Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov jabĺk Custard (Sitaphal)

10 úžasných zdravotných prínosov jabĺk Custard (Sitaphal)

Puding jablká, tiež známe ako 'Sharifa' alebo 'sitaphal'v Hindi, 'Seetha Palam' v Telugu, 'Seetha pazham' v Tamil, 'Sita pazham' v Malayalam, 'Sitaphala' v Marathi, 'Sita Phal'v gudžarátčina a, Sharifa 'v pandžábský. Puding jablká sú bohaté na antioxidanty, ako je vitamín C, ktoré pomáhajú zbaviť sa voľných radikálov z tela. To je tiež bohatá na vápnik, horčík, železo, niacínu a draslíka. Tento príspevok na výhodách jablko pudingu zmení svoj názor.

Custard apple, tiež známy ako chermoyas a sú pôvodom z Južnej Ameriky, Západnej Indii a niektorých častiach Ázie. Plody sú mäkké a žuvacie s tvrdým exteriéru. Mäso je bielej farby a má krémovú textúru. Buničitá kabáty čierne lesklé semien, ktoré nie sú spotrebované, pretože sú mierne jedovaté. Custard jablko s jeho vysokým kalórií a prírodných cukrov sú skvelé ako dezert aj ako výživné desiatu.

Plody možno konzumovať len sám o sebe alebo vo forme kokteily, smoothies, púšte a zmrzliny. Navyše toto chutné ovocie je vynikajúcou alternatívou k mliečne výrobky, takže je ideálny pre tých, ktorí sú alergickí na mliečne výrobky, pretože poskytuje rovnaké výživy.

load...

Výhody Custard Apple

Pozrite sa na niektoré z najlepších zdravotných výhod jablko pudingu.

1. Zdravej kože a vlasov:

Vďaka výškových úrovní vitamínu A, puding jablko je ideálna pre zdravú pokožku, zdravé vlasy a lepší zrak. To zohráva úlohu pri zvlhčenie a anti-aging. Krémová mäso alebo vlákniny môže byť použitý ako balzam pre liečbu vredy a vredy. Vonkajší plášť z jablko pudingu je užitočná v boji proti zubnému kazu a bolesti ďasien (1).

2. Zdravé Hmotnosť:

Puding jablká sú dobré pre tých, ktorí potrebujú na priberanie na váhe. Zmes medu a jablko pudingu, ak sú konzumované pravidelne pomôže doplniť o požadovanej hmotnosti a tých mnoho potrebných kalórií. Všetko v zdravom spôsobe (2).

load...

3. Custard Apple počas tehotenstva:

Custard jablko pomáha rozvíjať mozog, nervový systém a imunitný systém plodu účinne. Pravidelná konzumácia jablko pudingu tiež znižuje riziko potratu v priebehu tehotenstva a minimalizuje rozsah pôrodné bolesti pri pôrode. Tehotenstvo-zázrak ovocie tiež pomáha nastávajúca matka vyrovnať sa s rannú nevoľnosť, bojovať nevoľnosť, necitlivosť a zmeny nálad. Pravidelná konzumácia v priebehu tehotenstva je ideálne pre produkciu materského mlieka.

4. Zabraňuje Astma:

Custard jablko je bohaté na vitamín B6, ktoré pomáhajú znížiť zápal priedušiek a zabrániť astmatické záchvaty.

5. Zabraňuje Heart Attacks:

Obsah horčíka v puding jablka pomáha chrániť srdce pred srdcovom záchvate a môžu pomôcť uvoľniť svaly. Navyše vitamín B6 v pudingové jabĺk pomáhajú predchádzať zber homocysteínu, ktorý tiež minimalizovať riziko srdcových chorôb.

6. Podporuje trávenie:

Custard jablko je bohaté na meď a vlákniny, ktorá pomáha napomáhať tráveniu, pomôže zmierniť pohyb čriev a znovu prežíva zápchou. Sušená puding jablčná dreň môže byť rozdrvený na prach a spotreby prášku a vody pomôže liečiť hnačku.

7. Vynikajúci pre diabetikov:

Mať puding jablko diabetu je považovaný za veľmi efektívne. Nadbytok vlákniny v jablko pudingu napomáha spomaliť vstrebávanie cukru a znižuje riziko vzniku typu - cukrovky 2.

8. Kontroly krvného tlaku:

Puding jablká sú dobrým zdrojom draslíka a horčíka, ktoré pomáhajú udržiavať krvný tlak pod kontrolou. Pre tých, ktorí s kolísajúca hladiny krvný tlak, puding jablko denne pomôže udržať ich pod kontrolou.

9. Znižuje hladinu cholesterolu:

Puding jablká obsahujú vysoké množstvo niacínu a vlákniny, ktoré pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi účinne.

10. Liečenia anémia:

Puding jablká slúži ako povzbudzujúci prostriedok, chladiacej kvapaliny, vykašliavanie a haematnic. Okrem toho je bohatým zdrojom železa je tiež užitočné pri liečbe anémie.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na puding jabloní výhody. Zabudnúť počítať puding jablko semien, namiesto toho, začnite počítať zdravotné výhody a vychutnať krémové ovocie. Zanechať komentár nižšie a zdieľať svoje názory.

load...