Zdravie a wellness

25 účinných domácich opravných prostriedkov pre dobré zdravie

25 účinných domácich opravných prostriedkov pre dobré zdravie

My všetci chceme byť zdravý, a pokúsiť sa držať ďalej od chorôb v čo najväčšej miere. Ale tam sú niektoré zdravotné stavy, ako je kašeľ, bolesti hlavy, bolesti zubov a nachladnutia, ktoré sa nemôžeme vyhnúť. Niekedy, alebo druhé, naše telo sa stáva obeťou týchto zdanlivo drobné neduhy. Ale liečení týchto bežné zdravotné problémy by nemali dôvodom výlet do doktora! Tradičné domáce opravné prostriedky sú natoľko, aby na tieto otravné problémy dobrá a dáva nám celkovo dobrý zdravotný stav. Tieto domáce opravné prostriedky sú tiež nazývané Paata Vaithiyam, Gharelu Nuskhe atď. Väčšina z nich sú časovo testované a niekoľko generácií ručiť za ich účinnosť.

Top 25 Home prostriedky pre dobré zdravie:

Prvých 25 domáce opravné prostriedky na liečbu bežných zdravotných problémov a poskytujú dobrý zdravotný stav sú popísané nižšie:

1. Gáfor olej s Hot ricínový olej:

Bolesť kolien je častým problémom, ktorý môže zvyčajne naraziť v starých a stredného veku žien a mužov. Pre zmiernenie bolesti kolena, možno použiť gáfor olej zmiešaný s horúcim ricínového oleja.

load...

2. Gáfor a horúce kokosový olej:

Deti často trpia chladom. Zmes gáfru a horúce kokosový olej môže byť aplikovaná na hrudi, rovnako ako v blízkosti nosa liečiť stav proti kašľu a nachladnutiu u dojčiat a malých detí.

3. Kúpanie v horúcej vode s Tulsi A Neem listy:

Dať kúpeľ s deťmi v horúcej vode s neem a Tulsi listy môže veľmi pomôcť pri odstraňovaní nosovej upchatiu. Šambrán môžu byť tiež použité spoločne s vyššie uvedenými listami. Je lepšie variť vodu na kúpanie s týmito listami a potom sa miešajú chladnú vodu priniesť temprature dole do normálu pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Sušené okvetné lístky ruží, Sanpatti, Mishra A Snafu:

Zápcha je bežný zdravotný problém u dospelých i detí. Ak chcete získať úľavu od tejto bolestnej žalúdočné problémy, brúsiť 100 gramov sušených okvetné lístky ruží a sanpatti spolu s 50 gramami Mishra a Snafu. Piť tento prášok s čistou vodou pred spaním do postele v noci. To môže účinne liečiť zápchu, ale len ak sú konzumované pravidelne.

load...

5. Banana Stem a šťavu z granátového jablka:

Jedinci s kameňmi žlčníka môže piť šťavu z banánového stonke každý deň v dopoludňajších hodinách. Šťava by mali byť konzumované na lačný žalúdok. Jesť granátové jablko môže tiež pomôcť pri znižovaní veľkosti kameňov.

6. Tvaroh, Ghee, besan a med:

Ak máte škvrny na tvári, potom použiť peeling vyrobený s tvarohom, besan, ghí a medu. Drhnúť váš tvár pomocou tejto zmesi po dobu 5 - 10 minút a potom opláchnite vodou. Drvené Tulsi a Neem listy môžu byť tiež použité v tejto zmesi.

7. Mint Leave Paste, santalové drevo Paste, Apple Juice:

Rozdrviť niektoré mäty a aby pastu. Naneste ju na pupienky a vidieť rozdiel v niekoľkých dňoch. Aplikácia santalového dreva pasty v lete tiež môže ukázať ako účinná. To môže tiež, aby sa vaša pleť v pohode. Použitím jablkový džús na pupienky môžu vyhnať tie pupienky. To môže tiež pomôcť pri odstraňovaní jaziev, takže máte dokonalú pleť.

8. Uhoriek a zemiakov Juice Kombinácia:

Zmes uhorky šťavy a zemiakové šťavy v rovnakom množstve, sa môže ukázať ako účinný spôsob na odstránenie tmavé kruhy.

9. Citrónovou šťavou a med zmes:

Zahrievať zmes citrónovej šťavy a medu v rúre. Táto zmes sa pomaly konzumujú. To vám môže pomôcť pri získavaní hlienu von, poskytuje úľavu od zápalu prínosových dutín.

10. Cukor, pomarančová šťava, soľ a voda:

Pre liečenie hnačky, môžete použiť roztok 1 lyžice cukru, pol šálky pomarančového džúsu, 1 - 3 šálky vody a 1 - 6 lyžice soli. Konzumujú ½ oz. Tohto roztoku sa každé 2 hodiny. Zemiaková polievka je tiež účinný liek na hnačku.

11. Uhorka plátky a Neem Listy Extrakty:

Rez tenké plátky uhorky a trieť je na perách pravidelne. Extrakty neem listov môže tiež pomôcť pri zlepšovaní popraskané pery.

12. Strúčikov cesnaku do vriacej vody so soľou:

Varte 4 strúčiky cesnaku vo vode a roztlačíme so štipkou soli. Táto zmes sa zabaliť do vlnenej tkaniny a dať na boľavé ucho získať úľavu od bolesti ucha.

13. Mak s mliekom:

Ak chcete získať hladkú a pružnú pokožku, je potrebné namočiť mak s trochou mlieka. Nechaj si to cez noc a dobre brúsi druhý deň. Naneste ju na tvár a uvidíte ten rozdiel!

14. Gáfor:

Použitím gáfru môže poskytnúť úľavu od pálenia a svrbenia kože. Zmes Neem oleja a práškového gáfru môže vaša pokožka cítiť v pohode a uvoľnene.

15. Koriandra Semená vo vode:

Varí sa 2 lyžice koriandra a 1 pohár vody. Zmes kmeň po jeho ochladenie. Piť dvakrát denne. To pomôže znížiť hladinu cholesterolu v tele.

16. Jablkový ocot:

Telesný pach má byť jedným z najviac nechutné veci všetkých čias! Môžete použiť jablčného octu pre boj telesný pach. Môžete tiež použiť paradajkovú šťavu do vody na kúpanie a namočte v ňom po dobu 10 - 15 minút, aby sa odstránili telesný pach.

17. Cibule, strúčikov cesnaku s kamennou soľ a korenie:

V prípade bolesti zubov, cibule alebo strúčiky cesnaku môžu byť použité spolu s kamennou soľou získať úľavu. Soľ a korenie prášková zmes môže byť tiež použitá na liečbu bolesti.

18. Ginger:

Liečiť nevoľnosť a nevoľnosti, použite zázvor! Je to dokonca lepšie ako lieky používané na liečbu tohto problému.

19. Nakrájanú cibuľu do uteráka:

Vezmite uterák a zabaliť niektoré nakrájanú cibuľu v ňom. Naneste ju na podvrtnutie postihnutej oblasti. Aplikácia ľadu môžu byť tiež užitočné pri znižovaní opuchy.

20. Namáčanie Meth Semená vo vode:

Namočte Meth semená vo vode a mel druhý deň. Naneste na vlasy a umyte bez použitia šampónu po 30 minútach, ako sa zbaviť lupín.

21. Červená repa šťava, a maslo a sezamovým semienkom zmes:

Piť červenej repy šťavy každé ráno alebo jesť zmes maslo a sezamové semienka na sebe idúcich 90 dní na lačný žalúdok, ako sa zbaviť kŕče v priebehu obdobia.

22. Neem, kokosový olej a kurkuma:

Naneste zmes neem, kokosového oleja a kurkumy každý deň, ako sa zbaviť suchú pleť. Zmes neem prášku a zelenej gram múky môžu tiež fungovať.

23. Orange Juice:

Pitie pomarančový džús môže pomôcť v prevencii vredy v ústach.

24. Vaječný bielok a kokosový olej:

Mix kokosový olej a vaječný bielok, aplikovať ju na tvár. Umyť studenou vodou, keď sa zmes suší. To zabraňuje vrásky a ďalšie známky starnutia.

25. Semená senovky namočené vo vode:

Namáčanie 100 semená senovky v 250 g vody. Nechaj si to cez noc a roztlačíme nasledujúce ráno. Preoseje skrz handričkou, túto zmes pravidelne konzumujú. Tým sa účinne pomôcť cukrovku vyliečiť. Domáce opravné prostriedky pre dobré zdravie vyššie uvedené sú bezpochyby účinné a užitočné. Sú lacné a pomáhajú pri liečbe zdravotných problémov z koreňov. V prípade, že problémy pretrvávajú aj po použití opravné prostriedky, potom je lepšie, že by ste sa poradiť s lekárom. Je na čase, aby sme sa pozrel nad OTC lieky, získať úľavu od bežných zdravotných problémov. Prírodné prostriedky na skvelý spôsob, ako ponúknuť úľavu bez ďalšieho poškodenia tela. Takže, zásobili týchto prírodných prostriedkov a byť zdravý, prirodzene! Myslíte si, používať prírodné prostriedky pre dobré zdravie? Podeľte sa o niekoľko svojich zdravotných tipov u nás v sekcii Komentáre nižšie!

load...