Zdravie a wellness

22 úžasných prínosov vody pre pokožku, vlasy a zdravie

22 úžasných prínosov vody pre pokožku, vlasy a zdravie

Čistá a krištáľovo čistou vodou je životne vesmíru. Všetci vieme, že je dôležité, hydratácia, ale už ste niekedy zastavil a premýšľal o výhodách vody? Poďme sa ponoriť sa do výhody vody. Budete sa diviť, vedieť, nepreberné množstvo výhod, ktoré ponúka. Takže, čo ešte čakáte? Pripraviť, pozor a skok!

Význam pitnej vody - Základné fakty:

 • Voda je nevyhnutnou súčasťou pre efektívne fungovanie nášho tela. Približne 50 až 70% našej telesnej hmoty sa skladá z vody, vrátane kože, tkanív, buniek a orgánov.
 • Voda zaháňa dehydratácii. Dehydratácia je ochorenie, pri ktorom telo neprodukuje dostatočné množstvo vody pre podporu životných funkcií.
 • Voda odstraňuje toxíny a odpadové látky z tela a tým ho čistenia.
 • Je potrebná voda spracovať všetky živiny z potravín, ktoré jeme, a niesť prirovnať živiny do buniek v obehu cez lymfatický systém.
 • Nedostatok vody v tele môže spôsobiť zápchu, astmu, alergie, hypertenzia, migrény a mnoho ďalších zdravotných problémov.
 • Každý deň strácame vodu prostredníctvom potu, moču, dychu a stolice. Preto je dôležité doplniť telo pitnej vody a konzumácia nápojov a potravín, ktoré obsahujú vodu.
 • Institut of Medicine zistila, že každodenné dostatočný príjem vody pre mužov je 3 litre a pre ženy, to je 2,2 litra.

Voda na koži:

Rovnako ako ostatné orgány nášho tela, koža je tiež vyrobená z niekoľkých buniek. Kožné bunky, ako ktorýkoľvek iný orgán buniek vyžaduje vodu, aby správne fungovali. Niektoré z výhod vody, aby sa koža zahŕňajú:

1. Voda je nevyhnutná pre udržanie optimálnu vlhkosť pokožky a poskytujú základné živiny do kožných buniek. To doplní kožného tkaniva a zvyšuje jej pružnosť. To pomáha oddialiť výskyt známok starnutia ako vrásky a jemné linky.

load...

2. Voda je ideálna náhrada za vaše drahé proti starnutiu liečby. To udržuje pokožku dobre hydratované a lesklé, a tým, zvýšenie complexion.For jemnú a vláčnu pokožku, piť dostatočné množstvo vody, je oveľa dôležitejšie ako použitie krémy.

3. Dostatok pitnej vody bojuje kožných ochorení, ako je psoriáza, vrásky a ekzémy. To tiež zvyšuje rýchlosť metabolizmu a zlepšuje tráviaci systém odplaviť toxíny z tela. To zase vám zdravé a žiariace pleť.

4. Pekný studená sprcha a relaxačný kúpeľ upokojiť nervy a znížiť škody v dôsledku stresu na koži. Namočiť celé vaše telo do studenej vody po dobu 2 až 3 minúty, k omladeniu pleti. Dlhé expozície kože na vode môže vyzliecť prírodné oleje, takže sa nemusíte pretiahnuť svoje kúpanie alebo trvanie sprchovania.

load...

5. Studenej vodnom kúpeli eliminuje začervenanie kože a nastaví kožu pre lepšiu aplikáciu make-upu. Po otvorení póry umytím je s teplou vodou, môžete ich utesniť pomocou striekajúcej studenou vodou. Studená voda sťahuje póry a zabraňuje ich upchatiu. To znižuje výskyt akné.

6. Studenú vodu obklad môže tiež prispieť k zníženiu pod očami zápal. Pri odparovaní vody z kože, je povrch chladiča. Striekajúcej studenej vody na oči môže tiež znížiť očné opuchy. Existuje množstvo vody bohaté na očných gélov, ktoré môžete použiť pre dlhodobé riešenie.

7. V skorších dobách ľudia vo východnej Európe by navštívil bathhouses detoxikovať a zostrí pokožku. Tento proces zahŕňa para relácii, nasledovaný studenej vody ponorné utiahnuť kožu.

 • Ak chcete vodnej terapie doma, namočte žinku v horúcej vode, a potom položiť ho na vašej tvári.
 • Pre "prepadu", striekajúcej váš tvár studenou vodou po dobu asi 15 krát. Táto terapia posilňuje a spevňuje pokožku.

Voda na vlasy:

Niektoré z výhod vody na vlasy patria:

8. Sprchovanie studenou vodou zanecháva vlasy lesklé a lesklé. Studený teploty sťahuje vlasové kutikuly, aby sa pramene hladšia a reflexné. To tiež zabraňuje nečistoty sa usadzujú na hlave a robí vlasy silnejšie.

9. Živiny bohatá morská voda podporuje morské bylín, ktoré opravy, očistiť a detangle pramene. Morská voda obsahuje červené riasy a morské šalát, ktorý čistí vlasy bez sušenia. To tiež posilňuje a dodáva lesk na vlasy.

10. Mäkká voda sprcha zanecháva vlasy ovládateľnejší kvôli prítomnosti nízkej minerálne soli a molekuly v ňom. Ak sa vám prívod tvrdej vody doma, potom nainštalovať zmäkčovanie vody sprchový filter. Tým sa tiež zabráni farbu vlasov pred vyblednutím.

11. Chlórovanej a slanej vode môže robiť vlasy kučeravý. Aby sa zabránilo poškodeniu, opláchnite vlasy tesne pred prijatím skok do bazéna. Pramene pohltí čistou vodou tak, aby sa nevsiakne príliš chlórovanej vode. Po poklese, srsť vlasy s kondicionérom pre dodatočnú ochranu.

12. Verte tomu alebo nie, ale voda je najprirodzenejší tužidlá na vlasy. Každý z týchto reťazcov je tvorený vodíkovými väzbami, ktoré oddeľujú, keď sú vlasy mokré. Ak máte úpravu účesu, kým je mokrá, bude vodíková väzba reformovať dať nový tvar.

 • Na dosiahnutie mäkké vlny, hmla vlasy s vodou a oddeliť do štyroch sekcií.
 • Twist každú sekciu do malého drdola a zaistite kolíkom.
 • Vyfúkať a potom rozvinie sa mäkké vlny.

Voda neobsahuje žiadne chemikálie nájdené v vlasov stylingových prípravkov, ktoré môžu spôsobiť, že vlasy suché a poškodené.

13. Voda je prírodný zázrak zložka, ktorá podporuje spotrebu vitamínov a pomáha pri efektívnej a zdravý rast vlasov. Voda je takmer ¼ hmotnosti vlasového prameňa teda vypiť dva litre vody denne, aby si lesklé a zdravé kučery.

14. Naše vlasy darí na vlhkosť prostredia bohatom a voda je jedným z najlepších spôsobov, ako uhasiť svoj smäd. Rovnako ako našu kožu, vlasy tiež potrebuje mazanie zvnútra von. Dehydratácia má priamy vplyv na rast vlasov. Nedostatok výsledkov vlhkosti v suchých a lámavé vlasy. To môže dokonca zastaviť rast pri maximálnej rýchlosti genetickej, ak nepijete dostatok vody, aby vyhovoval vašim dennej potreby. Korene vlasov sú prostriedky, ktorými je voda prepravované z tela. Nasávajú vodou a hydratáciu zvyšok vlasového prameňa.

15. Naše skalp a korene majú fotocitlivých a úspory energie, nervové zakončenia, ktoré prijímajú a vysielajú signály. Voda napája nervové zakončenia zvýšiť prirodzenú vitalitu pokožky a vlasových korienkov. Pitná voda tiež prispieva k odstráneniu problémov vlasy ako lupiny a Dermatitis seborrhea.

16. Môžete tiež zmiešať jojobový olej alebo akýkoľvek iný éterický olej do destilovanej vody, aby sa neoplachuje vlasov séra. To vám dá lesklé a elegantný vlasy vo veľmi krátkom čase.

Zdravie Výhody pitnej vody:

Tam sú plné dávky pre pitnú vodu. Pokúste sa zahrnúť správne množstvo vody v dennom príjme.

17. Udržujte telových tekutinách Stabilné:

Naše telo sa skladá z 60% vody. Tak, voda hrá dôležitú úlohu v udržiavaní naše telo fit. Tieto telesné tekutiny, pozostávajúce z vody, pomoc pri trávení, cirkulácii, absorpcia, produkcia slín, dopravy živín v celom tele. Tiež voda pomáha udržať telesnú teplotu na normálne. Príjem vody pomáha telu udržať dobre fungujúce. Náš mozog je až 90% vody, zatiaľ čo naše tkanivá a svaly sú až 75% vody. Takže keď naše telo chýba tekutina, náš mozog prestane fungovať a získame migrény a bolesti hlavy spôsobené dehydratáciou. Takže je lepšie držať fľašu vody okolo, takže môžete doplniť stratené tekutiny. Keď sa potíme strácame veľa obsahu vody v procese, ale nie je to bez akejkoľvek príčiny. Pot pomáha znižovať telesnú teplotu tak, že telo neprehrieva. Takže, keď ste vonku a potenie príliš, piť veľa vody, ktoré pomôžu udržať dehydratácii preč. Akýkoľvek druh pitie bude slúžiť účelu, čaj, káva, ovocné šťavy čokoľvek, ale vyhnúť sa alkoholu, lebo ďalej spôsobuje dehydratáciu.

18. Vedenie Svaly zdravé:

Svaly sú tvorené až 75% vody, a preto je nutné im poskytnúť dostatok vody. Mať dostatok vody pomôže udržať ich zmrštenie normálne a zabrániť svalové kŕče; To vám pomôže vykonávať viac takže budete silnejší a zdravé.

19. Udržujte Vrásky na Bay:

Voda udržuje kožné bunky hydratované a v poriadku, takže piť vodu, aby sa vrásky preč. Voda slivky kožné bunky sa robiť je vyzerať menej vráskavý. Tiež to spláchne nečistoty a toxíny zo systému udržiavania vaša tvár svieži a čisté, a tým pomôcť pri znižovaní akné a akné.

20. Zadržiavanie vody:

Keď budete piť menej vody, mozog vezme ju ako hrozbu prežitia a začne ukladať väčšie množstvo vody v tele vytvára opuchnuté nohy, ruky a nohy. Piť viac vody, takže vaše telo vráti do normálu.

21. Udržujte tráviaci systém Normal:

Voda pomáha v tráviacom procese, pretože pomáha udržať obličky pracuje normálne. Ak je nedostatok vody v tele, bude to mať za následok zápchu. Takže tie s problémami zápcha mali piť veľa vody, aby ich tráviaci systém v poriadku.

22. Pomáha pri chudnutí:

Ak dôjde k strate vody, môže obličky nefungujú v celej svojej kráse robiť to vrhnúť prebytočnú záťaž na pečeň. Pečeň pomáha spáliť tuk na energiu, ale keď to má čo do činenia s prebytočnú prácu obličiek, nemôže spáliť toľko tuku na energiu, ako by mal, čo má za následok tuku vkladu. Vziať vodu v dobrom množstve, aby sa zabránilo tuku vklad a udržať si zdravý. Takže sa dá povedať, že chudnutie je jedna z výhod pitnej vody.

Skladovanie: Voda je najdôležitejším prvkom pre naše prežitie. Človek môže stratiť všetky rezervy tukov a sacharidov a asi polovica bielkovín v tele, bez toho by v skutočnom nebezpečenstvo, ale strata 22% telesnej hmotnosti ako je voda, je fatálna. Množstvo vody stráca moču, potu a vodnej pary v priemere 2,5 litrov za deň, ktoré by mali byť kompenzované náročné tekutín denne.

 • Môžete ukladať minimálne tri dni vody pre každého člena rodiny, vrátane domácich maznáčikov.
 • Uchovávať aspoň jeden galón vody na osobu a deň, v suchom a chladnom mieste.
 • Ľudia žijúci v teplejších klimatických, deti, dojčiace matky a staršie osoby potrebujú viac vody. To nezahŕňa vodu používanú k osobnej hygiene a príprave potravín.

Doba použiteľnosti vody úplne závisí na pôvodnej kvalite vody, svetlo je vystavený a na teplote, pri ktorej je uložený.

 • Aby sa zvýšila trvanlivosť vody, ukladať ich v priehľadných obaloch a zabaliť nádoby v tmavom plastového vrecka, aby preč svetlo.
 • Ďalšie ideálne nádoby na skladovanie vody zahŕňajú laminátové alebo smaltované lemované kovových nádob.
 • Nepoužívajte kontajner, ktorý predtým držal toxické látky.
 • Vyvarujte sa ukladania vody v ovocných štiav a nádoby na mlieko, mliečna bielkovina a ovocný cukor usadiť v kontajneroch, čo spôsobuje rast baktérií.
 • Nádoby pre skladovanie vody, by mala byť opláchnutá zriedenou chlórnan, aby sa zabránilo hromadeniu baktérií a iných škodlivých patogénov.
 • V prípade, že voda je už liečená úžitkovú vodu, potom nie je nutné zaobchádzať vody pred uložením.

Vodné Čističe:

Existuje mnoho čističe vody dostupné na trhu, ktoré si môžete nainštalovať vo vašej kuchyni s cieľom zabezpečiť čistú pitnú vodu.

 • Najpopulárnejšie sú tie s UV a RO technológie.
 • Opraviť prívod vody od benzínu, pesticídov a iných nebezpečných látok, ako pary z nich môže ľahko prenikať plastové vyrobené čističky.
 • Skontrolujte, či váš prívod vody a nádrže raz za tri mesiace, aby nedochádzalo k úniku.
 • Uložená voda vyvíja podivné a nepríjemné chuti a zápachu. Nepríjemné chuti môžu byť liečené naliatí vody z jednej nádoby do druhej, trikrát až štyrikrát.

Ako čistiť vodu?

Voda dostane kontaminované dvoma spôsobmi.

 • Prvý z nich je, keď necháte vodu v otvorenej nádobe pri izbovej teplote po dlhšiu dobu. To poskytuje živnou pôdou pre baktérie, riasy a komármi.
 • Druhá cesta voda dostane kontaminovanej je, keď je kontajner, v ktorom ukladáte voda začne presakovať chemikálie.

Pitná znečistenej vody môže prenášať vírus ľahko do systému, čo spôsobuje ochorenia, ako je cholera a týfus. Toto riziko je počas monzúnu keď sa voda znečistené v dôsledku podmáčanie, otvorené splaškov a iných nehygienických podmienkach vysokej. Preto je veľmi dôležité piť čistú vodu tak, aby si zdravotné výhody pitnej vody. Nižšie sú uvedené niektoré kroky na čistenie vášho pitnú vodu pred konzumáciou:

 • Ak je voda znečistená, filtrovať vodu cez papierové uteráky, papierové kávový filter alebo niekoľkých vrstiev tkaniny, aby sa odstránili usadeniny. Namáhanie vody cez mušelín handričkou nerobí to bezpečné pre pitie ako by mohol byť ešte baktérie a iné toxické látky prítomné v ňom. Aby voda bezpečná pre pitie, varenie vody po dobu 15 minút po filtráciou cez tkaninu.
 • Možno tiež chemicky čistiť vodu pridaním tekutého bielidla alebo tinktúra jódu. Nepoužívajte bielidlo, ktorý používate pre upratovanie svojho domu, pretože sú jedovaté.
  • Používajú sa tri kvapky jódu alebo kvapalné bielidlá na liter.
  • Zmiešajte vodu dôkladne miešaním alebo trepaním vody v nádobe.
  • Nechajte stáť vo vode po dobu 30 minút až hodinu.
  • Tablety na čistenie vody vám tiež môže pomôcť pri čistení vody.
  • Tablety majú životnosť dva roky a strácajú svoju účinnosť, ak sa dostanú vlhké.
  • Čistí sa dostatočné množstvo vody, trvať po dobu 48 hodín, ako je opustil vodu sedieť na dlhšiu dobu, môže byť znovu znečistiť je.

Spotreba balenej vody produkuje nežiaduce použitých plastových fliaš. Sú vyhodený do prostredia, ktoré chemické látky ako ftaláty do výluh do podzemných vôd a nakoniec sa naše telo. To môže spôsobiť ochorenie, ako je rakovina a črevné problémy. Nedovoľte, aby vaše plastové fľaše sedieť na slnku, pretože to môže zvýšiť šance na chemické lúhovanie. Použite fľaše z nerezovej ocele pre cestovanie účely. Použitia:

 • Voda je k dispozícii v mnohých formách, vrátane balenej vody, ochutené vody, vitamín vody a vody z vodovodu.
 • To zohráva veľmi dôležitú úlohu pri príprave jedla.
 • To slúži ako médium pre varenie potravín, rovnako ako v procese naparovanie a varu.
 • Pôsobí tiež ako nosič chuťou v ovocných nápojov, čaju a kávy.
 • Väčšina potravín, ako fazuľa, ryža, varené šošovky a kari vyžadujú vodu na varenie.
 • Teplá voda, ak sú užívané pomaly oživí ľudí rovnako účinne ako čaju alebo kávy. Prednosťou polievky je, že obsahuje asi 95% teplej vody, zatiaľ čo pevné látky sú z väčšej časti v roztoku.

Bezpečnostný profil:

Nadmerné pitie vody môže viesť ku zriedkavé ochorenie nazývané hyponatriémia. Športovci, starší ľudia a pacienti ochorenia srdca a cirhózou sú v nebezpečenstve. Káva, cola, alkohol a čaj by sa nemali považovať za vody náhradky. Okrem toho je káva diuretikum, takže prebytok to môže zhoršiť rovnováhu vody v tele. Dúfam, že tento článok bol užitočný a informatívny. Treba mať na pamäti, že je dôležité hydratácia budeme môcť prijať lepší životný štýl pre zdravé bývanie.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody pitnej vody. Ešte povedzte nám, ako sa ťažila v komentáre časti nižšie.

load...