Zdravie a wellness

Heterotrofická výživa - čo je to a aké sú jeho typy?

Heterotrofická výživa - čo je to a aké sú jeho typy?

Už ste niekedy počuli o tento typ výživy? Čo je heterotrofné výživa? Ak si nie ste vedomí toho, potom čítajte ďalej tento post nižšie podrobne poznať.

Heterotrofné Definícia:

Heterotrofné výživa je výživa získaný štiepením organické zlúčeniny pripravené iných rastlín alebo zvieracích tkanív. Všetky zvieratá a non-zelené rastliny nemôžu robiť ich vlastné jedlo; preto sú závislé na iných priamo alebo nepriamo pre ich zásobovanie potravinami. Nazývajú sa heterotrophs. Delí sa na komplexné zlúčeniny do jednoduchších foriem. Jednoducho povedané, heterotrophs musí spoliehať na iné zdroje pre ich prežitie. Postrádajú chlorofyl a teda nemôže vykonávať fotosyntézu. V podstate heterotrofné spôsob výživy je ďalej rozdelená do troch skupín nazývaných ako: Holozoic, saprofytickej a parazitárne výživy. Stručný opis týchto divízií je uvedené nižšie.

Typy heterotrofné výživy

1. Holozoic Strava:

Názov tejto výživy pochádza z Grécka, kde, Holos 'znamená úplná a, zoon' je skratka pre zviera. Tento typ výživy zahŕňa konzumáciu potravín časti cez ústie (otvoru).Toto proces sa nazýva požití. Po spotrebovaní potravinárske častice sú rozdelené do jednoduchších foriem a proces sa nazýva ako trávenie. A konečne, životne dôležité živiny sú absorbované v tele a nežiaduce a nestrávené časti sú odstránené. Proces vypudzovanie odpadového materiálu z tráviaceho traktu cez ritný otvor je definovaný ako vyplavovanie. Holozoic výživa zahŕňa všetky procesy, vrátane požití, trávenie a vyplavovanie.

load...

2. Saprofytickými Strava:

Znovu, Saprofytické 'je grécky termín, v ktorom, Sapri' znamená skazený, zatiaľ čo, fyto 'je rastliny. Tento druh výživy zahŕňa spracovanie alebo rozklad zhnité listy a mŕtve alebo rozpadajúce sa organickej hmoty organizmov. Saprofytov majú tendenciu Gorge na mŕtvych produkty, ako sú drevo, zhnité rastliny, skladovaných potravín aby sme vymenovali aspoň niektoré. Niektoré organizmy, ktoré nasledujú saprofytickými výživy celá rada húb, ako sú huby, kvasiniek a plesní. V tomto režime výživy sekréciu niektorých enzýmov sú uvoľnené, ktoré rozkladajú zložité jedlo do jednoduchších foriem. Spracovaná zvyšky sa potom znovu spotrebováva saprofytov. Tento proces extracelulárneho štiepenia je neoddeliteľnou súčasťou saprofytických výživy. To možno najlepšie pozorovať na Neurospora, obyčajný chlieb formy alebo dokonca pin formy.

3. Parazitárne Strava:

Parazitárne je odvodený od koreňa slova parazit. , Para 'je grécky termín pre podávanie a, miesta' označuje zrna. Parazitárne výživa je spôsob heterotrofné výživy, kde sa organizmus (známy ako parazita) žije na povrchu tela alebo vo vnútri orgánu iného druhu organizmu (známy ako hostiteľ).

Napríklad háčik-červ žije v čreve človeka a živí, bez prechádzajú procesom požití alebo vyplavovanie. Táto výživa je životaschopný pre tých organizmy, ktoré nevlastnia správne vyvinuté orgány a sú závislé na tele svojho hostiteľa pre odvodenie výživu. Niektoré najbežnejšie príklady organizmov nasledujúcich túto výživu sú Cuscuta, pásomnice, pijavice Plasmodium, a tak ďalej. V ideálnom prípade, parazitárne výživa zahŕňa obydlia parazitov v tele hostiteľa a kŕmenie na krvi a čriev ako ich výživu. Niekedy sa však pozícia organizmy sám na povrchu tela hostiteľa, pravdepodobne kožu a odvodiť výživy, tieto typy sú nazývané ektoparazitmi. Komáre a pijavice sú dokonalé príklady parazitného výživy, v ktorých vysať krv ako výživu z povrchu tela hostiteľa.

load...

Na základe heterotrofné výživy, zvierat a rastlín, ktoré boli klasifikované na základe vyššie uvedených skupín; Avšak tieto organizmy môžu byť ďalej klasifikované ako bylinožravce, mäsožravce, všežravce a zametači. Heterotrofné výživa v podstate líši od autotrofné výživy. Organizmy tieto heterotrofné výživy sú ideálne známy ako spotrebitelia ekosystému. Na rozdiel od autotrofních heterotrophs sú závislé na iné pre ich prežitie a vyžadujú hotové komplexné krmivo pre výživu, zo zdrojov, ktoré im podobné organizmy v podobe iných živočíchov a rastlín.

load...