Zdravie a wellness

17 úžasné zdravotné prínosy macadamia orechy

17 úžasné zdravotné prínosy macadamia orechy

Makadamových sú považované za najlepšie na svete matice (1). Makadamových sú malé maslovou príchuťou orechov pestovaných z makadamových orechov, ktoré sa pestujú v tropických oblastiach Austrálie, Brazílie, Indonézie, Keni, na Novom Zélande a Južnej Afriky. Hoci Austrália je najväčším výrobcom makadamové, orechy pestované na Havaji sú najviac uznávaný pre svoju lahodnou chuťou. Ich delikátnu chuť a chrumkavé textúry, aby im radosť konzumovať. Tu sa naučíte výhody makadamových.

Tam je asi sedem druhov Macadamia matice pestuje po celom svete, ale iba dva sú jedlé a sa pestujú v záhradníckych farmách po celom svete. Tieto dva druhy sú Macadamia integrifolia, ktorý zaisťuje kvalitné-škrupiny orechov a Macadamia tetraphylla, ktorý vytvára hrubý škrupinou matice.

Makadamových výživové hodnoty

Makadamové sú bohatým zdrojom vitamínu A, železa, bielkoviny, tiamín, riboflavín, niacín, a foláty. Obsahujú tiež malé množstvo zinku, medi, vápnika, fosforu, draslíka a horčíka. Macadamia obsahuje antioxidanty, ako sú polyfenoly, aminokyselín, flavóny, a selénu. To je tiež dobrým zdrojom sacharidov, ako je sacharóza, fruktóza, glukóza, maltóza, a niektoré na báze škrobu sacharidov.

load...

USDA Health Chart

Živina Jednotka Hodnota na 100,0 g 1,0 šálka, celá alebo polovica 134 g 1,0 oz (10-12 jadier) 28,35 g
Blízko
Voda G 1.361.820.39
Energia Kcal 718962204
Proteín G 7.9110.602.24
Celkový lipid (tuk) G 75.77101.5321.48
Sacharidy, podľa rozdielu G 13.8218.523.92
Vlákno, celková výživa G 8.611.52.4
Cukry celkom G 4.576.121.30
Minerály
Vápnik, ca Mg 8511424
Železo, fe Mg 3.694.941.05
Horčík, mg Mg 13017437
Fosfor, str Mg 18825253
Draslík, k Mg 368493104
Sodík, na Mg 571
Zinok, zn Mg 1.301.740.37
Vitamíny
Vitamín C, celková kyselina askorbová Mg 1.21.60.3
Tiamín Mg 1.1951.6010.339
Riboflavín Mg 0.1620.2170.046
Niacín Mg 2.4733.3140.701
Vitamín b-6 Mg 0.2750.3680.078
Folát, dfe Μg 11153
Vitamín B-12 Μg 0.000.000.00
Vitamín a, rai Μg 000
Vitamín a, iu Iu 000
Vitamín e (alfa-tokoferol) Mg 0.540.720.15
Vitamín d (d2 d3) Μg 0.00.00.0
Vitamín d Iu 000
Lipidy
Mastné kyseliny celkom nasýtené G 12.06116.1623.419
Mastné kyseliny, celkom mononenasýtené G 58.87778.89516.692
Mastné kyseliny, celkom polynenasýtené G 1.5022.0130.426
Cholesterol Mg 000
Iné
Kofeín Mg 000

Zdravie Výhody makadamových

Jesť orechy pravidelne má pozitívny vplyv na zdravie. Tieto sladké, krémová, chrumkavý a luxusné orechy sú viac často ako ne myšlienka ako vysoká pôžitok tuku, skôr než zdravej výživy. Ale Macadamia obsahuje rad výživných a zdraviu prospešných živín, ktoré je dôležitou súčasťou našej každodennej stravy robia. Vyvážená strava obsahujúca makadamové podporuje dobré zdravie, životnosť a zníženie regeneračné ochorenia.

1. Ochorenie srdca

Makadamových sú 100% bez cholesterolu, a sú veľmi prospešné pre zníženie hladiny cholesterolu (2). Tieto orechy sú bohaté na zdravé mononenasýtené tuky, ktoré sa hovorí, že kardioprotektívne znížením hladiny cholesterolu a pomáhajú čistiť tepny. Macadamia tiež znižuje hladinu triglyceridov, čo je druh telesného tuku a znižuje riziko koronárnych ochorení.

load...

2. Antioxidanty

Ďalšie zdravotný prínos Macadamia pochádza z ich vysokého obsahu flavonoidov. Flavonoidy, ktoré sa prirodzene vyskytuje v týchto rastlinách pomôcť zabrániť bunky pred poškodením a chráni pred environmentálnych toxínov. Tieto flavonoidy premeniť antioxidantov v našom tele (3). Tieto antioxidanty hľadať a ničiť voľné radikály a chránia naše telo z rôznych ochorení a niektorých typov rakoviny, ktoré zahŕňajú prsníka, krčka maternice, pľúc, prostaty a rakoviny žalúdka.

3. Pre Chudnutie

Ľudia zvyčajne nejedzte Makadamové myslenia, že je naložené tukov a cholesterolu. Avšak, obsah tuku v Macadamia je mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú úbytok hmotnosti (4). Macadamia orechy sú bohaté na kyselinu palmitolejové, a omega 7 mastné oleje, ktoré poskytujú stavebné bloky pre enzýmy a riadenie spaľovanie tukov a obmedziť chuť do jedla. Kyselina palmitolejová zvyšuje metabolizmus tukov a znižuje ukladanie tuku. Ich obsah mastných kyselín, z nich robí veľmi uspokojujúce jedlo, a budete potrebovať len niekoľko cítiť spokojní.

4. Bielkoviny

Makadamové obsahujú významné množstvo proteínu, ktorý je nevyhnutnou súčasťou našej stravy a tvorí svalov a spojivových tkanív v našom tele (5). Bielkoviny sú súčasťou našej krvi a pozitívne pôsobí na naše zdravie. Pomáhajú tiež k udržaniu zdravia vlasov, nechtov a pokožky.

5. Vláknina

Makadamové obsahuje okolo 7% vlákniny. Vláknina sa skladá z komplexných sacharidov (6) a obsahuje mnoho typov rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Vláknina podporuje pocit sýtosti, poskytuje vlákniny, podporuje trávenie a pomáha pri znižovaní zápcha a niekoľko ďalších chorôb spojených s ním.

6. Bone Health

Fosfor v Macadamia hrá rad rolí, vrátane kostí a zubov mineralizáciu, metabolizmus, absorpcia a transport živín. Vápnik tiež pomáha pri tvorbe zubov a kostí (7). Mangán v Macadamia pomáha telu uložiť novú kostné tkanivo, takže kostra zostáva silná, ako ste veku. Omega 3 bráni osteoporóze a znižuje závažnosť artritídy.

7. Podporuje zdravie mozgu

Macadamia podporuje zdravie nervovej sústavy. Meď v Macadamia prispieva k tomu, neurotransmitery, chemické látky, ktoré náš mozog bunka používa na odoslanie chemickej signály (8).

8. Poskytuje kyselina olejová

Olej z makadamových orechov je bohatý na kyselinu olejovú, ktorá hrá dôležitú úlohu pri znižovaní zápalu a zvýšenie pamäte sily. To tiež pomáha pri znižovaní príznakov astmy a hladinu zlého cholesterolu v tele a zároveň zvýšiť hladinu HDL (dobrý cholesterol). Táto mastná kyselina je tiež prospešné pre zdravie pokožky, pretože má vynikajúce hydratačné a regeneračné vlastnosti.

9. Zvýšenie živín Absorption Rate

Ako bolo uvedené skôr, olej z makadamových orechov má vysoké mononenasýtené obsah mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú dôležité pre dobré zdravie, pretože pomáhajú pri zvyšovaní rýchlosti vstrebávania živín, rovnako ako vitamíny rozpustné v tukoch v tele.

10. Zvyšuje kostnú, bunky a tkanivové sila

Olej z makadamových orechov hrá dôležitú úlohu v udržiavaní kostí, bunky a tkanivá v tele silný. To preto, že jeho bohatosti v horčíka. Tento minerál tiež poskytuje podporu svalových a nervových funkcií a pomáha stabilizovať srdcový rytmus.

11. Poskytuje optimálne množstvo omega mastných kyselín

Podľa odborníkov, olej z makadamových orechov má správne množstvo esenciálnych mastných kyselín omega. Je dôležité, aby vaše telo získať aj množstvo omega - 3 na omega - 6 mastných kyselín nerovnováha môže spôsobiť zdravotné problémy, ako sú kardiovaskulárne choroby, rakovina, artritída, atď Štúdie naznačujú, že spotreba týchto orechov znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi značne (9). Vzhľadom k tomu, tieto tuky nie sú produkovaný v ľudskom tele, je dôležité, aby im získať prostredníctvom svojho jedálnička.

12. Zabraňuje TEWL

Ďalšie živín že olej z makadamových orechov je bohatý na je kyselina linolová. To je mastná kyselina, ktorá pôsobí veľmi blahodárne na pokožku. To môže zabrániť TEWL, alebo straty transepidermálnej vody z jemnej tkaniva kože.

13. Absorbuje voľné radikály

Olej z makadamových orechov obsahuje antioxidanty, ako je skvalén a vitamínu E. Tieto antioxidanty sa zabránilo poškodeniu, ktorá je spôsobená k telu voľnými radikálmi tým, že absorbuje. Voľné radikály tiež majú schopnosť meniť DNA. Antioxidanty v tomto oleji pomocou neutralizácie voľných radikálov a zabraňujú život ohrozujúce ochorenia, ako je rakovina prsníka, krčka maternice, prsníka alebo rakoviny prostaty. Oni tiež oddialiť príznaky starnutia a zvýšiť celkový zdravotný stav.

14. Poskytuje hydratáciu

Mnoho faktorov, vrátane kozmetických procedúr, teplé sprchy, atď vyčerpať vlhkosť z vlasov a pokožky. Aby sa uistil, že sú zdravé, je potrebné, aby im dobre hydratované. Ako už bolo spomenuté, vaše telo prirodzene produkuje palmitolejová, ale to sa rýchlo dostane vyčerpané s vekom. Omega - 7, že olej z makadamových orechov poskytuje hrá obrovskú úlohu pri dopĺňaní palmitolejová v tele a udržiava pokožku hydratovanú a vlasy. Pleť a vlasy Výhody

15. Oneskorenie starnutia kože

Výhody olej z makadamových orechov na koži sú prebytok. Olej z makadamových orechov má vysoký obsah palmitolejová mastných kyselín. To je živina, ktorá má veľké kožné výhody, pretože spomaľuje proces buniek a starnutia pokožky. Vzhľadom k tomu, palmitolejová dostane vyčerpané rýchlo, ako pokožka starne, to je dôležité, aby bol tento olej. To je jeden z dôvodov, prečo olej z makadamových orechov je kľúčovým prvkom v mnohých produktoch anti-aging.

16. Chráni pokožku a vlasy

Antioxidačné vlastnosti olej z makadamových orechov nielen chrániť vaše telo pred voľnými radikálmi, ale aj pokožku a vlasy rovnako. Vaša pleť a vlasy sú tiež veľmi náchylné na poškodenie spôsobené voľnými radikálmi. Antioxidanty v tomto oleji chrániť pokožku a vlasy pred takýmto poškodením a zaistiť jeho zdravie zvnútra. Získate žiariace, mladistvý kožu a silné, lesklé vlasy.

17. Zabraňuje Vlasy šrot

Už ste niekedy používa olej z makadamových orechov za vlasy? Podľa odborníkov, olej z makadamových orechov môže udržať vlasy pred rozbitím. Preniká vlasových folikulov a vlasovej pokožky a pomáha pri zlepšovaní vlasov pružnosti a pevnosti. S toľkými biologických a environmentálnych faktorov, ktoré spôsobujú poškodenie vlasov, olej z makadamových orechov je vynikajúci olej musieť zvrátiť škody na vaše vlasy.

Použitie / varenia Tipy

Olej z makadamových orechov možno použiť na variť širokú škálu chutných potravín. To funguje veľmi dobre ako zálievka, pretože má takmer sladkú a orechovú príchuť. Je to tiež skvelý olej na vyprážanie a pečenie. Olej z makadamových orechov chutí všetko od ovocia až po syry do vegetariáni. Neexistuje žiadny koniec, čo môžete urobiť s ním!

Okrem varenia olej z makadamových orechov, môžete tiež použiť lokálne a dať kožu a vlasy všetkých výhod, ktoré ponúka. K úprave vlasov, použite ju v teple a masírujte vlasy a vlasovú pokožku s ním. Aby sa vaša pleť mladej a hydratovaná, môžete ho použiť na svojom tele po svojej každodennej sprche. Môžete tiež použiť tento fantastický olej na liečbu poškodenej kožtičiek.

Ako môžete vidieť, tieto výhody macadamia matice pre vaše telo, pleť a vlasy. Možno by ste mali premýšľať o výmene svoje ostatné oleje s týmto, ak ste to ešte neurobili!

Ako bol tento príspevok o výhodách makadamových vám pomohol? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...