Zdravie a wellness

Top 20 zdravotných prínosov z repy (Chukandar)

Top 20 zdravotných prínosov z repy (Chukandar)

Začnime s rýchlym skutočnosťou.

Predpokladá sa, že keď sa muž a žena jesť rovnaké repu, ktoré sú viazané na zamilovať sa do seba. �

Poriadku. Než som stratiť sám seba v myšlienkach mojich tlačenici, dovoľte mi, aby som prišiel k veci.

To je asi repy. Nie je to len fakt, ale to, ako zelenina, je jednoducho tá najlepšia vec, ktorú vyrába spoločnosť Matkou Zemou.

A tiež (jeden) najvýživnejšie. Nebudem vám povedať, ako. Budete musieť čítať a zistiť sami.

Prečo repa je ťažké poraziť.

Repa, The Unbeetables!

Čo je z červenej repy?

Ponúkaný ako jeden z najzdravších vegetariáni. Červenej repy je hlavný koreň časť repu. Je to jeden z mnohých druhov rodu Beta vulgaris, z ktorých všetky sú väčšinou pestuje pre svoje jedlé taproots a listy. Okrem toho, že používa ako potrava, červená repa je tiež používaný ako liečivá rastlina a ako potravinové farbivo.

load...

Už od stredoveku, červená repa sa používa nielen ako jedlo, ale aj ako liek na rad podmienok. Populárno známy ako repa, zeleniny sa nazýva Chukandar v hindčine, Remolachas v španielčine, a Hong cai tou v čínštine. A opäť v indických domácnostiach, repa sa používajú už dlhú dobu ako pre liečbu anémie.

Repa prichádzajú v niekoľkých rôznych variantoch. Oni sú:

Chioggia, ktorý je taliansky odroda s výraznou červené a biele pruhované mäsa.

Formanová, ktorý je valcový repy, ktorá rastie až do 8 palcov.

 Zlaté, čo je mrkva-farebné, ale stále chutí ako cukrovej repy. Zelené repného zeleniny sú obzvlášť vynikajúce.

 Detroit Tmavo červená, čo je obľúbená odroda, ktorá rastie 2 ½ až 3 palce v priemere. Ten môže byť pestované v širokej škále pôd a teplotných podmienok.

load...

 Lutz Green Leaf, čo je neobvyklá odroda, ktorá rastie až štyrikrát väčšia ako normálnych repy.

Ako sme videli, repa sú zvyčajne červené. Toto môže byť z veľkej časti pripísať betalainov, pigmentu, ktoré obsahujú repa. A je tu ďalšia paleta repy - biele repy. Tie sú varené rovnakým spôsobom ako červených bratrancov, ale bez problémov s farbou (čo môže zašpiniñ vaše šaty občas). A potom tam sú zlaté repa, kde koreň je svetlo oranžovej. Mäso je podobnú farbu - a to je pevné, zdravé a sladké. Zlaté repa sú málo kalórií a extrémne bohaté na vlákninu. Tiež sú výborným zdrojom draslíka a vápnika.

Repa sa tiež spotrebováva vo forme kryštálov, - šťava z repy sa koncentruje do rozpustných kryštálov, ktoré môžu byť v zmesi s iným nápojom a prijatá. A potom máme cukrová repa, koreňovej zeleniny, ktorá prekvitá v miernom podnebí sa počas vegetačného obdobia zvyčajne päť mesiacov dlhé.

Ale prečo sa toľko hovorí o repe? Sú naozaj tak dobré pre vás?

Myslím, že podobne, naozaj?

Sú Repa dobré pre vás?

A mimochodom, repa sa tiež nazývajú krvné kvaka. Oni sú s nízkym obsahom sodíka a tuku - ktorý nám už ukazuje, prečo sú dobré. Sú dobrým zdrojom kyseliny listovej, a preto podporujú duševnú a emocionálne zdravie.

Repa sú preplnený ďalších živín, ako je železo, mangán, meď, draslík, horčík a - z ktorých všetky majú svoje individuálne dávky. Dokonca aj surové repa majú úžasné výhody - jednou z nich je schopnosť predchádzať rakovine.

Nie je to len zelenina, ale aj listy majú čo ponúknuť. Řepy greeny, ako im hovoríme, sú plné vlákniny a bielkovín. Obsahujú aj vitamín C (zrážanie krvi vlastnosti) a vápnika (pre silné kosti a zuby) (1).

Repné šťavy môžu byť zdravý rovnako. Len 200 ml šťavy denne, je všetko človek potrebuje, aby využívali jeho výhody. A keď už hovoríme o šťavu, je tam jeden spoločný pochybnosti pretrvávajúce v niekoľkých mysli - do šťavy alebo nie džús?

Aj napriek tomu, že repné šťavy je koncentrovanejší zdroj betalainov, varená repa obsahujú viac vlákniny. Takže, aký to má zmysel odšťavovania zeleninu, môžete požiadať. No, tu to má zmysel - repné šťavy obsahuje všetky tieto živiny, ktoré by inak mohli byť stratené v procese varenia. Šťava je tiež ľahšie stráviteľné.

To všetko, dovoľte mi, aby som vám povedať, že je to z dôvodu toho, čo repa obsahujú. Očividne. Čo je to, čo budeme vidieť hneď.

Repa Výživa Fakty

Pozrite sa tu repe nutričné ​​informácie v detaile.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 45 kal 2%
Uhľohydráty 9,56 g 7%
Proteín 1,61 g 1%
Celkový obsah tuku 0,17 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,80 g 7%
Vitamíny
Folates 109 μg 27%
Niacín 0,334 mg 2%
Kyselina pantoténová 0,155 mg 3%
Pyridoxín 0,067 mg 5%
Riboflavín 0,057 mg 4%
Tiamín 0,031 mg 2.5%
Vitamín a 33 iu 1%
Vitamín c 4,9 mg 8%
Vitamín e 0,04 mg 0.5%
Vitamín k 0,2 ug 0%
Elektrolyty
Sodík 78 mg 5%
Draslík 325 mg 7%
Minerály
Vápnik 16 mg 1.5%
Meď 0,075 mg 8%
Železo 0,80 mg 10%
Horčík 23 mg 6%
Mangán 0,329 mg 14%
Zinok 0,35 mg 3%
Fytoživiny
Karotén-ß 20 ug
Betaín 128,7 mg
Luteín-zeaxantín 0 ug

Takže to bolo všetko o výživovej hodnote repy. A teraz, pokiaľ ide o podrobný opis dávok na zdravie...

Zdravie Výhody červenej repy

Pozrite sa tu niektoré z najviac hovoril o cviklou prínosu pre zdravie.

 1. Znižuje krvný tlak

Nie som si istý, či slnko vychádza každých dvadsaťštyri hodín, ale náš krvný tlak určite áno.

Aspoň pre väčšinu z nás. Najmä s prácu, ktorá vyžaduje to najlepšie z nás. Tak čo robíš? Jednoduchá. Jesť repa.

Chcú vedieť, spojenie medzi repou a krvný tlak? V štúdii uskutočnenej na zaoceánskej lodi Queen Mary University of London, bolo zistené, z červenej repy šťava k zníženiu krvného tlaku v poriadku štyroch týždňov. Podľa odborníkov, je to z dôvodu prítomnosti dusičnanov, ktorý telo premení na oxid dusnatý. A v tomto procese, krvné cievy rozšíria (2).

Tiež konzumovať červenej repy šťavu pravidelne môže predĺžiť tieto dobré efekty (3). Takže ak ste premýšľal o tom, čo k občerstvenie na ako budete sledovať svoj obľúbený televízny seriál vo večerných hodinách, teraz už viete. Náročné, rovnako ako 250 ml repné šťavy denne môže mať účinky lepšie ako väčšina antihypertenzív (4). Ale hej, poraďte sa so svojím doc Pred vykonaním tohto postupu.

Ďalšia štúdia vykonaná Newcastle University of London ukázalo podobné výsledky - anorganický dusičnan a repné šťavy doplnenie pomohlo zníženie krvného tlaku (5). To by mohlo mať prospech jednotlivca na riziko kardiovaskulárneho ochorenia.

2. Dobré pre srdce

To, čo sme videli v predchádzajúcom bode. Dusičnany v repe zníženie krvného tlaku a zníženie rizika ochorenia srdca a mŕtvice (6).

Podľa štúdie, len týždeň pravidelného dávkovania repná šťava môže zlepšiť vytrvalosť a krvného tlaku u starších jedincov sa riziko srdcového zlyhania (7).

Ďalšie americká štúdia uviedla, že požitie repné šťavy bráni infarktu myokardu (obštrukcie prekrvenie tkaniva v srdci), (8).

Vyplýva to zo správy zverejnenej Kansas State University, červená repa zlepšuje dodávku kyslíka do pracujúcich kostrových svalov (9). Keď pracovný kostrové svaly nemajú dostatok kyslíka, sú znehodnotené a znižovať niečí schopnosť presúvať svoje paže alebo nohy. To má za následok zníženej fyzickej aktivity, čo nakoniec vedie k ochoreniu srdca.

3. Pomáha predchádzať rakovine

Červená repa extrakt môže mať potenciál, aby sa zabránilo rakoviny prsníka a prostaty (10). To možno pripísať prítomnosti betanín (forma betalainov) v červenej repy.

V inej štúdii uskutočnenej na Howard University of Washington, bolo zistené požitie červenej repy, aby sa zabránilo pľúc a rakoviny kože (11).

Červená repa šťava, ak sú užívané spolu so extrakt z mrkvy, bolo zistené, že pomáha pri liečbe leukémie. Početné štúdie podporila protirakovinové a chemopreventivní vlastnosti repy (12).

V inej francúzskej štúdie, bolo zistené, betanín, aby výrazne znížiť proliferáciu nádorových buniek (13).

4. Dobré pre pečeň

Prítomnosť vápnika, betaín, vitamínov skupiny B, železa a antioxidantov udržuje repa medzi najlepšie pečene potravín. Repa tiež riedi žlč, čo mu umožňuje ľahko pretekať pečeni a tenkom čreve - to ďalej zvyšuje zdravie pečene.

Betaín v repe tiež pomáha pečeň odstrániť toxíny. Vlákno v repe vymaže toxínov, ktoré boli odobraté z pečene - uistiť sa, že nie sú znovu vstúpiť do tela.

Pečeň tiež obsahuje zinok a meď, z ktorých oba môžu chrániť pečeňové bunky pred oxidačným stresom (14).

A podľa poľskej štúdii, červená repa môže tiež chrániť pečeň pred oxidačným poškodením (15).

5. Zvyšuje hladinu energie

Štúdie preukázali, že červená repa robí svaly úspornejšie, čím sa zvyšuje odolnosť. Jedna takáto štúdia zapojení muži vo veku od 19 do 38 rokov, ktorí koloval rotopedov. Odberné asi pol litra repné šťavy denne im umožnilo cyklus 16 percent dlhšie, bez toho aby sa vyčerpal (16).

A opäť, dusičnany si zaslúži uznanie. Vedci sa domnievajú, že dusičnany v červenej repy tiež prispieť k zlepšeniu prietoku krvi, bunkovej signalizáciu a hormónov - ktoré všetky hrajú úlohu pri zvyšovaní energetickej hladiny.

Bolo tiež zistené, červená repa znížiť spotrebu svalovej adenosintrifosfát, ktorá je hlavným zdrojom energie v tele. To šetrí energiu a pomáha človeku zostať aktívny po dlhšiu dobu.

Podľa inej štúdie, jesť repa dal bežca mierny náskok pred ostatnými, ktorí nemali - ktoré predstavovali v priemere o 41 sekúnd v behu 5k. Dôvodom je schopnosť červenej repy, aby zvýšenie kapacity prenosu kyslíka v krvi. To tiež znižuje množstvo kyslíka, svaly potrebujú k optimálny výkon.

Ďalšie štúdie ukázala, ako z červenej repy zvyšuje výkony medzinárodnej úrovni ženských kajak športovcov (17). Atléti dostal dve 70 ml červená repa striel dve hodiny pred skúšok - a oni si všimol zmeny.

Repa Bolo tiež zistené, aby sa znížili náklady kyslíka cvičenia. Pri skúškach vykonávaných na výkone potkanov sa zistilo, že repné šťavy suplementácia k zlepšeniu prekrvenia končatín. Zeleninová môže tiež zlepšiť športový výkon u jedincov trpiacich ochorením periférnych tepien.

6. Boje Zápal

Ich veľkorysé porcie kyseliny listovej, vlákniny a betalainov umiestniť repy patrí k najlepším protizápalové potravín na planéte.

Podľa iránskej štúdie, červenej repy, a to najmä vo forme šťavy, bola účinná pri liečbe zápalu (18). Ďalšie Egyptian štúdia zistila, že červená repa extrakt mohol liečiť zápal v obličkách (19).

7. Podporuje zdravie mozgu

Repa je známe, že zlepšenie mozgu neuroplasticity zlepšením okysličenie somatomotorické kôry - oblasti mozgu, ktorá je zvyčajne ovplyvnená v skorých štádiách demencie (20).

V inej štúdii, kedy boli staršie hypertenzná dospelí danej si repné šťavy doplnok (okrem cvičenie), ich pripojenie mozog začal podobajú u mladších dospelých.

Dusičnany v repe, ako sme videli, sú prevedené na oxid dusnatý v našom tele. Tento oxid dusnatý umožňuje mozgové bunky sa navzájom komunikovať, a tým zvýšiť zdravie mozgu. Dusičnany tiež zlepšenie prietoku krvi do mozgu (21).

Bolo tiež zistené, z červenej repy šťava zabrániť Alzheimerovej choroby (22). Podľa niektorých štúdií, tí, ktorí pili červenej repy šťavu mal zdravšie mozog a zlepšenie kognitívnej funkcie (23).

Podľa inej štúdie UK, diétne dusičnan môže zlepšiť prietok krvi mozgom, čím sa zvyšuje mozog funkčné (24).

8. Kontrola cukru v krvi

To má viac čo do činenia s cukrovej repy. Podľa štúdie Islandu, vlákno z cukrovej repy môže znížiť hyperglykémii (25).

A podľa inej štúdie vo Veľkej Británii bolo zistené, že spotreba červenej repy šťavy potlačiť postprandiálnej (počas alebo po obede či večeri) glykémie (26).

9. Podporuje trávenie

Aké sú výhody jesť pravidelne repa? Tak bolo zistené, že pravidelná konzumácia repy alebo cukrovej repy produktov pre zlepšenie trávenia a kvalitu krvi (27). A podľa iné správy, šťava z bielych repy môže otvoriť obštrukcie pečeni a slezine (28). Červená repa môže byť tiež užitočné pri liečbe chorôb súvisiacich s tráviaci systém a krv.

V skutočnosti, červená repa majú významné miesto v histórii, pokiaľ ide o brušné zdraví. Romans používal repu na liečbu zápchy a ďalších súvisiacich ochorení (29).

Ako oni sú bohaté na vlákninu, môže repa pomôcť liečiť divertikulitídu (30). Vláknina tiež pomáha pohyb čriev a zlepšuje celkový zdravotný stav zažívacieho ústrojenstva (31).

10. Znižuje zlý cholesterol

V štúdii so zvieratami, potkany kŕmené extrakty repy došlo k poklesu celkového cholesterolu a zvýšenie dobrého cholesterolu (32). Hoci viac výskum je potrebné v tomto aspekte, autori štúdie sa domnievajú, že rozpustnej vlákniny v repe môže mať tieto prospešné vlastnosti.

Červená repa je tiež jedným z tých mála potravín, ktoré má nízky obsah kalórií a obsahuje nulovú hladinu cholesterolu (33).

11. Výhody Tehotenstvo

Štúdie zamerané na možnosti repy, a to najmä z dôvodu ich dusičnanu doplnenie, sú prospešné pre tehotné ženy. Je však potrebný ďalší výskum (34).

Repa sú tiež bohaté na kyselinu listovú, ktorá je jednou veľmi dobrý dôvod pre tehotné matky je zahrnúť do svojho jedálnička. Kyselina listová pomáha zabrániť defekty neurálnej trubice u novorodenca (35).

12. Pomáha liečbe anémie

Vieme, že nedostatok železa spôsobuje chudokrvnosť. Bolo zistené, že repa sú bohaté na železo, a vstrebávanie železa je lepšie z červenej repy než niekoľko ostatnej zeleniny (36).

Podľa správy z University of Maryland Medical Center, greeny repy sú tiež bohaté na železo a môžu pomôcť v boji proti anémii (37). Je tiež zistilo, že kyselina listová v repy bojovať proti chudokrvnosti (38).

13. Zlepšuje sexuálne zdravie

Verte tomu alebo. Dobre. Musíte veriť - z červenej repy bol používaný ako afrodiziakum už od rímskych čias. Repa obsahujú dobré množstvo bóru, minerálne priamo súvisiace s výrobou pohlavných hormónov (39). Repy sú tiež relaxačné. Betaín v repe uvoľňuje myseľ, a tryptofán prispieva ku šťastiu - obaja ktorý vám pomôže dostať sa do nálady.

Podľa saudskoarabského štúdiu, červená repa šťava môže tiež pomôcť liečiť sexuálne slabosť (40).

14. Zabraňuje šedý zákal

Repy sú veľké zdroje karotenoidov, ktoré môžu znížiť riziko vzniku šedého zákalu (41). Pomáhajú tiež predchádzať vekom podmienenej makulárnej degenerácie (42).

15. Podporuje silnejšie kosti a zuby

Repa sú bohaté na vápnik, a vieme, že silné kosti a zuby sú nemožné bez minerálne (43).

16. Pomôcky Chudnutie

Jednou z charakteristík, ktorá robí repa ideálnu strata hmotnosti potraviny, je jeho prirodzená sladkosť. Čo je dôvod, prečo si môžete nahradiť svoju umelé sladidlo s ním. Vzhľadom k tomu, strava s vysokým obsahom pridaného cukru môže viesť k priberaniu na váhe.

Červená repa je bohatá na vlákninu, čo je jeden z najlepších chudnutie potravín robí. Ak hovoríme o repné šťavy, niektorí experti hovoria, že je lepšie, pretože vaše telo môže absorbovať živiny lepší zo šťavy (odšťavovania všeobecne, mám na mysli) (44).

17. Zvyšuje hladinu antioxidantov

To možno pripísať prítomnosti polyfenolov a betalainov - látok v červenej repy, ktoré mu ponúkne svoje antioxidačné vlastnosti. Podľa jednej štúdie, pigment betalainov v repy má silné protizápalové účinky (45). Tieto vlastnosti pomáhajú pri liečbe oxidatívneho stresu a zlepšenie kognitívnych funkcií.

A to nielen z červenej repy zeleniny, ale aj greeny sú bohaté na antioxidanty (46).

18. Má vlastnosti anti-aging

Řepy greeny obsahujú vitamín A a karotenoidy, ktoré vám môžu ťažiť z naruby. Obsahujú tiež slušný luteín, ďalší silný antioxidant. Tieto boji proti voľným radikálom a môže pomáhať v boji proti vráskam (47).

Podľa čínskej štúdie, melasa z cukrovej repy má vynikajúce antioxidačné vlastnosti. Fenolové Obsah repnej melasy demonštrujú proti starnutiu vlastnosti (48).

19. Zlepšuje zdravie kože

Aké sú repa výhody pre kožu? Bolo zistené, repa požití musí predchádzať rakovine kože (49). Tiež, repa, ako sme diskutovali, obsahujú vitamín A, ktorý udržuje zdravé sliznice a zlepšuje zdravotný stav pokožky (50).

20. Môže pomôcť predchádzať osteoporóze

Už sme videli, že dusičnany v repe dostať premenený oxidu dusnatého v tele. Jedna japonská štúdia uvádza, že oxid dusnatý môže pomôcť zabrániť určitým civilizačných chorôb súvisiacich s osteoporózou je jedným z nich (51).

Ďalším dôvodom repa je dobré pre liečenie osteoporózy je prítomnosť oxidu kremičitého. Minerálne vyžaduje tela efektívne využiť vápnik. Mať pohár z červenej repy šťavy každý deň môžete mať osteoporózy a ďalších súvisiacich ochorení (ako krehký ochorenie kostí) vo vzdialenosti (52).

Podľa University of Maryland Medical Center, betainové doplnky pomáhajú znížiť hladiny homocysteínu v tele. Nadmerné hromadenie homocysteínu môže zvýšiť riziko vzniku osteoporózy, najmä u mladších dospelých (53).

To je zoznam výhod repy pre zdravie. Ako môžete využívať výhody? Tým, že správny druh repy.

Čo je dôvod, prečo je potrebné vedieť, ako vybrať repu správne. A tiež, ako ich skladovať.

Výber a skladovanie

Áno, určite môžete získať balíček čerstvých repy z trhu. Otázkou je - ako na to? Ako sa vám rozdiel medzi najlepším zo zvyšku?

Výber

 • Vyberte si iba tie repu, ktoré sú malé a pevné a majú hlboké gaštanové sfarbenie. Musí mať tiež nepoškvrnenú kožu a svetlé listy (bez známky vädnutia, a môžu byť vlhké príliš). Ísť pre tvrdé a pevné korene - to znamená, že repa sú čerstvé, pretože sú v poslednej dobe trhal. Vyhnúť sa repa s šupinami alebo škvrny. A áno, musí byť pripojená koreň.
 • Ak je repa je veľký a má chlpatý taproot, udržiavať ju stranou. Chĺpky sú známkou drsnosti a veku. Nechcete, aby im.
 • Vaša repa musí byť 1 ½ až 2 palcov v priemere. Cukrovú repou akýkoľvek väčší znamená, že bude rásť ťažký a drevitú centrum. Vy nechcete, aby, a to buď. Menšie repa sú najlepšie. Sú krehké a sladké.

Skladovanie 

 • Trim listy 2 palcov od koreňa, akonáhle ste doma. V opačnom prípade bude listy miazga vlhkosť z koreňa. Tiež, nie skrátiť chvost.
 • Ukladať listy v plastovom vrecku zvlášť a ich použitie v priebehu dvoch dní.
 • Môžete v chlade repa rovnako ako všetky ostatné zeleniny - v pevne uzatvorenej plastového vrecka. Pritom môže udržať je čerstvé po dobu najmenej 7 až 10 dní v chladničke.
 • Varené alebo konzervované repa môže byť tiež v chladničke až jeden týždeň.

Dobrá vec, nie? Ale nemôžete udržať jesť repa celý deň, že jo? Alebo môžete?

Dávkovanie je rovnako dôležité ako čokoľvek iného. Čo je dôvod, prečo je potrebné vedieť...

Koľko Repa jesť za deň?

Hoci neexistuje žiadne špecifikovaný dávkovanie, červená repa sa obvykle dávkujú v závislosti od obsahu dusičnanov. Ideálny obsah dusičnanov, je 6,4 až 12,8 mg dusičnanov na každých 1 kg červenej repy.

Ale inak, nie je tam žiadny špecifický spôsob rozprávania počet repy, ktoré by mohli byť škodlivé. Aby to jednoduché - jedna porcia (1 šálka, čo sa rovná 136 gramoch) repy denne musí urobiť.

Ak chcete poznať dávkovanie repa šťava prášok, obal môže pomôcť. Dokonca aj inak, nebudete potrebovať vyššiu dávku, - prinajmenšom nie toľko ako jedna porcia repy.

Čo sa týka repné šťavy - sme už diskutovali. To je asi 200 až 250 ml denne.

Ako začleniť červená repa Do vašej strave?

To je celkom jednoduché.

 1. Jednou z možností je sanie repné šťavy. Môžete šťavy repy greeny, rovnako ako oni tiež obsahujú dobré množstvo draslíka a horčíka.
 2. Môžete skartovať surové červenej repy na šalát. Nastrúhame je najemno.
 3. Alebo môžete piecť repa. Ale aby vám niečo pokryť svoje ruky, aby sa zabránilo, červené ruky 'opotrebenia.
 4. No, postupujte podľa nasledujúcich receptov.

Repa recepty

Zistiť niekoľko spôsobov, ako jesť repa.

1. Ruská polievka z červenej repy recept (Boršč)

Čo potrebuješ

 • 1 kg hovädzieho mäsa skľučovadlo s kosťou, dobre opláchnuť
 • 8 šálky studenej vody
 • 1 veľká cibuľa a mrkva, ako hrubo nasekané (s mrkva lúpané i)
 • 1 hrubo nasekané zeler rebro
 • 1 sáčok zásob
 • 450 g červenej repy a 3 veľké mrkvy, všetko zdobené a olúpané
 • ¼ kapusta, strúhaný
 • 2 veľké olúpané a nakrájané zemiaky
 • 2 veľké kocky nakrájané cibule
 • 2 lyžice paradajkového pretlaku
 • 1 lyžica cukru
 • Soľ a korenie, podľa potreby
 • Kyslou smotanou a citróna, ako je požadované

Inštrukcie

 1. U hovädzieho vývaru, najprv spojiť hovädzieho a vodu v stockpot na miernom ohni. Priviesť ju do varu, potom znížte teplotu a mierne povaríme. Skim horný povrch po dobu asi 30 minút, alebo kým sa nečistôt už neobjavujú.
 2. Pridajte cibuľu, mrkvu, zeler a do hrnca. Tiež tie legálne sáčok na držadle hrnca a pustiť ju do hrnca. Zakryte hrniec a dusíme po dobu jednej hodiny, alebo kým mäso odpadne kosti.
 3. Odstráňte zásoby sáčok. Preneste hovädzieho mäsa do misy a vytiahnite mäso z kostí. Nakrájame mäso na bite-sized kúsky a ich zrušil. Kmeň zásoby do čistej a žiaruvzdornou nádoby, po celú dobu tlačí na zeleninu, aby sa dosiahla maximálna chuť. Potom môžete zbaviť zeleninu.
 4. Teraz, aby polievku, variť repu a mrkvu v hovädzieho vývaru. Varíme asi 45 minút domäkka. Odstrániť z vývaru, nechajte ho vychladnúť a potom ju trhať hrubo. Zrušil.
 5. Vzhľadom k tomu, repa a mrkva vychladnúť, pridajte kapustu, cibuľu a zemiaky do vývaru. Aby bol k varu a varíme 20 minút (na ktoré sa vzťahuje) alebo do riadenia. Pridajte repa a mrkva a paradajkový pretlak, soľ a korenie podľa chuti.
 6. A konečne, slúžia v ohriateho misy s kusom kyslou smotanou a citróna.

2. Červená repa šalát recept

Čo potrebuješ

 • 5 až 6 strednej repa
 • ¼ šálky extra panenského olivového oleja
 • 2 lyžice bieleho vínneho octu
 • ½ lyžičky medu
 • ½ lyžičky dijonskej horčice
 • ½ lyžičky soli
 • 1 jemne nasekané veľký šalotka
 • 1 jemne nasekané zeler stonku
 • Čerstvo mleté ​​čierne korenie, pre chuť (podľa potreby)

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 204o rozdeliť repa medzi dvoma kusmi fóliou a priviesť hrany dohromady. Crimp, aby sa pakety. Pečené kým repa nezmäkne alebo po dobu asi 1 ¼ hodiny. Rozbaliť repy a nechať vychladnúť.
 2. Kým repa vychladnúť rozšľaháme olej, ocot, med, horčicu, soľ a korenie v malej miske, aby sa obväz.
 3. Po repa vychladnú, odstráňte kože. Rez je do pol palca kocky a umiestniť ich do veľkej misy. Pridajte šalotku a zeler a obväz. Premiešajte správne.
 4. Podávajte chladené alebo pri izbovej teplote.

3. Repa Smoothie recept

Čo potrebuješ

 • 1 červená repa, malé, zdobené a olúpané
 • 1 veľký jablko, jadrom
 • 1 stonku zeleru
 • 1 hrnček mandľového mlieka
 • 1 šálka mrkvovej šťavy
 • 2-3 šálky mrazenej plátky broskýň
 • 1 palec kus zázvoru, olúpané a nakrájané

Inštrukcie

 1. Zhruba chop repy, jablko a zeler.
 2. Pridajte všetky ingrediencie do mixéra a miešajte do hladka. Môžete tiež ochutnať koktail s cieľom zabezpečiť v prípade, že sladkosť je podľa svojich predstáv. Ak tomu tak nie je, môžete pridať trochu viac druhov ovocia.
 3. Podávajte chladené. Môžete uložiť smoothie v pohári po dobu až 2 dní.

Existuje niekoľko ďalších delikátna repné šťavy, ktoré môžete vyskúšať -

 • Jednoduchá zelená a červená repa šťava
 • Repné šťavy zázvor
 • Repa a ananás radosť

A to nielen pokiaľ ide o dávky, ale aj pokiaľ ide o, v pohode ', repa je cesta vpred. Rovnako ako super cool faktov repy budete čítať teraz...

Super cool Červená repa Fakty

 • Repa bola pôvodne pestovaná okolo roku 2000 pred naším letopočtom v oblasti Stredozemného mora.
 • Pri zbere, celá rastlina je jedlá.
 • Najväčší repy na svete bol vlastnený Holanďan, a vážil vyše 70 kíl.
 • Červená repa šťava je jedným z najbohatších prírodných zdrojov antioxidantov a diétne dusičnanov.
 • Môžete použiť repnej šťavy na mieru kyslosti. Šťava sa otočí ružové po pridaní do kyslého roztoku, a zmení na žltú pri pridaní do alkalický.
 • Tam je viera pretrváva v niekoľkých kultúrach, že muž a žena jesť z rovnakého repy sú viazané na zamilovať sa do seba.
 • Vriacej repu vo vode a masírovať vodu do vlasovej pokožky každý večer môže byť skvelý liek na lupiny.
 • Jesť príliš veľa repy môže otočiť moču červená. Ešte viac zeleniny môže premeniť vaše stolica červeno. (Asi to nie je tak super cool!)

Ostatné Použitie červenej repy

Nie moc, aby diskutovali o repy používa tu, okrem toho, čo už sme videli.

Okrem toho, že môžete použiť repu farbiť si vlasy. Takže, ak ste účes / farbu vlasov fanúšik, mohlo by to byť pre vás.

Doteraz sme videli, ako zahrnúť repu vo vašej strave. Ale ako je to s ich začlenením do vašej kráse rutiny rovnako?

 • Jeden rutina, môžete sa pokúsiť je repa, ruže a čierny čaj vlasy opláchnite. Postup je jednoduchý. Vezmite jednu šálku repné šťavy a pol šálky každej ružovej vody a čierny čaj. Miešať a masírovať ju priamo na pokožku hlavy. Pracovať túto liečbu od konca až po korienky vlasov. Nechaj to na dobu asi 10 minút a potom opláchnite dobre. Čierny čaj pri plákanie je naložený s triesloviny (ktoré pomáhajú v procese farbenia) a antioxidanty (ktoré sú skvelé pre vlasy a vlasovú pokožku zdravie).
 • Môžete tiež použiť repnej šťavy zelenú na rovnaký účel ako repa. Repy greeny sú silné čistiace prostriedky. Sú čistí krv a ľadviny - čo je ďalší dôvod, prečo oni sú proste musíte mať. A tiež, to je ďalší dôvod, prečo je nutné príjem je s mierou.
 • Červená repa prášok má svoje využitie tiež. Môžete použiť prášok do vašich polievok pre nejakú zmenu v chuti. Môžete tiež pridať prášok do karí a omáčok až ich nutričnej hodnoty. Alebo použiť prášok vo forme suchého povlaku na občerstvenie. Alebo jednoducho ako potravinové farbivo.

Alebo najlepšie - ako prášok červenať. Znie to dobre, nie? Môžete mať svoj vlastný bio červenať mínus chemikálie. A tiež jednoduchá farbenie vlasov - zmiešaním repa prášok s henou a vzťahujúce sa na vaše kadere ako obvykle.

Ale ako sa dostať z červenej repy prášok? Jednou z možností je jednoducho ho kúpiť. Ktoré môžete urobiť tu. Druhým spôsobom je pripraviť sami doma. Čo je tiež jednoduchá. A zdravšie.

Všetko, čo musíte urobiť, je umyť repa dôkladne ako prvý. Variť, piecť či para ju. Cut vrcholy repy a vyhoďte. Skartovať repy. Ďalej, dehydrovať repa (teplota 60 ° C je v poriadku). Môžete použiť dehydrátor alebo rúru na tento účel (musí trvať 8 - 10 hodín). Dehydratáciou na slnku je to zlý nápad, ako proces môže trvať dni.

Potom, čo urobil, brúsiť dehydrovaného repy v kuchynskom robote. Váš repa prášok je pripravený!

Niekoľko veľmi dôležitých otázok. Jeden, repné šťavy varená repa? Ktorý z nich ísť?

Betalainov a ďalšie živiny sú obvykle stratená v procese varenia. Týmto spôsobom odšťavovania je lepší. Ale varená repa zvyčajne obsahujú viac vlákniny ako repné šťavy - čo najväčšieho množstva vlákniny je filtrovaný v procese pre výrobu džúsu. Najlepší spôsob, ako ísť o to má repné šťavy s buničiny.

A za druhé, repné šťavy alebo repný doplnok - čo je lepšie?

Čo sa týka komfortu, repa doplnkom je lepšie. Pravdepodobne. Vzhľadom k tomu, všetko, čo potrebujete urobiť, je pop pilulku, a je hotovo (alebo pridať prášok do svojho jedla, či je to prášková doplnok). Tiež doplnok repy je na kalórie oveľa nižšia v porovnaní s repné šťavy. Ale potom sa dodatok repa môže byť aj nižšia sacharidov a tukov (ktoré by mohli byť dobrou správou) a bielkovín (teraz to je zlé).

Z hľadiska živín alebo dusičnany, obaja sú si podobné. A pokiaľ ide o cukor, šťava je na hornom konci. Ale inak, nie je tam žiadny drastický rozdiel medzi týmito dvoma. Jednoducho povedané - ak ste dlhšie na cestách a doslova nemôže urobiť čas na prípravu šťavy z červenej repy, ísť s doplnkom. Alebo inak, šťava je dobrá.

Zatiaľ je všetko dobré.

Tak to bolo o zdravotných prínosoch repy. Repa môže byť fialová, ale nesmieme zabudnúť, že aj oni skrývajú svoju temnú stránku...

Červená repa Nežiaduce účinky

 • Môže spôsobiť obličkové kamene

Repa a zelené repy majú vysoký obsah oxalátu, a podľa výskumu, tieto potraviny môžu znižovať absorpciu vápnika (54). Konzumovať veľké množstvo šťavelanu môže tiež spôsobiť obličkové kamene.

 • Tehotenstvo a dojčenie

No dostatočné informácie v tomto smere - najmä vzhľadom na použitie repy vo veľkých množstvách liečivých (55). Zostať v bezpečí a len držať potravín sumy.

 • Nebezpečenstvo repné šťavy

Hoci výskum je obmedzený, je povedané, že repné šťavy nesmie byť nikdy nemal sám o sebe. Vždy sa odporúča mať repné šťavy zmiešanej s inými zeleninou alebo jablkový džús. Čisté repné šťavy (vzdušnou čiarou od žiarovky alebo zelené), môže paralyzovať hlasivky, aby jeden vypuknúť v úľoch, zvyšuje tepovú frekvenciu, alebo dokonca spôsobiť zimnicu a horúčku. To môže tiež spôsobiť pečeňové toxicitu, hnačka a vracanie.

Neexistuje dostatočný výskum podložiť toto. Ale je lepšie byť v bezpečí, nie? Tiež si poradiť so svojím lekárom.

 • Liekové interakcie

Vitamín K môže spolupracovať s warfarínom, antikoagulačnej lieky. Hoci množstvo vitamínu K v repy nie je tak vysoká, aby v rozpore s warfarínom, nie je v prípade greeny repy, pretože majú vysoký obsah vitamínu K.

No, stále máte otázky, alebo nie? Worry nie - máme je pokrytá!

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je to v poriadku jesť červenej repy denne?

Môžete bez obáv jesť repa niekoľkokrát týždenne. Ak budete jesť každý deň, je to v poriadku, ale to v obmedzenom množstve. Môžete mať greeny repy vo väčšom množstve, rovnako (ale majte na pamäti obsah oxalátu).

Môžete jesť surové červenej repy?

Veľmi. Môžete jesť repa, bez toho aby im varenie. Riadne umyte si ich, hoci.

Ako môžem jesť repy?

Môžete jesť je surové (ako sme už diskutovali). Alebo dať pečené s kozím syrom. Môžete tiež zahrnúť ich do šalátu. Alebo možno - pozri recepty v tomto príspevku.

Sú nakladaná repa dobre?

Oni sú viac než dobré. V skutočnosti, olympionici použiť nakladané repy pre rýchlejšie zotavenie. Nakladané repy obsahujú sodík, ktoré pomáha predchádzať svalové kŕče. Sú tiež bohaté na horčíka a draslíka. Sú dobré pre srdce, aby vám energia a predchádzať únave a strate chuti do jedla.

Ale pretože majú vysoký obsah sodíka, opatrní - najmä ak máte problémy s hypertenziou.

Koľko kalórií v červenej repy?

100 g červenej repy obsahujú 43 kalórií.

Môžete jesť repa koži?

Áno. Detské repa sú obzvlášť ľahko k jedlu, pretože ich koža je jemná. A kože je plný vlákniny.

A čo repa pochádza?

Áno. Sú plné živín. Ale pretože oni sú veľmi vláknité, pravdepodobne budete musieť im zmäkčiť trochu varením. Niekedy repy stonky môžu byť príliš drevnatý k jedlu, čo je, keď môžu ísť spolu s akciových vegetariáni.

Sú konzervy repa zdravé?

Veľmi. A to nielen z hľadiska pohodlia, nákladov či trvanlivosť, ale aj z hľadiska obsahu živín. Na rozdiel od iných zeleniny, konzervy repa mať chuť, ktorá konkuruje čerstvé repy.

Majú tiež rovnakú výživnú hodnotu. Docela veľa.

Jediná úvaha je konzervy repa obsahujú viac soli, ako nové. Preto, ak si dôkladne konzervy repa pred jesť, môžete znížiť množstvo sodíka až o 40%. Tiež proces konzervovanie ničí baktérie - čo je dôvod, prečo sú potravinárske konzervanty nebol pridaný do konzerv repy.

Sú repa vhodné pre deti?

Áno. A najlepší čas predstaviť repu svoje dieťa, ak je (s), že je 8 až 10 mesiacov. A ak máte obavy o dusičnany, môžete buď variť alebo parné repu.

Limit na 1 až 2 čajové lyžičky repy až do svoje dieťa je jeden rok starý. Príspevok, ktorý môžete zvýšiť množstvo postupne.

Ešte dôležitejšie je, robiť 4-dňový test. Je nutné vykonať tento test pred vytvorením akýchkoľvek nových jedlo vášho dieťaťa. A tie musia zaviesť iba jednu potravín naraz. Zaviesť repy a čakať na 4 dni. Pokiaľ nie je žiadny symptóm akéhokoľvek alergie, môžete si dať im, aby vaše dieťa pravidelne.

Repa prospech svoje dieťa v mnohých ohľadoch - znižujú riziko vzniku anémie, zlepšujú trávenie, a ponúkajú rôzne iné dôležité živiny.

Môže zelenina repy za surova?

Áno - ale je lepšie ich zahrnúť do šalátov.

Repa sú bezkonkurenčné. Ktorá zhŕňa všetko.

A čakať, vieme, že tento príspevok o výhodách repy spálená svoju myseľ v niekoľkými spôsobmi. Dajte nám vedieť, ako na to. Vidíte políčka vpravo dole? Zanechať svoje pripomienky tu. Naozaj (áno, naozaj) láska ozvete!

load...