Zdravie a wellness

Prečo je Bihar škola jogy tak populárna?

Prečo je Bihar škola jogy tak populárna?

Založil Swami Satyanand v roku 1964, Bihar škola jogy je jedným z prvých moderných škôl jogy. Škola sa nachádza na kopci s výhľadom na rieku Ganga v Munger, Bihar. Yogashram, ktorá škola je súčasťou, sa nazýva Ganga Darshan Yogashram, duchovné útočisko pre uchádzačov. Ášrame sleduje moderné deň Gurukul životný štýl. Miesto, kde sa nachádza ášrame je známa ako miesto na sedenie veľké Karna z Mahábháraty. Je domovom mnohých jogy inštitúcií - Bihar škola jogy, Bihar jóga Bharthi, Yoga Research Fellowship a jóga Publikácia dôvera. Tieto školy ponúkajú jogové náuky pre majiteľov domov, rovnako ako sanyasins. Predpokladá sa, že to bolo tu, že Swami Satyanand ju zapálil Akhand Jyoti pred takmer 50 rokmi a prorokoval, že "Joga sa stane kultúrou zajtrajška". Jóga praktizuje v Bihar škola jogy je Satyanand Yoga. Je známa ako Bihar joga.

Satyanand Yoga:

Satyanand Jóga je jogové štýl sa vyvíjal Swami Satyanand. Predpokladá sa, že v roku 1956, Swami Satyanand guru mu nariadené, šíriť jogy od dverí k dverám a z brehu na breh. ' Swami Satyanand pokračoval založiť medzinárodnú jogy Fellowship v roku 1956 a Bihar škola jogy v roku 1964. Satyanand jogy teraz vyvinul do renomovanej medzinárodnej yogy. Zaoberá sa ako naše hlava, srdce a ruky zodpovedajú náš intelekt, emócie a akcie. Snažia sa integrovať naše fyzické, psychologické a duchovné ja.

Satyanand jóga je syntézou mnohých rôznych štýlov jogy, ako je Hatha joga Raja joga, Karma jóga, Jnana jóga a Kriya jóga. Spája v sebe Vedantic, tantrické a jogové učenie starovekej Indii s modernými fyzické a duševné zdravie vied. Tento štýl jogy sa snaží malé, postupné zmeny, ktoré prichádzajú v niekoľkých fázach, skôr než náhlu zmenu, ktorá môže skutočne poškodiť ľudské telo.

load...

Bihar škola jogy je zapojená do mnohých zdravotných projektov a lekárskych výskumov s vládnymi inštitúciami i súkromných skupín. Škola ponúka široký rad jogových štúdií a manažérskych kurzov zdravie. Táto škola prijala staroveký Gurukul štýl výučby, spolu s pravidlami a predpismi. Jóga Vidya v tejto škole nie je obmedzený len na jogy ásany, pránájáma a meditácie. To tiež zahŕňa mantra vÏdy a havans (Yajna). Škola nedávno vykonala historické kompiláciu jogových a duchovných vied z Písem, Vedic štúdie, Upanishads, majstrov a ich tradície, siekt a systémov.

Vetvy Bihar škola jogy:

Existujú dve hlavné vetvy Bihar jogy:

1. Munger Yogapeeth A Sannyas Peeth:

Bezprostredné vetva Bihar škola jogy je Bihar joga Bharti. Bihar jóga Bharti bol založený Swami Satyanand žiaka Swami Niranjanananda Saraswatího v 1994. Swami Niranjanananda prevedená učenia a filozofiu svojho gurua tým, že zriadila túto jogu inštitútu. Tento inštitút je venovaný na indický rishi tradície védskej životného štýlu a Sanátan Sanskrit. To je sponzorovala Bihar škola jogy. Yoga Research Foundation a jóga publikácia dôvera vykonávať výskumné a publikačná činnosť ášrame. Swami Satyanand bol autorom mnohých kníh počas jeho pobytu v ášrame Munger. Tieto knihy spolu s sú zverejnené tu mnoho ďalších kníh o Satyanand jogy. Tieto knihy sú používané po celom svete ako spoľahlivý zdroj informácií. Tieto knihy tiež tvoria súčasť osnov v mnohých univerzitách.

load...

2. Rikhiapeeth:

Po Munger, Swamiji založil jeho ášrame v Rikhia, ktorý je teraz známy ako Rikhiapeeth a je pobočkou Ganga daršan Yogashram. Tu zostal ešte ďalších dvadsať rokov. Rikhiapeeth je známa nielen pre Satyanand jogy, ale aj pre Guru Bhakti jogy. Má mnoho kutirs, ashrams a shalas rozložená rozsiahle územie, ktoré sú určené na yogic životný štýl.

Satyanand Joga sa rozšírila po celom svete s jeho ashrams. Dnes je meno počítať s v Austrálii a Kolumbii. Držať krok s meniace sa časy, škola nedávno spustila aplikáciu pre telefóny so systémom Android!

Bihar jóga je to skvelý spôsob, ako zahrnúť dobrotu jogy vo svojom živote. Skúste to a obohatiť svoj život!

Už ste niekedy počuli o Bihar jogy? Si to skúšal? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...