Zdravie a wellness

10 najlepších výhod rajčiakovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

10 najlepších výhod rajčiakovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Surové paradajková šťava je považovaný za super jedlo samo o sebe vďaka všetkým vitamínov a minerálnych látok obsiahnutých v ňom. Výhody paradajkovej šťavy majú dôležité živiny, ako je vitamín A, vitamín K, vitamínov B1, B2, B3, B5 a B6, spolu s minerálmi, ako je horčík, železo a fosfor. Všetky tieto vitamíny a minerály zase majú mnoho známych a vedecky dokázané kozmetické a zdravotné výhody. Stručne povedané, poháre paradajkovej šťavy je všetko, čo je potrebné, aby zostala zdravá a krásna.

Výhody paradajkovej šťavy

Tu sú niektoré paradajková šťava výhody tohto červenej farby čarovného nápoja:

1. Bohatým zdrojom vitamínov A a C:

Ako už bolo spomenuté, paradajková šťava je bohatým zdrojom vitamínov A a C. Tie pomoc pri posilnenie imunitného systému, zlepšenie videnia a prevenciu chorôb videnie súvisiacich. Tieto vitamíny tiež pomáhať pri udržiavaní zdravie kostí a zubov (1).

load...

2. Zabráni vysoký cholesterol:

Pitie paradajková šťava môže tiež pomôcť v prevencii vysokej hladiny cholesterolu. Je bohatá na vlákninu, ktorá pomáha v poškodí LDL alebo zlého cholesterolu v tele. Má tiež niacín alebo vitamín B3, ktorý je známy pre stabilizáciu cholesterolu (2).

3. Aids Chudnutie:

Ďalším veľkým prínosom paradajkovej šťavy je to, že pomáha pri chudnutí. Udržuje telo hydratované, zatiaľ čo nízky obsah sodíka a vysoký obsah vlákniny v ňom zabezpečiť, že telo necíti slabá alebo hlad. To dáva telu potrebné množstvo živín a kalórií, aby zabezpečili, že metabolický proces v tele zostáva nedotknuté (3).

4. Reguluje stolice:

Jedným z najväčších problémov, ktoré starí ľudia čelia, je nepravidelný pohyb čriev. Najlepším riešením dostupným zvrátiť toto je paradajková šťava. Vlákno v paradajkovej šťavy udržuje pečeň zdravá, podporuje trávenie (4), zabraňuje zápche a tým reguluje a pomáha pohyb čriev.

load...

5. Pokazí Homocysteín:

Paradajková šťava je bohatá na vitamín B6, ktorý je známe, že pomáhajú telu rozložiť zlúčeninu zvanú homocysteín do iných neškodných molekúl. Homocysteín je zlúčenina, ktorá poškodzuje cievnej steny a spôsobuje rôzne choroby srdca (5).

6. Detoxikácia:

Paradajková šťava má detoxikačný účinok na telo v dôsledku prítomnosti chlóru a síry. Naša pečeň a obličky sú zodpovedné za detoxikáciu nášho tela (6). Tak, pre telo zostať zdravý, je dôležité, aby tieto dva orgány zostávajú v zdravom stave. Prírodné chlóru pomáha pečeň a obličky správne fungovať, pričom síra ich chráni pred akýkoľvek druh infekcie. Ako paradajka je bohatý na oboch, ako sa zbaviť všetkých toxínov v tele, všetko, čo potrebujete, je pohár paradajkovej šťavy.

7. Nadbytok Lykopén:

Červená farba v rajčiakoch je kvôli tuku rozpustné antioxidant známy ako lykopénu. Vedecké štúdie ukázali, že lykopén chráni telo proti rôznym typom rakoviny, ako je rakovina prsníka, rakovina prostaty, kolorektálny rakoviny, rakoviny pľúc, ischemická choroba srdca, rakoviny pankreasu a tiež aterosklerózy (7).

8. Zopne Telo:

Paradajková šťava je plná antioxidantov, takže jeho aplikácie, rovnako ako spotreba pomáha zbaviť sa voľných radikálov v tele, a tým pomáha to zostať mladý a energický. Namiesto šálka kávy, skúste vypiť pohár paradajkovej šťavy sa dostať, že energetický kop túžia po (8).

9. Paradajková šťava pre pleť:

Paradajková šťava na pokožke má veľa výhod. Pomáha zbaviť sa opaľovanie, pulty zafarbenie kože, pomáha pri liečbe a prevencii akné, zmenšuje otvorené póry a reguluje sekréciu kožného mazu na mastnú pleť (9).

10. Paradajková šťava na vlasy:

Vitamínov a železa prítomné v paradajkovej šťavy pomoc pri zachovaní rovnako ako pridávanie lesk nudné, poškodené a bez života vlasy. To tiež pomáha zbaviť sa svrbenie pokožky hlavy, rovnako ako lupiny. Stačí použiť čerstvé paradajková šťava na váš skalp a vlasy potom, čo ste umyl ho šampónom a nechajte ju na 4- 5 minút, rovnako ako necháte kondicionér sedieť na vlasy. Opláchnite studenou vodou po jej ukončení (10).

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách paradajkovej šťavy. Tak na čo ešte čakáte? Uchopiť tie bacuľatá šťavnaté paradajky z vašej kuchyne, šťava je a dať si šancu užiť si jeho výhody. Najlepšie na tom je, že pitie paradajkovej šťavy pravidelne nemá žiadne vedľajšie účinky, aj keď je to spotrebovaných vo veľkom množstve. Ale úplne vyhnúť v prípade, že máte vysoké hladiny kyseliny močovej ako paradajky ju zhoršiť.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...