Zdravie a wellness

15 najlepších výhod sušených marhúľ (Sukhi Khubani) pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod sušených marhúľ (Sukhi Khubani) pre pokožku, vlasy a zdravie

Sušené marhule sú získavané zo sušenie ovocia. To zahŕňa proces sušenia, ktorý sa vyparuje obsah vody plodov bez poškodenia alebo zníženie nutričnú hodnotu sušených marhúľ. Výsledkom je, že živiny nie sú poškodené a získa ešte viac výhod sušených marhúľ. Tieto obsahujú vápnik, draslík, fosfor, vitamín A, železo a vitamín C. Jedna šálka porcia sušených marhúľ obsahuje 158 mikrogramov vitamínu A. Tieto sušené ovocie dodávať mnoho živín, ktoré sú potrebné pre zdravé telo spolu s boji proti mnohým chorobám.

Výhody sušených marhúľ:

Poďme sa pozrieť na top 15 sušených marhúľ výhod:

1. Boj Anémia:

Sušené marhule sú veľmi dobrým zdrojom železa, ktorá je užitočná v boji proti anémii (1). To tiež obsahuje meď, ktorý absorbuje železo. Vrátane sušené marhule vo svojej každodennej strave pomáha pri produkcii hemoglobínu, ktorý môže byť užitočný pre ženy, ktorí majú ťažký tok v priebehu obdobia.

load...

2. Zachádza Zápcha:

Sušené marhule sú pektín. Obsahujú tiež celulózy, ktorá je mierne preháňadlo a zaobchádza zápchy. Celulóza sa chová ako nerozpustnej vlákniny a pektín udržuje hladinu vody v tele počas zápchy (2).

3. Zlepšuje trávenie:

Sušené marhule sú konzumované pred jedlom stimuluje trávenie. Tento obsahuje alkálie, ktorá neutralizuje kyseliny (3).

4. Pomáha pri znižovaní horúčky:

Sušené marhule prispieť k zníženiu horúčky (4). Pripravte kvapaliny alebo môžete riediť s trochou medu s použitím vody. To môže tiež dať úľavu od smädu.

load...

5. Suchý marhule Výhody pre pleť:

Sušené marhule Šťava môže byť použitá na liečbu svrbenie kvôli spálenie, ekzémov a svrabu. To tiež pomáha odstrániť akné a mnoho ďalších kožných problémov (5). Marhuľový peeling je často používaný k odlupovať kože.

6. Vyčistite Tráviaci trakt:

Sušené marhule pomáhajú pri liečbe zažívacieho traktu tým, že pôsobí ako mierne preháňadlo odplaviť nežiaduce odpad (6). Táto funkcia je užitočná reagovať s tráviacimi šťavami v tele a vytvára viac alkalickom prostredí očistiť tráviaci trakt.

7. Pomáha počas tehotenstva:

Sušené marhule bol používaný ako bylinný liek už dlho v tehotenstve. To môže liečiť neplodnosť, krvácanie a kŕče. Pasta tohto sušeného ovocia môže vyliečiť vaginálne infekcie. To musí byť konzumované mierne tehotné a dojčiace matky. Počas tehotenstva, sušené ovocie marhúľ slúžiť ako vynikajúce občerstvenie miesto jesť sladkosti a iné pochutiny (7).

8. Regulovať Heartbeat:

Jeden z najlepších výhod sušených marhúľ zahŕňajú reguláciu srdcového rytmu. Sušených marhúľ poskytuje veľmi dobrý zdroj draslíka (8). Draslík je minerál, a elektrolyt, ktorý je užitočný pre reguláciu správnu rovnováhu tekutín. To pomáha pri správnej funkcii svalov a reguluje srdcový tep.

9. Poskytuje dobrý zrak:

Sušené marhule obsahujú živiny, ako sú vitamín A, ktoré sú potrebné pre dobré videnie. Vitamín A je silný antioxidant, ktorý pomáha odstrániť voľné radikály a udržanie zdravia buniek a tkanív (9). Poškodenie voľnými radikálmi môžu spôsobiť zranenie ľudským okom šošoviek, ktoré môžu viesť k šedý zákal alebo poškodiť oči. Vysuší príjem marhuľa znižuje riziko vzniku šedého zákalu.

10. Help Zvýšenie Hemoglobín Produkcia:

Sušené marhule môžu byť použité na výrobu hemoglobínu, ktoré možno liečiť chudokrvnosť. To je preto, že sušené marhule obsahujú minerály, ako je železo a meď, ktorá produkuje hemoglobín (10).

11. Zbavte Astma:

Sušené marhule zdravotné výhody patrí schopnosť liečiť príznaky tuberkulózy, astma (11) a priedušiek.

12. Zlepšuje kože Glow:

Vysušený marhuľový olej je veľmi užitočné pre starostlivosť o pokožku (12). To môže, aby vaša pleť žiariace a hladká. To je tiež dobrý liek na liečbu bolestivých uši.

13. Kontroly vysoký krvný tlak:

Sušených marhúľ obsahuje trikrát viac draslíka ako banány a obsahujú iba stopy soli, ktoré pomáha udržať sa krvný tlak (13). Draslík má vodu zadržiavajúce vlastnosti než sodík, čo znižuje objem krvný tlak. Draslík v sušených marhúľ tiež chráni pred ochorením srdca.

14. Muscle Building:

Sušené marhule obsahujú draslík, ktorý je nevyhnutný pre telesných funkcií, ako je zlepšenie metabolizmu a role tkanív, orgánov a iných buniek. Tak, to je dôležité pre budovanie svalov a normálny telesný rast. To pomáha regulovať hladinu kyseliny v tele a užitočné pre syntézu bielkovín (14).

15. Zrážanie krvi:

Sušených marhúľ obsahuje vitamín K, ktorý je nutný pre zrážanie krvi v prípade poranenia a, aby sa zabránilo nadmernej krvácanie (15). Konzumovať šálka sušených marhúľ denných dostať 4 mcg vitamínu K.

Dúfam, že ste našli článok o výhodách sušených marhúľ informatívne. Páči sa vám jesť sušené marhule?

load...