Zdravie a wellness

10 úžasných výhod Shorea Robusta

10 úžasných výhod Shorea Robusta

Už ste čítal o tom, ako Shorea Robusta sa môžu ukázať ako zázračný liek na mnoho zo svojich chorôb? No, čo ste čítal, je pravda. To predsa má veľa mnoho zdravotných výhod, ktoré môžu ukázať ako požehnanie pre vás.

V tomto príspevku, budete môcť zistiť, ako tento strom môžu využívať vaše zdravie a zvýšiť svoj blahobyt. Pokračuj v čítaní!

Shorea Robusta - Krátky:

Shorea Robusta, tiež známy ako Sal strom alebo Shala, je dobre známy strom, ktorý možno nájsť v celej Indii a okolitých krajinách. Tento mladý-vyzerať ako strom má hladkú kôru s niekoľkými brázd. Jeho listy sú vajcovité-podlhovasté a strom má biele kvety. Sal strom má náboženský význam v budhizmu a hinduizmu, a je tiež používaný pre liečebné procedúry.

load...

Nižšie sú uvedené zložky a prvky Shorea robusta, ktorá vám ponúkajú úžasné výhody:

1. Rala:

Živica stromu Sal sa aplikuje zvonka vo forme pasty na liečbu bolestivých opuchov. Rala je silný sťahujúci a má vysoký antimikrobiálne vlastnosti. Tieto dve dôležité vlastnosti Rala, aby to prekvapujúce, prísada do bylinných mastí. Rala pomáha očistiť rany a urýchľuje hojenie.

2. Bhagnasandhanakrut:

Zlomeniny sú bolestivé a môže zahŕňať dlhodobú liečbu a starostlivosť. V tejto oblasti, Bhagnasandhanakrut, ďalším dôležitým prvkom vo stromu Sal, je veľmi účinný pri hojení zlomenín v tele. Ayurveda používa tento kľúčový prvok zo stromu Sal urýchliť lieky na zlomeniny a poranenia s žiadnymi vedľajšími účinkami.

load...

3. Asra-Dagdharuk:

Popáleniny a rany potrebovať rýchle opravné prostriedky, než sa zhorší. Sú tiež bolestivé a Ayurveda uznáva význam hojenie popálenín a rán bez viditeľných jaziev. Asra-dagdharuk z Sal strom nesie jedinečnú vlastnosť hojenie popálenín a rán, ako je mágia. Ayurveda spolieha na túto životne dôležitého prvku v jeho medicíne pre účinné lieky na popáleniny a zranenia.

4. Vishaha:

V dnešnej dobe sa namáhanie vysokými a znečistenie všade okolo, naše telá sa stali hot spot pre baktérie napádať. Ak imunita je nízky, môže infekcia ľahko nastaviť v tele. Vishaha prvok vo stromu Sal, je dobre známy pre svoje anti-toxické vlastnosti a môže byť len to, čo lekár nariadil pomôcť odplaviť toxíny z tela a vyčistiť telo infekcií. Tento prvok tvorí kľúčovou zložkou mnohých Ajurvédske lieky k vyliečeniu infekcie.

5. Vranashodhana:

Tento prvok v strome Sal pôsobí ako rýchle prečistenie a hojí rany. Funguje to dobre opraviť kožné bunky. Niet divu, že nájde miesto hrdosti v ajurvédskej medicíne, ktorá kladie dôraz na dôležitosť hojenie rán v minimálnom čase.

6. Graha:

Ayurveda má liek na takmer všetky neduhy a stromu Sal alebo Shorea Robusta je dobre obdarený lieky na mnohých chorôb. Graha, ďalším dôležitým prvkom vo stromu Sal, je známy pre svoje absorpčné vlastnosti a bolo zistené, že byť úspešný v liečbe ťažkej hnačky.

7. Karnarogahara:

Ušné infekcie a ďalšie ochorenia ucha môže byť nepríjemná a veľmi bolestivé. V niektorých prípadoch môže dokonca narušiť normálny život. Ajurvédske veda zistila, že dôležitým prvkom vo stromu Sal, Karnarogahara, môže vyliečiť ušné infekcie a uľahčiť rad porúch sluchu. Preto Karnarogahara sa používa na liečbu porúch sluchu, a teda Shorea Robusta ide dlhú cestu pri pomôcť zbaviť ušné infekcie a porúch.

8. Badhiryahara:

Tu prichádza ďalšie účinné liečivé použitie Shorea Robusta! Sal strom je zistené, že spôsob, ako zaobchádzať s hluchotu. Mnohé formy ušných ochorení tiež nájsť účinný liek s liekmi obsahujúcimi Badhiryahara.

9. Svedahara:

Bad telesný pach v dôsledku nadmerného potenia môže byť turn-off. Obete zlého telesný pach trpia nízkym sebavedomím a bojovať s inými psychologickými problémami. Ajurvédske medicíny má riešenie tohto problému, a Shorea Robusta stúpa k príležitosti ponúkať liek na tento problém. Vynikajúci nástroj pre zníženie nadmerné potenie, Svedahara sa používa ako účinný dezodorant.

10. Sphotahara A Kandunashana:

Ak hľadáte liek na svrbenie, Ajurvédske medicíny ponúka vynikajúci liek bez vedľajších účinkov. Shorea Robusta má kľúčový prvok zvaný Sphotahara & Kandunashana ktoré môžu poskytnúť úľavu od ťažkým svrbenia. Varí sa tiež spôsob, ako mizne s liekom obsahujúcim tieto dva prvky.

Vedľajšie účinky:

Neexistujú žiadne viditeľné vedľajšie účinky Shorea robusta. V skutočnosti, to je venovaná deťom k lepšiemu zdraviu a ľahko stráviteľné. To je tiež podaný dojčiacim matkám, pre lepšiu produkciu mlieka. Avšak predtým, než začnete šórea mohutná, poraďte sa s lekárom, najmä ak ste tehotná alebo ste dojčiaca matka.

Použitie Shorea Robusta:

  1. Shorea Robusta má trvanlivé drevo, a je vyhľadávaný v stavebníctve.
  2. Jeho listy sa sušia, aby sa taniere a misy s názvom patravali.
  3. Jeho listy sú zdrojom potravy pre dobytok a kozy.
  4. Ďalším dôležitým Shorea Robusta použitie je v Ajurvédske lieky. Jeho adstringentné vlastnosti hrajú dôležitú úlohu pri liečbe kože, žalúdka, ušné a sušiče ochorenia.
  5. Obsahuje výťažok, ktorý sa používa na prípravu kadidla s názvom dhup a Agarbatti, ktoré sú použité v náboženských obradoch v Indii.
  6. Používa sa aj pri výrobe mäkkých voskov, laky, farby a uhlíkové papiere.

Olej sa extrahuje zo Shorea Robusta semien, sa používa ako olej na varenie. Jej semená sú tiež jedia po praženie. Sal maslo sa často používa lokálne pre varenie a ako náhrada za kakaové maslo počas prípravy čokolády. Jej koláče sú používané ako krmivo pre dobytok a hydinu.

Takže, čo ešte čakáte! Vstúpite Ak do svojho najbližšieho prírodne obchodu a priniesť domov tento div med, ktorý môže liečiť bežné choroby rýchlejšie, než si dokázal predstaviť!

Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Komentovať v poli nižšie!

load...