Zdravie a wellness

Boj diabetu s kurkum

Boj diabetu s kurkum

Kurkuma. Máme všetci čítať mnoho mnoho vecí o tom, ako to pomáha liečiť toľko neduhov. A proti cukrovke, ľudia jednoducho zvyknutý prestať hovoriť o tom! Pýtate sa, prečo tomu tak je prospešné? To je to, čo je o tomto článku! Budeme vám rozprávať o tom. Ale ešte predtým, že máme trochu chceme sa s vami podeliť o kurkumou a diabetes.

Kurkuma

Rodák z južnej Ázie, kurkuma je cenený pre svoje kulinárske a lekárskych služieb, ktoré už od staroveku. To je koreň alebo podzemok z Curcuma Longa, ktorý je trváca rastlina z čeľade zázvoru. Prvotným zložkou tejto byliny je kurkumín, ktorá by urobila tmavo oranžovo-žltej farby, ľahko horkastú a pikantnú chuť a horčice podobné aróma tohto korenia. Je to vysoko uznávaný korenie a je používaný značne vo varení, a to najmä v indickej kuchyni, pretože jeho chuť a exotických vôní; ako efektívna sfarbenie alebo umierajúce činidlá, ktorá činí žltý odtieň tkanín, potraviny ETC; a je tiež považovaný za strach a použité v obradnej praxou v hinduistickej a budhistickej náboženstvo.

Na rozdiel od svojich kulinárskych, priemyselných a slávnostných zvyklostiam kurkuma má obrovské terapeutické a liečivé účinky. Tento podzemok je plná liečebných dávok a liečivé vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe ochorení, ako sú alergie, bolesti, infekcie, zápaly, srdcové problémy, osteoartritída, poruchy trávenia, cukrovka atď efektívne. To má zásadný význam v tradičnom liečivým liečebného systému, ako Ayurveda a čínskej medicíny systému.

load...

Kurkuma je k dispozícii vo forme podzemok, prášku, kapsule, tinktúry a oleja. Je všeobecne nemá žiadne vedľajšie účinky a je považované za bezpečné pre ľudskú spotrebu. Avšak, kurkuma doplnky, ak sú konzumované v nevhodných množstvách alebo za určitých podmienok nezlučiteľných, môže mať nežiaduce účinky, ako sú vredy, žalúdočné ťažkosti, akné, atď. Spotreba tohto korenia by malo byť tiež zabránené dojčiace matky, tehotné ženy a pacienti, ktorí by mali podstúpiť chirurgický zákrok atď.

Cukrovka

Diabetes mellitus, lepšie známy ako diabetes je skupina metabolických ochorení, ktoré narúšajú glukózu alebo cukor hladiny v krvi. To je spôsobené predovšetkým tým, buď nedostatočnú produkciu inzulínu v tele, čo vedie k diabetes typu 1 alebo irresponsiveness organizmu k inzulínu, čo vedie k diabetes mellitus 2. Typu.

Kurkuma proti cukrovke

Kurkuma je známe, že majú úžasné liečivé účinky pri liečbe cukrovky. Antioxidant, antimikrobiálne a anti-glykemickej vlastnosti spojené s kurkumín v tomto korení pomáhajú regulovať inzulínu v úrovni tela, kontroly a rovnováhu cukru v krvi a triglyceridov, zabrániť rozvoju rezistencie na inzulín alebo citlivosti na inzulín, posilnenie imunity, prevenciu infekcie a zápaly, znížiť telesného tuku a stres, a tak pomáhať pri liečbe a prevencii cukrovky.

load...

Kurkuma je k dispozícii vo forme podzemok, prášku, kapsule, tinktúry a oleja. Je všeobecne nemá žiadne vedľajšie účinky a je považované za bezpečné pre ľudskú spotrebu. Avšak, kurkuma doplnky, ak sú konzumované v nevhodných množstvách alebo za určitých podmienok nezlučiteľných, môže mať nežiaduce účinky, ako sú vredy, žalúdočné ťažkosti, akné, atď. Spotreba tohto korenia by malo byť tiež zabránené dojčiace matky, tehotné ženy a pacienti, ktorí by mali podstúpiť chirurgický zákrok atď.

Kurkuma môže pomôcť pri liečbe a zmiernenie cukrovky nasledujúcimi spôsobmi:

1. Zlepšuje celkový zdravotný stav:

Prítomnosť antioxidantov a fytoživin v kurkuma pomoc pri liečbe rad ochorení, na zlepšenie celkového zdravia a wellness más. Táto bylina čím napomáha posilnenie imunitného systému (1), bránia zdravotné problémy s cieľom zabezpečiť zdravé telo, ktoré môžu účinne a efektívne bojovať proti chorobám ako je cukrovka.

2. Posilňuje imunitu:

Antioxidant, antimikrobiálne, protizápalové, anti-glykemickej vlastnosti kurkumínu prítomného v tejto rastliny pomoc k boju a prevenciu chorôb pomocou lepšiť a posilnenie imunitného systému organizmu a tým aj pomôcť v prevencii cukrovky (2).

3. Reguluje hladinu inzulínu:

Pankreas je zodpovedný za produkciu inzulínu v ľudskom tele. Anti-glykemický vlastnosť kurkuma pomáha udržiavať správnu funkciu pankreasu, regulovať a vyváženie hladiny inzulínu, zabrániť rozvoju rezistencie na inzulín v tele, znižujú hladinu krvného cukru a triglyceridov v krvi, a tým prispieva k účinnej liečbe diabetu. (3)

4. Redukuje nežiaduce telesného tuku:

Nadváha alebo problém obezity je rizikovým faktorom pre diabetes. Kurkumín pomáha kontrolovať triglyceridov a cholesterolu v tele, rovnováhu hladiny cukru v krvi a glukózy, zlepšenie trávenia, odstrániť a zabrániť hromadeniu škodlivých tukov, čím napomáha liečbe problémov obezity, nadúvanie a nežiaduce prírastok hmotnosti, aby sa ďalej zabránilo výsledný nástupu diabetes (4).

5. Zabraňuje infekcií a zápaly:

Niektoré patogény, ako je vírus Coxsackie B4 sa predpokladá, že na spustenie diabetes typu 1 u ľudí. Antivírusový, antibakteriálne a iné antibiotické vlastnosti kurkuma pomôcť na liečbu a prevenciu infekcie, a tým pomáha vyhnúť sa diabetes. Kurkuma tiež pomáha pri liečbe metabolických a zápalových chorôb, ktoré sú zodpovedné za čo spôsobuje problémy s vysokou hladinu cukru v krvi (5).

Takže to sú kurkuma a diabetes zdravotných výhod! Dúfam, že to pomohlo. Ešte zanechajte nám komentár.

load...