Zdravie a wellness

12 najlepších výhod selénu pre pokožku, vlasy a zdravie

12 najlepších výhod selénu pre pokožku, vlasy a zdravie

Selén je stopový prvok a životne dôležité živiny pre boj proti nádorovým ochoreniam a srdcovým chorobám. Selén s vitamínom E je považovaný za silnejší kombinácia. To je najlepší antioxidant na prevenciu alebo zníženie starnutia v dôsledku oxidácie. To je dôležité aj pre metabolické funkcie a kolónky fungujúcich v slezine, pankreasu obličkách, pečeni a semenníkoch. Selén je tiež vyžadujú kožu hojí popáleniny a iné kožné podmienok. Prínosy pre zdravie selénu sú pomerne málo.

Poďme rýchlo zistiť výhody selénu.

Selén Výhody:

1. Zdravie srdca:

Srdcové chyby sa vyskytujú kvôli niečí nezdravého životného štýlu. To je spôsobené v dôsledku nadmerného množstva tuku nahromadené v tele. Správna spotreba selénu v potrave môže znížiť srdcové choroby. Selén môže znížiť oxidácii cholesterolu a zrážanie krvi.

load...

2. Zlepšuje plodnosť:

Selén má antioxidanty užitočné pri tvorbe spermií, a tak, že zvyšuje pohyblivosť spermie. Tým sa zvyšuje šanca spermií v hnojenie vajcia. Znižuje tiež vrodené vady u detí.

3. Diabetes:

Selén môže zvýšiť množstvo inzulínu potrebné pre diabetickej pacientov. To tiež zvyšuje glukózy v krvi a reguluje metabolické procesy. Selén je užitočná pri znižovaní oxidačného stresu. To zase môže vyliečiť problémy súvisiace s cukrovkou, ako je retinopatia, neuropatia a šedého zákalu.

4. HIV:

Nízka hladina selénu môže mať za následok smrť taky. Selén bolo preukázané, že má pozitívny vplyv na pacientov s HIV, pretože obsahuje antioxidanty. Selén doplnenie môže znížiť počet infikovaných buniek.

load...

5. Teleso Purifikácia:

Selén mieša sa ortuti, arzénu a kadmia v morské plody, udržať telo v bezpečí pred toxínmi. To tiež sa spojí s omega - 3 mastných kyselín, ako sa zbaviť škodlivých mastných kyselín.

6. Rakovina:

Selén je možné preukázať prospešné pre liečenie rakoviny u kolorektálny, prostaty, pľúc a kože.

7. Štítnej žľazy:

Selén pomáha udržať hormóny spojené so štítnou žľazou. Ide o dôležitý prvok pre prevod hormónov štítnej žľazy z (T4) až (T3). To je užitočné pre správne fungovanie tela.

8. Anti-aging:

Selén pomáha bojovať s voľnými radikálmi bunky. To tvorí antioxidanty v tele bojovať s voľnými radikálmi, ktoré poškodzujú bunky a viesť k starnutiu.

 9. Akné:

Akné je spôsobená v dôsledku upchatých pórov. Môžu sa objaviť na krku, hrudníka, tváre, chrbta a hornej časti paží. Mnoho krémy, čistiace prostriedky a masti sa používajú na liečbu akné. Selén je považovaný za prirodzený spôsob, ako liečiť a zbaviť sa akné.

10. Odolnosť:

To pomáha zvýšiť silu imunitného systému. Selén zvyšuje účinnosť bielych krviniek a tým pomáha naše telá, aby zostala zdravá a vírus zadarmo. Infekcie a vírusy môžu spôsobiť chladný a chrípka, hnačka, kýchanie, atď.

11. Vlasy:

Selén podporuje rast vlasov a znižuje tvorbu lupín. Selén môže zničiť huby známy ako Malassezia z pokožky hlavy. Selén je obsiahnutý v mnohých šampónoch proti lupinám k boju proti lupinám. Selén môže využívať potravín, ktoré obsahujú bielkoviny a podporiť rast vlasov. Zinok a selén sa odporúča lekári vypadávanie vlasov. To pomáha pri správne fungovanie hormónov a zvýšenie rastu vlasov. Môžu byť použité na liečbu mnohých problémov, vlasy sú prešedivené vlasy, vypadávanie vlasov, lupiny, atď

12. Zápal:

Selén je protizápalové činidlo. Kombinácia selén s vitamínom E môže liečiť chronické stavy, ako je psoriáza, lupus, reumatoidná artritída, a ekzém.

Niektoré dôležité tipy na Selén:

  1. Vyhýbať nadmernej spotreby.
  2. Nadmerný príjem môže viesť k poklesu krvného tlaku, cukrovka, chémie krvi nerovnováhy a zvýšené riziko krvácania a niekoľko ďalších porúch.
  3. Majú vedľajšie účinky, keď sa užíva s inými liekmi na poruchu erekcie, antikoncepcia, lieky proti bolesti, pálenie záhy, krvný tlak, chudokrvnosťou a diabetes.
  4. Selén by nemali byť konzumované dojčiacim / tehotné ženy a deti.
  5. Nižší príjem spôsobuje ochorenie nazývané Keshan. To spôsobí, že abnormality v srdcovom svale.

load...