Zdravie a wellness

6 najlepších prínosov listov listnatých (Kasuri Methi) pre kožu, vlasy a zdravie

6 najlepších prínosov listov listnatých (Kasuri Methi) pre kožu, vlasy a zdravie

Slovo "senovka" má svoj pôvod v latinskom jazyku a odkazuje na, grécke seno '. Dôvodom je skutočnosť, že táto bylina sa bežne používa ako potrava pre zvieratá. To má niekoľko ďalších mien, rovnako - senovka grécka, Kozie Horn a Vtáčie noha. To je bežne k videniu v stredomorských oblastiach južnej Európy. Pískavica listy sú tiež známe ako 'Kasuri meth' alebo 'Kasoori meth' v hindčine, 'Menthikora' v Telugu, 'Venthiya Keer' v tamilčine, 'Menthya Sopp' v Malayalam, a 'meth Sag' v bengálčine.

Na veky, to bolo pestuje v tejto oblasti, spolu so severnej Afrike a Indii. Obyvatelia týchto regiónov použiť oba listy a semená korenie pre svoje pokrmy. Pískavica bylina je v podstate vo forme semien a pracuje ako účinný doplnok výživy. Vzhľadom k veľkému počtu zdravotných výhod poskytovaných tejto byliny, že som bol používaný milovníkov bylinkových veky.

Zdravie Výhody pískavice listy

1. Črevné problémy:

Tento list je veľmi prínosné pre liečbu zlé pečeňové funkcie a dyspepsia. To je tiež užitočné pri liečbe žalúdočných problémov a iné črevné problémy. Používa sa aj na liečbu úplavice a hnačky. Tieto listy sa používajú aj v práškovej forme pre liečenie problémov GI, rovnako ako alergie alebo prekrvenie horných dýchacích zóny (1).

load...

Pre jeho použitie ako ústnej osviežovač, sušia sa tieto listy v odtieni mieste a rozomelú je na jemný prášok. Squeeze niekoľko kvapiek citrónovej šťavy do nádoby a dať sušeného prášku v ňom. Ďalej teplo hrniec na pár minút pred použitím. Napokon, nechajte ho vychladnúť. Akonáhle je zmes vyschla, môžete ho použiť na rôzne účely.

2. Cholesterol:

Pískavica lístie má neuveriteľne silný vplyv na hladinu tukov v krvi; to môže tiež byť užitočné pri znižovaní aterosklerózy. Pacienti, ktorí trpia výkyvy lipidov ťažiť obrovsky z tejto byliny; Dôvodom je jeho schopnosť znížiť hladinu cholesterolu, LDL cholesterolu a triglyceridov pri vyťahovaní svoje hladiny HDL. Umiestnite niektoré z týchto listov vo vode a nechajte ju cez noc; Druhý deň ráno, kmeň vodu a konzumovať ju (2).

3. Diabetes:

Liečivé vlastnosti pískavice sú celkom podobné škorica; vzhľadom k svojim anti-diabetických prvkov, toto korenie je schopný riadiť metabolizmus glukózy. To tiež pomáha pri prevencii a liečbe diabetu typu II (3).

load...

Fungovanie v podobným spôsobom ako známe liekom proti cukrovke glibenklamidu, táto bylina vyrovnáva hladinu homeostázy glukózy a znižuje bunkovú rezistenciu na inzulín. Podľa lekárskych vedcov, senovka znižuje hladinu cukru v krvi diabetikov typu II obrovským percentom.

4. Srdcovými problémami a krvné tuky:

Táto bylina, senovka grécka, má silný vyrovnávacie vplyv na hladinu krvných lipidov a znižuje riziká aterosklerózy. V prípade diabetu, to doložené vynikajúcu schopnosť znižovať hladinu LDL, triglyceridov a cholesterolu. A ešte jedna dôležitá vlastnosť tohto korenia je jeho sila znížiť tvorbu krvných doštičiek, čo zase znižuje pravdepodobnosť náhlej zrážanie krvi vo svojom srdci; spoločné dôsledky sú mŕtvice a masívne infarkty. Rovnako ako väčšina ostatných korenie, senovka tiež obsahuje silné antioxidanty. To je tiež výhodné pri ochrane iných vnútorne generované antioxidanty z akéhokoľvek poškodenia. To tiež chráni organizmus pred celým radom ďalších chronických ochorení (4).

Kožné Výhody pískavice listy

5. Zníženie Škvrny:

Táto bylina je veľmi prínosné pri znižovaní kožných znamienok a škvŕn. Ak existujú nejaké tvrdohlavé značky alebo škvrny na tvári, zvážte použitie niečo prirodzené, ako pískavica listy. Zmiešajte lyžicu pískavice semien prášku s niekoľkými kvapkami vody; zmiešať ju neustále, kým to hladká textúra. Ďalej použiť túto pastu na tvár a nechajte ju po dobu pätnástich minút. Next, prejdite ho vlhkým tampónom (5).

Vlasy Výhody pískavice listy

6. Pre dlhé a lesklé vlasy:

Vážny a lesklé vlasy, naneste silnú Pískavica pastu na pokožke hlavy a udržať ju na štyridsať minút. Ďalej ho opláchnite studenou vodou. Tento postup môžete opakovať raz alebo dvakrát týždenne. S ohľadom na jeho nespočetné množstvo prirodzených výhod, funguje ako vynikajúci alternatívu k ničivé a nebezpečné chemikálie nájdené v miestnych šampóny (6).

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách senovka listov. Do podeliť o svoje komentáre nižšie komentáre časti nižšie.

load...