Zdravie a wellness

25 úžasných výhod bieleho korenia (Safed Mirch) Prášok na pokožku, vlasy a zdravie

25 úžasných výhod bieleho korenia (Safed Mirch) Prášok na pokožku, vlasy a zdravie

Už ste niekedy predstaviť, že moc nevšímal biele korenie na jedálenský stôl má nejaký život meniace prínos? Zaujíma vás, čo by mohlo byť? Potom by ste si mali prečítať tento príspevok na biele korenie výhod!

Ale skôr, než to, že by ste chceli spoznať, ako biele papriky sa líši od čiernej papriky, alebo nie?

Tak tu to máte! Aj keď obe tieto pochádzajú z rovnakého kríky, korenisté víno, majú rozdiely v ich chuti, vône a zároveň sa líšia druhy výhod, ktoré ponúkajú. Tu v tomto článku budeme diskutovať výhody bielym korením a tiež, ako biele korenie sa líši od čierneho korenia. Iné mená pre biele korenie sú 'Safed Mirchi' v hindčine, 'Tella Miriyalu' v Telugu, 'Vellai Milaku' v tamilčine, 'Vella Kurumulagu' v Malayalam, 'Bili Menas' v Kannada, 'Safed Mari' in Gujarati " Paandri Miri'v Marathi a 'Shah moriach' v bengálčine.

load...

Biele korenie prospešnosti pre zdravie

Biele korenie má pomerne málo výhod v obchode pre niečí celkové zdravie. Môže byť zažívacie problémy, zubné problémy, diabetes liek, menšie bolesti hlavy, kašeľ a studenú alebo dokonca úbytok na váhe, biele korenie môže byť použitá na liečbu všetky z nich! Dokonca aj pre problémy, ako vážne, ako rakoviny a srdcových problémov, biele korenie má niektoré lieky v rukáve! Je však dôležité, aby to človek správne a v správnych proporciách používa na dosiahnutie najlepších výsledkov.

Nižšie sú uvedené niektoré z úžasné zdravotné výhody bieleho korenia:

1. Tlmiacich bolesť

Biele korenie, alebo v podstate všetky papriky obsahujú kapsaicín, horúce látky, ktorá generuje teplo. Táto základná vlastnosť korenia je využívaný použitie v úľave od bolesti gély a spreje. Pod vplyvom kapsaicínu, cíti teplo sa generuje v postihnutej oblasti, v dôsledku čoho bolesti vyplývajúce z kŕče alebo podvrtnutie má tendenciu sa znižovať.

load...

2. Artritída Aid

Kapsaicínu v korenie má tiež protizápalové vlastnosti. Je teda veľmi prospešné pre všetkých, ktorí majú artritídu a trpí svalovú opuch a bolesť.

3. Chudnutie

Vzhľadom k prítomnosti kapsaicínu, korenie pomáha pri spaľovaní tukov v tele, a tým pomáha pri chudnutí. To je dôvod, prečo väčšina chudnutie lieky a roztoky obsahujú kapsaicín v nich.

4. Rakovina Cure

Podľa výskumu uskutočneného na University of Nottingham a Americkej asociácie pre výskum rakoviny, Kapsaicín vo bieleho korenia môže zabiť niektoré z rakovinových buniek. Bolo zistené, že je zvlášť výhodné vo vyliečenie karcinómu prostaty; Avšak, ďalší výskum na túto tému je stále deje.

5. Bolesť hlavy liečiteľ

Biele korenie je tiež veľmi užitočné pri liečbe bolesti hlavy. Bolesť v hlave sa vyvíja, keď je neuropeptid, substancia P prenáša bolesti do mozgu. Avšak, kapsaicín môže blokovať tento prenos, a tým zmierniť príznaky bolesti hlavy.

6. Lieči kašeľ

Kto boli postihnutí zlým kašeľ a bolesť v krku, musí konzumovať biele korenie prášok s trochou medu surového hľadať úľavu. Surový med a biele korenie spojiť majú antibiotické vlastnosti a tiež generovať teplo. To znamená, že poskytujú úľavu od kašľa a prechladnutia ľahko.

7. Dekongescens

Teplo generované biele korenie môže pomôcť jeden priehľadný nosovej traktu a zmierniť upchatý nos. Natoľko, že môže tiež bojovať s infekciami nosových ciest čistením vzduchové kanály, a tým pomáhať jeden správne dýchať.

8. Zabraňuje žalúdočných vredov

Spotreba bieleho korenia môže zabiť baktérie vred-pôsobiť v žalúdku a čriev. Preto je užitočné pri prevencii žalúdočných ochorení, ako sú vredy a bolesti žalúdka.

9. Krvný tlak ovládacieho

Vzhľadom k tomu, bieleho korenia je bohatá na flavonoidy, a vitamíny C a A, to je celkom užitočné v udržiavaní krvného tlaku pod kontrolou. Jedinci, ktoré majú vysoký krvný tlak a ďalšie súvisiace problémy, je potrebné vziať do úvahy, vrátane bieleho korenia v ich každodennej stravy.

10. Podpora zdravia srdca

Jedinečnou vlastnosťou bieleho korenia je, že vďaka svojim vlastnostiam generujúcich teplo, to spôsobí jeden sa potiť veľa, čo viedlo k vyhnanie prebytočnej tekutiny z tela. Tu je to, že príliš veľa tekutín v tele, najmä v okolí srdca, môže dať tlak na srdce a ovplyvniť jeho fungovanie nepriaznivo. Mohlo by to viesť k zadržiavaniu vody v tele, spolu s dýchacími problémami v dôsledku nadmerného tlaku na pľúcach. Preto za účelom odstránenia prebytočnej tekutiny z tela, je dôležité konzumovať biele korenie.

11. Antioxidačnými vlastnosťami

Prítomnosť flavonoidov a vitamínov v bieleho korenia je zodpovedná za jeho antioxidačné vlastnosti. To robí biele korenie potenciálny bojovník proti organizmom, ktoré by mohli vstúpiť do tela a poškodzujú bunky v ňom.

12. Zlepšuje trávenie

Jedinečná vlastnosť bieleho korenia je, že stimuluje chuťové poháriky vyslať signál do žalúdka vyvolávaciu sekréciu kyseliny chlorovodíkovej, ktorá je nevyhnutná pre trávenie potravy. Z tohto dôvodu, to je typická súčasť každodennej stravy, ktoré konzumujeme.

13. Blood Sugar Control

Vzhľadom k tomu, biele korenie je užitočné pri podpore metabolizmu tela a tiež pomáha proces trávenia, sa zistilo, že je prospešné pri kontrole hladiny cukru v krvi. Zmes bieleho korenia s semien senovky práškom a kurkuma, keď bol spotrebovaný sa pohárom mlieka denne, môže pomôcť pri znižovaní hladiny cukru v krvi. To je užitočné pre väčšinu diabetikov.

14. Minerálne Prameň

Biele korenie je bohatý na flavonoidy a vitamíny A, K a C. Obsahuje veľké množstvo mangánu, železa, a diétne vlákna, a tým zaisťuje zdravý prísun minerálnych látok do tela.

15. Lieči bolesť zubov

Biely prášok korenie je známe, že poskytujú úľavu od bolesti zubov pri použití v kombinácii s hřebíčkového oleja alebo kuchynskej soli.

16. Zabraňuje nadúvaniu

Po dlhú dobu, biele korenie a všetky ostatné druhy papriky je známe, že má liek proti nadúvaniu vlastnosti, vďaka čomu zabraňuje tvorbe plynov v črevách. To sa deje, keď korenie zvyšuje sekréciu kyseliny chlorovodíkovej a napomáha účinnejšie vykonávať tráveniu.

Výhody bieleho korenia pre oči

Biele korenie je známe, že je prospešné prísada niektorých očných ochorení, ako je šedý zákal a slabé zraku.

17. Zlepšuje zrak

Biele korenie výhody oči tým, že zlepší zrak ľudí. Jeho použitie spolu s mandľovou prášok, kryštály cukru, aniseeds a Triphala prášku bolo známe, že pomáhajú ľuďom, ktorí majú slabý zrak. Odporúča sa však požiadať o radu uznávané bylinný lekára pred použitím tejto metódy, pretože nemusí byť vhodná pre určité podmienky.

18. Cataract Cure

Biele korenie je tiež považovaný za veľmi účinné pre hľadá liek na kataraktu. V kombinácii s mandlí v pomere 1: 5 a potom zmiešať s hnedého cukru a ghí. To je zázračný liek na kataraktu, ktoré boli vyskúšané a testované v mnohých pacientov.

Výhody bieleho korenia pre pleť

Nie je vhodné aplikovať na kožu priamo, vzhľadom k jeho tepelnej energie vlastnosti. Ale keď pravidelne konzumovaný, môže pomôcť jeden vyliečiť celkom málo kožné problémy súvisiace a zabezpečiť s zdravú kožu v ľahký, nákladovo efektívny a prirodzený spôsob.

19. Skin Cancer Prevention

Použitie bieleho korenia, alebo čierneho korenia prášok na koži sa môže zabrániť nebezpečným UV lúče slnka, ktoré môžu spôsobiť rakovinu kože a iné kožné ochorenia. Avšak sa odporúča požiadať o stanovisko odborníka o pleť, pretože to zložka nemusí byť vhodný pre všetky typy pleti.

20. Vitiligo Vytvrdzovanie

Korenie obsahuje piperín, čo je látka, ktorá je veľmi prospešné pre stimuláciu pigmentácie kože. Ide o ideálne riešenie pre ochorenia, ako je vitiligo, v ktorom koža začína strácať svoje pigmenty a zbelie. Najlepšia vec, o použití korenie Pre tento účel je, že je úplne prirodzené a nemá žiadne vedľajšie účinky, ako voči liekom chemickej báze.

21. Vyhladenie vrások

Vzhľadom na vysoký obsah antioxidantov v bieleho korenia, to je skvelý prostriedok pre jemných liniek, vrások a tmavých škvŕn, ktoré sú niektoré z významných príznakov starnutia. Používanie korenie v každodennom jedálničku vám môže pomôcť vyzerať krásna a mladá dlhšiu dobu!

22. Exfoliácia

Korenie je vynikajúci peeling a môžu byť použité na vytvorenie peeling pre odstránenie odumretých kožných buniek z pokožky. Použijú sa čerstvo rozdrvený biele korenie na tento účel. Použitie tohto drhnúť pomáha človeku odstrániť toxíny z kože na dosiahnutie mäkké a žiarivú pleť. V rovnakej dobe, vzhľadom k antioxidačnými vlastnosťami korenia, že by podporovala cirkuláciu krvi a kyslíka do pokožky robiť to viac pod napätím a svieže vyzerajúce.

23. Pre odstránenie nežiaduceho ochlpenia

Nežiaduceho ochlpenia na koži môžu byť odstránené natrvalo pomocou biele korenie s gáfrom. Zmiešať tieto dve zložky s mandľovým olejom a nechajte zmes zostať na koži po dobu 10 - 15 minút. Pomáha pri odstraňovaní vlasy natrvalo. Avšak, jeden by mal vyskúšať túto metódu na malej časti pokožky, aby zistil, či to vyhovuje niečí typ pleti, alebo nie. Neskôr to môže byť súdený na nohách a paží. Avšak, nepoužívajte ho na ponukových častiach, ako je oblasť podpazušia a slabín.

Výhody bieleho korenia na vlasy

Biele korenie prášok má vlastnosti na výrobu tepla. Je preto účinný pri odstraňovaní lupín z vlasov. Zároveň je tiež užitočný prostriedok pre revitalizáciu vlasov.

24. K lupinám Cure

Biele a čierne papriky sú považované za nádherné látky, ktoré môžu byť použité na liečbu akútnych problémov s lupinami. Kombinujú biele korenie s tvarohom a túto zmes aplikovať na pokožku hlavy. Po pol hodine aplikácie zmyť zmesi s vodou. Použitie tejto zmesi pomáha zázračne odstrániť lupín na hlave. Neumožňujú zmes zostať viac času, pretože by to mohlo spáliť skalp kože.

25. Hair Revitalizer

Biele korenie funguje aj ako vlasy Revitalizer pri použití v kombinácii s citrónom semienka. Naneste zmes na vlasy a nechajte pôsobiť 10 - 15 minút. Umyte si ich, aby sa vaše vlasy lesklé, lesklé a mäkké.

Rozdiel medzi čiernou a bielou Peppers

Čierne korenie je nezrelé ovocie z korenia vína, čo je zelenej farby. To sa varí a sušia sa, aby to čierny, zvraštené kôru. Naopak, biele korenie je zrelé plody papriky vína, ktoré je tmavo červenú farbu, keď vo víne. To je namočené vo vode po dobu takmer 15 dní, po ktorej jej kože začína odpadávať. Akonáhle koža odpadne, biele semeno vnútri korenie ovocie je to, čo sa suší a používa ako biele korenie celok alebo prášku.

Keď príde na chuť, a to ako čierna a biele korenie majú kop vo svojej chuti. Ponúkajú štipľavú a pikantnú chuť po pridaní do týchto liekov. Avšak, čierne korenie je kořeněnější a má citrusy chuť s zemitý príchuťou. Na druhú stranu, biele korenie je ostrý v jeho chuti a tiež má štipľavú vôňu.

Vzhľadom k tomu, obaja pochádzajú z rovnakej rastliny, čiernej a bielej papriky mávajú podobné výhody a vlastnosti sa len nepatrnými rozdielmi v vôňu a chuť. Sú bohaté na vitamíny K, A a C a sú tiež dobrým zdrojom vlákniny. Zároveň sa, že obsahujú menej cukru a cholesterolu v krvi nula.

Poďme zistiť niektoré rozdiely medzi týmito dvoma, takže pri príprave Alfred Sauce nabudúce, viete, prečo používate biele korenie v ňom!

1. Rozdiel v spracovaní

Biele a čierne papriky, sú obaja plody Piper nigrum alebo rastliny papriky nájdené v južnej Ázii. Ale oni sa líšia v spôsobe, akým sú spracované. Čierne korenie sú ošklbaná, keď sú takmer zrelé. Potom sú sušená byť zvraštené. Tento proces je vonkajšie čiernou vrstvu čierneho korenia. Na druhú stranu, biele korenie sú ponechané dozrieť na samotnom závode. Potom sú ponechané v sáčkoch, ktoré obsahujú vodu, po dobu niekoľkých dní, aby sa ich vonkajšia vrstva mäkké. Po tom, oni sú vľavo pod slnkom, ktoré majú byť odfarbené biele.

2. Rozdiel vo vôni

Obe bielej a čiernej papriky sú blízki súrodenci v nejakom smere. Ale konfliktné rozdiel v ich aróma ich odlišuje skutočne od seba. Väčšina kuchárov sa zhodujú, že čierne korenie má intenzívnu arómu v porovnaní s subtleness bieleho korenia.

3. Rozdiel v horúčosť

Biele korenie ponúka okamžitý horúci chuť. Čierne korenie, môže byť tiež rovnako tak horúce, ale môžete si pomaly realizovať svoj horúčosť po žuvanie. Ako v skutočnosti, to záleží na vašom osobnom vkuse preferencie rovnako!

4. Z dôvodu estetikou

Biele korenie dodáva estetický nádych bielych omáčok, polievok a zemiakovou kašou. Je zjavne robené dať jemnejší vzhľad svetlých riadu, kde sa môžu viditeľné čierne vločky nebude tak lákavá.

5. Množstvo silíc

Je dokázané, že čierne mleté ​​korenie je bohatý na esenciálne oleje v porovnaní s bielym mletým korením. To má takmer 3% éterických olejov vo svojom zložení.

6. Výhodné rôznych kuchýň

Ich vznik môže byť výhodné sú inak rovnaké, ale biele a čierne papriky v rôznych kuchýň. Väčšina medzinárodných i medzikontinentálne kuchyne použiť čierne korenie. Ale v čínštine, thajskej a francúzskej kuchyne, biele korenie sa používa častejšie. Ich aromatické a brnenie chuť zlepšiť chuť týchto kuchýň.

7. Rozdiel v Zápach

Ako čierne korenie má svoj vonkajší ovocie vrstva nedotknutá, že obsahuje terpény zápach, ktoré sú v ňom. Tieto zlúčeniny dať kvetinové a drevitú chuť k nej. Avšak, v bieleho korenia, tieto vône sú uvedené chýbajúce kvôli odstráneniu tejto vonkajšej vrstvy. Biele korenie má sentimentálnu vôňa vyvinuté počas jeho kvasenia.

8. Liečivé Hodnoty

Biele korenie nesie ďalšie liečivé hodnoty v porovnaní s čiernym korením. V dávnych ajurvédskej a čínskej terapie, biele korenie je široko používaný na liečbu artritídy, malárie, zápcha, bolesti kĺbov, zdurenie nosovej sliznice, otravu jedlom, nevoľnosť a cholery, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

9. Rozsah alergií

To je nájdené v niektorých štúdiách, že ľudia alergickí na papriky ako celok, reagujú zle na čierneho korenia. To je primárny, pretože biele korenie je len semeno rastliny, zatiaľ čo čierne korenie je celé plody. Ako taký, je zloženie čierneho korenia je intenzívna a spôsobuje alergické reakcie.

10. Rozdiel v Skladovateľnosť

Čierne korenie má dlhšiu životnosť v porovnaní s bielym korením. To môže byť uložený vo vašej kuchyni, bez toho aby sa jeho aromatická vôňa skazený. Ale v prípade bieleho korenia, nemožno uložiť ju na dlhšiu dobu, ako to bude vyvíjať horkú chuť k hnitiu.

S tak veľa výhod spojených s ňou, biele korenie je naozaj prekvapujúce, korenia, ktorá sa nachádza v našom skrine a kuchynskej linky. Vedieť o týchto výhodách, bolo by určite pomôže nám nájsť úľavu od našich otázok day-to-day zdravotných ľahko!

Neváhajte a podeľte sa o svoje myšlienky a skúsenosti v komentároch!

load...