Zdravie a wellness

6 závažných vedľajších účinkov ananásu

6 závažných vedľajších účinkov ananásu

Keď bol v poslednej dobe ste jedli ananás? Poriadku. Poviem to takto. Ako často jete ananásy? A koľko?

Vydrž, ak si myslíte, že to všetko sú nezmyselné otázky. Vzhľadom k tomu, že nie sú.

Dokonca som bol spočiatku ohromila páči, ako ste teraz. Rovnako ako každé iné osobe, som považoval ananásy byť najlepší z najlepších plodov. Myslel som, že tie druhy z prírody s takmer dokonalými vlastnosťami.

load...

Ale neskôr som si uvedomil, ako som sa mýlil.

Súhlasím, že ananás je krásne ovocie. Ale rovnako ako v iných druhov ovocia, to má svoj podiel vedľajších účinkov v prípade, že ste ju konzumovať v prebytku.

Nežiaduce účinky ananásu

Chcete vedieť o ananás vedľajšie účinky? Prosím, sedieť a čítať ďalej.

1. Alergia:

Čo?

Spotreba ananásu môže viesť k alergickým reakciám v niekoľkých málo ľudí.

Ako?

Ananás má, mäso-křehčené mäso 'vlastnosti. A to je to, čo spôsobí, že ovocie vyvolať alergické reakcie (1). Väčšinou tieto reakcie by vyriešiť v priebehu niekoľkých hodín od seba. Ale ak nie, potom lekár by mal byť konzultovaný bezprostredne.

load...

Príznaky?

Nadmerná citlivosť alebo opuchy na perách, pocit brnenia v krku.

2. Hladinu cukru v krvi:

Čo?

To je jeden z vážnych vedľajších účinkov ananásu. Bolo zistené, že ananás k zvýšeniu hladiny cukru v krvi. To samozrejme robí predstavuje komplikácie.

Ako?

Ananás je jedným z tých druhov ovocia, ktorých prírodné cukry sú veľmi vysoké. A pretože toto, oni zvýšiť hladinu cukru v krvi v našom tele (2). Väčšina plody obsahujú sacharidy a tie môžu tiež zvýšiť hladinu cukru v krvi. ? Šálka ​​ananásu má 15 g sacharidov.

Príznaky?

Bolesti hlavy, zvýšený smäd a časté močenie (3).

3. Bromelaín reakcie:

Čo?

Bromelain ich nájsť v ananásovej šťavy a stonky enzým. Bolo zistené, že tento enzým spôsobuje reakcie v našom tele, keď budeme konzumovať ananás.

Ako?

Bromelain má schopnosť zvyšovať množstvo niektorých antibiotík absorbované v tele. A keď sa bromelain pohltený krvných riedidlá, môže zvýšiť riziko (4) krvácanie.

Príznaky?

Nevoľnosť, hnačka a zažívacie ťažkosti (5).

4. Liekové interakcie:

Čo?

Ananás dokonca rušiť alebo interagovať s určitými typmi liekov alebo drog. To by mohlo viesť k zvýšenej vedľajšie účinky a ďalšie problémy.

Ako?

Ak je čerstvý ananás v kombinácii s niektorými antibiotikami, ako je amoxicilín a tetracyklín, mohlo by to viesť k zvýšeniu vedľajších účinkov spôsobených týmito antibiotikami (6).

Príznaky?

Príznaky amoxicilínu patrí bolesť na hrudníku, krvavý nos, zimnica, horúčka, závrat etc (7).

5. Zubná Damage:

Čo?

Hoci ananás je zdravé a chutné ovocie, môže spôsobiť znecitlivenie zubov alebo zubného kazu.

Ako?

Ovocie ako ananás, ktoré sú vysoko kyslej povahy iniciovať chemického procesu v ústach pri konzumácii. To zmäkčí smalt a vedie k vzniku zubného kazu (8).

Príznaky?

Bolesti zubov a extrémnu citlivosť pri užívaní teplé alebo studené potraviny, (9).

6. Orálny syndróm Alergia:

Čo?

Orálny syndróm alergie nie je nič iné, alergiou na vzdušné častice, ako je prach a peľ.

Ako?

Tento jav sa objavuje, keď je imunitný systém v našom tele pletie proteín v ananásu s peľom alebo iné alergény (10), (11). V dôsledku toho, reakcie sa vyskytujú v tele.

Príznaky?

Podráždenie alebo svrbenie na jazyku pre niekedy po náročnej ananás.

Hovorí sa, že žiadny človek nie je dokonalý. Asi to isté platí pre ovocie taky. V závislosti na zdravotný stav má človek, niektoré druhy ovocia môžu byť žiaduce a zdravá, a niektoré z nich môžu byť nie.

Všetky vyššie uvedené vedľajšie účinky konzumácie ananás! Aj keď nechcem povedať, ananásy sú, zlé 'alebo, jedovaté', oni majú svoje vlastné sadu vedľajších účinkov a je potrebné konzumovať s mierou.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vedľajších účinkov jesť ananás. Už ste niekedy niektorý z týchto vedľajších účinkov ananás? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov nižšie.

load...