Zdravie a wellness

17 úžasné výhody hrášku (Matar) pre pokožku, vlasy a zdravie

17 úžasné výhody hrášku (Matar) pre pokožku, vlasy a zdravie

Rýchle pestovania, sladké a škrobové zelené guľôčky zvanej hrách môže urobiť zázrak, ak je zahrnúť do svojich jedál. Sú nielen chutné, ale tiež majú mnoho živín, ktoré je povinnou zložkou v rastlinnej strave robia. Ľudia často predpokladajú, je ako lacná zelená zelenina rastúce na hrášok rastliny, je zložka, ktorá sa podáva alebo používa pre zdobenie v lacných reštauráciách. Ale nie je to tak, s prihliadnutím k rôznym výživné výhody, ktoré poskytujú hrách, ktoré môžu byť považované za powerhouse nutričných hodnôt.

Hrášok sú tiež známe ako 'Matar' v hindčine, 'Batan' v Telugu, 'Pattani' v tamilčine, 'Pacha Pattani' v Malayalam, 'Vatan' v Gujarati, 'Moator' v bengálsky, a 'Mattar' v Marathi. Pozrime sa teraz diskutovať o zdravotné výhody hrachu.

Zdravie Výhody Peas / zelený hrášok rastlín:

1. Chudnutie:

Hrach sú s nízkym obsahom tuku a kalórií typu s nízkym potravy. Z tohto dôvodu, oni sú väčšinou súčasťou vegetariánskej, rovnako ako non-vegetariánskej stravy, vzhľadom na jednoduchosť pri riadení telesnej hmotnosti. Zelená vegetariáni sú už považované za zdroj dobrom zdravotnom stave, ale keď hovorí o hrách, ktoré pomáhajú v efektívne riadenie vašej hmotnosti. Peas sú relatívne málo kalórií v porovnaní s vigna a fazuľa.

load...

Rakovina 2. Žalúdok:

Tieto malé zložky vo vašom tanieri majú kapacitu, aby sa zabránilo strašné choroby, ako je rakovina žalúdka. Jeho ochranné obsah polyfenolov s názvom kumestrolu je známe, že pri prevencii rakoviny, ktoré je bohaté na hrachu.

3. Odolnosť:

Vysoké hladiny antioxidantov v hrachu zabrániť niekoľko reakcie v tele, ktoré môžu spôsobiť vážne ochorenia. Sú bohatým zdrojom mnohých minerálov, ako je železo, vápnik, zinok, meď, mangán atď ktorá zvyšuje imunitný systém tela.

4. Anti-Aging:

Peas sú tiež užitočné v anti-starnutie pokožky. Antioxidanty, ktoré sú prítomné v ňom, ako sú flavonoidy, katechín, epicatechin, karotenoidov, alfa-karotén ai sú užitočné pri prevencii proces starnutia pokožky a má tendenciu poskytovať prirodzený lesk na koži.

load...

5. Vrásky a Osteoporóza:

Protizápalové vlastnosti hrachu spolu s pôsobením antioxidantov pomáha v prevencii vrások a osteoporózy. Niekedy sa zápal môže byť veľmi únavné zvládnuť a to je dobre riešená pomocou antioxidantov, prítomných v hrášok.

6. Alzheimerovej choroby a artritída:

Vitamín K prítomná v hrách vám pomôže v prevencii závažných ochorení, ako je Alzheimerova choroba a artritíde. V postihnutých pacientov s Alzheimerovou chorobou, pravidelná konzumácia hrachu obmedzuje poškodenie neurónov v mozgu. Hrášok sú považované za najlepší zdroj vitamínu K.

7. Blood Sugar:

S vysokým obsahom vlákniny a obsah bielkovín v hrachu činí trávenie cukru pomalší. Hrach neobsahujú žiadne ďalšie cukry, ako je biely cukor alebo chemikálií a tým, že umožňuje reguláciu hladiny krvného cukru v tele. Hrachovej bielkoviny hrajú veľmi dôležitú úlohu v tejto akcii.

8. Vhodné pre tehotné ženy:

Čerstvé struky sú považované za vynikajúci zdroj kyseliny listovej. Foláty sú B-komplex vitamínov, ktoré sú potrebné pre syntézu DNA v bunke. Výskumné štúdie naznačujú, že dostatočné množstvo kyseliny listovej potravín bohatých na nastávajúce mamičky by pomohli v prevencii vád neurálnej trubice v novorodenca. Takže, hrášok sú dobré pre nastávajúce mamičky a zdravie novorodenca.

9. Zlepšuje trávenie:

Vysoký obsah vlákniny hrachu z nich robí dobrú podporu trávenia. Vlákno tiež zlepšuje metabolizmus tela všeobecne zlepšením trávenia.

10. Dobré pre zraku:

Hrach, dostatočné množstvo antioxidačné flavonoidy, ako je luteín, karoténov, zea-xantín, rovnako ako vitamín-A. Vitamín A je jednou zo základných živín, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie zdravia slizníc, kože a zraku.

Hrach: Kožné Výhody

Existuje silná väzba medzi zdravé telo a zdravú pokožku. Či už budete jesť sa odráža na koži. Teda dostatočný prísun živín, vitamínov a minerálov je nevyhnutný pre zdravie kože. Niektoré zo spôsobov, v ktorých hrách môžu byť prínosom pre vašu pokožku, sú nasledujúce.

11. Výhody vitamínu C:

Sneh hrách sú dobrým zdrojom vitamínu C, ktorý sa podieľa na produkcii kolagénu, a tým pomáha udržať našu pokožku pevnú. Ako silný antioxidant, vitamín C chráni bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. To znamená, jesť potraviny bohaté na vitamín C, ako hráškom umožňuje vašej pokožke bojovať oxidačné poškodenia.

12. Bojuje zápal:

Hrach obsahovať šetrný k pokožke živiny, ako sú vitamín B6, vitamín C a kyseliny listovej (kyselina listová). Tieto živiny môžu účinne counter zápal a poškodenie voľnými radikálmi, ktoré rob kože svojich prírodných zásob kolagénu a elastínu-proteíny, ktoré udržujú svoju pokožku firma, tónovaný a odraziť späť tvaru.

13. Liečba omrzlín:

Omrzliny sú opuchy a zápaly na prstoch rúk a nôh v dôsledku nízkych teplôt v zimnom období. Hrášok sú prírodný liek na omrzliny. Za týmto účelom, variť hrášok vo vode. Napínal z hrášku, zmiešajte 1 lyžička sezamový olej do tejto vody a podnecovať prsty v nej už dlhšiu dobu. Potom, premýva sa tejto vody. Tým sa výrazne zníži opuch, zápal a nepohodlie.

14. Peas pre Glowing Skin:

Môžete variť niekoľko hrášok a rozomelú, aby pastu. Aplikovať tento po celom tele a tvári. Drhnutie s touto pastou vám poskytne žiariaca pleť.

15. Upokojiť popáleniny:

Upokojiť pálenie, môžete použiť pastu z čerstvých zeleného hrášku na spálené oblasti.

Hrach: Vlasy Výhody

Rovnako ako zvyšok tela, dodávky životne dôležitých živín do vlasových folikulov je nevyhnutné pre optimálny rast a zdravie vlasov. Peas sú dobrým zdrojom týchto živín, ktoré poskytujú nasledujúce výhody vaše vlasy.

16. Výhody vitamínov skupiny B:

Ako bolo uvedené vyššie, hrach sú dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, ako sú kyseliny listovej, vitamínu B6 a vitamínu B12. Tieto vitamíny pomoc pri tvorbe červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík a živiny do všetkých telesných buniek, vrátane tých vašich skalp, folikulov a rastúce vlasy. Nedostatok týchto vitamínov môže spôsobiť vylučovanie, pomalý rast alebo slabé vlasy, ktoré sú náchylné k rozbitiu.

17. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Vitamín C je dôležitý minerál, ako sa podieľa na tvorbe kolagénu, ktorý je vyžadovaný vlasových folikulov pre optimálny rast. Dokonca aj drobné nedostatky tohto vitamínu môže viesť k suché a lámavé vlasy, ktorý porušuje ľahko.

Ako vybrať a obchod?

Voľba: Hrášok sú k dispozícii v zime od decembra do apríla. Zrelá semená, split a sušené hrášok sú k dispozícii po celý rok. Hrach sa predávajú buď v čerstvej, mrazenej a konzervovanej podobe. Pri nákupe hráškom, vybrať čerstvé, pevné struky, ktoré sú plné, ťažké v ruke a prekypujúci semien. Mali by mať zamatovo a hladkú pleť a ich farba je živý, stredne zelené. Vyhnúť vráskavá, než splatné alebo žltá struky. Nemali by byť nafúknuté, vodou nasiaknuté alebo majú zvyšok plesní. Uistite sa, že struky majú struky dostatočnom počte a veľkosti; a tam nie je moc prázdny priestor v strukoch. Môžete to skontrolovať jemným zatrasením struk a pozorujem, či dochádza k miernemu klapanie zvuk. Na rozdiel od zeleného hrášku, sneh hrach majú ploché struky. Pri nákupe snehové hrách, môžete vidieť tvar hrachu prostredníctvom non-nepriehľadné lesklé struku. Vyberte si tie menšie, ako sú sladšie. Kvalita struky možno skontrolovať praskajú jedna otvorené, či je ostrý. Mali by byť pevné a bacuľatá s jasne zelenou farbou.

Skladovanie:

Hrášok sú v ich najlepšom skoro po ich zbere, pretože väčšina obsahu cukru rýchlo dostane prevedené na škrob. Mali by byť umiestnené v rastlinnom priestoru vnútri chladničky nastavenej na vysokej relatívnej vlhkosti, kde môže trvať po dobu 2 až 3 dní. Je chladiaci zachováva obsah cukru a zabraňuje jej otáčanie do škrobu. Umyté, vylúpané hrách je treba skladovať v chladničke v taške či nezakryté kontajnera, kde to bude trvať niekoľko dní. Čerstvý hrášok môže byť tiež bielia počas 1 až 2 minúty a potom sa zmrazí. Hrach mrazený môže trvať po dobu 6 až 12 mesiacov.

  1. Hrášok môže výrazne doplniť zeleniny ako zemiaky, mrkva, repa, cibuľa, artičoky etc v príprave niekoľko pokrmov.
  2. Čerstvý hrášok môžu byť pridané do šalátov. Môžu byť zmiešané s kuracím mäsom, nakrájanou cibuľou a mandľami, aby sa chutné a farebné kurací šalát.
  3. Hrachová polievka je aromatický pokrm. Jeho charakteristická chuť by nemala byť premožená korenia. Všeobecne klinček, bobkový list, muškátový oriešok, cesnak soľ a zeler soli sú použité na aromatizáciu celý žltých hrachová polievka. Hrášková polievky sú ochutené bylinkami a korením, ako je muškátový oriešok, rozmarín, majorán, bobkový list, klinček, kari korenie atď
[Čítajte: žiariace pleť]
Tak, teraz viete, ktoré zelená vegetarián by ste mali jesť pravidelne, aby zostali fit, mladé a zdravé. Pozrime sa teraz diskutovať o nutričných faktov Peas

Pea Nutrition graf:

Zelený hrášok ( Pisum sativum),
fresh, raw, Nutrition value per 100g
(zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 81 kcal 4%
Sacharidy 14,45 g 11%
Proteín 5,42 g 10%
Celkový obsah tuku 0,40 g 2%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 5,1 g 13%
Vitamíny
Foláty 65 μg 16%
Niacín 2,090 mg 13%
Kyselina pantoténová 0,104 mg 2%
Pyridoxín 0,169 mg 13%
Riboflavín 0,132 mg 10%
Tiamín 0,266 mg 22%
Vitamín a 765 iu 25.5%
Vitamín c 40 mg 67%
Vitamín e 0,13 mg 1%
Vitamín k 24,8 ug 21%
Elektrolyty
Sodík 5 mg <1%
Draslík 244 mg 5%
Minerály
Vápnik 25 mg 2.5%
Meď 0,176 mg 20%
Železo 1,47 mg 18%
Horčík 33 mg 8%
Mangán 0,410 mg 18%
Selén 1,8 ug 3%
Zinok 1,24 mg 11%
Fytoživiny
Karotén-ß 449 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 2477 ug

V asi 100 gramov hrachu sú 81kcal, 14.45 g sacharidov, 5,42 g bielkovín, 0,4 gramov tuku a 5,1 g vlákniny. Obsahuje tiež folátov 65 mikrogramov, niacín 2.09mg, tiamín 0.266mg a vitamín C 40 mg, pretože niektoré z jeho dôležitých obsahu vitamínov. Ďalšie živiny nájdené v šálke hrachu sú 5 mg sodíka, 244 mg draslíka, meď, železo 0.176mg 1.47mg, 22 mg horčíka, 1.24mg zinočnatý a 25 mg vápnika. Môžete sa spoľahnúť na živín prítomných v hrášok udržiavať dobrú výživnú stravu.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Peas môžu byť konzumované ako surové a varené. Pred vybratím hrášok z struku, by mali byť krátko opláchnuť pod tečúcou vodou. Môžu byť ľahko ostreľovanie štekať off hornú a spodnú časť modulu a jemným ťahom off niť, ktorá lemuje švov väčšiny Peapod. Struky by mali byť opatrne otvorené odstráňte semienka, ktoré nemusia byť prať, pretože boli uzavreté v strukoch. Vzhľadom k tomu, nižšie je niekoľko tipov, ako si užiť tieto chutné zeleniny.

Peas sú k dispozícii ľahko, a to aj v zamrznutých formách, ktoré robia prácu lúpanie a skladovanie jednoduchšie. Existujú rôzne spôsoby, ktorými možno Hrach jedli. Varený hrach so soľou, hrášok, hrášok Pulau -paneer, hrášok - cestovinový šalát, pražené hrách šalát, hrach polievka a ryba hrách sú jedny z najznámejších a zdravých receptov hrachu.

load...