Zdravie a wellness

6 úžasných výhod éterického oleja Elemi

6 úžasných výhod éterického oleja Elemi

Už ste niekedy naraziť Elemi esenciálneho oleja? Vedeli ste, že to neškodné olej má mnoho zdravotných výhod? No, to robí! Predstavte si, že štiepacie hlava. Bolestivé, nie je to? Ale platí niekoľko kvapiek esenciálneho oleja Elemi a voila, bolesť odznie!

Aké ďalšie výhody to skromný hľadá olej vlastniť? Poďme zistiť tu.

Čo je Elemi Esenciálny olej?

Elemi silice pochádza z elemi alebo, canarium luzonicum 'strom. Stromy sú pôvodom z Filipín a ďalších susedných krajín. Olej sa získava zo živice stromu a je pripravený za použitia parnej destilácii. Je svetlo žltú farbu a má ostrý borovice a citrónovú vôňu. Elemi je k dispozícii značne v aromaterapii a alternatívnej medicíne ako liečiteľ mnohých ochorení (1).

load...

Elemi Výhody Esenciálne oleje:

1. Analgetický:

Analgetiká sú protibolestivý agentmi. Väčšina analgetík na trhu k dispozícii dnes často sprevádzajú nepríjemné vedľajšie účinky. Nebolo by úžasné, keby tam bol analgetikum, ktoré by mohli plniť svoje úlohy bez akýchkoľvek vedľajších účinkov? No, pozrite sa žiadne ďalšie. Elemi silica je odpoveď. Analgetické vlastnosti oleja pomáhajú bolesti odľahčovacia dôsledku chladu, výrony, horúčky. To môže tiež zmierniť bolesti hlavy, bolesti kĺbov, bolesti svalov, a migrény (2).

2. Vykašliavanie:

Pamätáš sa na svoju matku kŕmenie vám lyžice na odporne sladkého sirupu proti kašľu ako dieťa? No, ak áno, možno budete súhlasiť, že tieto expektoranciá a decongestants chutila hrozne. Avšak to, čo keby sme mohli použiť vykašliavanie, ktorého chuť bola trochu menej dotieravý? Našťastie môžeme. Elemi silice vykazuje silné vykašliavanie vlastnosti a pomáha znižovať dopravné zápchy vo vetre potrubia, nosových ciest a pľúc, čím dýchanie jednoduchšie (3).

3. Antiseptický:

Starí Egypťania elemi ako nabalzamovaná činidlo, zatiaľ čo mumifikovanie mŕtvoly. Elemi je efektívna antiseptické a tiež chráni pred ďalšou mikrobiálnej infekcií spôsobených plesňami, vírusmi a parazitmi pri liečbe sepsy a tetanus. Ďalšou výhodou je, že na rozdiel od ostatných antiseptík, elemi štípe menej a vonia lepšie. Takže až sa nabudúce budete trpieť rez zatiaľ čo sekanie zeleniny, DAB trochu elemi éterický olej na ranu.

load...

Nielenže elemi pomôcť odstrániť mikróby z rán, to je tiež dobré pre prevenciu vnútorných infekcií v rôznych orgánoch tela, ako je močových ciest, močového mechúra, hrubého čreva, čriev, obličiek a žalúdka.

4. Stimulant:

Okrem zvýšenia krvného obehu, stimulanty vykonávať celý rad činností potrebných pre telo. Stimulant, pomáha podnecovať hormonálnej sekrécie, podporuje trávenie, reguluje výtok žlče a mnoho ďalších telesných funkcií. Stimulanciá tiež vyvolávajú odozvy neurónov a zlepšenie dýchania, regulujú prietok krvi a menzes, a tiež pomáhajú dojčiacich matky (4).

 5. Tonikum:

Myslím, tonikum a myslím, že staromódny fľašu s hustou zelenou sirupu vnútri. Avšak, tonic je látka, ktorá tóny vaše telo. Rovnako ako deti, možno ste mali tí rodičia kŕmiť lyžice toniká, ktoré tvrdili nám pomôže udržať choroby preč. Toniká robiť len to. Okrem zabezpečenia hladkého fungovania obehového, dýchacieho, nervového a endokrinných systémov, toniká tiež pomáhajú chrániť telo pred infekciou a iných komplikácií (5).

6. Podporuje zdravie kože:

Neškodný Elemi éterický olej má mnoho zdravotných výhod a môže byť použitá na liečbu pomerne málo neduhy. Jeden významný prínos oleja je, že posilňuje zdravie pokožky. Jeho antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti pomôcť urýchliť obnovu rezov a modrín a podporiť vývoj nových buniek. Tieto vlastnosti robia elemi Esenciálny olej skvelé pre svoje zdravie pokožky (6).

Elemi Esenciálny olej Použitie:

Okrem použití sme vyššie uvedených, Elemi silica je dôležitou súčasťou aromaterapia a mnoho chiropraktikov používať olej k úľave od bolesti. Po stáročia ľudia používali oleja v starostlivosti o pleť.

Takže, povedz nám, či ste našli tieto informácie užitočné. Už ste niekedy používa Elemi esenciálny olej? Povedz nám nejaké príbehy, zážitky alebo ukazovatele, ktoré by ste chceli zdieľať nižšie. Zanechať komentár.

load...