Zdravie a wellness

5 Vedľajšie účinky čierneho čaju by ste si mali byť vedomí

5 Vedľajšie účinky čierneho čaju by ste si mali byť vedomí

Premýšľate o obchádzanie nudu a získavania energie, slovo, čaj 'sa objaví vo vašej mysli. Potom, čo voda, čaj je pravdepodobne druhým najobľúbenejším nápojom na svete. V súčasnej dobe existujú rôzne druhy čaju dostupné na trhu - zrnitý, list, citrón čaj, čierny čaj, tehla čaj a dokonca aj čajové vrecúška. Čierny čaj sa skladá z rôznych prísad - kofeín, fluorid, glukurónovej a kyselina mliečna, mangánu, draslíka, tanín, purínov, xantín a gallová estery. Keď čierny čaj prvýkrát prišiel na trh v roku 1827, to bolo považované za nové látky a ľudia nazývali ju Thein. Jeho účinky sú úplne identické s kávou a obsahuje rovnaké zložky ako v káve; Od tej doby, slovo Thein sa vzdal.

Pre tých, ktorí potrebujú zostať dlho hore, šálka čierneho čaju je dobrá vec, rozhodnúť sa pre. Urýchľuje reakčný čas a zvyšuje vašu pozornosť a celkovú koncentráciu. Toto zvýšenie bdelosti je priamym dôsledkom stimulácie respiračných a srdcových systémov tela; To zlepšuje cirkuláciu kyslíka v tele. Je účinný aj pri strate nadmernej hmotnosti. Ovládanie vášho pravidelný chuť k jedlu, bude to obmedziť svoju tendenciu jesť viac vo svojom každodennom živote. A čo viac, je to skvelý spôsob, ako udržať preč s rakovinou. Avšak, nadmerná konzumácia čierneho čaju výsledkov v mnohých vedľajších účinkov.

Odborníci na výživu neustále varujú pred nadmernou konzumáciou kofeínu, pretože spôsobujú nežiaduce vedľajšie účinky, ako je nespavosť, dýchacie ťažkosti a zvýšenie tepovej frekvencie. Tu je niekoľko časté nežiaduce účinky čiernym čajom príjmu v prebytku.

load...
Čierny čaj Nežiaduce účinky

1. Hnačka:

Kofeín je základnou zložkou čierneho čaju; áno, pokiaľ ju konzumovať na dennej báze, môže to mať za následok hnačku. Dôvodom je to, že kofeín stimuluje tráviaci systém. Preto, ak budete piť tento čaj v nadbytku, môže to mať negatívny vplyv na vaše vresoviská. A čo viac, má priamy vplyv na vašu centrálnu nervovú sústavu a cítite nervózny malých incidentov. Náročné čierny čaj vo veľkých dávkach môže spôsobiť zažívacie problémy, nespavosť, kŕčové žily a búšenie srdca. Stručne povedané, to vzrušuje nervový systém (1).

2. Zápcha:

No, to je niečo neočakávané, ale to sa stáva. Dôvodom je to, že čierny čaj sa skladá z taníny. Prítomnosť tejto látky pomáhajú vaše telo obchod zrážať a ponúka aj ďalšie prínosy pre zdravie rovnako. Avšak, nadmerná konzumácia čierneho čaju môže spôsobiť zápchu v tele. Dôvodom je to, že vaše telo začne ukladať veľké množstvo odpadových produktov (2).

3. Disturbed žalúdok:

Ako už bolo povedané, čierny čaj obsahuje kofeín; tak potom, čo tieto prvky dostala do žalúdka, spôsobuje žalúdok produkovať rôzne kyslé látky, ktoré nie sú ľahko pre vaše telo absorbovať. Takže váš žalúdok začne cítiť nepríjemne či nepríjemné. A čo viac, ak ste pacient trpiaci žalúdočný vred alebo rakoviny, čierny čaj je prísny zákaz (3).

load...

4. Kardiovaskulárne ochorenia:

Čierny čaj je veľmi obmedzená na pacientov po srdcový infarkt alebo akútnych kardiovaskulárnych ochorení - paroxyzmálna tachykardiu alebo srdcovú astmu bytia najčastejšie z nich. Kofeín je silne zakázané alebo nežiaduce pre váš kardiovaskulárny systém (4). To je tiež v rozpore s pre ľudí s gastritídou alebo žalúdočnými vredmi - ako sa koná v dôsledku zvýšenej kyslosti.

5. Ostatné zdravotné riziká:

Podľa zdravotníkov by mali tehotné ženy nemali piť viac ako dve šálky čierneho čaju za deň. Vzhľadom k tomu, čierny čaj je naložený s kofeínom, ale zvyšuje nebezpečenstvo potratu (5). Tento vysoký obsah kofeínu môže mať tiež negatívny vplyv na ľudí s kardiovaskulárnymi poruchami, glaukóm, vysoký krvný tlak a úzkostných porúch. V porovnaní s inými druhmi čajov, čierny čaj je zaťažený maximálnym obsahom kofeínu a je možná kvôli spôsobu, akým sa to spracováva.

Jedná sa o čierny čaj výhody a vedľajšie účinky. Dúfajú, že článok bol informatívne. Takže majte na pamäti temnej strane čierneho čaju nabudúce túžia po čiernym čajom. Avšak obmedzené konzumácia čierneho čaju poskytuje mnoho výhod.

load...