Zdravie a wellness

5 základných vitamínov, ktoré vám pomôžu vyrastať

5 základných vitamínov, ktoré vám pomôžu vyrastať

Nepoužívajte len obviňovať svoje gény pre svoj malý vzrast!

Na rozdiel od svojho genetickú štruktúru, správne množstvo výživy a vitamínov je tiež dôležité pri rozhodovaní o tom svoju výšku. Postaviť vysoký, je potrebné zabezpečiť, aby vaše kosti sú zdravé a silné. Je potrebné, aby čo najviac z vašich rast prúdoch a poskytovať vaše telo živiny, ktoré potrebuje, aby neustále rastú. To možno dosiahnuť tým, že udržuje správnej diéty, vyvážený so všetkými typmi živín, vrátane všetkých dôležitých vitamínov a minerálnych látok. Áno, nie je to len jeden vitamín, ktorý pomáha vaše telo porastie. Namiesto toho, vaše telo potrebuje rôzne vitamíny a minerály v rôznych množstvách pre jeho správny vývoj. Vitamíny vaše telo potrebuje je vitamín B1, B2, D, C a minerálne látky, ako je vápnik a fosfor.

Niektoré štúdie naznačujú, že jesť potraviny bohaté na jedinom vitamínu nebude mať za následok ste dosiahnutie svojho optimálnu výšku. Tak, to je dôležité konzumovať vyváženú stravu, aby mohol svoj genetický potenciál výšku i mimo neho. Vyvážená strava je povinný vyživovať svoje telo so všetkými vitamínmi a minerály potrebné strieľať hore vertikálne. Nižšie sú vitamíny a minerálne látky potrebné pre organizmus a ich spojenie s rastom.

load...

Vitamíny Grow Taller

1. Vitamín D:

To je najdôležitejší vitamín, ktorý sa podieľa na vytváraní kosti silné a dlhé. Keď sa človek nedostane vitamínu D v požadovanom množstve, jeho kosti a zuby zoslabne. Na rozdiel od slnečného žiarenia, ktorá je hlavným zdrojom vitamínu D, môžete tiež zvýšiť svoj príjem tým, že zahŕňa vitamín D bohaté potraviny vo vašej strave, ako sú mlieko, paradajky, citrusové plody, zemiaky a karfiol. To iste umožní dosiahnuť výšku vás sú určené na dosiahnutie geneticky. Vitamín D prispieva k rastu výšky tým, že pomáha telu efektívne pohlcovať fosforu a vápnika, ktoré sú dôležité pre rast kostí.

2. Vitamín B1:

Tento vitamín rast vyšší je užitočné pri podpore rastu tela. To tiež pomáha pri legalizovať proces trávenia. Vitamín B1 sa podieľa na udržanie zdravé srdce a nervový systém, ktorý poskytne svoje orgány s pravidelným krvným zásobovaním, čo umožňuje telu rásť. Niektoré bežné zdroje vitamínu B1 sú ryža, arašidy, bravčové a sója.

3. Vitamín B2 (riboflavín):

Riboflavín je tiež známy ako vitamín B2. Ide o zásadný vitamín, ktorý pomáha pri zvyšujúcej sa nadmorskou výškou. To podporuje rast kostí, kože, vlasov a nechtov. Potraviny bohaté na riboflavín patrí vajcia, ryby, mlieko, a zelená listová zelenina.

load...

4. Vitamín C (kyselina askorbová):

Tento vitamín je tiež známy ako kyselina askorbová, ktorá pomáha pri posilňovaní kosti a zuby a podporuje ich rast. Je bohatým antioxidant a zabraňuje ochorenia, čím sa zvyšuje šanca na tele rast počas mladom veku. Bohatým zdrojom tohto vitamínu sú paradajky, zemiaky, citrusové plody a bobule.

Vyššie spomenuté vitamíny pre pestovanie vyššie sú potrebné zahrnúť; však bude len vitamíny nezabezpečí, že rastú do svojho maximálnej výšky. Je tiež dôležité, aby zahŕňala dôležité minerály vo vašej strave, ako je vápnik a fosfor, aby dosiahli svoj genetický potenciál výšky.

5. Vápnik:

Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov, ktoré telo potrebuje pre urýchlenie rastu kostí. Pravidelný príjem vápnika môže zvýšiť životnosť a pevnosť kostí. Hlavnými zdrojmi vápnika sú mlieko a ďalšie mliečne výrobky. To môže tiež byť získané z iných potravinových zdrojov, ako sú collards, špenát, opevnených sójové výrobky a okrúhlice. Spolu s vápnikom, fosfor tiež pomáha pri podpore rastu kostí.

Vek-múdry Pokyny pre príjem vápnika:

  • 1 až 3 roky: 500 mg vápnika
  • 4 až 8 rokov: 800 mg vápnika
  • 9 až 18 rokov: 1300 mg vápnika
  • 19-50 rokov a viac: 1000 až 1200 mg vápnika

Niektoré z najbohatších zdrojov fosforu patria ryby, arašidy, cola nápoje a mäso.

Majte na pamäti, že len jesť zdravo nebude vás rast vyšší. Je pár dôležitá vyvážená strava s dobrou cvičebný režim na získanie maximálnych výhod z jedla, ktoré jete. Vyzvite deti, aby dopriať v športe, ako je aerobik, plávanie a jazda na bicykli. Tieto športové pomoc pri uplatňovaní všetkých častí tela, zvyšuje metabolizmus tela a zároveň prispieť k zvýšeniu výšky.

Bol tento článok nápomocný? Prosím, podeľte sa o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...