Zdravie a wellness

Dialyzačná diéta pacientov: 4 dôležité zložky na monitorovanie

Dialyzačná diéta pacientov: 4 dôležité zložky na monitorovanie

Vy alebo váš milenec bol diagnostikovaný s obličkovými problémami môže byť srdcervúce.

S dobrou stravou, a to aj chronickým ochorením obličiek môže byť controlled.One môže viesť aktívny a normálny život. Tu je všetky informácie, ktoré potrebujete o tejto diéte.

Prečo je dialýza pacienta diétna Tak hovorili?

Všetky krv v tele prechádza obličkami. Aj keď spíme, obličky pracovať na čistenie krvi a odstránenie odpadu a toxínov z tela. Sú tiež riadiť rovnováhu tekutín a reguláciu hladiny elektrolytov v tele.

load...

Ak vaše obličky prestane fungovať aj pre pár minút v deň, celý zostatok v tele môže byť vyvolaná hore nohami! Keď obličky prestane fungovať normálne, telo potrebuje dialýzu na odstránenie odpadu a toxín v tele, ktoré môže byť aj inak fatálne.

Ak je odpad a toxíny v tele začnú stavať, pacient dialyzovaní môže začať cítiť zle od žalúdka. Dialyzačnej strava zaistí, že príjem potravy nie je ťažké na obličky, a pacient môže udržať až do ďalšieho zasadnutia dialýzy. Vaša strava tiež zaistí, že nemáte príliš slabý!

Najlepšia diéta dialýzy pacientov

Ak ste podstupujú rad dialýzy, bude vaše stravovacie obmedzenia skôr minimálne. Avšak, uistite sa, že nejete nezdravé. Dialyzačné diétny plán zdôrazňuje, že na jedlo dobré a zdravé jedlo v pravidelných krátkych intervaloch.

load...

Zatiaľ čo vy môžete jesť Most potraviny, je potrebné dávať pozor na Fourthings vo vašej strave:

1. Draselný:

Hoci životne dôležitý minerál, ktorý je toľko potrebné v ľudskom tele pre normálne fungovanie nervov, kedy hladina draslíka ísť vysoká, že môže spôsobiť nepravidelný srdcový tep, zlyhanie srdca alebo dokonca náhlu smrť! S obličky nefungujú správne, je dôležité obmedziť príjem tohto minerálu cez prísnu diétu.

Väčšina ovocie a zelenina sú bohaté na draslík. Lúhovanie zeleniny môže pomôcť znížiť hladinu draslíka podstatne, čo je bezpečné na konzumáciu. Tu je, ako to urobiť.

 • Olúpeme zeleninu a vložte ich do misky s vodou, aby sa zabránilo stmavnutie.
 • Teraz nakrájajte na plátky alebo na kocky.
 • Namočiť plátky alebo kocky kocky v teplej vode cez noc.
 • Meniť vodu v dopoludňajších hodinách a umožniť lúhovanie po dobu niekoľkých ďalších hodín.
 • Variť vegetariáni s vodou v pomere 1: 5. Vypustiť vodu a konzumovať vegetariáni.

Ak ste v pokušení jesť ovocie alebo dva, to tesne pred vašou dialýzy, aby sa zabezpečilo, že sa vymyje počas relácie.

Čo jesť:

Vegetariáni, ako je karfiol, mrkva, kapusta, uhorky, fazuľa a ovocie, ako sú jablká, melón, ananás, a grapes.You môže mať tiež výdatné jedlo z ryže, Dals a pšenice.

Povedzme, že NE:

Čokolády a sušené ovocie.

Vegetariáni, ako sú paradajky a zemiaky.

Balené ovocné nápoje

Zelení ako Palak

2. Sodný:

Dôležitým elektrolyt už prítomné v ľudskom tele, pomáha sodného v

 • Reguláciu BP a objem krvi
 • Vysielacie podnety pre fungovanie nervov, rovnako ako svalové kontrakcie
 • Regulácia základnej rovnováhy kyseliny v telesných tekutinách a rovnováhy

Hoci hrá dôležitú úlohu v tele sodný, konzumujú príliš veľa môže obrátiť fatálne pre tých, ktorí majú problémy s obličkami, pretože obličky nedokáže účinne odfiltrovať prebytok sodíka. Nechal Nadbytok sodného za sebou môže spôsobiť:

 • Opuch
 • Stres na srdce
 • Dýchavičnosť
 • High BP a srdcové zlyhanie

Je preto samozrejmé, že by ste mali moderovať spotrebu soli. To je najlepšie, aby si zvyknúť jesť potraviny bez salt.If nemožno urobiť, je nutné poradiť so svojím dietológom vedieť, koľko si môžete konzumovať. Vyhýbať sa soľou nízky obsah sodíka, ktoré sú bohaté na draslík!

Čo môžete jesť:

Čerstvá zelenina, poha, bylinky a koreniny, Paneer, čerstvé ovocie atď

Povedzme, že NE:

Nakladaná zelenina

Lupienky

Papads

Syr

Maslo

Sýtené nápoje.

3. Fosfor:

Jedná sa o minerálne hojne nachádzajú v len o niečo jeme. Pomáha skladovanie energie v tele. Fosforu spolu s vápnikom tiež hrá dôležitú úlohu pri tvorbe kostí a zubov.

Zvýšená hladina fosforu v krvi môže spôsobiť:

 • Renálne ochorenia kostí
 • Svrbenie kože
 • Tvrdé usadeniny na kožu, srdce a dokonca aj tepien

Čo môžete jesť:

Čerstvá zelenina a biely chlieb.�

Povedzme, že NE:

Kura

Orechy

Vajíčka

Čokoláda

Sója potraviny

Paneer

Syr

Mlieko

Ovos

4. Kvapaliny:

Zníženie príjmu tekutín je najväčšie utrpenie pre takmer každého pacienta s dialyzačným. Obličky odstránenie nadbytočných tekutín z tela, a keď prestane fungovať, začne zadržiavať vodu. To môže spôsobiť opuch a dýchavičnosť ako prebytočné tekutiny začnú presakovať do pľúc.

Množstvo tekutiny, ktoré môžu byť odstránené v priebehu dialýzy je pomerne obmedzený. Vybratie nič viac ako 400 ml vody môže spôsobiť rad veľmi nepríjemných príznakov.

Tipov, ako znížiť príjem tekutín:

 • Stále čo robiť. Ak nechcete pracovať na plný úväzok, doprajte si koníčky, ktoré vás udržia obsadené a rozptýliť myseľ. Ak je aktívna myseľ, nebude myslieť tekutín.
 • Popíjať po pohár vody, nie prehĺtať dolu. Piť po dúškoch sa nasýtiť vaše smäd rýchlejšie.
 • Piť tekutiny, ako je čerstvé limetkovej šťavy, namiesto vody. Budete prekvapení, že budete piť polovicu toho, čo by ste prehltol vodu.
 • Znížiť príjem soli. Viac soľ znamená väčšiu smäd.
 • Piť veľmi horúce alebo veľmi chladné tekutiny. To neumožňuje prehltnutie dole a obmedzí vás dúškami. Týmto spôsobom budete konzumovať menej tekutiny.

Tak ťažké, ako sa zdá, s vytrvalosťou, budete čoskoro sami nastavíte do rutiny a stravy. Aj naďalej môžete jesť zaujímavé jedlo, ale majte na pamäti to, čo obsahujú a koľko z nich je pre vás dobré.

Aké sú vaše Sneak triky, ako zostať pod kontrolou? Dajte nám vedieť v komentároch pod!

load...