Zdravie a wellness

20 najlepších výhod slnečnicového oleja (Surajmukhi Tel) pre pokožku, vlasy a zdravie

20 najlepších výhod slnečnicového oleja (Surajmukhi Tel) pre pokožku, vlasy a zdravie

Slnečnica je pôvodom z Ameriky a boli široko používané na extrakciu oleja na varenie od vekov. Slnečnicový olej, tiež známy ako, Surajmukhi tel '(Hindi) je neprchavý olej extrahovaný zo semien slnečnice. To je bežne používaný ako olej na varenie, ako aj v kozmetických prípravkoch kvôli jeho zvlhčujúce účinky. Tu sa dozviete mnoho výhod slnečnicového oleja a jeho nutričnú hodnotu.

Je slnečnicový olej zdravé? Jeho výživné zloženie je jedným z najzdravších olejov pre spotrebu, ako aj aplikáciu na kožu a vlasy robí. Hlavnou zložkou slnečnicového oleja je kyselina linolová. Jeho ďalšie zložky patria kyselina olejová a kyselina palmitová. Okrem týchto, že obsahuje lecitín, karotenoidy, tokoferoly a nezanedbateľné množstvo vitamínov A, D a E.

Slnečnicové semená a vykurovacie oleje:

V zásade existujú dva druhy semien slnečnice - cukrárskych slnečnicových semien a non-olej slnečnicových semien. Confection slnečnicové semená sú jedlé a používajú sa na extrakciu oleja, zatiaľ čo neropných slnečnicové semená sa používajú pre kŕmenie zvierat, a nie sú vhodné pre ľudskú spotrebu. Slnečnicový olej sa získava z čiernych semien, ako aj celé kvety.

load...

Slnečnicový za studena lisovaný olej jantárovej farby s jemnou a príjemnou chuť. Rafinovaný olej je svetlo žltej farby. Extrémne svetlo s vysokým obsahom polynenasýtených tukov, slnečnicový olej je často výhodnejšie ako iné oleje, ako je repka, požltový, kukurice a olivového oleja na účely varenia. Jeho vynikajúce vyhladzujúce vlastnosti a dlhú trvanlivosť je ideálny pre kozmetické prípravky.

Výhody slnečnicového oleja:

Výhody Slnečnicový olej je prebytok. Poďme sa pozrieť na jeho úžasné výhody rafinovaného slnečnicového oleja na kožu, vlasy a zdravie:

Zdravie Výhody slnečnicového oleja:

Slnečnicový olej má veľkú rad výhod, ktoré pomáhajú udržať telo zdravé a silné. Hoci to je zaradená do zoznamu vysokých predmetov tuku, je získavajú na popularite ako olej na varenie vďaka svojej širokej škále zdravie zvýšenie živín. Dokonalú rovnováhu mononenasýtených a polynenasýtených tukov je ideálny pre znižovanie hladiny zlého cholesterolu. Tak, viac a viac ľudí sa začlenením do svojho jedálnička. Niektoré z výhod slnečnicového oleja pre zdravie sú uvedené nižšie.

load...

1. Kardiovaskulárne Výhody:

Slnečnicový olej je bohatý na vitamín E a nízkym obsahom nasýtených tukov. Okrem toho je bohatá na niektoré fytochemikálie, ako je cholín a fenolové kyseliny, ktoré sú prospešné pre vaše srdce. Obsahuje tiež mononenasýtené a polynenasýtené tuky spolu s vitamínmi, že sa jeden z najzdravších olejov pre spotrebu robí. Vysoké olejnatého slnečnicového oleja obsahujú 80% alebo viac mononenasýtené tuky. Tak, slnečnicový olej pomáha pri znižovaní výskytu kardiovaskulárnych ochorení a možnosť srdcového infarktu.

2. Bráni Artritída:

Slnečnicový olej je dokonalým riešením pre tých, ktoré majú obavy o vzniku artritídy. Slnečnicový olej pomáha v prevencii reumatoidnej artritídy.

3. Prevencia astmy a rakoviny hrubého čreva:

Slnečnicový olej obsahuje viac vitamínu E ako akýkoľvek iný olej na varenie. Tak, obsahujúce tento olej do svojho jedálnička vám poskytuje ochranu proti astme a rakoviny hrubého čreva.

4. Prevencia rakoviny:

Karotenoidy nájdený v slnečnicovom oleji pomoc pri prevencii maternicových, pľúc a rakoviny kože. Okrem toho, že poskytujú dobrý zdroj vitamínu A a pomôcť v prevencii šedého zákalu.

5. Znižuje hladinu cholesterolu:

Nasýtené tuky nájdené v ostatných olejov sú ťažko rozkladajú úplne počas metabolizmu. V dôsledku toho sú vykonávané do rôznych častí tela krvou a získať uložené, čo zvyšuje hladinu zlého cholesterolu (LDL) cholesterolu. To spôsobuje zdravotné problémy, ako embólia, ateroskleróza, bolesti kĺbov a vrodených chýb.

Slnečnicový olej je bohatý na mononenasýtené a polynenasýtené tuky, ktoré poskytujú energiu okrem udržanie ideálnej LDL / HDL (dobrý cholesterol) pomer v tele. Slnečnicový olej tiež obsahuje lecitín, ktorý pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu. To je preto, že sa drží svojich nervových buniek a obloženie, čím sa predíde tuku a cholesterolu v priľnutie k bunke.

6. Boje Voľné radikály:

Slnečnicový olej pôsobí ako antioxidant, ako je bohatý na vitamín E alebo tokoferoly, ktoré pomáhajú pri neutralizácii voľných radikálov rakovinotvorné. Voľné radikály poškodenie buniek a imunitný systém.

7. Opravy tele:

Slnečnicový olej obsahuje tiež proteíny, ktoré sú životne dôležité pre stavby a opravy tkanív a produkciu hormónov a enzýmov. Naše telo vyžaduje veľké množstvo proteínov. Vzhľadom k tomu, telo neukladá bielkovín, musí byť konzumované, a slnečnicový olej túto požiadavku spĺňa.

8. Prevencia infekcie detí vírusom:

Slnečnicový olej je užitočný pre zníženie rizika infekcie u nedonosených detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou. Tieto deti sú viac pravdepodobné, že trpí infekciou, pretože zaostalých imunitného systému a orgánov, ako je napríklad koža. Slnečnicový olej pôsobí ako ochranná bariéra a bráni takej infekcii.

9. Zdravý nervový systém:

Obsah vitamínu B slnečnicového oleja a zdravú nervový systém, správne trávenie a je veľkým zdrojom energie.

10. Zníženie srdcových problémov:

Slnečnicový olej obsahuje selén, ktorý je prospešný pri znižovaní rizika srdcových problémov a pečene degradácie. Vysoká hladina selénu v krvi je tiež ako nástroj na zníženie rizika rakoviny pľúc a rakoviny kože.

Ďalšie výhody:

Kyselina listová alebo kyseliny listovej nájdený v slnečnicovom oleji pomáha pri výrobe nových buniek. Horčík zabraňuje svalové kŕče, zatiaľ čo tryptofán uvoľňuje do mozgu a podporuje spánok tým, že pomáha pri produkcii neurotransmiteru serotonín.

Kožné Výhody slnečnicového oleja:

Slnečnicový olej je prirodzený a zdravý spôsob, ako udržať veľkú kožu, a to vďaka svojej upokojujúce a zvláčňujúce (hydratačné) vlastnosťami. Byť bohatý na živiny a antioxidanty, to je široko používaný pre liečebné a kozmetické účely a je zistené, že je účinný proti akné, ekzémy, zápaly, všeobecná začervenanie a podráždenie pokožky. Niektoré z výhod slnečnicového oleja na kožu, sú nasledujúce.

11. Efektívne hydratačný Agent:

Vzhľadom k svojim vlastnostiam zvláčňujúci, slnečnicový olej pomáha pokožku udržať svoju vlhkosť. Použitie slnečnicový olej ako krém na kožu nedonosených detí pôsobí ako ochranná bariéra a masírovanie je s týmto olejom pomáha pri znižovaní kožné infekcie takmer o 14 percent. Z tohto dôvodu, slnečnicový olej môže byť použitý v ich každodennej starostlivosti o pleť.

12. Zlepšuje zdravie kože:

Slnečnicový olej má extrémne vysoký obsah vitamínu E v porovnaní s inými produktmi starostlivosti o pleť, ako je mandľový olej alebo bambucké maslo. Vitamín E je nevyhnutný pre prevenciu poškodenia buniek kože ultrafialovým svetlom alebo UVA zo slnka. Vitamín E zlepšuje vzhľad a zdravie vašej pokožky prevenciou zjazvenie a vyhladenie vrások existujúcich.

13. Slnečnicový olej na akné:

Slnečnicový olej je tiež bohaté na vitamíny A, C a D a zdravých karotenoidov a vosky, ktoré tvoria ochrannú bariéru na kožu. Tak, tento olej je účinný pri liečbe akné. Byť mimoriadne ľahký a nemastný, dostane vstrebáva do pokožky ľahko, bez upchatia alebo blokovania póry. Jeho rozsah vitamínov a mastných kyselín pôsobia ako antioxidanty pre regeneráciu kožných buniek a pomáhajú pleť sa zbaviť akné spôsobuje baktéria.

14. Bohaté na beta-karotén:

Beta-karotén je bohato pigmentovaná tuku rozpustnú zlúčeninu, ktorá môže byť premenená na vitamín A a jeho antioxidačné vlastnosti sú prospešné pre výskyt zdravie a kože. Slnečnicový olej je vynikajúcim zdrojom beta-karoténu. Spotreba tejto zlúčeniny je vaša pokožka menej citlivá na slnečné žiarenie. Antioxidanty v ňom neutralizujú voľné radikály, ktoré preniknú kožu, čo spôsobuje spálenie pokožky a ďalších typov poškodenia slnkom, ako je rakovina kože.

15. Znižuje predčasné starnutie pleti:

Antioxidačné vlastnosti slnečnicového oleja Pomáha pri prevencii predčasnej známky starnutia. Expozícia voľných radikálov a slnečného žiarenia zvyšuje rýchlosť starnutia kože, čo spôsobuje vznik vrások a jemných liniek v ranom veku. Antioxidanty v slnečnicovom oleji znižujú riziko vzniku predčasné známky starnutia.

16. Považuje suchú pokožku:

Byť prirodzene zvláčňujúci, slnečnicový olej zlepšuje schopnosť zadržiavať vlhkosť pleti a je prínosom pre jednotlivcov so suchou, dehydrovanú a citlivú pokožku. Zmes slnečnicového a ricínového oleja je účinné pri vytváraní koži vláčnu a odstránenie odumretých buniek a nečistôt. Táto zmes môže byť použitá ako čistiaci prostriedok a nie je nutné používať hydratačný ako oleje obsahujú mastné kyseliny a vitamíny, aby hydratujú pokožku.

17. Zaobchádza Kožné problémy:

Slnečnicový olej je olej z vynikajúcej kvality, pretože je svetlo v štruktúre a veľmi vhodné pre očné a starostlivosť o pleť. Je vhodný pre normálnu a suchú pokožku a sa stále viac používajú v aromaterapii, pretože jeho mierne vôňu a ľahkú textúru. Používa sa v kožných produktov a vytvára jemný pocit na koži.

Vlasy Výhody slnečnicového oleja:

Rovnako ako koža, slnečnicový olej má hydratačný účinok na vlasy rovnako. Široká rada živín a antioxidantov spolu s esenciálnych mastných kyselín, aby bolo veľmi prospešné pre vaše vlasy. Nižšie sú uvedené výhody slnečnicového oleja na vlasy.

18. Kontroly krepaté vlasy:

Vzhľadom k svojej nízkej štruktúrou a jemnou chuťou, slnečnicový olej zmäkčuje vlasy a dodáva príjemnú lesk na to. Slnečnicový olej pomáha kontrolovať krepovateniu, rieši suchosť a poškodenie a robí vaše vlasy zvládnuteľné. Tento všestranný olej zachováva lesk a textúru vaše vlasy a môže byť použitý ako prírodné kondicionér. Slnečnicový olej môže byť aplikovaný a masírovaná na váš skalp pred vaňou raz týždenne po dobu maximálne výhody.

19. Podmienky Vlasy:

Byť extrémne ľahké, slnečnicový olej pomáha pri klimatizačné mastné vlasy. To vyživuje vlasy a zabraňuje poškodeniu.

20. Zabraňuje rednutie vlasov:

Slnečnicový olej je dôležitým zdrojom gama kyseliny alfa-linolénovej (GLA), ktorý pomáha pri prevencii rednutie vlasov. Je účinný pri liečení vypadávanie vlasov, plešatosť a alopecia areata, vyznačujúci sa tým, okrúhle škvrny stratené vlasov.

Údaje slnečnicový olej Strava:

Slnečnicový olej je považovaný za jeden z najzdravších olejov vďaka rôznym zdravotným zvyšujúce živín. Tento olej je bohatý na vitamíny E, B1, B5, B6 a C okrem minerálnych látok, ako je meď, fosfor, zinok a horčík. Kyselina listová, draslík, vápnik, riboflavín, železo a niacín nájsť v slnečnicový olej z neho robí mimoriadne zdravá voľba niekoľko priaznivých účinkov na zdravie.

Slnečnicový olej, vysoký obsah oleja (70% a viac)
Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 3,699 kj (884 kcal)
Sacharidy 0 g
Tuku 100 g
- nasýtený 9,748 g
- mononenasýtené 83,594 g
Polynenasýtené 3,798 g
Proteín 0 g
Vitamín e 41,08 mg (274%)
Vitamín k 5,4 μg (5%)

Slnečnicový olej, štandardný
Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 3,699 kj (884 kcal)
Sacharidy 0 g
Tuku 100 g
Nasýtený 10,3 g
Mononenasýtené 19,5 g
Polynenasýtené 65,7 g
Proteín 0 g
Vitamín e 41,08 mg (274%)
Vitamín k 5,4 μg (5%)

Slnečnicový olej (nusun), stredný olej
Nutričná hodnota na 100 g (3,5 oz)
Energia 3,699 kj (884 kcal)
Sacharidy 0 g
Tuku 100 g
Nasýtený 9,009 g
Mononenasýtené 57,344 g
Polynenasýtené 28,962 g
Proteín 0 g
Vitamín e 41,08 mg (274%)
Vitamín k 5,4 μg (5%)
Percentá sú relatívne
Nás odporúčania Pre dospelých.

V podstate existujú tri druhy slnečnicového oleja s rôznymi kombináciami mastných kyselín. Jedná sa o linolová, vysokým obsahom kyseliny olejovej a NuSun. Rozdiel v troch odrôd možno pripísať na rôzne percenta mononenasýtených, polynenasýtených a nasýtených mastných kyselín. Všetky z nich sú nízky obsah nasýtených tukov a tým veľmi výživné. Nutričné ​​profil slnečnicového oleja je vysvetlené nižšie.

  • Tuky: Slnečnicový olej má nízky obsah nasýtených tukov a vysokým obsahom zdravšie, nenasýtených tukov. Linolová slnečnicový olej má vysoký obsah polynenasýtených tukov, najmä omega - 6 mastných kyselín, ktoré sa zúčastňujú v procesoch, ako je budovanie silné vlasy a hojenie rán. Vysokým obsahom kyseliny olejovej slnečnicový olej väčšinou skladá z mononenasýtené omega tuku - 9, ktoré sú užitočné pre zachovanie pamäti, prevenciu rakoviny a zníženie krvného tlaku. NuSun, je kombinácia olejové a linolovej olejov, môže odolávať extrémne vysokým teplotám na varenie a netvoria trans-tuky.
  • Low Cholesterol: Štúdie preukázali, že konzumácia slnečnicového oleja môže mať za následok nižšie hladiny zlého cholesterolu LDL, a tým poskytuje ochranu pred srdca slnečnicového oleja benefitsdisease. Tak môže byť použitý ako náhrada za nasýtených tukov na zníženie hladiny cholesterolu nezdravé.
  • Antioxidanty a fytochemikálie: antioxidanty a fytochemikálie poskytujú ochranu proti chorobám tým bojuje proti voľným radikálom. Slnečnicový olej sa skladá z rôznych antioxidantov a fytochemikálie, ako je vitamín E, betaín, fenolové kyseliny, cholín arginínu a lignany. Tie majú schopnosť bojovať proti rakovine, posilnenie pamäte a podporovať kardiovaskulárne zdravie. Vysoká hladina antioxidantov a fytochemikálií, aby slnečnicový olej vynikajúcu voľbu pre zvýšenie obsahu živín v potravinách, ktoré sú varené alebo pečené v ňom.

Vďaka svojmu širokému spektru výhod pre zdravie, pokožku a vlasy, slnečnicový olej je považovaný za jeden z najzdravších olejov a všeobecne sa dáva prednosť pred inými ťažšími olejmi, ako sú kokosové, mandle, svetlica a olivových olejov. Aby však bolo možné žať svoje výhody, je vhodné ju konzumovať v malom množstve, pretože má niektoré súvisiace vedľajšie účinky.

Náročné vysoké množstvo tohto oleja môže zvýšiť inzulínu alebo hladinu cukru v krvi a zvýšiť riziko vzniku aterosklerózy (kôrnatenie tepien) u ľudí s diabetom 2. Typu. Vzhľadom na vysoký obsah omega - 6 mastných kyselín, nadmerná spotreba môže spôsobiť rakovinu prsníka a prostaty u žien po menopauze. Preto je vhodné dávku tohto oleja by malo byť prijaté po zvážení faktorov, ako je vek, zdravie a ďalších podmienkach. Je vhodné poradiť sa s lekárom pred použitím týchto prírodných produktov.

Dúfam, že sa vám páčil článok o výhodách slnečnicového oleja. Prosím, zanechajte nám komentár.

load...