Zdravie a wellness

19 úžasných výhod Sweet Brambory (Shakarkandi) pre pokožku a zdravie

19 úžasných výhod Sweet Brambory (Shakarkandi) pre pokožku a zdravie

Kým zemiakov je jedným z najdôležitejších zeleniny v každej indickej domácnosti, jej vzdialený bratranec sladké zemiaky je jednou z najviac výživných potravín, pokiaľ ide o zdravie a krásu výhody. Sladké zemiaky obsahujú omega 3 mastné kyseliny, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok a vitamíny A, B, C, K a E. Chcieť viac vedieť o výhodách sladkých zemiakov? Pokračuj v čítaní!

Čo je sladkých zemiakov?

Sladký zemiakov je považovaná za vynikajúci zdroj prírodných zdraviu prospešných látok, známych ako beta-karotén a anthocyanin. Beta-karotén je známe, že znižujú riziko niektorých chronických ochorení, vrátane rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení, makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom, a šedého zákalu. Antokyán bojuje pigmentácie a poskytuje protizápalové výhody na kožu. Vitamíny A, B, a C majú antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú v boji proti poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.

Sladké zemiaky sú tiež známe ako 'Shakarkandi' alebo 'Shakarkand' v Hindi, 'Chilakada dump' v Telugu, 'Sarkaraivalli kizhangu' v Tamil, 'Madhurakkilannu' v Malayalam, 'Genas' v Kannadčina, 'Ratalu' v Gujarati,, Ranga aloo'v bengálčine, Ratala Marathi a Shakarkandi v Punjabi.Here sú niektoré spôsoby, ktoré môžete použiť sladké zemiaky a odvodzujú kozmetické a zdravotné výhody z nej.

load...

Výhody sladkých zemiakov pre pleť

Pozrite sa tu jedny z najlepších sladkých zemiakov výhod pre zdravú kožu.

1. Zachádza mastnú pleť

Variť sladké zemiaky. Len nech vychladnúť a potom ich roztlačte. Pridajte lyžicu medu a šíri toto cez tvár. Nechaj to zostať po dobu 20 - 30 minút a opláchnite vodou. Môžete tiež pridať 2-3 lyžičky citrónovej šťavy, ktoré jej v prípade, že máte mastnú pleť.

2. Zlepšuje textúru pleti

Po povarení sladké zemiaky, nevyhadzujte do vody. Je plná živín, ktoré môžu pomôcť pri zlepšovaní vašej pleti textúru a jasnú pleť. Po varu sladké zemiaky, kmeň vodu. Túto vodu skladovať vo fľaši a udržiavať ju v chladničke vychladnúť. Použite tento sladký zemiak vodu ako toner pre kožu. Tento prírodný toner pomôže absorbovať nečistoty, hĺbkové čistenie póry a upokojenie podráždenej pokožky.

load...

3. Lieči suché a popraskané päty

V prípade, že máte suché nohy a popraskané päty, miesto chladiacej vody, v ktorom boli sladké zemiaky úplne varené, ponechať tak trochu v teple a máčať si nohy v nej. To vám pomôže zbaviť sa bolestivé popraskané päty.

4. Lieči tmavé oko kruhy a opuchy očí

Až sa nabudúce sa rozhodnete jesť túto chutné zeleniny, jednoducho vziať dva plátky a položte ich na oči. Ako už bolo spomenuté predtým, antokyán pomáha pri znižovaní pigmentácie a má protizápalové vlastnosti, ktoré vám pomôžu zbaviť tmavé kruhy pod očami, vrásky a opuchy očí.

5. Zabraňuje predčasnému starnutiu

Omladiť vašu suchú kožu, vziať jednu veľkú sladké zemiaky a varíme, kým je dostatočne mäkký, že koža môže byť stiahol ľahko. Vezmite 1 lyžica medu, 1 polievková lyžica mlieka a 1 lyžice zázvoru šťavy extrahované mriežkou koreň zázvoru a potom sa preoseje šťavy za použitia mušelín handričkou. Zmiešať všetky ingrediencie, kým nebudete mať hladké pasty. Masku aplikujte na váš čistý tvár a krk. Nechať ho sedieť po dobu 20 - 25 minút. Opláchnite teplou vodou. Táto maska ​​zanechá vašu pleť sviežu, hydratovaná a zabrániť predčasnému starnutiu. Môžete ľahko chladničky zostávajúce nepoužitú masku v chladničke po dobu až 2 - 3 dni.

6. Zvlhčuje pokožku

Ak chcete mierne peeling, ktorý nevysychá pleti trvať pol šálky varených sladkých kocky zemiakov, 1 lyžica ovsa a 1 lyžicu jogurtu a zmes je vytvoriť hustú, hrubú pastu. Pomocou tohto drhnúť kožu v pomaly krúživými pohybmi a umyte vlažnou vodou a následne zvlhčujúci pokožku s vašimi obľúbenými zvlhčovač.

7. Udržuje elasticitu kože

Sladké zemiaky je veľmi bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je známy pre výrobu kolagénu. Kolagén pomáha udržiavať pružnosť pokožky a robí to vyzerať mlado.

8. Antioxidačné

Sladké zemiaky sa skladá z beta-karotén alebo vitamín A, ktorý je dôležitý antioxidant a je známe, aby sa zabránilo rôznych typov rakoviny. Poškodenie To opravy buniek spôsobené nadmerným UV žiareniu a poskytuje vnútornú vrstvu ochrany pokožky pred škodlivými UV lúčmi slnka.

9. Anti-stress Agent

Sladký zemiakov obsahuje dobré množstvo minerálnych látok, ako je horčík a železo. Horčík je veril pomôcť pri relaxácii a pôsobí ako stres buster pre kožu.

10. Beauty Food

Sladké zemiaky, okrem vitamínov A a C, tiež obsahuje vitamín E, ktorý je známy, že je prospešné pre zdravie pokožky. To zlepšuje pleť, a tým zaistiť bezchybnú pleť. Tieto vitamíny (A, C a E), ktoré obsahuje ako je známe, že sú, krásu potraviny 'pre pokožku.

Výhody sladkých zemiakov na vlasy

Tu nájdete špičkové vlasovej výhody sladké zemiaky.

11. Rast vlasov

Prítomnosť vitamínu A, alebo beta-karotén v sladké zemiaky, že ideálne krmivo pre rast vlasov je. Jeho nedostatok môže viesť k problémom s vlasmi ako sú tupé, poškodené a mŕtve vlasy. Ďalej môže viesť k lupín.

12. Ponuky prirodzený lesk na vlasy

Sladké zemiaky maska ​​spolu s ďalšími prísadami, ako je med, jogurt, a olivovým olejom robí divy pre tupé a hrubou srsťou, čo je hydratovaná a vyvodzovať prirodzený lesk.

14. Zaobchádza Hair Sucho

Sladké zemiaky funguje naozaj dobre pre vaše vlasy rovnako. S množstvom rôznych živín, potravu, ktorú poskytuje smädným prameňov je takmer bezkonkurenčná. Vezmite jednu veľkú sladké zemiaky, 1 šálka jogurt, 1 lyžica medu a 1 lyžice olivového alebo mandľového oleja. Zmiešať všetky ingrediencie, až je zmes hladká, aplikovať a nechať ho sedieť po dobu 15 - 20 minút. Pre tých, ktorí majú veľmi suché vlasy, môžete tiež pridať 2 - 3 lyžice kokosovým krémom s ostatnými zložkami.

Zdravie Výhody sladkých zemiakov

15. Podporuje metabolizmus a zaobchádza predmenštruačný Príznaky

Mangán nájsť v sladké zemiaky pomáha pri podpore metabolizmu a udržanie zdravej rovnováhy hladiny cukru v krvi. To tiež pomáha potlačiť chuť do jedla, aby vám zabránil prejedanie, a tým pomáha pri chudnutí. To tiež pomáha pri liečbe chudokrvnosti a závažnej predmenštruačný symptómy.

16. Posilňuje imunitný systém

Sladké zemiaky obsahujú dostatok množstvo vitamínu C, čo je užitočné pri udržiavaní zdravej pokožky. Ale Vitamín C robí oveľa viac než len nám krásnu pleť! Vitamín C má antioxidačné vlastnosti a môžu byť užitočné pri podpore imunitného systému organizmu. Pre deti, svet je plný zdravotných rizík. Jednoduchý studena sa môže stať vážnym problémom pre mladých deti. Ale s silnejší imunitný systém, telo vášho dieťaťa môže odraziť mnoho bežných ochorení ľahko.

17. Dobrým zdrojom železa

Mnoho mladých detí trpí anémiou ako ich strava neobsahuje dostatočné množstvo železa. Sladký zemiakov obsahuje železo a môže pomôcť zabrániť anémia pri zvýšení produkcie bielych krviniek. To tiež stavia odpor moc tela, znižuje stres a posilňuje imunitný systém.

18. High On Kalórie

Na rozdiel od nás dospelých, malé deti potrebujú na priberanie na váhe rýchlym tempom. A sladké zemiaky môžu pomôcť aj tu! 100 g porcie sladkých zemiakov dáva asi 90 kalórií, čo je jeden z najlepších potravín pre vaše dieťa.

19. Poskytuje vitamín D

Stále viac a viac detí sú dnes bol diagnostikovaný s nedostatkom vitamínu D. Ide o problém s deťmi príliš. To môže byť postarané tým, že kŕmi svojmu dieťaťu sladké zemiaky! Obsahuje vitamín D, ktorý nielen dodáva energiu vášho dieťaťa, ale tiež pomáha budovať silnejšie kosti a zdravé srdce.

Tipy na výber zo sladkých zemiakov

 • Sladké zemiaky s hlbokým oranžovej farby majú najvyššiu nutričnú hodnotu.
 • Sladké zemiaky s pevnou kožu a dokonca aj tvarom a farbou sú najlepšie na vyzdvihnutie.
 • Malé až stredne veľké sladké zemiaky sú menšie škrobnatých než tie väčšie.
 • Sladké zemiaky s hlbším pigmentáciou sú bohatšie na antioxidanty beta-karoténu ako ľahší.
 • Sladké zemiaky s akýmikoľvek bielymi znakmi alebo príznakmi rozkladu je potrebné sa vyhnúť, pretože nie sú vhodné na konzumáciu.

Tipy Uloženie sladké zemiaky

 • Sladké zemiaky by nemal byť uchovávaný v chladničke.
 • Sladké zemiaky sú najlepšie uložené v chladnom, suchom a dobre vetranom mieste.
 • Ak tomu tak nie je riadne skladujú, mali by byť konzumované počas týždňa alebo dvoch nákupu.
 • Sladké zemiaky majú tendenciu kaziť, ak je uchovávaný po veľmi dlhú dobu, pretože vysoká úroveň obsahu cukru.

Tipy Použitie sladké zemiaky (Varenie / stravovanie)

 • Sladký zemiakov je široko jeden po celom svete vo svojej surovej podobe.
 • V Indii, to je hlavné jedlo spotrebované ľudí počas pôstov a festivalov.
 • To sa varí, a koža je olúpané von.
 • To môže byť zmiešaný s mliekom a konzumujú.
 • Používa sa pri výrobe koláč počas vďakyvzdania sezóny.
 • To je široko používaný v palaciniek a mnoho ďalších dezerty.
 • Sladké zemiaky môžu vychutnať v jeho praženej podobe, aj keď praženie má tendenciu sa znižovať jeho výživu.
 • Sladký zemiakov môže byť jeden ako hranolky, sypané rascu, korenie a soľ.

Recepty so sladkými zemiakmi

Pozrite sa tu jedny z najlepších sladké zemiaky zdravé recepty tu.

1. Sladký zemiakový šalát s brokolicou

Ak chcete, aby vaša strava zdravá a znižujú krvný tlak, to je najvýhodnejšie alternatíva pre vás. Môžete vykonať tento šalát ľahko kedykoľvek v priebehu dňa.

prísady
 • 1 stredná sladké zemiaky
 • Brokolica
 • Paradajky
 • Čierne korenie podľa chuti
Ako sa pripraviť?
 1. Piecť sladký zemiakov v mikrovlnnej rúre.
 2. Pridajte brokolicu a na kocky nakrájané paradajky na neho.
 3. Posypeme trochu čierneho korenia a vychutnať si tento zdravý šalát.

2. Sladké zemiakový šalát s jablkami a zeler

To je tiež zdravá voľba a chutnejšie taky! Skúste to ešte raz a budete určite páčiť. Budete určite pochopiť, ako sladké zemiaky, je dobré pre výška krvného tlaku.

prísady
 • 2 - 3 stredné sladké zemiaky
 • 2 jablká, nasekané
 • Zeler, nakrájané
 • Scallions, krájané
 • 1 lyžička jablčný ocot
 • 1 lyžička medu
 • Olivový olej pre banské
Ako sa pripraviť?
 1. Variť sladké zemiaky.
 2. Pridajte zvyšné ovocie a zeleninu.
 3. Šaty šalát s olivovým olejom, octom a medom pre chuť.
 4. Môžete pridať čučoriedky aj do tohto šalátu. Byť rovnako inovatívne, ako môžete!

3. Fried sladkých zemiakov

To je chrumkavá a lahodný recept sladké zemiaky. Budete proste milujú, aby si to vo svojej raňajkách.

prísady
 • 1 stredná sladké zemiaky
 • Olivový olej na varenie
Ako sa pripraviť?
 1. Piecť sladký zemiakov v mikrovlnnej rúre.
 2. Rozseká ju v dvoch polovičných častí.
 3. Teplo panvu a plášť je s trochou olivového oleja.
 4. Cook pečené sladké zemiaky na miernom plameni, kým sa hnedej farby.
 5. Teraz chrumkavú chuť tohto vyprážané sladké zemiaky

4. Sladké zemiaky Smoothie

Ak máte radi popíjať koktaily v dopoludňajších hodinách, môžete si zdravý štart aj tu. Použite sladké zemiaky pre tento yumilicious smoothie.

prísady
 • 2 sladké zemiaky
 • 1 šálka netučného alebo odstredeného mlieka
 • 1 banán
 • 1 lyžička škorice
 • Drvený ľad
Ako sa pripraviť?
 1. Piecť alebo variť sladké zemiaky.
 2. Aby ich kokteil.
 3. Pridajte banán, škorica, mlieko a drvený ľad na neho.
 4. Vaše zdravé lahodný sladký zemiak smoothie je pripravený.

Sladký zemiakov Výživa Value (USDA)

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 86 kcal 4%
Uhľohydráty 20,12 g 15.5%
Proteín 1,6 g 3%
Celkový obsah tuku 0,05 g <0,5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 3 g 8%
Vitamíny
Folates 11 ug 3%
Niacín 0,557 mg 3.5%
Kyselina pantoténová 0,80 mg 16%
Pyridoxín 0,209 mg 15%
Riboflavín 0,061 mg 5.5%
Tiamín 0,078 mg 6.5%
Vitamín a 14187 iu 473%
Vitamín c 2,4 mg 4%
Vitamín e 0,26 mg 2%
Vitamín k 1,8 ug 1.5%
Elektrolyty
Sodík 55 mg 3.5%
Draslík 337 mg 7%
Minerály
Vápnik 30 mg 3%
Železo 0,61 mg 7.5%
Horčík 25 mg 6%
Mangán 0,258 mg 11%
Fosfor 47 mg 7%
Zinok 0,30 mg 3%
Fytoživiny
Karotén-α 7 ug
Karotén-ß 8509 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok o osvedčených výhod sladkých zemiakov. Takže nezabudnite sa dostať domov tieto magické korene, keď sa dostanete k nakupovaniu nabudúce.

load...