Zdravie a wellness

6 najlepších spôsobov, ako používať olivový olej pre vaše dieťa

6 najlepších spôsobov, ako používať olivový olej pre vaše dieťa

Olivový olej je známy pre svoju širokú škálu výhod pre vašu pleť, vlasy a zdravie. V skutočnosti je tento viacúčelový olej môže byť konzumované, rovnako ako aplikované lokálne na kožu a vlasy. Prospešné vlastnosti olivového oleja, aby väčšina z nás predpokladať, že to je dobré pre naše deti rovnako. Ale je to naozaj tak vo všetkých prípadoch? Táto otázka musí byť zodpovedaná tak, že je veľký rozdiel medzi dospelých a deti, pokiaľ ide o ich kožu, vlasy a zdravotné podmienky.

Olivový olej je bezpečné pre malé deti?

Ako všetci vieme, začiatkoch je ponukové fázy života. Deti sú veľmi jemné a citlivé. Tie si vyžadujú osobitnú pozornosť vo všetkých aspektoch ich zdravie, či už ide o ich strava, kože alebo vlasov. Pokiaľ ide o masážne oleje, je dôležité si uvedomiť, že oleje, ktoré sa ukázali byť prínosom pre vašu pokožku a vlasy, môže spôsobiť alergické reakcie pri aplikácii na vaše deti. Pokiaľ ide o olivový olej, sa považuje za bezpečnú stávkou pre bábätká. Je však možné, aby vaše dieťa bude hyper citlivé alebo alergické na tento olej. Takže ak uvažujete o použití olivového oleja pre vaše dieťa, je potrebné sa pozrieť na možných výhodách a vedľajšie účinky, ktoré môžu byť spôsobené týmto olejom.

1. Olivový olej pre dieťa masáž:

Veľa ľudí na celom svete používajú olivový olej k masáži svoje deti bez akejkoľvek nepriaznivé účinky. To podporuje relaxáciu, znižuje prípady plače a má pozitívny vplyv na hormóny, ktoré riadia napätie vo svoje dieťa. Olivový olej má vysoký obsah kyseliny olejovej a menšie množstvo kyseliny linolovej. Kým kyselina linolová posilňuje kožnú bariéru svoje dieťa, kyselina olejová zvyšuje priepustnosť niektorých vrstiev pokožky dieťaťa.

load...

Obavy o bezpečnosť olivového oleja Masážny závisieť od stavu pokožky vášho dieťaťa. Ak sa koža vaše dieťa je viac priepustná, potom olivový olej a vodu možno ľahko vstrebáva do neho. Všeobecne platí, že žiadne vedľajšie účinky alebo riziká sú hlásené z používania olivového oleja na detskú pokožku.

2. Olivový olej v prípade problémov s kožou:

Je olivový olej vhodný pre detskú pokožku? Ako už bolo uvedené vyššie, olivový olej možno bezpečne používať na zdravú kožu. Ale to isté neplatí, pokiaľ pokožka vášho dieťaťa je poškodený. Napríklad, ak vaše dieťa má ekzém, používanie olivového oleja môže zhoršiť problém ako kyselina olejová v ňom môže zvýšiť stratu vlhkosti cez kožu vášho dieťaťa. Dokonca aj keď máte v rodinnej anamnéze ekzém alebo suchej pokožky, je potrebné postupovať opatrne. Bolo by lepšie, aby sa zabránilo používanie olivového oleja, ako by to mohlo vyvolať tento problém. Je vhodné riadiť sa pokynmi svojho lekára v takom prípade. Pre citlivú pokožku bábätka, detské minerálnych olejov alebo rastlinných olejov, ktoré majú vysoký obsah kyseliny linolovej sú lepšou voľbou.

3. Olivový olej v dojčenskej strave:

Olivový olej je považovaný za veľkú možnosť, pokiaľ ide o varení, pretože jeho bohatej nutričná hodnota obsahujúcich mononenasýtené tuky, vitamíny A, C, D, E, K, vitamínov skupiny B, rovnako ako antioxidanty. Ale je to bezpečné iinclude olivový olej na detské výživy?

load...

No, olivový olej môže byť použitý v detskej výživy, ale iba po 6 mesiacoch veku. Okrem toho, pri použití olivového oleja v dojčenskej receptov, je vhodné držať extra panenského olivového oleja as ním je najčistejšia forma olivového oleja, obsahuje väčšie množstvo antioxidantov. Predložený kyselina olejová v olivovom oleji, umožňuje rast a vývoj mozgu dieťaťa. Má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať a znížiť závažnosť astmy. Avšak, nadmerná spotreba olivového oleja môže spôsobiť hnačku, preto je nevyhnutné zabezpečiť nepoužívať viac ako ¼ lyžičky olivového oleja 2 dl dojčenskej výživy.

4. Olivový olej K liečbe zápchy:

Olivový olej, je šetrný k žalúdku vášho dieťaťa, je často používaný ako preháňadlo pre liečenie zápchy. Avšak, nadmerná spotreba olivového oleja môže spôsobiť hnačku. Takže to nie je vhodné používať olivový olej ako domáci liek na liečbu zápchy u vášho dieťaťa. Je vždy lepšie, aby sa ich zápcha ošetrená lekárom.

5. Olivový olej pre dieťa vlasy:

Olivový olej možno použiť na posilnenie vášho dieťaťa vlasy a zjemňujú kučeravé a hrubé vlasy. Olivový olej ponúka účinný prírodný prostriedok na odstránenie kolísky čiapky u dojčiat. Kolíska cap možno definovať ako formu lupín, ktorý spôsobuje vrstvu suchú šupinatá koža tvorí na hlave dieťaťa krátko po narodení. Ťažké prípady môžu viesť k tvorbe olejových žltej škvrny na pokožke hlavy. Olivový olej možno použiť na uvoľnenie tejto kolísky čiapku. Všetko, čo musíte urobiť, je pokrytie kolísky čiapku s tenkou vrstvou olivového oleja, masírovať ju mäkkou kefkou alebo handričkou umývanie. Nechajte ho sedieť po dobu 10 - 15 minút. Teraz opláchnite baby šampón a opláchnite teplou vodou. Musíte umyť skalp 2 - 3 krát úplne odstrániť olej. Jedná sa o bezbolestný a jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť kolísky čiapky.

6. Olivový olej na liečbu plienka vyrážky:

Plienkové vyrážky sú častým problémom u detí-obyčajný, ale skôr nepríjemné. Olivový olej môže pomôcť bojovať proti plienkovej vyrážky. Môžete kombinovať 2 lyžičky extra panenského olivového oleja s 1 lyžičkou vody a táto zmes bič dôkladne. Použiť túto emulziu na spodnej strane vášho dieťaťa. To vymaže vyrážky a zabrániť ich opakovaniu.

Bez ohľadu na to, ako bezpečné je považovaný olivový olej byť, ale to je vždy lepšie sa riadiť radami lekára, pokiaľ ide o zdravie vášho dieťaťa.

Pri použití správnej, olivový môže dať svojmu dieťaťu celý rad výhod, bez toho by to vyvolalo nejaké vedľajšie účinky. Áno, skúste to!

Dúfať, že teraz máte predstavu o tom, ako používať olivový olej pre bábätko? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...