Zdravie a wellness

3 Cardamom vedľajšie účinky, ktoré by ste si mali byť vedomí

3 Cardamom vedľajšie účinky, ktoré by ste si mali byť vedomí

Kardamom je populárny indický bylina hojne používaný pri príprave niekoľkých kuchýň. Všeobecný názov Bylina je "Choto elaichi" alebo "elaichi" (Hindčina) a rastie v pomerne veľkom počte v ázijských krajinách, ako je India. Vedecký názov kardamónu je Elletaria cardamomum (1). Indiáni, ktorí majú radi korenie v takmer všetkých pokrmov použiť na pridanie kardamóm v odrôd potravín a predovšetkým tých sladkých pre chuť a obohatený chuťou.

Tento menší aromatická bylina má mnoho zdravotných výhod, ak sú konzumované správne. Všeobecne platí, že bylina má veľmi menej vedľajších účinkov, ale po požití rovnakej môže viesť k niektoré vážne zdravotné následky. Preto je nesmierne dôležité poznať správne dávkovanie bylín, aby sa zabránilo sa ktorýkoľvek z nežiaducich účinkov.

Bežne známy Zelené kardamóm nežiaduce účinky:

Ak ste Ind, musíte vedieť, že kardamóm je označovaná ako kráľovná korenie v Indii. Táto ochutený a aromatické rastliny je často používaný ako bylinné doplniť. Môže sa však prekvapí, aby vedeli, že tento relatívne menej škodlivá bylina má niektoré nežiaduce účinky. Následky sú výraznejšie, keď je príjem je vyšší ako požadovaná čiastka. Niektorí ľudia, ktorí žuť kardamóm ako zvyk, môže dôjsť k niektoré nežiaduce účinky občas. Pozrite sa na niektoré z najčastejších vedľajších účinkov kardamonu.

load...

1. Alergia kvôli kardamóm

Ak sa používa pre dlhšiu dobu a vo veľkom množstve, kardamóm môže viesť k niekoľkým nevysvetliteľných alergickým reakciám. Kožné alergie známy ako kontaktnej dermatitídy je populárny druh kožné vyrážky vyvinutý v dôsledku nadmerného príjmu kardamonu (2). Niektorí ľudia môžu tiež skúsenosti včelstiev v prípade, že sú citlivé na kardamónu, ale sanie kardamonu nevedomky. Opäť platí, že niektorí z vás môžu byť precitlivení na kardamonu. Môže tiež dôjsť typ dýchacích problémov, ak budete konzumovať kardamóm príliš. Keď majú respiračné alergické reakcie spôsobené kardamonu by ste mohli sledovať nasledujúce príznaky.

 • Hrudníka alebo hrdla tesnosť
 • Nepríjemný pocit
 • Bolesť v hrudi
 • Dýchavičnosť
 • Respiračné ťažkosti
[Čítajte: Saffron nežiaduce účinky]

2. Žlčových kameňov Komplikácie kvôli kardamóm:

Vedeli ste, že nadmerná konzumácia kardamónu by mohlo viesť k žlčový kameň? Áno, niektoré z nedávnych štúdií ukázali tento vzrušujúci informácie popredného časopisu o niekoľko dní späť. To je často zistilo, že náš tráviaci systém nedokáže úplne absorbovať kardamóm. To má za následok sedimentáciu rovnakých semien vo vnútri nášho tela. Tento proces nakoniec vedie k rastu žlčníka kamene. Ďalej, ak ste už tento problém, mali by ste sa zdržať mať to. Jesť kardamóm je prísne, nie 'pre pacientov žlčníka kameň. Zvýšenie bolesti žlčových kameňov silne ak máte príjem prebytok kardamóm náhodou. Výskumy preukázať, že príjem kardamóm vedie k infekcii a krvácanie, keď pacient žlčový kameň príjem rovnaké (3).

3. Liekové interakcie kardamonu:

Tie by mali konzumovať kardamóm vedome, ak ste po každom poskytnutom zdravotnom kurzu (4). Je tomu tak, pretože niektoré lieky môžu interagovať s kardamónom nepriaznivo a viesť k vážnym zdravotným následkom. Ak ste z nedbanlivosti k tejto situácii, môže prerásť v poruchu, pre ktorú jesť lieky. Mnohí z nás si nie sú vedomí tejto interakcie a pokračovať s kardamóm pravidelne. Pravdepodobnosť, že liekové interakcie je vyššie u ľudí, ktorí konzumujú rovnaké ako pravidelný zvyk, bez toho aby vedel následky. Vyhnite sa jesť to ako úst osviežovač ak náročné niektorý z nasledujúcich typov liekov.

load...
 • Lieky proti HIV
 • Anticoagulants
 • Pečene lieky
 • Antidepresíva
 • Aspirín
 • Protidoštičkové lieky
 • Žlčových kameňov lieky
 • Syndróm dráždivého čreva lieky
[Čítajte: Saw Palmetto nežiaduce účinky]

Ako sa vyhnúť kardamóm nežiaduce účinky

Nechápte strach vyššie uvedenými kardamóm semená vedľajších účinkov. To je stále menej škodlivá bylina môžete mať s istotou. Avšak, to je vždy lepšie konzumovať akýkoľvek jedlý zachovanie limitu. Nikdy konzumovať rovnaké nadmerne. Vždy sa poraďte so svojím lekárom, či môžete jesť kardamóm, keď ste trpia akékoľvek zdravotné poruchy.

Vyvážiť kardamóm vedľajšie účinky a prínos z dôvodu zaistil riešenie, ktoré vedie k lepšiemu zdraviu! Ste našli tento článok užitočný? Ešte zanechajte nám komentár.

load...