Zdravie a wellness

20 najlepších výhod Brazílie orechy pre pokožku, vlasy a zdravie

20 najlepších výhod Brazílie orechy pre pokožku, vlasy a zdravie

Na rozdiel od svojho názvu, para orechy sú technicky semená, ktoré rastú v juhoamerických panenských dažďových pralesov. Tieto veľké v tvare polmesiaca semená sú uzavreté v tmavo hnedej prostredí, ktoré sa podobá tým orechov. Strom, z ktorého oni prídu je známy ako Bertholletia excelsa. Aguti, druh juhoamerických hlodavcov jej tieto semená a skryje ostatné pre neskoršie konzumáciu.

Para orechy majú vysoký obsah kalórií a tuku, a majú bohatú, krémovú chuť. Para orechy sú obzvlášť cenené pre svoje mimoriadne obsah selénu. Majú najvyšší obsah selénu medzi všetkými maticami s iba štyrmi matice poskytuje viac ako 100% odporúčanej dennej dávky tohto stopový prvok. Sú dôležitým zdrojom potravy v mnohých latinskoamerických krajinách a môže byť perfektné dopoludňajšiu desiatu. Ich husté smotanové aróma činí chutné doplnenie sortimentu jedál. Niektorí ľudia nemajú radi ich chuť, a tak sa často pečené a sezóna je za účelom zlepšenia ich chuti.

Brazília orechy rastú až do výšky 165 stôp v dažďových pralesoch Amazónie. Tieto stromy nesú sladké nažltlé kvety a plody. V skutočnosti, para orechy sú tiež ovocie. Semená sa zberajú od dažďových zo strany pracovníkov, ktorí zbierajú semená, keď spadnú zo stromov počas obdobia dažďov.

load...

Zdravie Výhody para orechov:

Para orechy sú často považované za nezdravé kvôli ich vysokým obsahom tuku. Avšak, ak sú užívané s mierou, ktoré poskytujú niekoľko zdravotných výhod, pretože sú bohatým zdrojom bielkovín a ďalších potrebných živín.

1. Vytvára aktívny hormón štítnej žľazy:

Para orechy sú výhodné najmä pre osoby s nízkou funkciu štítnej žľazy, ako sú vynikajúcim zdrojom selénu, ktorá je nutná, aby sa vytvoril aktívny hormón štítnej žľazy. Antioxidanty v týchto orechov majú schopnosť podniknúť aktívne enzým, ktorý podporuje štítnu žľazu, známy ako "triodithyronine".

 [Čítajte: Matica zdravotných výhod]

2. Stavia imunitný systém:

Selén v brazílskych orechov je tiež prínosom pre budovanie imunitného systému a napomáha hojeniu rán. Len 3 až 4 para orechov denne môže naplniť celý svoj požiadavku selénu.

load...

3. Znižuje srdcové choroby súvisiace s:

Podľa lekárskeho výskumu, selén v týchto orechov poskytuje tiež ochranu pred srdcovými chorobami. Tento stopový prvok aktivuje enzýmy, čo vedie k detoxikácii potuchnutých prítomného tuku v membránach. Spotreba primerané množstvo selénu môže tiež zabrániť zrážaniu krvi. Para orechy sú tiež s vysokým obsahom omega - 6 mastné kyseliny, ktoré môžu znížiť riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Tieto mononenasýtené a polynenasýtené tuky znižujú hladinu cholesterolu, čím sa znižuje riziko infarktu a mŕtvice.

4. Veľká Lepok Alternative Food:

Rovnako ako mandle, para orechy sú tiež bez lepku, a preto sú často používané na prípravu bezlepkových potravín vzorcov. Tie môžu byť zdravá alternatíva pre ľudí, ktorí sú alergickí na pšenicu potravín alebo majú celiakii.

5. Podporuje zdravý Cholesterol profil:

Para orechy sú vynikajúcim zdrojom mononenasýtených mastných kyselín (MUFA), ako je kyselina palmitoolejová a kyseliny olejovej, ktoré pomáhajú znižovať hladinu LDL alebo "zlý cholesterol" a zvýšenie HDL alebo "dobrého cholesterolu" v krvi. Mononenasýtené mastné kyseliny tiež zabrániť ischemickej choroby srdca a mozgovej mŕtvice podporou zdravého profil krvných lipidov.

6. Znižuje riziko rakoviny:

Minerálne látky a vitamíny, prítomné v para orechov môže znížiť riziko vzniku určitých typov rakoviny, ako je napríklad prostaty, hrubého čreva, žalúdka, pľúc a prsníka. Prirodzené funkcie selénu v ľudskom tele uľahčuje glutatiónu, čo je enzým, ktorý pôsobí proti voľným radikálom rakovinotvorné.

7. Posilňuje imunitný zdravie:

Tieto orechy sú tiež prospešné pre tých, ktorí sa dostať často zima a chrípku, pretože obsahujú živiny, ako je vitamín C, zinok a selén, ktoré posilniť imunitný systém prirodzene, a tým pomáha zahnať prechladnutia alebo chrípky.

8. Zlepšuje mužskú plodnosť:

Ako silný antioxidant selén je známe, že chráni telo pred poškodením buniek voľnými radikálmi a zlepšuje mužskú plodnosť.

9. Zaobchádza zinok Nedostatok:

Brazílsky matice môže byť výhodné v prípade veľmi zriedkavé dedičné ochorenie známa ako acrodermatitis enteropathica v ktorom telo nedokáže absorbovať dostatočné množstvo zinku zo stravy, čo vedie k nedostatku zinku. Para orechy obsahujú vysoké množstvo zinku, ktorý pomáha naplniť tento nedostatok.

10. Považuje nedostatok jódu a gastrointestinálneho traktu:

Tieto matice sú tiež prospešné pre ľudí s nedostatkom jódu a gastrointestinálnych porúch, ako trpí zníženej absorpcie selénu. Výskum ukázal, že vhodné hladiny selénu spôsobiť zníženie hladín rakovina prsníka a prostaty.

11. Obsahuje všetky dôležité minerály:

Okrem selénu, ktoré obsahujú iné minerály, ako sú meď, horčík, mangán, draslík, vápnik, železo, fosfor a zinok. Meď zabraňuje anémia a osteoporóza (kostnej slabosť), vzhľadom k tomu, mangán, je kofaktor pre antioxidačné enzým, superoxiddismutáza.

12. Ovládanie hlad bolesťou:

Para orechy môže pomôcť pri regulácii hmotnosti. Vysoký obsah bielkovín a vlákniny pomáha kontrolovať hladu, čo vedie k strate hmotnosti. Omega - 3 mastné kyseliny vytvoriť sýtiaci efekt pre Dieter. Snacking na týchto orechov vytvára pocit plnosti a znižuje pravdepodobnosť prejedanie medzi jedlami, čo obmedzuje potenciál priberanie na váhe. Aby však bolo možné získať maximálny úžitok, musí byť nesolené orechy brať ako solené a pražené tie majú vysoký obsah kalórií a môžu spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti okrem toho, že nezdravé.

Výhody para orechov na koži:

Byť bohatý na živiny, najmä selénu, para orechy sú prirodzeným spôsobom, ako liečiť a udržiavať zdravé vyzerajúcu pleť. Minerály a vitamíny v týchto orechov môže pomôcť pri znižovaní kožných problémov, ako je akné, vrásky a suchú pokožku.

13. Ponúka, sú prírodné kože žiara:

Selén obsiahnutý v para orechov zlepšuje imunitný systém, ktorý zrýchli obrat buniek a poskytuje svoju pleť s prirodzeným svetlom. To podporuje zdravie kože tým, že zlepší pružnosť pokožky. Je to preto, že uľahčuje glutatiónu, ktorý bojuje proti voľným radikálom, ktoré zhoršujú kolagén pleti.

14. Boje rakoviny kože:

Selén je tiež účinná v boji a prevencii rakoviny kože. Výskum ukázal, že nedostatočné hladiny selénu v tele sú spojené s vyšším výskytom bazálnej a spinocelulárny karcinóm kože.

15. Zaobchádza Akné:

Byť dobrým zdrojom selénu a zinku, para orechy môže byť použitá ako alternatívny prírodný liek na liečbu akné. Zinok sa prirodzene znižuje zápal kože (začervenanie) a pomáha vytvárať kolagén, zatiaľ čo selén, je anti-bakteriálne činidlá, môže pomôcť bolesti akné.

16. Znižuje príznaky starnutia:

Vrásky sú do značnej miery spôsobené v dôsledku vystavenia slnku a s rozvojom veku. Naložením s antioxidantmi, môžu para orechy pre kožu zníženie výskytu vrások výrazne. Vitamínov A a E na druhej strane prispieť k zvýšeniu kolagén kože, čo má za následok hladšia pleť. Olej extrahovaný z týchto orechov môže byť aplikovaná priamo na kožu raz alebo dvakrát denne. Tým sa vyhladí nielen drobných infekcií, ale tiež pridať zdravý lesk vašej pleti.

17. Zaobchádza kože Suchosť:

Para orechy sú prospešné pre suchú kožu, ktoré obsahujú zinok, ktorý podporuje rast kožných buniek, rýchlejší obrat kože buniek a pomáha pokles bolestivé suchosť, rovnako ako zabraňuje ochorení, ako sú ekzémy a lupienku.

18. Lieči Suchá a popraskaná:

Para orechy olej môžu byť aplikované na sušené alebo popraskané nohy a lieči zmierniť bolestivé tesnosť a svrbenie.

Výhody para orechov na vlasy:

Rast vlasov závisí na primeranú výživu a pomalý rast vlasov je často spájaný s nedostatkom správnych živín v tele. Selén je jeden z týchto živín, ktorý je prítomný v para orechov vo vysokých množstvách. To znamená, spotreba týchto orechov môže podporovať rast vlasov a boja proti kožné problémy.

19. Zlepšuje rast vlasov:

Selén je dôležitý stopový prvok, ktorý je nevyhnutný pre rast vlasov. Deficit selénu vo vašej strave je často spojená so zlou rast vlasov, aj keď budete konzumovať dostatok bielkovín. Hoci para orechy nemôže zvrátiť vážne vypadávanie vlasov, ako mužskej plešatosti, môžu určite zlepší pomalý rast vlasov v dôsledku zlej výživy.

20. Pridá topánok na vlasy:

My všetci usilovať o lesklú srsť a často trávia čas a peniaze na kondicionéry alebo opustiť, v sprejoch alebo navštíviť krásy pre tento účel. Para orechy na vlasy sú jednoduchšie a lacnejšie spôsob, ako vaše vlasy lesklejšie, pretože sú bohaté na omega - 3 mastné kyseliny. Používajú sa tiež v šampónoch, kondicionéry a ošetrenie vlasov. Takže ak budete jesť hrsť para orechov pravidelne po dobu niekoľkých týždňov, všimnete si zlepšenie kvality a lesk vašich vlasov.

Nutričná hodnota para orechov:

Rovnako ako väčšina ostatných orechy, para orechy sú bohaté na živiny. Okrem toho, že jeden z najbohatšie potravinové zdroje selénu, tieto orechy sú bohaté na železo, meď, fosfor, zinok a horčík. Sú tiež veľmi bohaté na bielkoviny a vlákniny. Ich nutričnú hodnotu možno vysvetliť nasledovne.

Brezové orechy, surová, nutričná hodnota na 100 g (zdroj: usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 656 kcal 33%
Sacharidy 12,27 g 10%
Proteín 14,32 g 26%
Celkový obsah tuku 66,43 g 221%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 7,5 g 20%
Vitamíny
Folates 22 mikrogramov 5.5%
Niacín 0,295 mg 2%
Kyselina pantoténová 0,184 mg 3.5%
Pyridoxín 0,101 mg 8%
Riboflavín 0,035 mg 3%
Tiamín 0,617 mg 51%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 0,7 mg 7%
Vitamín e-gama 52%
Elektrolyty
Sodík 2 mg 0%
Draslík 597 mg 13%
Minerály
Vápnik 160 mg 16%
Meď 1,743 mg 194%
Železo 2,43 mg 30%
Horčík 376 mg 94%
Mangán 1,223 mg 53%
Fosfor 725 mg 103%
Selén 1917 mcg 3485%
Zinok 4,06 mcg 36%
Fytoživiny
Krypto-xantín-ß 0 mcg
Krypto-xantín-ß 0 mcg
Luteín-zeaxantín 0 mcg

 [Čítajte: Juice terapia pre vlasy, kožu a zdravie]

  • Tuk a kalórie: para orechy majú vysoký obsah kalórií a tuku. A 28 gramov slúžiace para orechov poskytuje asi 190 kalórií, z ktorých 170 kalórií možno pripísať na obsahu tuku. Sú tiež s vysokým obsahom tuku, z ktorých 5 gramov je nasýtených tukov, 7 g mono-nenasýtených tukov a zvyšok 7 gramov je nenasýtených tukov. To je bez cholesterolu, trans-mastné kyseliny a sodík.
  • Selén: para orechy sú najbohatším zdrojom selénu. Ako bolo uvedené vyššie, tento minerál spolu s proteínom pomáha pri produkcii antioxidačné enzýmy, ktoré bránia poškodeniu buniek spôsobené voľnými radikálmi. Unca porcie para orechov poskytuje cca 544 mikrogramov selénu, ktorá je ekvivalentná 777% odporúčanej dennej dávky. Z tohto dôvodu by sa mali prijať opatrenia ako príjem vysokých hladín selénu môže narušiť váš žalúdok, spôsobiť podráždenosť, únavu a stratu vlasov a nechtov. Unca porcie sa skladá z 6 až 8 para orechov. Z tohto dôvodu je vhodné konzumovať 2 až 3 matica na odporúčanú dennú dávku 70 mikrogramov selénu.
  • Horčík: para orechy obsahujú najvyššie množstvo horčíka medzi všetkými rastlinných zdrojov. Unca porcie para orechov poskytuje asi 65 mg horčíka. Tento minerál je dôležité, pretože to zvyšuje uvoľňovanie energie z potravín, ktoré podporujú nervové a svalové funkcie. To tiež uľahčuje vstrebávanie vápnika v tele.
  • Proteín: Tieto orechy obsahujú kompletný rad proteínov, ktoré dodávajú všetky esenciálne aminokyseliny sú nevyhnutné pre optimálny rast a vývoj. 28 gramov para orechov obsahovať asi 4 g proteínu, ktorý je ideálny vegetariánske zdroj bielkovín robí.
  • Fiber: Tieto orechy majú vysoký obsah vlákniny, ktorá môže udržať si plnú a umožňuje kontrolu hmotnosti, ak sú užívané s mierou. Porcie 28 gramov para orechov poskytuje asi 2 gramov vlákniny.

load...