaťa je veľmi chúlostivý, je treba dbať, aby zistili, či masť vyhovuje dieťa, alebo nie.

Ďalšie výhody

21. Okrasné rastliny

Kostihoj je tiež používaný ako atraktívne okrasná rastlina so svojimi značnými zelenými listami. Vzhľadom na to, že môžu byť pestované v rôznych podmienkach, je ľahko k dispozícii po celý rok.

22. Tekuté hnojivo

Kostihoj obohacuje žiadny kompost a robí to účinnejšie. Hromady kostihoj listy sa sušia ťažká voda vedierka na nich, aby sa nasýtený tekuté hnojivo. Tie majú štipľavý zápach, ale sú veľmi účinné pri príprave hnoja, a pridať úrodnosť do pôdy.

Dúfajú, že článok bol informatívne, a vy by ste žať znalosti o rôznych zdravotných výhod z kostihoja. Nezabudnite sa podeliť o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...