Zdravie a wellness

Výhody borievkových orechov (Chilgoze) pre pokožku a vlasy

Výhody borievkových orechov (Chilgoze) pre pokožku a vlasy

Píniové oriešky sú jedlé semená, ktoré boli spotrebované ako ľahké jedlo od doby, kedy naši prarodičia môžu pamätať! Tieto semená sa bežne používajú pri príprave pestom. A teraz viete, čo robí pesto omáčka tak zdravé. Sú elektráreň dôležitých vitamínov, minerálov, tukov a ďalších prvkov potrebných pre zdravé telo.

Hŕstka píniových orieškov denne udržuje srdce zdravé, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáha s úlohou ubúdanie kíl. Ponúkajú tiež nespočet kozmetické výhody pre vašu pokožku a vlasy. Tu hovoríme o kozmetické výhody píniami.

Čítajte ďalej sa dozvedieť viac o svoje kozmetické výhody, skladovanie a niektoré užitočné tipy o správnom výbere týchto orieškov spolu s niektorými zaujímavými nápadmi, ako na ne teší.

load...

Výhody píniovými orieškami pre pleť

1. Oneskorené starnutie pokožky a hydratačné účinky:

Vysoká koncentrácia rôznych dôležitých vitamínov, minerálov a antioxidantov, aby píniové oriešky úžasne užitočné pre starostlivosť o pleť. Vitamín E a antioxidanty práce zadržať proces starnutia, vzhľadom k tomu, vitamín F upokojuje a vyživuje pokožku. Vďaka protizápalovým vlastnostiam borovicový olej je veľmi vhodný pre citlivé typy pleti. To vyživuje pokožku a zabraňuje jej rôznych normálnych prevádzkových podmienkach. Okrem toho má tiež skvelé hydratačné účinky na kožu.

2. Ponuky revitalizuje a Fresh Skin:

Borovicový olej je dobre známy pre masážne terapiu, pretože jeho hojenie majetku. To pomáha znižovať rad problémov kože, ako je svrbenie, lupienka, akné, ekzémy, svrab a boláky. Tieto orechy dodávajú pleti revitalizuje a svieži vzhľad.

3. Zmierňuje dehydratovaná pleť:

Telo peeling vytvorená so surovými píniami a kokosového oleja oživuje kožu opadávaním z odumretých kožných buniek. Navyše, vďaka svojej vynikajúcej hydratačné a hydratačné vlastnosti, je uznávaným liekom na zmiernenie dehydratovanú pleť.

load...

Výhody píniovými orieškami pre vlasy

Píniové oriešky hostiť rôzne vlasové priateľské zložiek, a tak hrajú dôležitú úlohu v prevencii rôznych vlasové podmienky a zvýšiť jeho celkový zdravotný stav.

4. Zvýšenie Rast vlasov:

Píniové oriešky sú bohatým zdrojom vitamínu E, vitamín známy pre podporu rastu vlasov. Okrem toho tiež udržuje pokožku hlavy v dobrom stave.

Strata 5. Bojuje proti Vlasy:

Ľudia, ktorí trpia vypadávaním vlasov alebo rednutie vlasov našli borovicový olej veľmi užitočný v boji proti stave.

6. Udržuje vlasy zdravé & lesklá:

Tieto jedlé orechy obsahujú vysokú koncentráciu proteínov. Obsah proteínu do gulí bráni vlasy pred poškodením a udržuje je silný, zdravý a lesklý.

Píniové oriešky: Ako vybrať a obchod?

Výber:

  • Pri nákupe píniových orieškov z trhu, vždy prehrabávať pre tie svetlé hnedé majú kompaktný a jednotnej veľkosti. Skúste pádu matice zhora malou výškou. Ak produkujú dobrý kovový zvuk, ich kvalita je zaručená.
  • Tieto píniové oriešky si kúpite napríklad ťažká a bez prasklín.
  • Nikdy si vybrať píniové oriešky v prípade, že zápach zatuchnuté.

Škrupiny a spracované obilky sú tiež k dispozícii na trhu v hermeticky uzavretých plastových vreckách. Pri platení za ne, vždy sa snažíme, aby si ich mohli kúpiť od autentického zdroja tak, aby bola zaistená optimálna čerstvosť.

Skladovanie:

Píniové oriešky majú tendenciu obrátiť zatuchnuté rýchlo, ak nie riadne skladujú. Z tohto dôvodu by malo byť uložené múdro.

Ako už bolo spomenuté, píniové oriešky sú k dispozícii na trhu v oboch škrupiny a nelúpané forme. Lúpané orechy majú relatívne dlhšiu trvanlivosť než škrupiny jeden. Môžu byť skladované po dobu takmer tri až štyri mesiace. Tieto škrupiny orechov nie sú vhodným kandidátom pre dlhodobé skladovanie. Dostanú ľahko poškodiť, a to najmä ak sú skladované v horúcom a vlhkom mieste. Tak, to je najlepšie uložiť ich na chladnom a suchom mieste.

Píniové oriešky: Tipy pre Usage

Píniové oriešky môžete využiť na kulinárske účely vo viac ako jednom spôsobmi. Nájsť nápady, ako začleniť tieto zdravé a vkusné orechy v bežných receptov:

  • Chrumkavý Doplnenie: Tie môžu byť chrumkavý doplnok k čokolády, koláčiky, sušienky, granolas, plátky a koláčov. Okrem toho môžu byť pridané do celej chleba jedlo, domáce pečené pizze a niekoľkých dezertov, ako sú poháre a recepty zmrzliny na báze.
  • Obväzy na Bary & Smoothies: Môžete tiež použiť pražené oriešky ako zálievka alebo pridať do proteínové tyčinky a ovocné kokteily.
  • Výživný Povlak na rôznych chutných jedál: Začleniť píniové oriešky v mäse, rybách a rôznych zeleninových jedál. Poskytujú báječný a veľmi výživné povlak pre kuracie mäso, ryby a tofu, ktoré môžu byť pečené, vyprážané alebo panvicu-vyprážané.

Dúfam, že ste si užili čítanie článku o rôznych výhodách jesť píniové oriešky! Takže si píniové oriešky z neďalekého obchodu s potravinami dnes sám a to začleniť do vašej bežnej strave. Potom, čo jej chutí a udrží vás pekne! Nezabudnite sa podeliť o svoje názory s nami.

load...