Zdravie a wellness

12 úžasných výhod ľanového semena

12 úžasných výhod ľanového semena

V nedávnej dobe došlo k veľa Hush Hush o mnoho zaujímavých výhod ľanový olej, ale mnohí ľudia nie sú vedomí, čo presne to je a čo konkrétne robí. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o tejto magickej oleja.

Čo je ľanový olej?

Ľanový olej je odvodený zo semien rastliny zvanej Linum usitassimum. Je získava širokú popularitu vďaka vysokej koncentrácii Omega - 3 mastné kyseliny nájdené v rybách a kuracieho mäsa, čo je ideálne pre vegetariánov.

Hlavné komponenty ľanový olej sú:

Omega 3 esenciálne mastné kyseliny: To sú nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú veľmi dobré pre zdravie srdca.

Lignany: Je známe, že obsahuje antioxidačné vlastnosti. Ľanové semeno obsahuje 8000 krát viac antioxidantov ako iné deriváty rastlín.

Vlákno: Je známe, pre zdravý pohyb čriev a podporuje trávenie, ľanové semienko obsahuje rozpustnej a nerozpustnej vlákniny.

12 najlepších Výhody ľanový olej

Pozrite sa tu niektoré z pôsobivých zdravotných výhod ľanový olej priamo tu.

1. Prevencia rakoviny

Štúdie ukázali, že ľanové semienka poskytujú ochranu proti rakovine prsníka, rakoviny prostaty a rakoviny hrubého čreva. Ľanové semienka obsahujú lignany, ktoré poskytujú ochranu proti rakovine, ktoré sú citlivé na hormóny. Lignany tiež blokovať enzýmy, ktoré sa podieľajú na metabolizme hormónov a inhibuje rast nádorových buniek.

load...

2. Zníženie cholesterolu

Vzhľadom na vysoký obsah omega - 3 mastných kyselín, ľanový olej znižuje hladinu LDL (dobrého cholesterolu) a udržiava hladinu HDL v krvi. Ale človek by si mal uvedomiť, že to samo o sebe nemôže byť účinná pri znižovaní hladiny cholesterolu. Tak, správnej diéty a cvičenia režim by mal byť zachovaná pre zdravé srdce a tela.

3. Zmierňuje zápal

Štúdie ukázali, že pravidelný príjem ľanový olej znižuje zápal vnútornej výstelky čriev. Ľanový olej pôsobí ako účinný preháňadlo a má vysoký obsah slizu.

4. Zabraňuje Artritída

Podľa výskumu, omega - 3 mastných kyselín v oleji z ľanového semienka môže pomôcť pri znižovaní tuhosti pocítite v dopoludňajších hodinách, kedy trpíte autoimunitným ochorením, ako je reumatoidná artritída. To môže tiež pomôcť pri zmierňovaní opuchov. Osteoartritída môže tiež reagovať na tieto esenciálne mastné kyseliny. Bolo zistené, že tieto kyseliny môžu pomôcť zmierniť stuhnutosť kĺbov a rýchlosť, s akou pacienti s osteoartrózou môžu chodiť.

load...

Kým jedna čajová lyžička denne pomáha niektorí ľudia získať úľavu od príznakov osteoartrózy, iní môžu vyžadovať dvojaký túto dávku alebo viac. Podľa odborníkov je nájsť správnu dávku hrá dôležitú úlohu, pretože môže znamenať rozdiel medzi úplné remisii príznakov pod podmienkou, alebo žiadnu úľavu vôbec. Nájsť tú správnu dávku ľanový olej na artritídu, je odporúčané, aby si to vziať s jedlom a čiastkových dávkach.

5. Črevné zdravie

Vzhľadom k svojej protizápalové vlastnosti, ľanový olej možno použiť na liečenie zápalových ochorení čriev, ako Crohnovej choroby a kolitídy. Crohnova choroba je spôsobená v dôsledku nedostatku omega - 3 mastné kyseliny. Takže pravidelný príjem ľanový olej môže vyliečiť chorobu.

6. Colon Zdravie

Štúdie preukázali, že omega - 3s zabrániť replikáciu nádorových buniek, a to najmä v rakovine hrubého čreva. To znamená, že obsah AHA v ľanový olej môže byť výhodné pre liečbu porúch hrubého čreva, ako je rakovina hrubého čreva.

7. Prevenciu kardiovaskulárnych ochorení

ALA je známe, že kardioprotektívne IE, bráni rôznych kardiovaskulárnych ochorení a podpore fungovania zdravého kardiovaskulárneho systému. Pravidelná konzumácia ľanový olej znižuje pravdepodobnosť infarktu. Znižuje krvný tlak, udržuje hladinu cholesterolu, podporuje krvný cievy zdravie a reguluje srdcový tep.

8. Chudnutie

Vedeli ste, že používate ľanový olej pre chudnutie je považovaný za veľmi efektívne. Rovnako ako všetky ostatné orechy a semená, ľanové semienko je tiež bohatá na zdravé a tukov v potrave, s 3G v 1 čajová lyžička. Tak to pomáha pri potláčaní chuti do jedla tým, udržať si plnú po celý deň. To pomáha budovať svalovú hmotu, ktorá spaľuje viac kalórií, že tuk. Vysoký obsah vlákniny napomáha tráveniu, a tým, doplňuje chudnutie.

9. Pomáha v Zápcha

Kým ľanové semená sú dobre známe liek na zápchu s ich vysokým obsahom vlákniny, olej získaný z nich tiež podporuje trávenie a poskytuje úľavu od nevoľnosti spôsobené v dôsledku zápcha. Ľanový olej je dobré pre zdravie hrubého čreva a pomáha pri redukcii tvrdej stolice. Je bohatý na omega - 3 mastných kyselín, kyseliny listovej, mangán, meď, fosfor, a vitamínu B6.

  • Pridajte lyžicu ľanového oleja do pohára džúsu alebo smoothie, že máte skoro ráno. Môžete tiež zmiešať spolu s zálievka, ak sa vám nepáči, džúsy alebo kokteily.
  • Môžete tiež priamo vziať jednu lyžicu oleja skoro ráno. Hovorí sa, že zmiešaním oleja spolu s jedlom umožňuje telu absorbovať olej lepšie.

Ľanový olej je lipid, ktorý stimuluje žlčník k uvoľneniu žlče. Žlč obsahuje žlčové kyseliny, ktorá je pre trávenie a vstrebávanie tukov v čreve veľmi dôležité. Takže, keď žlč vstupuje do nášho dvanástnika, žlčníka dostane stimulovaný, čím sa uvoľní určité množstvo žlče. Žlč je prírodné preháňadlo, ktorá zmäkčuje stolicu a urýchľuje pohyb stolice hrubým črevom.

Poznámka:

Niektoré štúdie preukázali, že ľanový olej môže spôsobiť predčasný pôrod, a preto tehotné ženy by sa mali vyvarovať príjmu tohto oleja.

Ľudia s poruchami zrážanlivosti krvi musí konzultovať so svojimi lekármi pred použitím tohto oleja. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k šance závažným krvácaním.

Ak ste na lieky na cukrovku alebo iné hormonálne problémy, potom je vhodné poradiť sa s lekárom, ako začnete ľanový olej.

10. Trvá cholesterolu

Strava bohatá na zeleninu, ovocie a celozrnných výrobkov je dobré pre zníženie hladiny cholesterolu v našom tele. Spolu s tým, že prídavok flaxseeds takisto prispieva k podpore zdravého srdca. Omega - 3 prítomné v oleji z ľanového semienka pomáha znižovať množstvo zlého cholesterolu v tele.

11. Prevencia syndrómu suchého oka

Niektorí z nás trpí syndrómom suchého oka, v ktorom vonkajšie vrstvy našich očiach postrádajú potrebnú mazanie. Vďaka tomu žihadlo očí a popálenie. Osoba, ktorá trpí suché oči musia vziať ľanový olej zmierniť príznaky syndrómu suchého oka.

12. Ľanový olej na vlasy

Ľanový olej je bohatý na mastné kyseliny, vitamíny a minerály, ktoré vám poskytnú zdravé vlasy. Pravidelná aplikácia ľanový olej podporuje rast vlasov a zabraňuje ďalšej padanie vlasov. Odstraňuje lupiny a šupinatosť na hlave. Ľanový olej tiež udržuje vlhkosť vo vlasoch, aby vaše vlasy lesklé a zdravé. Dopriať olejová masáž horúcou alebo pridajte dve lyžičky oleja vo svojom pravidelnom kondicionér.

Tak to bolo asi najlepšie ľanový olej výhod, nech viete, čo je správne dávkovanie ľanový olej.

Ľanový olej Dávkovanie

Bezpečná denná dávka by mala byť obmedzená na jednu až dve čajové lyžičky ľanového oleja.

Pred pravidelne konzumovať olej jeden by mal poradiť s lekárom (najmä deti).

Ako sa vám páčil tento príspevok na ľanový olej dávky? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie. Radi by sme od vás počuť.

load...