Zdravie a wellness

15 úžasných výhod Bugle pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných výhod Bugle pre pokožku, vlasy a zdravie

Bugle - bežne známy ako Bugleweed nie je naozaj bežné. Nie je to len ďalší burina, ktorý rastie divoko ani nie je okrasná rastlina, ako to vyzerá na obrázku vyššie! Je to úžasná bylina, ktorá je zabalené s množstvom dobra a výhody. Táto bylina bola široko používaný v staroveku ako prírodný liek na kašeľ, respiračné poruchy, a dokonca nefunkčné štítnu žľazu. Navyše, to bol známy ako prírodný narkotikum.

Člen rodiny mincovne, listy a kvety poľnice závode slúžiť niekoľkým liečebné účely. Jeho použitie nie je tak časté ako mäta a veľmi málo výskumov bolo vykonané na ňom doložiť svoje výhody. To je dôvod, prečo úžasné bugleweed výhody sú ešte byť preskúmaný.

Pred rozpletení výhody bugleweed bylinu, poďme sa bližšie pozrieť na to, čo presne to je.

Čo je Bugleweed?

Známy botanicky ako Lycopus virginicus, to je vytrvalá rastlina, ktorá všeobecne sa darí vo vlhkých oblastiach. Balíčky s rôznymi fotochemických zlúčenín, vrátane triesloviny, lykopén, kyselina lithospermic, chlorogenové kyseliny, kyselina kávová, kyselina rozmarínová, a kyseliny ellagovú, to je tiež dobrým zdrojom živice a horčíka. Ak sú zdroje, ktoré majú byť veril, táto rastlina vďačí za svoje liečivé vlastnosti k množstvo kyseliny lithospermic a ďalšie organické kyseliny.

load...

Bugleweed Výhody pre kožu:

1. Podporuje rýchle hojenie:

Obklad z bugleweed sa aplikujú lokálne na rany je známe, že to hojí rýchlejšie. Je tiež známe, že poskytujú účinnú úľavu od popálenia. Odvar z kvetov a listov vo víne sa používa na rozpustenie krvi, ktorý sa zrazená kvôli modriny. Jeho styptický príroda zabraňuje nadmernej strate krvi, dláždiť cestu pre rýchlejšie hojenie.

2. Zlepšuje pleti:

Cigáni použiť extrakt z tejto rastliny k zlepšeniu ich pleti. To bolo tiež používané ako kozmetický prostriedok v staroveku. Ale pozor pred použitím poľnice ako kozmetický ako žiadna štúdie boli vykonané doložiť svoje kozmetické vlastnosti.

Zdravie Výhody Bugleweed:

3. Zmierňuje respiračnej tiesne:

Táto bylina je známa pre svoje silné vykašliavanie a proti kašľu vlastnosťami. To umožňuje, aby bol použitý ako účinný liek na kašeľ, ako aj rôznych iných respiračných ochorení. Teplý šálka čaju bugleweed uvoľňuje sliznice, decongests dýchací systém a napomáha k rýchlejšiemu zotaveniu. Pripravte infúzie od máčanie 1 lyžičky sušené listy bugleweed rastliny v 200 ml vody po dobu 15 minút. Kmeň a piť tento trikrát denne, aby dýchací systém zdravý.

load...

4. Udržuje hladinu zdravé štítnej žľazy:

Štúdie naznačujú, že infúzie sa s listami Bugle môže regulovať funkciu štítnej žľazy. To brzdí syntézu prebytočného hormónu štítnej žľazy, zmiernenie a prevenciu hypertyreóza a jeho pridružené negatívne dopady.

5. Natural Relaxačné Agent:

Tinktúra, rovnako ako čaj z tejto byliny je známe, že vlastniť vlastnosti proti úzkosti. Plus, ktoré sú bohaté na antioxidanty. Synergické fungovanie týchto vlastností jej umožňuje obmedziť voľné radikály, ktoré spôsobujú stres a depresie. Jedná sa o dobre známe prírodné sedatívum taky. To umožňuje, aby bol použitý ako alternatívny liek na stres, úzkosť, depresia a dokonca aj nespavosť.

6. Zlepšuje zdravie srdca:

Štúdie vykonané na tejto byliny naznačujú, že má silné srdce posilňovacie vlastnosti. Bugle pomáha pri zachovaní zdravého rýchlosť srdcového tepu uvoľnením búšenie srdca. Je tiež známe, že je účinný pri liečbe Gravesovej choroby, čo je podmienka, kde si tlkot srdca špirály v nekontrolovateľným spôsobom, opustili svoj dych a vratká.

7. Zmierňuje menštruačné kŕče:

Štúdie ukazujú, že tento burinu môže pomôcť ženám, ktoré trpia intenzívne predmenštruačný poruchy. Táto bylina je známa zmierniť úzkosť, napätie, a stres zažil v tejto fáze tým, že zlepší prietok krvi. Je účinný aj pri znižovaní bolesti skúsený v prsiach počas pre-menštruačné fáze. Infúzia rovnako ako tinktúra z křídlovku je známe, že poskytujú ženám bezproblémový periódu reguláciu menštruácie a uvoľnenie kŕče.

Ženy, ktorí sa chcú odstaviť svoj maličká, môžu tiež využiť pomôcť tejto byliny, ako je známe, znížiť či dokonca potlačiť produkciu materského mlieka.

8. Efektívna liek na tuberkulózu:

Bugle bol predložený ako účinný bylinný liek na tuberkulózu. Je známe, že je účinnejšie v prípadoch, keď má na hrudi nehu, srdcovej slabosti, rovnako ako búšenie srdca aj pacienti trpiaci tuberkulózou.

9. Pozitívny vplyv na diabetes mellitus 2. Typu:

Tinktúra je známe, že majú hypoglykemické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní hladiny cukru v krvi. Pomáha tiež pri zmiernenie bolesti, rovnako ako kontrakcie skúsený diabetikov typu 2 v tkanivách ich sliznice.

10. Pomáha pri chudnutí:

Byť nízkej výhrevnosti a bohaté na hypoglykemické vlastnosti, táto bylina môže byť používaný tými, ktorí sú na chudnutie režimu. To tiež pomáha v boji proti nadmernej úrovne chuť do jedla, čo vám znemožňuje prejedanie.

11. Trvá na krvný tlak úrovne:

Táto rastlina je anti-hypertenznej a anti-hypotenzný činidlo. To vás chráni pred negatívnym vplyvom nízkeho a vysokého krvného tlaku, aby vaše telo bojového fit.

12. Podporuje digescie:

Prirodzene bohaté tonikum pre vaše telo, pomáha pri zmiernení žalúdočné ťažkosti. Reguluje chuť do jedla a podporuje trávenie. Je tiež známe, zmierniť podráždenie vyvolané hnačky, napomáha k rýchlejšiemu zotaveniu z hnačky. Bugle čaj tiež pomáha pri liečbe rôznych žalúdočných porúch, vrátane trávenia a dyspepsia. To je tiež účinný liek na črevnú a žalúdočnej sliznice.

13. Platí pre dyzúria:

Dyzúria je zdravotný stav, kedy je močenie sprevádzaný intenzívnou bolesťou. Prírodné diuretikum, trubka je tiež vaso-relaxancium. Tieto vlastnosti pomáhajú upokojiť svaly močového traktu, zmiernenie bolesti spojené s touto podmienkou.

14. Natural zápalu Agent:

Bolo to a je ešte použitý ako alternatívny liek na vysokou horúčkou, a to najmä v prípade, že je sprevádzaná krvácaním z nosa. Je tiež známe, že upokojenie napätej nervovú sústavu, pomáha pri znižovaní vysokej teploty zažili pri horúčke.

15. Zabraňuje nadmernému Krvná strata:

Bugle je známe, že zníženie hemoroidov a krvácania z nosa príliš. Tinktúra rovnako ako čaj pripravený za použitia trubku je známe, že je účinný pri potlačení krvácanie počas močenia.

Ako používať Bugleweed?

Bugle je najlepšie používať vo forme tinktúry alebo čaju. Ak používate čajové vrecúška, potom strmý 1 čajový sáčok poľnice listy v 200 ml vriacej vody po dobu 8 minút. Ak chcete, aby nápoj byť silnejší, potom lúhovať 10 minút. Spomeňte si na infúzie horkú chuť. Takže môžete pridať asi 1 lyžička každej z medu a citróna znížiť horkosť.

Môžete si tiež pripraviť čaj s sušených listov. Použitie 1 lyžička sušených poľnice listov. Strmé sa v 200 ml vody po dobu 10 minút, kmeň, spríjemňujú podľa potreby a pitie.

Bugle burinu tinktúry sú k dispozícii na trhu príliš. Pridajte 6 až 12 kvapiek šťavy alebo vody a piť trikrát denne.

Bugleweed nežiaduce účinky:

Rovnako ako u inej rastliny, poľnice bylina tiež môže mať vplyv na vás negatívne. Je dôležité byť si vedomý svojich vedľajších účinkov ho používať bezpečne.

  • Táto bylina má hypoglykemický účinok a je vhodné, aby diabetici poradiť so svojím lekárom skôr, než začnete túto bylinu. To môže drasticky znížiť hladiny cukru v tele, a to najmä pri použití spolu s predpísanými liekmi.
  • Bugle nie je vhodné pre tých, ktorí trpia hypotyreózou.
  • Tehotné ženy by sa mali vyhnúť použitie tejto byliny pretože nie sú k dispozícii žiadne vedecké dôkazy, ktoré podporujú jeho použitie počas tohto stavu.
  • Dojčiacich matiek sa tiež odporúča, aby zostali ďaleko od poľnice, ak chcú začať odstavenia.

Využitie poľnice nie je tak časté ako inými bylinami, a tam je nedostatok zavedených dôkazov, ktoré podporujú svoje výhody. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete používať byliny, aby sa zabránilo nepriaznivým účinkom na zdravie.

Aké sú vaše myšlienky o bugleweed využitie? Už ste niekedy používali? Podeľte sa s nami hneď dole v komentároch!

load...