Zdravie a wellness

17 najlepších výhod Granátového džúsu (Anar Ka Ras) pre pokožku, vlasy a zdravie

17 najlepších výhod Granátového džúsu (Anar Ka Ras) pre pokožku, vlasy a zdravie

Ako mnohí z vás radi vyzdvihnúť tieto slávne červené plody, granátové jablká známy pre svoje úžasné liečivé schopnosti?

Granátové jablko je tučný pleťou mimoriadne pochybný ovocia, s brilantným červeným odtieňom, ktorý je teraz ponúkaný ako zázrak ovocie o vedeckým pracovníkom. Názov granátové jablko pochádza z francúzskeho slova "granátového jablka" alebo nasadená jablko. Oni sú veril k vznikli v Iráne a priniesol do Egypta v roku 1600 pred naším letopočtom, kedy bol nielen uctievaný ako významný zdroj potravy, ale tiež široko používaný pre svoje liečivé hodnoty. To bolo vo veľkej úcte aj počas tých časov, pretože je zrejmé, ich zobrazenie v egyptských obrazov a hrobiek. Inšpirovaný hojnosť klenot tónovaný semien v žiarivo červenej kôra, granátové jablko je považovaný za symbol plodnosti a prosperity v niektorých kultúrach.

load...

Šťavu z granátového jablka - superfood k dobrému pokožky, vlasov a zdravie:

Piť šťavu z granátových jabĺk prospieva nášmu zdraviu a kože v nespočetných spôsobov. Je to jeden z mála plodov, ktorých šťava je rovnako prospešný ako samotné ovocie. Dôvodom je, že šupka obsahuje maximálne množstvo antioxidantov, ktoré sa uvoľňujú v hojnej miere, kedy je plod vylisované kým odšťavovania. To je v súčasnej dobe radí vedľa čučoriedok a zeleného čaju pre svoje nutričné ​​výhody.

Niektorí ľudia by mohli nájsť to trochu ťažkopádne vysporiadať s malými semenami, čo je dôvod, prečo ťažby jeho šťava je najlepší spôsob, ako využiť výhody džúsu granátového jablka. Pitie umožňuje jednoduchú a rýchlu asimiláciu všetkých zistených v krvi u tela živinami. V porovnaní s inými druhmi ovocia, granátové jablká obsahujú maximálne množstvo antioxidantov. Obsahuje asi 3 krát viac antioxidantov než zelený čaj a pomaranča.

Čerstvo vylisované šťavy z granátového jablka, je úplne v surovom stave, triumfy nad balené šťavy každý deň, lebo si zachováva maximálny počet vitamínov. Uistite sa, že šťava je nesladené ako cukor je zápalové môže pôsobiť proti niektorej zo zdravotných výhod tohto ovocia.

load...
Pritom sledovať zdravotné výhody videa z nášho kanála YouTube - StyleCrazeTv
10 Amazing Zdravie Výhody granátových jabĺk

Nutričná hodnota granátového jablka:

Granátového jablka je výborným zdrojom kyseliny ellagovú, a antioxidant a kyselina punicic, omega 5 polynenasýtené mastné kyseliny, ktorá je veľmi prospešné pre regeneráciu buniek a proliferácie. Šťava z tohto ovocia je výnimočný zdroj vitamínu A, C a E a minerálov, ako je vápnik, fosfor, draslík, železo, kyselina listová, niacín, tiamín, riboflavín a foláty.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic.

Zdravie Výhody granátového jablka šťava:

Granátové jablko bol používaný na liečebné účely v Stredného a Ďalekého východu regiónoch už viac ako tisíc rokov. To bolo používané ako tonikum liečiť ochorenia, ako sú vredy a hnačku. Šťava z granátového jablka obsahuje antioxidanty, ako je anthocyanin a kyseliny ellagovú, zlúčeniny, ako je gallová kyseliny a flavonoidy ako kvercetín, ktoré poskytujú ochranu proti diabetes, srdcové ochorenia, osteoartritída a niekoľkých druhov rakoviny.

1. Pomegranate Juice Zlepšuje vaše zdravie srdca:

Šťavu z granátového jablka môžu mať veľký vplyv na zdravie, najmä na zdravie srdca tým, že udržuje tepny pružné a znižuje zápal vo výstelke ciev. Je známe, že zníženie aterosklerózy, čo je jedna z hlavných príčin ochorení srdca. To znižuje riziko upchatia v cievach, ktoré môžu spôsobiť obmedzenie v toku krvi do srdca a mozgu. Inými slovami, že má anti-aterogénny účinok na srdce (1). To znižuje množstvo LDL, alebo zlý cholesterol, ktorý je uchovaný v tele a zvyšuje množstvo dobrého cholesterolu alebo HDL (2).

2. Šťavu z granátových jabĺk Udržuje vaše hladina krvného cukru Úrovne:

Hoci šťavu z granátového jablka obsahujú fruktózu, nie je zvýšiť hladinu cukru v krvi a ďalšie ovocné šťavy robiť. Štúdie ukázali, že nedošlo k významnému zvýšeniu hladiny cukru v krvi diabetikov, ktorí pili túto šťavu denne po dobu 2 týždňov (3).

3. Šťavu z granátového jablka udržuje krvný tlak:

Granátové jablká sú tiež známe, že zníženie vysokého krvného tlaku (4). Šťava znižuje poškodenie a zápal krvných ciev v srdci pacientov. Je to prírodný aspirín, ktorý udržuje koaguláciu a tvoria krvné zrazeniny. Je dokonca pôsobí ako liek na riedenie krvi, čo umožňuje neobmedzený prietok krvi v tele.

4. Šťavu z granátového jablka znižuje riziko rakoviny:

Šťavu z granátových jabĺk odstraňuje voľné radikály z tela a inhibuje rast a vývoj rakoviny a ďalších chorôb. Jej vysoký obsah anti-oxidanty stimulovať bielych krviniek k neutralizácii toxínov v tele a tým podporovať silný a zdravý imunitný systém. Granátového jablka sa predpokladá, indukovať apoptózu, čo je proces, kde sú bunky zničiť seba. Denný príjem pohári granátových jabĺk môže spomaliť rast rakovinových buniek v karcinómu prostaty (5). Okrem toho sa zdá, že blokovanie aromatázy, čo je enzým, ktorý konvertuje androgénov na estrogén, čo je hormón, ktorý hrá kľúčovú úlohu v rozvoji rakoviny prsníka (6).

5. Šťavu z granátového jablka pomáha pri liečbe hnačky a úplavica:

Šťavu z granátového jablka sa používa pri liečbe hnačky (7) a úplavica, pretože hrá dôležitú úlohu v sekréciu enzýmov, ktoré napomáha správne trávenie. Zmiešaním 1 lyžičku medu v pohári džúsu z granátových jabĺk je určite liečiť problémy trávenia.

6. Šťavu z granátového jablka Posilňuje imunitu:

Šťavu z granátového jablka má silné antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať s vírusmi a baktérie a posilniť náš imunitný systém (8). To výrazne znižuje mikróby, ktoré sa nachádzajú v ústach zvyčajne zodpovedné za dutín a Staph infekcií. Jeho antimikrobiálne vlastnosti, aby to inhibítor prenosu HIV. Zo všetkých druhov ovocia, granátové jablko má najväčší potenciál inhibovať prenosu HIV.

7. Šťavu z granátového jablka Zabraňuje Anémia:

Anémia je stav spôsobený nedostatok červených krviniek v tele. Vzhľadom k tomu, granátové jablko šťava obsahuje dostatočné množstvo železa pomáha pri prekonávaní nedostatok červených krviniek v telese (9). Miešanie nejaké kandizovaného cukru v džúsu z granátového jablka a zavedenie pár kvapiek do nosných dierok je narýchlo na kontrolu krvácanie z nosa. Je to vynikajúci liek na červené alebo boľavé oči a padajúce riasy.

8. Šťavu z granátového jablka pomáha tráveniu:

Šťavu z granátového jablka pomáha v hladké fungovanie žalúdka, srdce a pečeň. Táto šťava vyvoláva hlad a môže dokonca ovládať smäd. Preto je veľký výber pitie počas leta. To tiež upokojuje infekcie močových ciest a uľahčuje prietok moču (10). Veľké množstvo vlákniny, rozpustnej a nerozpustnej v granátových jabĺk pomáha zlepšiť trávenie a regulujú pohyb čriev. Vzhľadom k tomu, že nemá žiadne nasýtené tuky a cholesterol, je vysoko odporúčané pre tých, ktorých cieľom je schudnúť.

9. Šťavu z granátového jablka pomáha v regenerácie chrupavky:

Šťavu z granátových jabĺk pôsobí ako inhibiter na enzýmy, ktoré sú zodpovedné za poškodenie chrupavky. Preto sa odporúča pre pacientov, ktorí trpia osteoartrózou, chronický stav charakterizovaný rozpadom chrupavky Spoločného je. Štúdie vykonané preukázali uplatňovaní tohto džúsu k zníženiu poškodzovania chrupavky. Nesladené džús z granátových jabĺk zmierňuje príznaky artritídy a kostnej zápal (11). Pravidelný príjem tejto šťavy môže obmedziť nástupu neurologické problémy, ako je Alzheimerova choroba. Je tiež známe, že rozpúšťa obličkové kamene a lieči erektilnej dysfunkcie u mužov.

10. Šťavu z granátových jabĺk je prospešné počas prenatálnej starostlivosti:

Šťavu z granátových jabĺk je veľmi prospešné pre tehotné ženy. Je výborným zdrojom množstva vitamínov a minerálnych látok, vrátane kyseliny listovej, ktorá je kľúčovým prvkom vopred pôrodnícke stravy. Protizápalový vlastnosť granátových jabĺk zaisťuje zdravý krvný obeh, ktorý je nevyhnutný pre celkový vývoj plodu (12). Obsah draslíka v tejto šťavy môže tiež pomôcť zabrániť kŕče v nohách, ktoré sú zvyčajne spojené s tehotenstvom. Pri pravidelnom spotrebovanej nastávajúce mamičky, je známe, že znižujú riziko predčasného pôrodu alebo narodenia detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou.

Skin Výhody šťavu z granátového jablka:

Šťavu z granátových jabĺk, môže byť tajný elixír, aby si zdravé, živé a mladistvej pleti.

11. Šťavu z granátových jabĺk je vynikajúci Anti-Aging Agent:

Strava s vysokým obsahom šťavy z granátových jabĺk môže pomôcť spomaliť proces starnutia tým, že zníži vrásky a jemné linky spôsobené neustálym vystavenie slnku (13). To tiež pomáha udržať regeneráciu kožných buniek a zabraňuje hyperpigmentácie a výskyt tmavých škvŕn.

12. Šťavu z granátového jablka a obleky všetky typy pleti:

Šťavu z granátových jabĺk robí divy pre suchú pleť (14). Jeho malé molekulárna štruktúra preniká hlboko do kože, aby dostatok hydratáciu a hydratáciu pokožky. Tak to upokojuje suchú a podráždenú pokožku. Jeho obsah kyseliny punicic, omega 3 mastné kyseliny udržuje pokožku neustále hydratovanú utesnením na vlhkosti. Šťavu z granátových jabĺk je prospešné pre mastnú a pupienok náchylné kožu príliš. Aplikácia džúsu granátového jablka na mastnú pleť zabraňuje vypuknutia pupienkov a reguluje produkciu mazu.

13. Šťavu z granátového jablka pomáha pri hojení jaziev:

Granátové jablko pomáha pri regenerácii buniek v epidermálnej a dermálnej vrstvy kože. Má schopnosť urýchliť proces hojenia rán. Dokonca aj olej z granátového jablka semien je zaťažené šetrný k pokožke živiny, ktoré sú prospešné pre posilňovanie a regeneráciu epidermy. To tiež chráni pokožku pred slnečnými popáleninami a hojí škody spôsobené na koži v dôsledku stáleho pobytu na slnku (15).

14. Pomegranate Juice Zlepšuje Váš štruktúru kože:

Granátové jablká sú tiež známe, že predĺženie životnosti fibroblastov, ktoré sú zodpovedné za produkciu kolagénu a elastínu, ktoré utiahnuť pokožku a zabránilo tvorbe jemných línií a vrások. Kolagén a elastín poskytnúť pevnosť a podporu na kožu (16). Keď sú vlákna kolagénu a elastínu rozobrať, koža sa vyvíja laxity ktorá spôsobuje vrásky a čeľuste. Granátové jablko je tiež veľmi užitočné pre zosvetlenie pleti. Vypila pohár džúsu granátového jablka denne podáva verný a žiariace pleti.

15. Granátového maska ​​pre vypaľovanie Skin:

Zmiešajte 1 lyžičku každý práškového zelenej papáje, olej z hroznových jadier, a extrakt z hroznových jadier 2 čajové lyžičky granátových jabĺk a aplikovať na tvár. Nechaj to na dobu asi jednej hodiny a umyte vlažnou vodou.

Môžete tiež použiť vatový tampón používať šťavu z granátového jablka priamo na tvári po očistení (17).

16. Šťavu z granátového jablka preventívne proti rakovine kože:

Granátové jablko obsahuje antokyanov a hydrolyzovateľné taníny, ktoré majú silné antioxidačné a protinádorové vlastnosti podporujúce. Pri aplikácii priamo na kožu, kyseliny ellagovú polyfenol antioxidant nájsť v granátových jabĺk inhibuje rast rakoviny kože (18).

Vlasy Výhody šťavu z granátového jablka:

17. Šťavu z granátového jablka Zabráni pádu vlasov:

Piť šťavu z granátového jablka pravidelne posilňuje vlasové folikuly čo zabráni padaniu vlasov, čím dáva vlasom zdravý a lesklý vzhľad.

Niektoré bezpečnostné opatrenia musia byť vykonávané:

  • Šťavu z granátových jabĺk sa neodporúča ľuďom, ktorí trpia chrípka, kašeľ, zápcha alebo pre tých, ktorí s flegmatik stavu.
  • Šťavu z granátového jablka má určité antioxidanty, ktoré znižujú krvný tlak. Z tohto dôvodu, spotreba tejto šťavy v kombinácii s liekmi predpisuje na zníženie krvného tlaku môže viesť k stavu s nebezpečne nízky krvný tlak, známe ako hypotenzia.
  • Ľudia s určitými rastlinnými alergiami a astmou sú vždy väčšie riziko vzniku alergickej reakcie na tohto ovocia. Všeobecné alergické reakcie sú vracanie, červené oči, svrbenie, žihľavka a ťažkosti s dýchaním.
  • Rovnako ako grapefruity, granátové jablko je tiež známe, že v rozpore s niektorými liekmi, najmä na zníženie hladiny cholesterolu známy ako statíny. To môže tiež interferovať s antidepresíva, lieky proti AIDS a omamných proti bolesti.

Pitie jeden pohár džúsu z granátových jabĺk je všetko, čo je potrebné zažiť výhody džúsu granátového jablka. Nikdy nie je príliš neskoro na to pridať tento zázrak šťavy do svojho každodenného jedálnička ako množstvo výhod, ktoré by ste žať rozhodne prevažujú nad nevýhodami.

Teraz je čas, aby sa táto ovocné šťavy vo vašej strave. Alebo už máte to vo svojom jedálničku? Do podeliť o svoje názory s nami prostredníctvom komentára.

Šťavu z granátového jablka Nutričné ​​hodnoty:

Hodnota orac 2341 μmol te - 100 g. Nutričná hodnota na 100 g.
(Source: USDA National Nutrient data base)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 83 kcal 4%
Sacharidy 18,70 g 14%
Proteín 1,67 g 3%
Celkový obsah tuku 1,17 g 6%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 4 g 11%
Vitamíny
Folates 38 ug 9.5%
Niacín 0,293 mg 2%
Kyselina pantoténová 0,135 mg 3%
Pyridoxín 0,075 mg 6%
Riboflavín 0,053 mg 4%
Tiamín 0,067 mg 5.5%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 10,2 mg 17%
Vitamín e 4%
Vitamín k 16,4 ug 14%
Elektrolyty
Sodík 3 mg 0%
Draslík 236 mg 5%
Minerály
Vápnik 10 mg 1%
Meď 18%0,158 mg
Železo 0,30 mg 4%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,119 mg 5%
Fosfor 36 mg 5%
Selén 0,5 ug 1%
Zinok 0,35 mg 3%
Fytoživiny
Karotén-alfa 0 ug
Krypto-xantín-beta 0 ug

load...