Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov kŕmnych bôbov pre krásu a zdravie

10 úžasných prínosov kŕmnych bôbov pre krásu a zdravie

Okrídlený fazuľa sú kompletný balík. Jeho listy, stonky, kvety, semená, hľuzy, atď sú jedlé nejakým spôsobom alebo iný. Táto vegetarián je balená s výživou a nám ponúka množstvo výhod.

Vedecký názov okrídlený fazuľa je praskavec tetragonolobus. To je tiež nazývané špargľa fazuľa, Goa fazuľa, štyri uhol fazuľa, alebo princezná hrachu.

Rôzne časti okrídlených fazuľa sú bohatým zdrojom bielkovín, vitamínov a minerálov. Tieto fazuľa sú obzvlášť dobrým zdrojom vitamínu A. To je jeden rastlinný ktorý ponúka kompletnú dávku živín do tela.

load...

Či už ide o naše zdravie a naše vonkajšie krása, okrídlený fazuľa pracujú ich kúzlo na naše celkové zdravie.

Kozmetické Výhody okrídlených Fazuľa:

Všetci chceme vyzerať mlado a krásne. To, čo jeme sa odráža na našej koži. Konzumovať tieto zdravé fazuľa pravidelne môže dať našej vonkajšej ja impulz taky! Tu sú niektoré z kozmetických výhod okrídlených fazule:

1. Zabraňuje predčasnému starnutiu:

Okrídlené fazuľa sú načítané s vitamínom C a vitamín A. Oba tieto vitamíny práce ako antioxidanty. Tieto vitamíny tiež zabraňujú predčasnému známky starnutia, ako je vzhľad vrások a jemných liniek na kožu.

load...

2. Udržuje pružnosť pokožky je:

Vysoká dávka antioxidačné prítomného v okrídlené fazule zaistí, že pokožka udržuje jej pružnosť a udržuje ju hľadá mladých.

Zdravie Výhody okrídlených Fazuľa:

Zdravé telo je krásne telo. Okrídlený fazuľa sú zásobárňou zdravotných výhod. Tu sú uvedené niektoré zo zdravotných výhod okrídlených fazule:

3. Low V Kalórie:

Súťažné a nezrelé struky okrídlených fazuľa sú s nízkym obsahom kalórií. Jedna 100 g porcia z týchto bôbov obsahujú asi 49 kalórií. Ale zrelé semená ponúkať asi 409 kalórií v každých 100 gramoch. Tí, ktorí sa chcú zbaviť svojich kilá navyše môže obsahovať nezrelá semená v ich strave.

4. Bohaté na vitamín C:

Ako už bolo spomenuté predtým, okrídlené fazuľa sú načítané s vitamínom C, ktorý pomáha pri posilňovaní imunitného systému organizmu proti mnohým infekciám. To tiež pomáha udržiavať pružnosť ciev a chráni telo pred rakoviny.

5. Minerály a vitamíny:

Okrídlené fazuľa tiež obsahovať dostatok množstvo dôležitých minerálnych látok, ako je železo, mangán, meď, vápnik, fosfor, horčík. Okrídlené fazuľa tiež obsahovať hojnosť vitamínu A, ktorý je silný antioxidant, ktorý zabraňuje poškodeniu DNA. Okrídlený bôby obsahujú tiež dobré množstvo vitamínu B. Tento dôležitý vitamín zlepšuje vitalitu, náladu a energiu. Vitamín E sa tiež nachádza v nenasýteného oleja odvodené od týchto zŕn.

6. Bohatým zdrojom kyseliny listovej:

Fazuľa goa je tiež bohatým zdrojom kyseliny listovej, ktorý je podstatnou zložkou pre syntézu DNA a bunkové delenie. U žien, adekvátny kyseliny listovej obsah v strave okolo počatia a počas tehotenstva môže zabrániť defekty neurálnej trubice v novorodenca.

7. S vysokým obsahom bielkovín:

Pokiaľ ide o množstvo a kvalitu bielkovín, fazuľa goa semeno je tak dobré, ako sóje! Štúdie ukázali, že rovnako ako mnoho iných strukovín, v kombinácii s kukuricou, okrídlený bôby majú hodnotu bielkovín mlieka. To môže adekvátne vyživovať Dojčenská proteín hladovať.

8. Obsahuje zdravé tuky:

Nie všetky tuky sú zlé pre naše zdravie. Tam je niečo, čo nazýva dobrá tuk, ktorý je v skutočnosti dôležité pre naše telo. Okrídlený bôby obsahujú celý rad nasýtených tukov, mono nasýtené tuky a polynenasýtených tukov, z ktorých všetky pracujú spoločne, aby nám zdravšie telo.

9. Bohaté na vápnik:

Okrídlený bôby sú bohaté na vápnik a fosfor. Tie pomáhajú pri budovaní silnej kosti a tiež pomáhajú vytvárať energiu v tých, ktorí sú chorí a oslabení.

10. Obsahuje široké spektrum cukrov:

Cukor, hoci hlavne spojené so zdravotnými problémami, nie je vždy zlé. Naše telo potrebuje dostatočné množstvo cukru, ktorý má správne fungovať a udržiavať optimálnu hladinu energie. Okrídlené bôby obsahujú všetky druhy cukrov-fruktózy, glukózy, laktózy, sacharózy, galaktózy, maltóza. Niektoré z nich sú dôležité pre rast probiotických baktérií v našich črevách, ktorá pomáha pri správne trávenie potravy.

Okrídlený fazuľa poskytujú celú škálu látok, ktoré sú dobré pre naše zdravie. Tieto fazuľa sú k dispozícii po celý rok. Struky sa prednostne konzumované v čerstvom stave, aby si svoju prirodzenú chuť. Vy van tiež pridať tieto fazuľa do šalátov, dusených pokrmov a polievok. Môžete tiež použiť tieto zrná ako korenie.

Okrídlený fazuľa a iné časti rastlín môžu byť bezpečne konzumované každý bez akýchkoľvek výčitiek, pretože ponúka rad zdravotných výhod. Avšak, ľudia s imunitným-alergia na strukoviny a G6PD-enzýmu nedostatku ochorenia by mali používať tieto fazuľa s opatrnosťou.

Ako sa vám páči vaša fazuľa? Máte svoj obľúbený recept? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...