Zdravie a wellness

5 Hlavné dôvody pre zvýšenie telesnej hmotnosti po operácii

5 Hlavné dôvody pre zvýšenie telesnej hmotnosti po operácii

Zatiaľ čo väčšina z nás skončí sťažujú našej telesnej hmotnosti, naklápacie váhy sú väčšie starosť o tých, ktorí nedávno prekonali akúkoľvek operáciu. Existuje mnoho dôvodov, ktoré môžu viesť k náhlemu alebo prípadné zvýšenie telesnej hmotnosti, ale jeden z hlavných faktorov, ktoré hrá veľkú úlohu v upping Váš hlas kilo je nedávny chirurgický zákrok.

Okamžité zvýšenie telesnej hmotnosti po operácii je v skutočnosti častejší ako ktorákoľvek iná komplikácie, ktoré by mohli vzniknúť po operácii. Tento prírastok hmotnosti sa často objavuje v nadväznosti období. Jeden z najväčších príkladov takéhoto priberanie na váhe, je post-tehotenstvo priberanie na váhe, v prípadoch, keď dochádza k dodaniu pomocou C-sekcie. V takýchto prípadoch asi 80% žien trpí významné zvýšenie telesnej hmotnosti po tehotenstve. Iné ako zložité ordinácií, a to aj drobné chirurgické zákroky, ako je mandlí môže viesť k priberaniu na váhe.

Hlavnými problémami, ktoré vedú k Weight Gain po operácii:

1. Retencia tekutín:

Jednou z hlavných príčin nárastu telesnej hmotnosti je zadržiavanie tekutín v tele po operácii. Lekársky termín pre takéto zadržanie je opuch. Voda je zadržiavaná v intersticiálnom priestore vo vašom tele - medzery medzi svojimi orgánmi. To vedie k nárastu telesnej hmotnosti a typický post-chirurgia nafúknuté vzhľad. Retenčné tekutina môže byť lokalizovaná; Napríklad niektorí pacienti majú opuchnuté nohy a ruky. Je možné zovšeobecniť príliš, čo má za následok celkovo plnší vzhľad.

load...

2. Trauma:

Počas chirurgického zákroku, telesných tkanív podstúpiť veľa trauma. To spôsobuje zápal, ktorý vedie k zadržiavaniu tekutín rovnako. V prípade, že operácia bola kvôli nejakej nehode, šanca na zadržiavanie tekutín sú ešte vyššie. Takže minimálne invazívne chirurgické zákroky sú menej pravdepodobné, že spôsobujú zvýšenie hmotnosti, pretože menšie trauma sa zasadil na tele.

3. Stres:

Stres vyvoláva nepreberné množstvo hormonálna nerovnováha v tele, ktoré sú zodpovedné za nadmerné zadržiavanie tekutín. Súvisiace chirurgie výsledky napätie v vysokej hladiny antidiuretického hormónu, alebo ADH, čo obličky šetriť vodou tela. To vedie k nevhodným priberanie na váhe príliš. Okrem toho, po operácii, pacient má zmes liekov zúriacej prostredníctvom svojich systémov pre riešenie pooperačných komplikácií. Posuny tekutín spôsobené týmito intravenóznych liekov môže tiež spôsobiť retenciu vody.

4. Stagnácie:

Po operácii, pacienti sú s najväčšou pravdepodobnosťou k tomu veľmi málo práce alebo fyzickú aktivitu. To je kontraproduktívne pre zdravie pacientov, pretože to vedie k priberaniu na váhe. Po uplynutí doby zotavenia je u konca, pacienti sú často povzbudení svojimi lekármi urobiť nejaké mierne cvičenie, ktoré bude odvrátenie nadváhu a tiež zahnať pooperačné depresie.

load...

5. Comfort Food:

To je ďalší vice že väčšina pacientov obetí. Koniec koncov ste prešli, sa môže zdať, že nie je lepší čas hýčkať trochu. Tento komfort potravín faktorom je to, čo spôsobuje nadváhu po operácii. Tieto pooperačné blues sú ďalšie pacienti dôvod pestovať overindulgent s pohodlie potravín a nakoniec ľutoval tie kalórie navyše neskôr.

{Čítanie: Dôvody pre priberanie na váhe}

Ako minimalizovať tento priberanie na váhe:

Priberanie na váhe po operácii je do istej miery normálne. Ale to je len tak dlho, kým nezískate viac ako 5 až 6 libier v jednom týždni.

  • Ak sa zisky hmotnosti pacienta rýchlejšie, musí vyhľadať lekársku pomoc. Obvykle pacient chuť k jedlu, je po operácii slabá a to môže trvať týždeň alebo viac sa dostať späť svoje normálne chuť k jedlu. Avšak, to je veľmi dôležité, aby prestať jesť alebo horšie, jesť nezdravé, chutný 'potraviny. S vysoko kalorické komfort potravín by sa mali obmedziť na minimum.
  • Okrem toho sa tiež odporúča ľahké cvičenie. Dokonca aj tí, ktorí podstúpili chirurgický zákrok na svojej spodnej časti tela môže urobiť nejaké strečing udržiavať v kondícii.
  • Predovšetkým, piť veľa vody, je nutnosťou. Ako paradoxné, ako to vyzerá, piť veľa vody by zabránilo zadržiavaniu vody. To je jednoducho preto, že má dostatočný prísun tekutín v tele vysiela signál do obličky zastaviť zachovanie to.

Či už je to popôrodné blues alebo obyčajný prípad mandlí, existuje mnoho dôvodov, prečo môže priberanie na váhe po operácii. Ale s opatrnosťou a správnou starostlivosťou, je ľahké zbaviť tých kilá navyše v žiadnom momente vôbec.

Ste našli tento článok užitočný? Ešte nechajte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie!

load...