Zdravie a wellness

Nedostatok vitamínu K - príčiny, príznaky a liečba

Nedostatok vitamínu K - príčiny, príznaky a liečba

Vitamín K je životne dôležité živiny, ktorý hrá dôležitú úlohu pri zrážaní krvi a modifikácie proteínov. Tento vitamín pomáha zachovať hustotu kostí a zdravie ciev. Vitamín K sa vyskytuje v dvoch formách; vitamín K1 a vitamín K2. Vitamín K1 možno získať z rastlín, zatiaľ čo vitamín K2 sa vyrába v hrubom čreve baktériami. Odporúča sa konzumovať 90 mikrogramov / deň vitamínu K. Ak nespĺňajú požadované množstvo vitamínu K, môže to viesť k vážnym zdravotným problémom. Jedinec s Nedostatok vitamínu K by sa mal poradiť s lekárom pre správnej diagnózy. Nedostatok vitamínu K je dôsledkom zlých stravovacích možností. Zelenina, ako je špenát, brokolica, kel, kvaka, hrášok, cestoviny, vajcia, celozrnný chlieb a cibule sú dobrým zdrojom vitamínu K.

Príčiny:

Vzhľadom k tomu, vitamín K je vyžadovaná pre mnoho životne dôležitých telesných funkcií, mali by ste konzumovať potraviny bohaté na vitamín K. Nedostatkom základných vitamínov sa zvyčajne stáva v dôsledku zlých stravovacích návykoch. Nedostatok vitamínu K je veľmi závažný problém a je potrebné riešiť náročné prírodné potraviny alebo doplnky stravy. Nedostatok vitamínu K je vzácna, lebo tieto baktérie v hrubom čreve môže produkovať interne. Ďalšie veci, ktoré môžu spôsobiť nedostatok vitamínu K sú:

1. Zdravotné problémy ako žlčníka alebo cystickej fibrózy, celiakia, žlčových ochorenia a Crohnova choroba.

Ochorenie pečene 2.

3. Pri krvi-riedidla

4. Vážne popáleniny

Príznaky:

1. Krvácanie do zažívacieho traktu.

2. Krv v moči.

3. Chybný zrážanie krvi a krvácanie.

4. Vyššia zrážanlivosti incidentov a anémia.

5. Nadmerné ukladanie vápnika v mäkkých tkanivách.

6. Kôrnatením tepien alebo problémov vápnika súvisiacich.

7. Alzheimerova choroba.

8. Zníženie prothrobin obsahu krvi.

Nedostatok vitamínu K je možné zabrániť po správnej diéty. Vitamín K bohatá strava obsahuje zelená listová zelenina, vajcia a sóju. Vitamín K pacientov s deficitom môžu tiež perorálne doplnky po konzultácii s lekárom.

load...

Vitamín K Nedostatok ochorenia a liečba

Tu sú rôzne vitamínu K nedostatku choroby a liečby, ktoré sú s ním spojené.

1. Rakovina:

Štúdie ukázali, že osoba s najvyšším príjmom vitamínu K mal najnižšie riziko vzniku rakoviny a zníženie o 30% vo možnosť rakoviny.

2. Osteoporóza:

Vysoká úroveň výsledkov vitamínu K pri veľkej hustoty kosti, zatiaľ čo nízka úroveň rovnaké príčiny osteoporózy. Osteoporóza je ochorenie kostí vyznačujúci sa slabými kosťami. To môže viesť k veľkým problémom, ako je riziko zlomenín a pádov. Vitamín K zlepšuje zdravotný stav kostí a znižuje riziko u žien po menopauze.

load...

3. Kardiovaskulárne problémy:

Vitamín K2 pomáha v prevencii kôrnatenie tepien, čo spôsobuje ischemickej choroby srdca a srdcového zlyhania. Vitamín K2 môžu tiež držať mimo ukladanie vápnika v obložení tepien.

4. Nadmerné krvácanie:

Vitamín K je široko známy ako zrážacie vitamínu. Vitamín K pomáha pri znižovaní rizika krvácania v pečeni. Nedostatok vitamínu K môžu spôsobiť krvácanie z nosa, krv v moči alebo stolici, dechtovitá čiernu stoličku a ťažké menštruačné krvácanie.

5. Ťažká menštruačné krvácanie:

Hlavnou funkciou vitamínu K je zrážanie krvi. Nízke hladiny vitamínu K v tele môže spôsobiť ťažké obdobie. Z tohto dôvodu konzumovať potraviny bohaté na vitamín K pre zdravý život.

6. Krvácanie:

Nedostatok vitamínu K krvácanie (VKDB), sa označuje ako podmienka krvácanie u novorodencov. Toto ochorenie je tiež nazývaný hemoragickej choroby. Deti sa zvyčajne rodia s nízkou úrovňou vitamínu K. Bábätká sa rodia bez akýchkoľvek baktérií v črevách a nemajú dostatok vitamínu K z materského mlieka.

7. Easy modriny:

Nedostatok vitamínu K môžu spôsobiť otlaky a opuchov. To ďalej povedie k nadmerné krvácanie. Vitamín K môže znížiť modriny a opuchy.

8. Starnutie:

Nedostatok vitamínu K môže tiež spôsobiť vrásky vo vašom smiech liniek. Z tohto dôvodu konzumácia vitamínu K je dôležité, aby zostali mladí.

9. Hematóm: 

Vitamín K je základná živina pre koagulačné mechanizmy. Vitamín K zabraňuje kontinuálne krvácaniu. Tento vitamín obracia proces zrážanlivosti krvi.

10. Vrodené chyby:

Nedostatok vitamínu K môžu viesť k vrodené chyby, ako skrátenie prsty, ploché nosovej mosty, Cupped uši, zaostalých nosa, úst a polovice tváre, mentálna retardácia a defekty neurálnej trubice.

11. Zlé zdravie kostí:

Kosti potrebujú vitamín K, aby sa správne využiť vápnik. To pomáha budovať a udržiavať pevnosť a integritu kostí. Vysoký obsah vitamínu K vedie k väčšej hustoty kostí.

Dúfajú, že článok bol informatívne. Prosím, zanechajte nám komentár.

load...