Zdravie a wellness

19 Významné prínosy mangostanu (mangustanu) pre pokožku a zdravie

19 Významné prínosy mangostanu (mangustanu) pre pokožku a zdravie

Mangosteen ovocie vedecky známy ako Garcinia mangostana je tropický vždyzelený strom, veril k boli vznikli v Indonézii a je široko dostupné v niekoľkých oblastiach juhovýchodnej Ázie, ako je Singapur, Malajzia, Thajska a Vietnamu, a tiež v niektorých oblastiach Afriky. Purpurová Mangosteen, tiež známy ako 'Mangosteen' v Hindi, 'Ivarumamidi' v Telugu, 'Kaattampi' v Malayalam, 'Kao' v bengálsky, 'Murugala Hannu' v Kannadčina, 'kokom' v gudžarátčina, 'Koka' alebo, Ratamba 'in Marathi, je uznávaný pre svoj jedinečný vzhľad a chuť je často uctievaný ako kráľovná z tropického ovocia, zvlášť v orientu.

Plody má tri hlavné časti: tmavo purpurová kôru; biela jedlé mäsa, ktorá je rozdelená, ako sú pomaranče a semená, nachádzajú v tele. Semená sú veľmi horkú chuť a sú nepožívateľné, zatiaľ čo mäso má jemnú vôňu so sladkou chuťou. Vonkajší plášť alebo šupky z ovocia Mangostein (nazývané oplodie) je pomerne ťažké, ale možno ľahko otvoriť.

Mangosteen Zdravie Výhody:

Mangosteen je súčasťou tradičnej medicíne rôznych ázijských krajinách veľmi dlhú dobu, a bol raz priniesol celú cestu po celom svete tak, aby mohli byť odobraté vzorky od kráľovnej Viktórie. Prínosy pre zdravie mangostanu sú známe už od 18. Storočia a bolo preukázané, že tieto výhody sú nielen mýtický. Je to skladisko základných živín, ktoré sú nevyhnutné pre normálny rast, vývoj a celkovú nutričné ​​pohody. Rôzne časti plodu a rastlín sa používajú pri liečbe rôznych ochorení a porúch. Tu sú niektoré zdravotné výhody Mangosteen ovocie.

load...

1. Antioxidanty:

Vedecký výskum ukázal, že Mangostan obsahuje triedu prirodzene sa vyskytujúcich polyfenolových zlúčenín známych ako xanthonů. Existujú dva typy xanthonů v tomto ovocí - alpha Mangosteen a gama Mangosteen. Xantony a ich deriváty, ktoré bolo preukázané, že majú niekoľko výhod, vrátane anti-poburujúce. Xantony sú účinným liekom proti rôznym kardiovaskulárnymi chorobami. Tieto antioxidanty majú liečivé vlastnosti, ktoré liečiť bunky poškodené voľnými radikálmi, spomaľujú starnutie a odvrátenie degeneratívnych ochorení a fyzické a psychické poškodenie.

2. Nízke kalórie:

Toto ovocie je veľmi nízky obsah kalórií (63 kalórií na 100 g) a neobsahuje žiadne nasýtené tuky a cholesterol. Avšak, to je bohatá na vlákninu (100 g obsahuje približne 13% RDA), ktorá môže byť pre jednotlivcov, ktorí majú obavy o uvedení na nadmernej telesnej hmotnosti veľmi dôležité.

3. Vitamín C:

Mangostany sú bohaté na vitamín C a obsahuje asi 12% odporúčanej dennej dávky na 100 g. Keďže sa jedná o silný vode rozpustného antioxidantu, vitamín C zaisťuje odolnosť proti chrípke, ako je infekčným agens a upratovať škodlivé prozápalové voľné radikály. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité pre rozvoj rezistencie voči chorobám konzumácia ovocia bohaté na vitamín C. Kyselina listová hrá dôležitú úlohu pri vývoji plodu a vývoj nových buniek v tele. Tento konkrétny vitamín je zásadný v priebehu tehotenstva a chráni neutrálne účinky rúrok.

load...

4. Bloodflow:

Mangosteen pomáha pri propagáciu červených krviniek a chráni pred anémia. To zlepšuje prietok krvi spôsobuje dilatáciu krvných ciev, ktorý pomáha chrániť nás proti niektorým chorobám, ako je ateroskleróza, vysoký cholesterol, srdcové zápchy a silnými bolesťami na prsiach.

Zvýšením množstva prietoku krvi do oka, vitamín C v mangosteen je účinný proti cataracts.1000mg vitamín C za deň sa hovorí, že sú účinné pri potláčaní šedého zákalu a zlepšenie videnia.

5. Znižuje hladinu cholesterolu:

Strava bohatá na mangosteen je užitočné pri znižovaní hladiny cholesterolu v ľudskom tele. To tiež pomáha kontrolovať hladinu triglyceridov sa postarať o správne fungovanie ľudského srdca.

6. Tuberkulóza:

Mangosteen ovocie obsahuje silné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, okrem toho, že veľmi účinné pri zvyšovaní oslabený imunitný systém. Jeho inhibičné účinky proti škodlivým baktériám je efektívna pre pacientov trpiacich tuberkulózou.

7. Rakovina:

Nájdené v mangostane pomocou antioxidantov na prevenciu rakoviny a ďalších kardiovaskulárnych chorôb. Je to silný a účinný antioxidant, ktorý chráni naše telo pred voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú oxidačný stres, alebo "bunkovú hrdze", ktorý môže viesť k hostiteľovi závažných zdravotných problémov.

8. Krvný tlak:

Mangostan tiež obsahuje vysoké množstvo minerálov, ako je meď, mangán a horčík. Draselný poskytuje ochranu proti mŕtvice a koronárnych ochorení srdca, ako je dôležitou zložkou bunkových a telových tekutín a reguluje srdcovú frekvenciu a krvný tlak.

9. Protizápalové:

Mangosteen obsahuje protizápalové účinky, čo je veľmi výhodné pre ľudí, ktorí trpia bolesťou ischias, ktoré nemôžu byť riadené liečbu drogovej závislosti. Náročné Mangostan dvakrát až trikrát denne pomôže k úľave od bolesti prostredníctvom svojich protizápalové a Cox - 2 inhibítorov účinkov.

10. Alzheimerova choroba:

Jedným z hlavných zdravotných výhod mangosteen je jeho účinnosť pri liečbe Alzheimerovej choroby. Toto ochorenie je sprevádzané príznakmi ako zmätku a rozpakov a ťažkosťami pri zapamätanie vecí.

Nie je to len Mangosteen ovocie, Mangosteen šupky a iné časti obsahujú aj mnoho zdravotných výhod.

  • Kým vysušený prášok z mangostanu kože sa používa pri liečení úplavica, jeho pasta môže byť použitá na liečbu ekzémov a niektoré iné kožné poruchy.
  • Odvar z mangostanu kôry môžu byť použité na liečbu hnačky, zatiaľ čo odvar z mangostanu koreňov sa používa na reguláciu menštruácie.
  • Odvar z mangostanu listov a kôry, je prospešný pri znižovaní telesnej teploty a tiež na liečbu afty a močových ciest.

Výhody Mangosteen pre Skin:

11. Akné:

Mangosteen má prirodzené antibakteriálne vlastnosti a antimikrobiálne zlúčeniny, ktoré sú vysoko účinné pri liečbe mnoho bežných kožných problémov. Akné, kožné škvrny, mastná pleť a suchá koža môže byť liečená konzumáciou mangostanu.

12. Opravy bunky:

Xanthon látky prítomné v koži tohto ovocia sú najvyššie v porovnaní s inými druhmi ovocia. Tie môžu liečiť kožné ochorenia, opraviť poškodené bunky v tele a chráni ich.

Hmotnosť 13. Telo:

Príjem Mangosteen je široko používaný ortodoxný metódou pre chudnutie. Mangosteen pomáha v prevencii priberanie na váhe tým, že vypálenie tuku. Xantony zahrnuté v mangostane odlupovanie pomoc na podporu chudnutia.

14. Ochorenie ďasien:

Mangosteen pôsobí ako zbraň v boji proti ochoreniu ďasien zvanej paradentózy. Gél z mangosteen pomáha liečiť problémom s ďasnami.

15. Menštruácie:

Mangosteen môže byť veľmi užitočné pri znižovaní predmenštruačný symptómy ako závraty, zmeny nálady, hypertenzia, atď V Malajzii, koreň Mangosteen odvar je spotrebovaná na reguláciu menštruácie.

16. Žalúdočné poruchy:

V stave Filipínach, Mangosteen je široko kultivovaný. Využívajú svoje listy a šteká pri liečbe hnačky, úplavica, liečiť afty a močových ciest.

17. Anti - starnutie:

Starnutie príde v dôsledku oxidácie. Mangosteen je naplnený antioxidanty, ako napríklad katechín (nájdené v zelenom čaji antioxidant). To pomáha v boji proti voľným radikálom. Preto, začať konzumovať mangostanu vyzerať mladšie navždy.

18. Zvyšuje vašu energiu:

Toto ovocie vám pomôže cítiť svieži a napätím po celý deň. Jeho živiny vám pomôže vyzerať svieži a mladistvý. Poskytuje dávku energie.

19. Vírusové infekcie:

Xantony prítomné v mangosteen majú prirodzenú schopnosť napádať plesňových a vírusových infekcií. Dokonca pomôže zbaviť sa niektorých karcinogénov z útočia na vašu pokožku.

Niektoré dôležité tipy pre vás:

  • Šťava z mangostanu kôry môže vaša pokožka cíti pevnejšie.
  • Tehotné ženy by sa mali vyhnúť náročné to, pretože to môže mať negatívny vplyv na plod.
  • Umyť mangostana pod tečúcou vodou a utrite ju mäkkou handričkou ho vyčistiť.
  • Mangostany sú k dispozícii čerstvé počas letných mesiacov.
  • Poranenie plodu môže urobiť celé plody horkej a nepožívateľné.
  • Vždy kúpiť čerstvé ovocie, ktoré sa cítia ťažké a majú svetlú fialovú kožu. Suchá a škvrnitý koža označuje staré zásoby.
  • Zrelé plody by mal byť umiestnený v chladnom a suchom mieste. Môžu dokonca byť uložený v chladničke.

Dlhšie vystavenie teplom prostredí môže spôsobiť, že koža na ovocie, aby sa stal suché a tvrdé.

Mangostan Nutričné ​​hodnoty:

Mangosteen ovocie je prospešná, pretože jeho vysokou nutričnou hodnotou. Okrem toho, že lahodnú chuť, je bohatým zdrojom vlákien a sacharidov. To má tiež vysoký obsah vitamínu A a vitamínu C, ako aj železo, vápnik a draslík. Toto ovocie je stredne silným zdrojom B-komplex vitamínov, ako je tiamín, niacín a foláty. Tieto vitamíny pôsobia ako kofaktory, ktoré pomáhajú telu metabolizovať sacharidy, bielkoviny a tuky. A čo je najdôležitejšie Mangosteen ovocie je výborným zdrojom xanthonů. Jeden-cup porcie konzerv mangosteen má 143 kalórií.

Mangostan USDA výživy grafu:

Živiny Jednotka 1 hodnota na 100,0 g 1,0 šálka, vyčerpaná 196 g 1,0 pohára 216 g
Živiny Jednotka 1 hodnota na 100 g 1,0 šálka, vyčerpaná 196 g 1,0 šálka, 216 g
Blízko
Voda G 80.94158.64174.83
Energia Kcal 73143158
Proteín G 0.410.800.89
Celkový lipid (tuk) G 0.581.141.25
Sacharidy, podľa rozdielu G 17.9135.1038.69
Vlákno, celková výživa G 1.83.53.9
Minerály
Vápnik, ca Mg 122426
Železo, fe Mg 0.300.590.65
Horčík, mg Mg 132528
Fosfor, str Mg 81617
Draslík, k Mg 4894104
Sodík, na Mg 71415
Zinok, zn Mg 0.210.410.45
Vitamíny
Vitamín C, celková kyselina askorbová Mg 2.95.76.3
Tiamín Mg 0.0540.1060.117
Riboflavín Mg 0.0540.1060.117
Niacín Mg 0.2860.5610.618
Vitamín b-6 Mg 0.0180.0350.039
Folát, dfe Μg 316167
Vitamín B-12 Μg 0.000.000.00
Vitamín a, rai Μg 244
Vitamín a, iu Iu 356976
Vitamín d (d2 d3) Μg 0.00.00.0
Vitamín d Iu 000
Lipidy
Cholesterol Mg 000

Ako môžete vidieť na mangostana vresoviská výhody a kožné výhody sú proste úžasné! Na čo čakáš? Choď a urvat jednu, akonáhle je to možné!

load...