Zdravie a wellness

13 neočakávaných vedľajších účinkov kokosového oleja

13 neočakávaných vedľajších účinkov kokosového oleja

Je vskutku nečakané - dokonca poznať, že kokosový olej má vedľajšie účinky.

Ale to robí. A niekedy, že vedľajšie účinky môžu byť nebezpečné.

Čo je dôvod, prečo vedieť o nich je veľmi dôležité. Čítajte ďalej poznať niektoré neočakávané vedľajšie účinky kokosového oleja. Ale pred tým, poďme sa pozrel na jeho výhody.

load...

Kokosový olej Výhody - Krátka

Hovoriť o kokosový olej, a jeho výhody sú tým, čo vyskočí do našej mysle. V skutočnosti existuje viac ako 1500 štúdií, ktoré potvrdzujú healthfulness kokosového oleja. Väčšina z jeho výhod možno pripísať na mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom (MCFA), ktoré sa tiež nazývajú zdravé tuky. Dôvodom je, MCFA sú ľahšie stráviteľné a nie sú ľahko uložené ako tuk. Tiež majú antimikrobiálne a protiplesňové vlastnosti.

Prínosy sú početné - priamo z zlepšenie zdravia srdca k podpore funkcie obličiek, zlepšuje nervovú sústavu chrániť pečeň proti smrteľné ochorenie, tento olej robí divy.

Ale čo je to, čo sme tu hovoriť, čo?

Má Kokosový olej nejaké vedľajšie účinky?

Áno. Robí. Ale tento aspekt vyžaduje jasnosť.

Kokosový olej je na trhu k dispozícii v dvoch formách - panenský kokosový olej a obchodného kokosového oleja.

Panenský kokosový olej je najčistejšia forma oleja. To nie je spracovaný. Z tohto dôvodu sa radí vyššie o výhodách. A je dodávaný s takmer žiadne vedľajšie účinky. Ale obchodné kokosového oleja (ktorý väčšina z nás používa, prípadne) je spracovaná variant. To predsa má niektoré nežiaduce účinky. Niektoré z nich patrí priberanie na váhe a nárast zlých hladiny cholesterolu.

load...

V nasledujúcich riadkoch budeme rozširovať o týchto nežiaducich účinkov.

Nežiaduce účinky kokosového oleja

Existujú tiež potenciálne negatívne vedľajšie účinky kokosového oleja, ktoré sme nevedeli o. Pozrite sa na niektoré z prekvapivých vedľajších účinkov požitím kokosového oleja

1. Hnačka

Môže kokosový olej spôsobiť hnačku? No, kokosový olej sa obvykle užíva ústne bojovať vnútorné bakteriálne infekcie. Tento proces ničenia baktérií môže viesť k určitým krátkodobé vedľajšie účinky. A jeden z nich je hnačka. Tam by mohlo byť ďalším príznaky spojené s príliš.

Ak chcete minimalizovať príznaky, je potrebné najprv spotrebovávať olej v malých množstvách - a postupne sa prepracovať až do požadovaného množstva.

2. Akné Breakout

To je viac pravdepodobné, že sa stane s jedincami s nadmerne mastnú pleť. Kyselina laurová v kokose zvyčajne pomáha pri zabíjaní baktérií akné-pôsobiť. Ale to je v prípade, že koža, ktorá nie je príliš mastná. V opačnom prípade by mohol byť problém.

Čo môžete namiesto toho urobiť, je použiť kokosový olej ako nosné oleje. Použiť aj iné kožné-friendly éterických olejov, spolu s kokosovým olejom, získať úľavu od akné.

3. Vysokých hladín cholesterolu

Podľa správy na Harvard Medical School, kokosový olej, nemusí byť zdravé ako iné rastlinné oleje (ako je olivový olej alebo sójový olej), čo sa týka hladiny cholesterolu v krvi (1). Hoci kokosový olej môže zvýšiť dobrého cholesterolu, nemusí byť výhodné pre ostatné zdravé rastlinné oleje.

Zvýšenie príjmu kokosového oleja bolo spojené s nárastom celkového cholesterolu, rovnako ako LDL (zlý cholesterol) (2).

Nasýtené obsah tuku v kokosovom oleji, je vyššia ako u iných tukov alebo olejov (maslo alebo olivový olej), (3). A bolo zistené, že vysoké hladiny nasýtených tukov vedú k zvýšeniu zlého cholesterolu, čo môže nakoniec viesť k zdravotným komplikáciám.

4. Črevné tiesne

Jedinci s fruktózy malabsorpciou sú zvlášť náchylné k tomu. To je v podstate, keď má niekto problémy absorbovať fruktózu, čo má za následok zažívacích problémoch - vrátane črevnej núdzi. Hoci kokosový olej neobsahuje fruktózu, všetky ostatné výrobky z neho robia. Ak trpíte akékoľvek črevné núdzi alebo problémy súvisiace post spotreby výrobkov obsahujúcich kokosový olej, budete vedieť, čo robiť - poraďte sa s lekárom.

Početné potravinárske výrobky na báze kokosového oleja tiež obsahujú fruktan, ktoré sú vyrobené z malého reťazca fruktózy. Fruktan môže tiež spôsobiť zažívacie ťažkosti.

Jedinci zažívajú zažívacie úzkosť post konzumácii týchto potravín tiež často reagujú na brokolica, cesnaku, cibule, pšenica, a ružičkového kelu.

Niektoré zlúčeniny zvané siričitany sú prítomné v sušený kokos (ak nie je v kokosovom oleji), ktorý môže tiež spôsobiť zažívacie problémy. Najlepším riešením by mohlo byť odstránenie všetkých foriem kokosu zo svojho jedálnička a uvidíme, či sa príznaky zlepšia. Ak nie, navštívte svojho lekára.

5. Alergia

Aj keď nie tak rozšírené ako iné formy alergie, kokosový olej spôsobuje alergie, ak je citlivý na to. Niektoré z alergických reakcií patrí nevoľnosť, vyrážky, ekzémy, žihľavka, vracanie a anafylaxia (smrteľnou núdze, ktorá zahŕňa problémové dýchanie).

Podľa štúdie Boston, deti majú arašidové alergie (alebo alergické na orechy), sú menej pravdepodobné, že bude alergický na kokosovom oleji (ako kokosový nie je v podstate matice, ale ovocie) (4). Napriek tomu, ak má Vaše dieťa niektorý z týchto alergií, je lepšie sa poradiť so svojím lekárom skôr, než nechať je pokúsiť kokosový olej.

Tu je to, čo by ste mohli potrebovať, aby sa zabránilo, ak ste alergický na kokosovom oleji (alebo akúkoľvek formu kokosu) - čokolády, koláčov a popcornu, ktoré predávajú v kinách.

Ak máte podozrenie, ktoré majú alergické reakcie na kokosovom oleji, je lepšie sledovať svoje príznaky do stravovacieho denníka. Post, ktorý môžete navštíviť svojho ošetrujúceho lekára. To vám pomôže získať vhľad do alergie.

V zriedkavých prípadoch, dalo by sa dokonca vyvinúť závažné príznaky alergií - tieto môžu zahŕňať zrýchlený tep, opuch tváre, a točenie hlavy. Ak ste sa stretli niektorý z nich, ihneď navštívte svojho lekára.

Existuje jedna látka zvaná kokosový diethanolamid, vyrobený z kokosového oleja, ktorý sa používa ako prostriedok na ručné umývanie kvapalín. Podľa fínskej štúdie, niektorí jednotlivci skúsený alergie po použití produktov, ktoré obsahujú túto látku (5).

6. Alergické reakcie u detí

Hoci kokosový olej je dobré pre deti, existujú určité aspekty, ktoré majú byť uchovávané v pamäti. A najdôležitejšie z týchto aspektov je poruchu štítnej žľazy. Ak vaše dieťa má hypotyreózy, upustiť od používania kokosového oleja (alebo príbuzné výrobky) pred konzultáciou s lekárom. Dôvodom je, že ropa by mohla zhoršiť stav a dokonca spôsobiť alergické reakcie u niektorých detí.

7. Môže poškodiť srdce

Podľa American Heart Association, jesť menej nasýtených tukov a nenasýtených tukov je najlepší spôsob, ako predchádzať ochorenia srdca. A kokosový olej, je vyššia na nasýtené tuky, môže poškodiť srdce.

Hoci kokosový olej tiež obsahuje nenasýtené tuky, neexistuje žiadny výskum, ktorý ukazuje, zmierniť škodlivé účinky nasýtených tukov.

Jedna správa uvádza, že kokosový olej obsahuje ďalšie zlé tuku ako hovädzie alebo masla (6). A podľa inej štúdie Nový Zéland, kokosový olej zvyšuje zlý cholesterol vo väčšej miere, než nenasýtených rastlinných olejov (7).

V skutočnosti bolo zistené, že dokonca aj čistý panenský kokosový olej, aby 92% nasýtených tukov - čo je najvyššie množstvo nasýtených tukov v každom tuku (8).

8. Bolesti hlavy

Jednotlivci vykonávajúci detoxifikáciu pomocou kokosový olej (pre kvasinkových infekcií, a to najmä), často zažiť bolenie hlavy. To sa stane, keď mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom v kokosovom oleji rozbitie kvasinkových buniek (ktoré spôsobujú infekciu), čím sa uvoľní vlnu plesňových toxínov do krvného riečišťa.

9. Štítnej žľazy

 Presvedčenie, že kokosový olej môže vyliečiť činnosť štítnej žľazy, je len to, že viera. A nie je pravda (9). To je preto, že neexistuje dostatok dôkazov o tom, ako efektívne kokosový olej môže byť pri zlepšovaní zdravia štítnej žľazy (10).

10. Problémy s Oil Vytiahnutie

 Ak ste citliví na kokosovom oleji, používať to na olej ťahom by mohol byť dobrý nápad. Namiesto toho môžete použiť slnečnicový alebo sezamový olej na tento účel, pretože tiež môže pomôcť zabiť škodlivé baktérie.

Jeden dôležité poznamenať, pokiaľ ide o olej ťažnú sama o sebe, že to nie je náhradou kefovanie. Nič nemôže odstrániť baktérie a zubný povlak z vašich zubov lepší ako čistenie zubov každý deň.

11. Problémy s použitie ako mazivo

Áno, kokosový olej (panenský kokosový olej, máme na mysli) by mohlo byť prirodzená. Ale určite môže mať zložky, ktorých bezpečnosť a účinnosť zatiaľ nie sú známe. Čo je dôvod, prečo používať olej ako osobné mazivo nemusí byť bezpečná možnosť.

Kokosový olej je tiež známe, že mení pH vagíny, čo spôsobuje kvasinkových infekcií. To môže tiež zhoršiť latex v latexové kondómy a spôsobiť vážne problémy. Z tohto dôvodu, je potrebné nepoužíva žiadny druh mazivá na báze oleja s latexovými kondómami.

12. Candida

Hoci kokosový olej môže pomôcť liečiť Candida, čo je obzvlášť znepokojujúce sú die-off príznaky. Tie sa vyskytujú v dôsledku toxínov uvoľnených umierajúci Candida.

13. Liver Damage

Tieto sa stredne dlhým reťazcom mastných kyselín v kokosovom oleji sú transportované do pečene, kde je premenený na energiu. Podľa niektorých odborníkov, rýchlosť, s akou sa tieto MCFA priviedol do pečene môže spôsobiť ťažkosti. To by mohlo klásť dôraz na pečeň a dokonca poškodiť orgán v priebehu času. Ak máte akékoľvek ochorenie pečene alebo diabetes, je odporúčané, aby sa zabránilo kokosový olej alebo akúkoľvek inú potravu obsahujúce MCFA.

Ale potom sa celá teória je špekulatívne. Avšak, to je vždy lepšie zostať na bezpečnejšie strane, nie?

Negatívne vedľajšie účinky kokosového oleja, aj keď nie veľa, môže byť nepríjemné. Čo je dôvod, prečo musíte byť opatrní, ak ste alergický na kokosovom oleji, alebo...

Kokosový olej doplnky

Kokosový olej doplnky robiť teraz povesť bezpečia. Však nie sú bez vedľajších účinkov, ktoré sú často rovnaké ako oleja.

Ľudia s otázkami obličiek alebo dehydratácie, musia zdržať prijímania oleja alebo jeho doplnenie. To platí aj pre fyzické osoby s vysokou hladinou cholesterolu. �

Dôležitejšie je, že dávkovanie doplnku sa musia starostlivo sledovať. Prevyšuje požadovanú dávku by mohla spôsobiť nevoľnosť. Tiež, keď ste nakupovanie pre kokosový olej doplnky, musíte zaistiť, že kapsule je bez aditív a mazív. Je lepšie, keď ste tiež vedieť, zdroj a výrobný proces oleja v doplnkoch.

Osobitné upozornenia a varovania

V prípade tehotných a dojčiacich žien, kokosový olej je pravdepodobne bezpečné, ak prijaté v bežných množstvách. Keďže bezpečnosť väčšieho množstva je známe, že je lepšie držať sa potravinárskych čiastky.

Ak hovoríme o deti, nevieme, jeho bezpečnosť v prípade, že olej sa užíva perorálne alebo na dlhšiu dobu (11).

Ďalším problémom je to, čo už bolo povedané - cholesterolu. Tam je protichodné dôkazy, v skutočnosti. Čo je dôvod, prečo je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom skôr, než sa rozhodnete pre čokoľvek.

Zachovať výšku spotreby normálne. To je o tom. Kokosový olej je prirodzené a zdravé a neuveriteľné. Ale iba spoliehať na to nie je vhodné.

Ako sa má tento príspevok o tom, aké sú vedľajšie účinky kokosového oleja vám pomohol? Ak viete, ďalšie varovanie kokosový olej, dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...