Zdravie a wellness

17 najlepších výhod nasiaknutých mandlí pre pokožku, vlasy a zdravie

17 najlepších výhod nasiaknutých mandlí pre pokožku, vlasy a zdravie

Mandle sú všade. Sú tam, pridanie farby a chuti do dezertov. Zaberajú zdravotné kvocient vašej pravidelnej mlieka. Sú súčasťou vášho zdravia a krásu režimu. Mandle sú zaludny málo opatrovateľov, a to je to, čo milujeme najviac o nich.

Ale vedeli ste, že vaše obľúbené oriešky nie sú práve orechy, ale semená?

K dispozícii sú v skutočnosti mnoho vecí o mandle, ktoré môžu nechať ohromený. Rovnako ako ich premočené a roztlačený verzia je 500-krát zdravšie. Chcete sa dozvedieť viac? Pokračuj v čítaní.

load...

Mandľový-Krátka

Vedecký názov-Prunus dulcis Origin-Strednej-východ a severná Afrika Other Names-Bada (Hindčina), Tapastaruvu (Telugu), Kadubadami (Kanadský), Vadumai (Tamil), Ketapag (Malayalam)

Mandle, rodák z púšťach na Strednom východe av severnej Afrike, je považovaný za, superfood 'kvôli prítomnosti vysokého množstva živín v ňom.

To je najviac výživný, matica 'k dispozícii na trhu a obsahuje celý rad dôležitých prvkov, ako sú rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, bielkovín, omega - 3 mastných kyselín, omega - 6 mastných kyselín, vitamínu E, draslík, zinok, vápnik, horčík , a tak ďalej. Mandle majú zreteľný a jemnú chuť, ktorá môže do hry akejkoľvek kuchyne-sladké alebo pikantné. Zabalené semená sú k dispozícii všade a v každom ročnom období, aj keď na vysokú cenu. Ale čo sú peniaze pred zdravie? Avšak, ak chcete mať chuť najčerstvejšie množstvom mandlí, môžete ich nájsť v polovici leta.

load...

Celkovo vzaté, mandle sú zdravé, ale namočené mandle sú zdravšie!

Podľa odborníkov na výživu, namáčanie mandle semená cez noc odstraňuje toxické materiály, ktoré sú vo svojom poťahu, rozkladá sa obsah lepku a uvoľňuje kyselinu fytovú, takže môžeme získať čo najviac z matíc.

Ste udržať krok? Radšej preto, že je oveľa viac k tomuto článku, rovnako ako ďalšie časti. Naskočiť!

Zdravie Výhody namočené mandle

Prínosy pre zdravie namočené mandle sú takmer neobmedzené. Niet divu, že je to súčasťou, superfoods '. Mandle sú úžasné pre váš tráviaci systém, mozog, a takmer každý orgán a orgánových systémov. Ale to nie je všetko. Tu sme dali dohromady niektoré z najdôležitejších liečivých hodnôt tohto, zázrak potraviny ':

1. Zlepšuje náš tráviaci zdravie

Namočené mandle môže vaše jedlo trávenie hladšie a rýchlejšie uľahčením celý tráviaci proces.

Vonkajšia vrstva matica obsahuje určitý inhibítor enzýmu, ktorá má, keď ponorený vo vode, sa uvoľní v dôsledku prítomnosti vlhkosti. Aktivuje semená, z nich robí ľahko stráviteľné a umožňuje ľuďom získať maximálnu výživy. Namočené mandle tiež uvoľnenie lipidov uvoľňuje enzým, lipas ', ktorý pracuje na tuku prítomné v trávení potravy a AIDS.

Len do toho, zahŕňajú mandle vo vašej strave dnes a poďakovať mi neskôr!

2. Je Boon počas tehotenstva

Dieťa na ceste? Potom je potrebné pridať namočené mandle vo vašej strave. Sú skvelé pre vás i pre zdravie vášho dieťaťa. Ako?

No, ako vlhkosť zvyšuje dostupnosť živín prítomných v kôstkovice, ktoré poskytujú dokonalú výživu a energiu na oboch rádoby matky aj plodu. Okrem toho je obsah kyseliny listovej z mandlí robí pôrodu dieťaťa bezporuchovú a pomáha novonarodené zostali ďaleko od akejkoľvek pôrodnosti vady.

3. Zlepšuje funkcie mozgu

Vedci dokázali, že príjem 4 až 6 namočené mandlí denne môže slúžiť na mozgové tonikum a zvýšiť funkčnosť centrálneho nervového systému (CNS), do značnej miery.

Pamätáte si, ako ste boli nútení mať niekoľko mandle každé ráno vo svojej dieťatko dní?

Tvoja matka má pravdu, mandle robiť zlepšiť funkciu mozgu. Byť plný esenciálnych tukov, je možné zaostriť na pamäť a zlepšujú inteligenciu výrazne rastie deti.

4. Znižuje cholesterolu

Mandle ponorené vo vode môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi do značnej miery. V podstate, oni sú načítané s mononenasýtených mastných kyselín (MUFA), čo znížilo množstvo lipoproteínu s nízkou hustotou (LDL) alebo, zlý cholesterol 'v krvi. Obsah vitamínu E z orechov je tiež užitočná v boji proti LDL a zvýšenie hladiny lipoproteínov s vysokou hustotou (HDL) v tele.

5. Zdravie srdca

Tým, že hladiny cholesterolu pod kontrolou s namočené mandle, môžete udržať si svoje zdravie srdca. Tie sú dobrým zdrojom bielkovín, draslíka a horčíka, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý kardiovaskulárny systém. Na rozdiel od nich, mandle sú plné vitamínu E, ktorý je antioxidačné vitamínu, bojuje niekoľko smrteľných ochorení srdca.

6. Zlepšuje krvný tlak úrovne

Dobrá správa pre tých, ktorí majú vysoký krvný tlak! Akútna hypertenzie môže byť tiež liečené namočené mandle.

Nízky sodíka a vysoký obsah draslíka z matíc môže zabrániť krvný tlak eskalácii. Tiež, horčík a prítomné kyseliny listovej v semenách, sú užitočné pri znižovaní šanca na preťaženie tepny.

7. Sú dobré pre diabetikov

Namočené mandle sú nádherné prírodný liek na liečbu cukrovky. Pomáhajú udržiavať hladinu cukru v krvi pod kontrolou a vyhýbať sedmokrásky.

8. Pomôcky Chudnutie

Tešíme sa na strate nejaké kilá navyše? Potom by ste mali zvážiť mandlí súčasťou vašej každodennej stravy. V skutočnosti existuje veľmi málo chemické alebo organické zlúčeniny, ktoré môžu podporovať chudnutie ako nasiaknuté mandle. Naložením s mononenasýtené tuky, ktoré uspokojí vašu chuť na jedlo a pomôže zhodiť ďalšie telesnej hmotnosti.

9. Zaobchádza Zápcha

Tí, ktorí trpia chronickou zápchou môžu tiež využiť tým, že konzumuje namočené mandle.

Ďalej len, orech 'je plná nerozpustnej vlákniny, ktoré zvyšujú množstvo balastných látok v tele a pomáhajú zbaviť sa tohto problému.

Výhody Mokré mandľami pre pleť:

Pravidelná konzumácia a správne externé aplikácie namočené mandle môže robiť zázraky pre vašu pokožku. Nižšie sú uvedené niektoré z ich veľkých kozmetických výhod:

  1. Namočené mandle môže byť kašou a aplikovaný na koži ako prirodzený zvlhčovač. Ak je vaša pokožka je suchá, môžete miešať nejaké šľahačku s mandľami a použijeme masku každý deň. To by vyživujú pokožku a hydratuje ju dostatočne. V dôsledku toho budete mať jemnú, vláčnu a hladkú kožu.
  1. Ak chcete zlepšiť svoje pleti a získať späť svoje stratené svetlo, môže namočené mandle vám pomôže veľa. Je to opravy poškodenej kožného tkaniva interne a urýchľuje tvorbu nových buniek. Z tohto dôvodu, tón a textúru vašej pokožky sa výrazne zvýši.
  1. Starnutie sa dá ľahko predísť namočené mandle. Vitamín E a ďalšie antioxidanty prítomné v týchto orechov možno eliminovať škodlivé voľné radikály z tela. Výsledkom je, že proces starnutia dostane odložené a vy stále mlado vyzerajúce na dlhšiu dobu.
  1. Pasta z namočené mandle môže byť použitý ako prírodný peeling na tvár, rovnako ako zvyšok tela. Môžete pridať mlieko, citrón, med alebo k nej a pripraviť rôzne balíčky. Jedná sa o veľmi účinný pri exfoliačný kožu a dáva vám svieži, nový vzhľad.
  1. Nasiaknuté mandľová pasta môže byť tiež použitá na liečbu zápalov kože. Či už je to vyrážky alebo popraskanej kože, upokojujúce vlastnosť semien poskytnúť úľavu od svrbenia a podráždenie rýchlo.

Výhody Mokré mandľami na vlasy:

Namočené mandle sú prospešné nielen pre svoje zdravie, alebo kožu, ale ak je použitý v správnym spôsobom, môžu tiež dať nám dlhé a hladké kadere. Nasledujúce sú výhody tohto magického potraviny pre vlasy:

  1. Namočte pár mandlí vo vode cez noc, roztlačíme druhý deň ráno a nakoniec pripraví vlasovej masky zmiešaním slušné množstvo olivového oleja s ním. Naneste ho na pokožku hlavy a vlasy každý deň. Je to nádherná prírodná kondicionér, ktorý vám môže dať hladké a zdravé vlasy.
  1. Ako už bolo spomenuté, mandle sú veľmi výživné. Preto, jesť namočené mandle alebo pomocou jeho pastu na pokožku hlavy môže vyživujú vlasy a robiť to silnejšie. Tiež opravy závažné poškodenie vlasov, znižuje časté padanie vlasov a pomáha v raste nových vlasových folikulov.
  1. Namočené mandle tiež pridať lesk a lesk na vaše kadere. Pracujú priamo na korienky vlasov.

Takže, patrí namočené mandle vo svojom rannom jedálnička. Byť krásny! Nezabudnite zanechať komentár.

load...