Zdravie a wellness

Top 5 dôvodov, ktoré spôsobujú zvýšenie telesnej hmotnosti brucha

Top 5 dôvodov, ktoré spôsobujú zvýšenie telesnej hmotnosti brucha

Horný brušný tuk alebo obezity sa vzťahuje k akumulácii viscerálneho tuku v hornej oblasti brucha, čo vedie k zvýšeniu veľkosti pásu. Viscerálneho tuku je druh tuku, ktorý leží medzi vaše brušnej steny a orgánov. Všeobecné faktory, ktoré prispievajú k hornej brušný tuk je nedostatok pohybu, zlá strava, stres a genetické predispozície k zdravotným stavom.

Príčiny nadbrušku Zvýšenie telesnej hmotnosti:

1. Zlá strava:

Zlá strava je najčastejším dôvodom pre hornú brušný tuk. Jesť nezdravé nevyžiadanej a tučné jedlá znižuje metabolizmus a prispieva k väčšej veľkosti pásu. Rafinované potraviny, biely chlieb a nezdravé potraviny ako cestoviny môže tiež spôsobiť nižšiu trávenie, ktorý uľahčuje na priberanie na váhe v horných brušnej oblasti. Okrem toho je vysoko kalorické stravy môže priamo prispieť k hornej brušný tuk.

2. Nedostatok pohybu:

Sedavý životný štýl je jedným z hlavných dôvodov, ktoré spôsobujú nevysvetliteľné priberanie na váhe. Cvičenie je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a jej nedostatok prispieva k nadbytočného tuku.

load...

3. Stres:

Stres je najčastejším faktorom, čím sa zvýšilo kíl. Často si neuvedomujú, že všetko je hmotnosť, ktorá je stále pridaný je v dôsledku stresu sme sa prejsť. Stres spôsobuje, že telo vylučovať kortizolu, ktorý núti pečeň k uvoľneniu prebytočného cukru, že telo nevyžaduje a nie je schopný metabolizovať.

V dôsledku tohto prebytku cukru, telo cíti väčší hlad, takže jeden konzumovať viac potravín, najmä typy, ktoré majú vysoký obsah sodíka. To prispieva k všetkým nezdravé tuky, ktoré sa hromadia v hornej oblasti brucha.

4. Zdravotné problémy:

Horný brušný tuk môže byť tiež spôsobená kvôli nejaké zdravotné podmienky. Ochorenia zažívacieho traktu, kardiovaskulárne ochorenia, hormonálna nerovnováha ako "Cushingovým syndrómom", to všetko môže viesť k abdominálne obezity. Niekedy, niektoré lieky, ako sú steroidy, ktoré sú uvedené na liečbu osobitných zdravotných podmienok tiež spôsobiť brušný tuk.

load...

5. Genetické predispozície:

História určitej osoby dedičnosti spojené s obezitou môže byť tiež jedným z hlavných faktorov, ktoré spôsobujú horný brušný tuk. Mnohí z nich majú genetické predispozície k hornej brušný tuk.

Pálenie horná brušný tuk nie je tak jednoduché. S toľkými dôvodov, ktoré možno pridať do hornej brušný tuk, spáli tento tuk môže vyžadovať radikálnu zmenu životného štýlu. Existuje niekoľko zmien, je potrebné, aby do svojho životného štýlu a dodržiavať prísny rutina spáliť tuk z brucha.

Kroky k zníženiu brušný tuk:

1. Pravidelné cvičenie:

Cvičenie denne spúšťať váš metabolizmus a dostať spaľovanie tukov. Hodinu chôdze, biť do posilňovne, aeróbne cvičenia a joga sú niektoré z jednoduchých techník cvičení sa dá robiť, aby spaľovanie tukov a zníženie viscerálneho tuku, ktorý sa nahromadené medzi kožu a brušnej steny.

2. Jedzte vašej ceste k štíhlejší vás:

Diéta je tiež jedným z hlavných faktorov, ktoré vám pomôžu dostať sa späť do formy. Správna strava môže ísť dlhú cestu v udržať si štíhle a zdravé. Jesť často, ale konzumovať menšie jedlá skôr ako jesť celá veľká jedla a zaťažuje tráviaci systém.

Nahradiť vysoko kalorické potraviny s nízkym obsahom kalórií, živinami bohatých potravín, ktoré sú zdravé a povzbudiť vaše telo. Vyhnúť sa mastnú a nezdravé potraviny ako čipsy, pečené výrobky, sušienky a sladkosti, a nahradiť ich šaláty z čerstvej ovocia a zeleniny.

3. Piť vodu:

Voda môže byť najlepší liek. Namiesto toho, aby natiahol pre sóda nápoje alebo energetických nápojov, nahradiť čistou vodou. Voda čistí svoje telo a vyplavuje všetky toxíny, udržať si štíhly a hydratovanú.

4. Zvládať stres:

Naučiť sa vysporiadať so stresom môže byť samo o sebe liek na obezitu. Stres vedie k túžby po soli a cukru. Naučiť sa vysporiadať s úzkosťou a udržať si uvoľnený a pokojný môže odrezať spúšťače a pomôže udržať si zdravý životný štýl.

S trochou úsilia v pochopení príčiny obezity a pokúšať sa spáliť tuk, môžete byť odmenení zdravé a štíhlejšie vás!

load...