Zdravie a wellness

10 najlepších výhod Lemon Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

10 najlepších výhod Lemon Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

Lemon má celosvetovú známosť vďaka svojej neuveriteľnej zdravotné výhody. Tento lacný a ľahko dostupný sweet-koláč ovocie je široko používaný v rôznych receptov, ako je kurča na citróna, citrón koláče a nápojov atď čerstvo vylisované citrónovej šťavy nekončí len dávať potraviny lahodnú chuť. Niektoré výhody sú tiež spojené s konzumáciou tohto pikantné šťavy.

Vysoké množstvo vitamínu C v citrónovej šťavy pomáha pri posilnenie imunitného systému. Takže môžete mať niekoľko ochorenia u zálive tým, že pije jeden pohár citrónovej vody každý deň. Pred odchodom do komplexných podrobnosti o výhodách citrónovou šťavou pre ľudské zdravie, sa pozrieť na jeho výživnú hodnotu.

Top 10 Zdravie Výhody citrónovej šťavy:

Stovky zázračné zdravotné prínosy sú spojené s konzumáciou citrónovou šťavou. V tomto článku som sa vypracoval na prvej desiatke medzi všetkými citrónovou šťavou prínosov. Prejdite nadol a teraz čítanie.

load...

1. Preventívne proti rakovine:

Lemon je dobre známy pre svoju bohatosť viacúčelových flavonoidových zlúčenín, ktoré bránia telo proti rôznym typom rakoviny. Tak, pravidelná konzumácia citrónovej šťavy zaisťuje prevenciu rakovinových buniek.

2. Ošetrite podráždený žalúdok:

Citrónová šťava je úžasný nápoj pre ľudí, ktorí trpia žalúdočné nevoľnosti. Zažívacie problémy, ako je hnačka alebo zápcha, aby sa cítite nepríjemne okrem botching svoj každodennej rutiny. Vysporiadať sa s takýmito problémami, nasávaného jedno sklenené citrónovou vodou na začiatku nového dňa. Môžete maximalizovať prínosy pridaním jednu čajovú lyžičku medu do tohto roztoku.

3. Vhodné pre Pečeň:

Jednou z hlavných výhod citrónovej šťavy je jeho pomoc pri zlepšení funkcie pečene a odplavovanie toxínov z tela. Tento pikantné ovocie zvyšujú produkciu žlče v tele, ktorý je vyžadovaný pre odbúravanie tukov a lipidov.

load...

4. Pomáha pri rokovaní s infekciou:

Citróny obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre posilnenie imunitného systému. Takže ju konzumuje v akejkoľvek podobe je prirodzený spôsob, ako zabrániť vírusovej infekcie, ako je studená a chrípku. Lemon voda tiež pomáha pri liečbe infekcií močových ciest.

5. Najlepšie pre hypertenziu pacientov:

Ľudia, ktorí nemajú konzumovať dostatočné množstvo draslíka, sú pri vyšších rizík stále ovplyvnená kardiologických ochorení. Citrónová šťava obsahuje uspokojivé množstvo draslíka, takže to môže pomôcť pri znižovaní rizika takýchto problémov.

6. Pôsobí ako prírodný Cleanser pre Skin:

Tieto čistiace vlastnosti citrónovej šťavy na kožu z neho robí ideálny krásy produkt robí. Väčšina žien používa citrónová šťava domáce opravné prostriedky sa dostať spravodlivého a bezchybnú pleť. Priama aplikácia citrónovou šťavou v kombinácii s medom, je najlepší spôsob, ako sa zbaviť tmavých škvŕn, zafarbenie pokožky a strií.

7. Osviežuje dych:

Citrónová šťava osviežuje dych okrem poskytovania úľavy od gingivitída a zubov bolesti. K dosiahnutiu tejto výhody, nemajú čistiť zuby hneď po vypití citrónovú vodu.

8. Robí nechty silné a krásne:

Real citrónová šťava má úžasné výhody pre vaše nechty. Masírovanie nechty s trochou citrónovej šťavy je najlepší liek, aby boli jasné a plné života. Lemon voda namočte tiež poskytuje rovnaké výhody.

9. Uľahčuje v znižovaní hmotnosti:

Citrónová šťava je najlepší moderátor pre zníženie hmotnosti, pretože vysoký obsah pektínu vlákniny v tejto šťavy ťaží boj vášho tela proti hladu chute. Pitie roztok čerstvo vylisované citrónovej šťavy a vody je účinný liek na straty kíl prirodzene. Citrónová šťava pre chudnutie je tip, ktorý pracoval pre mnoho!

10. Váhy hodnoty pH:

Budete prekvapení, učiť sa, že v ľudskom tele, citrónová šťava pôsobí ako alkalizačního potravín napriek tomu, že je kyslá. Neprodukuje kyslosť v tele. Z tohto dôvodu, tento vynikajúci nápoj by mali byť konzumované udržiavať hladinu pH normálne.

Nutričná hodnota citrónovej šťavy:

Citróny, pôvodom z severovýchodnej Indii v podhorí Himalájí, sú balené s niekoľkými zdravých živín, ako sú vitamíny (vitamín B, C a riboflavín), sacharidy, bielkoviny a minerály (vápnik, fosfor a horčík). To je zvyčajne konzumovaný vo forme citrónovou šťavou. Plod neobsahuje cholesterol ani nasýtené tuky a má nízky obsah kalórií.

Vitamín C je rozhodujúce živiny, ktoré vaše telo potrebuje, aby bol fit. Môžete splnenie požiadavky takmer 88% vitamínu C konzumovať citrón. Prítomnosť prírodný konzervant - kyselina citrónová, robí citrón najlepšie defennder pre vaše telo proti rôznym chorobám. Tak, citrón alebo jeho šťava je najuniverzálnejší doplnok k vašej celkovej fitness rutiny. Pre hĺbkové analýzy nutričné ​​hodnoty citrónovou šťavou a odporúčané denné dávky, pozrite sa na nižšie uvedenej tabuľke.

Citrónová šťava USDA Nutričné ​​Databáza:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 29 kcal 1.5%
Uhľohydráty 9,32 g 7%
Proteín 1,10 g 2%
Celkový obsah tuku 0,30 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,80 g 7%
Vitamíny
Folates 11 ug 3%
Niacín 0,100 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,190 mg 4%
Pyridoxín 0,080 mg 6%
Riboflavín 0,020 mg 1.5%
Tiamín 0,040 mg 3.5%
Vitamín c 53 mg 88%
Vitamín a 22 iu 1%
Vitamín e 0,15 mg 1%
Vitamín k 0 ug 0%
Elektrolyty
Sodík 2 mg 0%
Draslík 138 mg 3%
Minerály
Vápnik 26 mg 3%
Meď 37 ug 4%
Železo 0,60 mg 7.5%
Horčík 8 mg 2%
Mangán 0,030 mg 1%
Zinok 0,06 mg 0.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 3 ug
Karotén-α 1 ug
Kryptoxantín-ß 20 ug
Luteín-zeaxantín 11 ug
Lykopén 0 ug

Dúfam, že sa vám páčil článok. Ešte zdieľať nižšie svoje pripomienky.

load...