Zdravie a wellness

8 úžasných výhod Fiber pre pokožku, vlasy a zdravie

8 úžasných výhod Fiber pre pokožku, vlasy a zdravie

Prechádzať akejkoľvek webovej stránky týkajúce sa zdravia alebo výrobku, a nájdete veľa rád o význame vlákniny v našej každodennej strave. Naše strava sú preplnené prázdnymi a nezdravých nasýtených tukov a sacharidov. Musí byť v ideálnom prípade nahradené vysoko kvalitných vlákien a bielkovín. Je smutné, že väčšina ľudí si neuvedomuje, na obrovské zdravotné výhody vlákniny a ako to pomáha pri regulácii telesnej hmotnosti a zvýšenie fyzickej energetickej hladiny.

Vlákno možno rozdeliť do dvoch rôznych druhov - nerozpustných a rozpustných. Nerozpustná vláknina nedostane vstrebáva v tele. Namiesto toho, to prejde tráviacom trakte do hrubého čreva, a dodáva objem na stolicu a urýchľuje pohyb čriev. Je teda pomáha pri trávení a pomáha presunúť jedlo cez črevný trakt. Rozpustná vláknina, naopak priťahuje vodu a pomáha pri spomaľuje rýchlosť trávenia. Pomalé trávenie pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi a znižujú LDL (LDL) alebo, zlý cholesterol '(1).

Preto, aby zahŕňala Fiber vo vašej strave

Kožné Výhody

  1. Pomáha V cúvaní Vek
  2. Obnoví Skin Glow
  3. Udržuje breakouts na uzde

Vlasy Výhody

  1. Posilňuje vlasové folikuly
  2. Uľahčuje produkciu melanínu

Zdravotné výhody

  1. Lieči črevné problémy
  2. AIDS v Hmotnosť management
  3. Uľahčuje vstrebávanie živín z potravy

Kožné Výhody

1. Pomáha pri cúvaní Vek

Ľudia si myslia, že nudné a vráskavá koža je nevyhnutným dôsledkom starnutia. To je pravda, ale vedeli ste, že môžete obrátiť starnutie? Je možné, aby sa zabránilo vrásky a vyzerať čo najlepšie, ak budete preberať iniciatívu v správny čas.

load...

Prečo to funguje

Vyvážená strava obsahuje dostatok antioxidanty, ako je vitamín C, ktoré prispievajú k tvorbe proteínu kolagénu, ktorý dáva pokožke pružnosť (2). Prítomnosť vlákniny bohatých potravín vo vašej strave zabezpečí, že vaše telo dostane viac času absorbovať živiny potrebné pre tvorbu kolagénu (3).

Späť na obsah

2. Obnovuje Skin Glow

Každodenné prach, špina, znečistenie a chemikálie majú tendenciu, aby sa vaša pleť nudné a bez života. Zdravá strava je pre udržanie zdravej a žiariace pleť veľmi dôležité. Okrem vitamínov a minerálnych látok, je potrebné tiež zahrnúť dostatok vlákniny alebo vlákniny vo vašej strave.

load...

Prečo to funguje

Udržanie zdravia našich orgánov prostredníctvom našej strave prispieva k dobrej fyzické zdravie, ako aj obnovuje zdravie pokožky. Napríklad, vaša pečeň a obličky stal zdanené filtrovanie toxínov z spracovaných potravín. Zlý výber potravín tiež prispieť k hormonálnej nerovnováhe, čo vedie k kožné problémy. Napríklad v prípade, že hladiny štítnej žľazy kolísať príliš často, vaša pokožka je pravdepodobné, že sa suchá a šupinatá. Strava fiber-bohatá uľahčuje vaše pečeň a obličky vyhnať toxíny z tela ľahko. To tiež pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu a činí žiariaca pleť (5).

Späť na obsah

3. Udržuje breakouts na uzde

Hlavným dôvodom pre breakouts je nezdravá tráviaci systém (6). Opakujúce sa žalúdočné ťažkosti sa pravdepodobne prejaví na koži, ako je akné a spôsobiť hroznú zjazvenie.

Prečo to funguje

Fiber-potraviny bohaté pracovať ako metlu a očistiť telo tukov, odpadov a toxínov, ktoré sa v podobe vyrážok inak zjavne na tvári, rukách a späť (7).

Späť na obsah

Vlasy Výhody

4. Posilňuje vlasové folikuly

Docela často, je to vidieť, že muži a ženy trpia akútnym vypadávanie vlasov v dôsledku nesprávnej stravy (8). Vyvážená strava, ktorá je bohatá na obsah vlákniny prispieva k posilneniu svojej vlasovej folikuly a zníženie vypadávania vlasov.

Prečo to funguje

Keď si udržať zdravej výživy, to samozrejme ukáže vo svojom vonkajšom vzhľade, vrátane kožou, vlasy a nechty. Prítomnosť adekvátne vlákniny v strave umožňuje procesy trávenie a vstrebávanie bielkovín spomaliť (9). Predĺžené absorpcie proteínov môže posilniť vaše vlasových folikulov a znižuje vypadávanie vlasov (10).

Späť na obsah

5. Uľahčuje produkciu melanínu

Fiber-potraviny bohaté na uľahčuje produkciu melanínu, ktorý je zodpovedný za farbu vlasov. Takisto odďaľuje vlasy bielenie z dôvodu oxidačného stresu (11).

Prečo to funguje

Melanín sa vyrába prevažne z proteínov prítomných na ryby a morské plody (12). Vláknina vo vašej strave spomaľuje trávenie a uľahčuje vstrebávanie bielkovín, čo pomáha udržať si farbu vlasov (13). So správnym množstvo minerálov, vitamínov, vlákniny a ďalších živín v jedle, môžete sa vyhnúť problémom vypadávanie vlasov do značnej miery.

Späť na obsah

Zdravotné výhody

6. Zachádza črevné problémy

Začlenenie vlákniny v strave pomáha liečiť črevné súvisiace s problémami, ako je zápcha a syndróm dráždivého čreva (IBS) (14), (15). Účinne odstraňuje škodlivé toxíny z tela spolu s odpadovými produktmi.

Prečo to funguje

Jednou z hlavných výhod nerozpustnej vlákniny je, že pomáha odstrániť odpadové produkty zo svojho tráviaceho traktu. Vzhľadom k tomu, nerozpustná vláknina je nestrávené, že prechádza z žalúdka do čreva, a potom sa do hrubého čreva. Absorbuje prebytočnú vodu a napučiava v zažívacom kanáli. Čistí steny čreva, ako to prebieha (16).

Pozor

Mali by ste dávať pozor na množstvo vlákna, ktoré vás zaradiť do svojho jedálnička. Príliš veľa vlákniny by znamenalo časté návštevy do kúpeľne a zníženú absorpciu minerálov. To môže tiež sa budete cítiť nafúknutý a nabubřelý.

Späť na obsah

7. AIDS v Hmotnosť management

Konzumáciou potravín, ktoré sú bohaté na vlákninu, môžete dať vaše chudnutie režim značnú podporu.

Prečo to funguje

Fiber-potraviny bohaté je väčšinou nízkokalorické potraviny, a preto má nízky obsah tuku a cholesterolu. Napríklad, celozrnné pečivo zvyčajne obsahuje menej kalórií ako bieleho chleba (17). Takže nebude kladený na nadbytočných kíl, ak sa rozhodnú pre celozrnné potraviny, ktoré sú bohatým zdrojom vlákniny. Okrem nich rozpustná vláknina premení látky gélovité, ktorý udržuje potravy v žalúdku po dlhšiu dobu. To spomaľuje trávenie a robí vám pocit sýtosti po dlhšiu dobu (18). Toto, podľa poradia, reguluje chuť do jedla a pomáha pri regulácii telesnej hmotnosti (19).

Späť na obsah

8. Uľahčuje vstrebávanie živín z potravy

Snáď najväčší prínos konzumácia potravín s dostatočným obsahom vlákniny je, že udržiava potraviny v tráviacom kanálov na dlhšiu dobu, a uľahčuje proces vstrebávanie živín.

Prečo to funguje

Spomaľuje proces trávenia pomáha telu pri vstrebávaní základných minerálov, vitamínov a ďalších živín z potravy, a tým pomôcť pri regulácii hladín cukru v krvi. Strava fiber-bohatá je teda prospešný pre ľudí s cukrovkou (20).

Späť na obsah

Potraviny s vysokým obsahom vlákniny Content

1. Šošovka

Šošovka majú vysokú nutričnú hodnotu. Môžete ich pridať do šalátov, nátierok, kari alebo občerstvenie. Jedna šálka porcia varenej šošovky obsahuje 15,6 gramov vlákniny (21). Oni tiež obsahujú bielkoviny a komplexné sacharidy, ktoré spolu s vlákninou, uľahčujú riadenie hmotnosti a pomáhajú udržiavať srdce zdravé.

2. Avokádo

Avokádo, bez šupky a semien, obsahovať najmenej 9 gramov vlákniny a 0,4 g rozpustného cukru, spolu s radom ďalších vitamínov (22). Sú tiež nazývajú, masla ovocie 'a bol spočiatku zabránené z dôvodu ich vysokej koncentrácie nasýtených tukov. Avšak, tieto nasýtené tuky sú dobré pre vaše zdravie, pretože pomáhajú znižovať hladinu LDL v krvi.

3. Split Peas

Hrach obsahuje 16 gramov vlákniny, ktorá znižuje hladiny zlého cholesterolu a udržiava kardiovaskulárne choroby v šachu (23). Môžete vložiť buď zelenej alebo žltej Hrach vo vašej strave, aj keď hrášok mať trochu viac výživy ako ich náprotivky žltých. Hrach sú bohatým zdrojom draslíka, s 710 miligramov v každej porcii. Draslík je potrebné udržiavať rovnováhu elektrolytov v tele a znižuje opuch kĺbov a svalov.

4. Brokolica

Brokolica je jedna zelená vegetarián, ktorý má bohaté množstvo živín spolu s primeraným množstvom vlákniny - asi 2,4 g vlákniny v každej jednu šálku obsluhujúci (24). Je to jediný rastlinný, ktorý obsahuje 316 mg draslíka. Je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú vitamíny A, B6, a C. Obsahuje tiež horčík, ktorý je nevyhnutný pre vývoj kostí a zubov, ako aj svoj DNA (deoxy-ribonukleovej kyseliny) a RNA (ribonukleová kyselina).

5. Fazuľa

Fazuľa sú veľkým zdrojom rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, sa 10,4 g v každej jednu šálku slúžiace (25). Obsahujú 329 kalórií. Tiež obsahujú železo a vitamín B6, ktorý uľahčuje prepravu kyslíka a posilniť váš imunitný systém, resp.

6. Bobule

Všetky druhy plodov - čučoriedky, maliny, jahody a černíc - sú bohatým zdrojom vlákniny nevyhnutný. Majú nízky obsah sacharidov a kalorický obsah, ale majú zodpovedajúce rozpustné cukry, ktoré sú prevedené na využiteľnú energiu. Sú bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém a bojovať proti zápalu.

Teraz, keď viete, že je dôležité vlákniny, skúste zahŕňajúce viac potravín bohatých na vlákniny vo vašej strave. Ak narazíte na akékoľvek iné výhody zo svojho bohatého na vlákna diétu, nezabudnite nám zanechať komentár.

load...