Zdravie a wellness

10 úžasných výhod a využitia oleja Babassu

10 úžasných výhod a využitia oleja Babassu

Ste na pozore viacúčelové oleje, ktoré možno použiť nielen pre vašu pokožku a pery, ale aj pre varenie? Ak ste si mysleli, že to pritiahnuté za vlasy sen, máme pre vás novinku.

Babasový olej je zázrak oleja, ktorý môže byť použitý pre nespočetné zámery. Čo je viac? Tento olej nie je vás stáť majland! Vedeli, že vás zaujímajú? Prečítajte si o to dozvedieť sa viac informácií o tomto oleji, ktoré môžu zmeniť spôsob, akým budete vyzerať a ako sa cítite!

Babassu - Krátky:

Babassu je palma, ktorá je pôvodom z severovýchodnej časti Brazílie. Táto palma je zdrojom palmojadrového oleja, ktorý sa získava pomocou tlačovej metódy studeného z orechov, ktoré rastú na to. Babassový olej sa používa ako prostriedok pre varenie, ale to má mnoho iných použití tiež.

load...

Použitie babasový olej:

Okrem toho sa používa pri varení, alebo babassový olej má niekoľko ďalších použitie. Niektoré z použitia sú nasledovné:

  • Palivo
  • Mazadlo
  • Mydla
  • Kozmetika

Filtračný koláč, ktorý je zanechal po olej sa extrahuje sa používa ako krmivo pre zvieratá.

Tu sú niektoré z výhod babassu olej na kožu, vlasy a zdravie, ktoré nemusia mať známa skôr.

1. Skin Zmäkčovadlo:

Tento nemastný olej je vynikajúci kože zmäkčovadlo, a to najmä pre mastnú a suché typy pleti. To dostane ľahko vstrebáva do pokožky, čo je jemná a hladká. To môže hydratujú pokožku a udržiavať ju hydratovanú. To môže urobiť suchá a šupinatá koža hladká a jemná; zatiaľ čo to môže robiť mastná pleť vyzerať zdravo a lesklé. Olej, keď sa aplikuje na pokožku, vyrovnáva prírodné oleje na kožu.

load...

2. Great Varenie Medium:

Babasový olej sa používa na varenie po stáročia. Čo robí to skvelý varenia je jeho zloženie. Tento olej obsahuje kyselinu laurovou prevažne, ale tiež obsahuje zmes kyseliny stearovej, kyseliny myristovej, kyseliny palmitovej a kyseliny olejovej. Tieto kyseliny sú vynikajúce pre zdravie a aby babasový olej podobný kokosový olej, ktorý je tiež považovaný za veľmi zdravé oleja. Z tohto dôvodu, môžete použiť babasový olej ako náhrada za kokosového oleja.

3. Protizápalové vlastnosti:

Babassový olej je plná antioxidanty, ako je vitamín E a fytosteroly. Tieto antioxidanty môžu veľmi účinne bojovať proti zápalu. To je dôvod, olej sa používa na liečbu niektorých ochorení kože, ako je ekzém. Hoci štúdie sú stále prebieha, môže byť bezpečne povedať, že babassu predsa má protizápalové účinky a môžu byť použité na liečenie ochorení kože (1).

4. Ničí voľné radikály:

Či už používate babasový olej lokálne alebo orálne, budete ťažiť z jeho antioxidačné vlastnosti. Olej môže ničiť voľné radikály, ktoré vedú k určitým náročných podmienkach, ako je rakovina a predčasné starnutie.

5. Skin Protection a uzdravenie:

Ak je babassu olej používaný v horúcom počasí, môže ochladiť na koži. Myristovej a laurovej kyseliny prítomné v oleji taveniny pri teplote telo má. Takže, keď je olej aplikovaný na kožu, čerpá teplo a ochladzuje pokožku. To tiež vytvára práškovitú povlak na koži, ktorá ho chráni pred znečisťujúcich látok a iných nečistôt. Rozsiahly výskum na potkanoch preukázali, že tento olej môže byť tiež použitý na liečenie drobné popáleniny a rezy (2).

6. Tesnenie rozštiepené končeky:

Pri aplikácii na vlasy, olej môže napraviť škodu vlasy utrpela. Naneste trochu oleja od korienkov až po tipov šampónovanie a klimatizácia vlasy. To pomôže liečiť štiepeniu.

7. Vlasový kondicionér:

Naneste trochu babasový olej pred šampónom si vlasy. To zmierni vlasy vysušenie. Po nanesení a umývanie off ropy, budú vaše vlasy byť lesklý a lesklé. To pomáha obnoviť stratenú elasticitu vo vlasoch a robí to vyzerať objemný a plný. To je ideálny olej pre ošetrenie poškodené a lámavé vlasy.

8. Vám dáva Baby-mäkké pery:

Zabudnite na nákup chemických zaťažené balzamy na pery. Namiesto toho miešať trochu babasový olej s nejakým bambuckého masla a vzťahujú sa na vaše pery. Nájdete popraskané pery zmizne a dostanete sexy, mäkké pery, ktoré bude stredobodom pozornosti všetkých očí.

9. Zaobchádza suchá pokožka:

Babasový olej má všetky ingrediencie k obnoveniu zdravie vášho skalpu. Keď váš skalp je zdravý, bude vaše vlasy neklesne. Namiesto toho bude zdravé a lesklé. Olej má kyselín, ktoré môžu pracovať divy suchú pokožku hlavy. Ak máte non-bakteriálne lupín problému, to je olej je potrebné zvoliť.

10. Veľká Carrier Oil:

Ak chcete použiť nejaký iný olej na tvár a telo, nehľadajte nič iné ako babassu olej. Je to veľký nosný olej a môže byť použitý pre jojobového oleja a bambuckého masla, ktoré sú opäť na koži príjemný oleja.

Aj keď sme možno počuli niečo o tejto exotickej oleja, ktorý má svoj pôvod v Brazílii, to môže byť ľahko povedať, že tento olej zvuky, ktoré majú byť sľubné pri liečbe jednoduchých rezy a popáleniny. V kombinácii s ďalšími prírodnými olejmi, ako je tomu jojoby a kokosových orechov, tento olej dokáže divy. Skúste si to pre vaše vlasy alebo popraskanú kožu, a pozrite sa na pozoruhodné výsledky sami!

Teraz, keď viete všetko o výhodách babasový olej, čo ešte čakáte? Podeľte sa o svoje skúsenosti s tým, že komentuje v poli nižšie!

load...