Zdravie a wellness

14 úžasné zdravotné prínosy Žltý čaj

14 úžasné zdravotné prínosy Žltý čaj

Vzácne a jedinečné, žltý čaj pomaly preberá populácie čaju milujúci sveta. Má úžasnú ovocnú vôňu, je sladkej chuti a poskytuje nepreberné množstvo zdravotných výhod.

Žltý čaj vám pomôže zbaviť tých kíl a liečenie zápalového ochorenia čriev. Žltý čínsky diéta čaj môže v skutočnosti, očistiť svoje telo škodlivých toxínov, zlepšiť svoje duševné bdelosť, liečiť cukrovku, a znížiť riziko mozgovej mŕtvice. Čítajte ďalej pre viac informácií o tomto čajovom odrody.

Yellow Tea - Krátka

 • Natívne - Hunan, Sichuan, Zhejiang provincie v Číne
 • Ostatné mená - diétne čaj, čaj Zriedkavé

Rovnako ako mnoho iných čajov, žltý čaj je pôvodom z Číny a pomaly sa stáva populárny po celom svete. Tento čaj je známy v Číne pre svoju ovocnú a výraznú chuť, hladkým povrchom a atraktívnym arómu. Možno neviete, ale žltý čaj je celkom podobný zelený čaj, pokiaľ ide o antioxidačné obsah. Avšak, žltý čaj je jednoduchšie na bruchu.

load...

Zostupuje do fyzických aspektoch, žltý čaj je jasne žltej farby. Ale táto farba nie je prirodzené. Táto odlišná farba je dosiahnutá pridaním ďalší krok k výrobe pravidelným čaj, ktorý je zvyčajne s názvom, Sealed žltnutie '. Tu sú čajové polyfenoly (katechíny) sa pomaly oxiduje na privodiť nažloutnutí, ktorá je sladká a jemná, úplne na rozdiel od trávnatej chuti nášho zeleného čaju.

Existuje niekoľko typov žlté čaju, ktorý je známe, že slúžia na rôzne účely. Napríklad Yinzhen žltý čaj pomáha spaľovať navyše mäkká tukové tkanivo. Tento konkrétny nápoj obsahuje množstvo stopových prvkov a vitamínov, a to A1, B2, B12, C a E.

Poznámka: - V niektorých prípadoch nekvalitné zelený čaj sa predáva vo forme žltého čaju na trhoch. Takže, uistite sa, že si kúpite od skutočných výrobcov.

load...

Výhody Yellow Tea

 1. Podporuje chudnutie
 2. Dobrý pre pečeň
 3. Lieči zápalové črevné poruchy
 4. Zabraňuje Diabetes
 5. Zachádza Ateroskleróza
 6. Zníženie cholesterolu
 7. Antikarcinogénne
 8. Má anti-aging vlastnosti
 9. Zvyšuje chuť do jedla
 10. Zlepšuje duševnú bystrosť
 11. Podporuje dlhovekosť
 12. Poskytuje silnejšie kosti a zuby
 13. Znižuje riziko mozgovej mŕtvice
 14. Dobrý počas tehotenstva

Zdravie Výhody Žltý čaj

Poďme sa pozrieť na spôsoby, ktorými môžeme ťažiť z pravidelné pitie žltý čaj.

1. Podporuje chudnutie

Tešíme sa na prelievanie nejaké kilá navyše? Žltý čaj vám určite pomôže s tým.

Mnoho štúdií k záveru, že žltý čaj extrakt môže mať metabolizmus zrýchlil a spaľovanie tukov schopnosti. Polyfenoly a katechíny prítomné v žltej čaju dať jeho spaľovanie tukov vlastnosti (1).

Všetko, čo musíte urobiť, je nahradiť svoje pravidelné čaj s žltý čaj, najlepšie bez sladidlá a svedkami chudnutie počas niekoľkých mesiacov.

Späť na obsah

2. Dobré pre pečeň

Tento zázračný nápoj môže pomôcť pri liečbe hepatitídy a iných ochorení pečene súvisiace.

Mnohé štúdie na zvieratách ukázali, že polyfenoly Žltý čaj je, a konkrétne jedného katechín, môžu mať obmedzujúce a inhibičné účinky na hepatitídu (zápal pečene). To robí Žltý čaj účinný domáci liek na liečbu príznakov hepatitídy (2).

Späť na obsah

3. Lieči zápalové črevné poruchy

Podráždené častými návštevami toalety? Začať piť žltý čaj.

Tam bolo veľa prípadov, keď sa žltý čaj pomohol znížiť zápal sprevádzaný ulceróznej kolitídy a Crohnovej choroby - dva bežné typy IBD. Opäť platí, že polyfenoly sú magické zložky, ktoré vykazujú protizápalové vlastnosti (3).

Späť na obsah

4. Zabraňuje Diabetes

Tradične, zelený a žltý čaj pomáha ľuďom kontrolovať hladinu cukru v krvi v tele. Štúdie naznačujú, že žltý čaj môže potenciálne zabrániť typ - diabetes 1.. Typ - 1 diabetikov zvyčajne nemôžu produkovať inzulín, ktorý je nevyhnutný pre premenu glukózy (cukru) na energiu (4).

Takže, patrí žltý čaj vo svojom každodennom živote na odvrátenie riziká spojené s diabetom.

Späť na obsah

5. Zaobchádza Ateroskleróza

Trápi kĺbov v dôsledku aterosklerózy? Navrhujem, aby ste ísť na žltý čaj.

Žltý čaj je nabitý antioxidanty a polyfenoly, a vzhľadom k tomu, že zdieľa mnoho podobností s zeleného čaju môže pomôcť zabrániť podmienok, ako aterosklerózy a ischemickej choroby srdca (5).

Späť na obsah

6. Znižuje hladinu cholesterolu Úrovne

Žltý čaj bolo preukázané, že účinne znižujú hladinu LDL, zlého 'cholesterolu v krvi pri súčasnom zvýšení hladiny HDL, dobrého' cholesterolu v tele. Štúdia o mužovi, ktorí pili žltý alebo zelený čaj poznamenal, že muži, ktorí pili žltý / zelený čaj mali nižšiu hladinu cholesterolu v krvi, než tí, ktorí nie (6). Teraz máte dôvod meniť svoj výber nápojov, bez ohrozenia na chuť!

Späť na obsah

7. Antikarcinogénne

Vedeli ste, že šálka horúceho pripraveného čaju môže pomôcť v boji proti rakovine?

Žltý čaj má mnoho rakovinových ochranný účinok, že niekoľko populačných štúdií založených na správe. Výskyt rakoviny v Japonsku a v krajinách, kde sa zelený / žltý čaj spotrebovanej sú nižšie ako v iných krajinách. Opäť platí, že polyfenoly a antioxidanty, hrajú dôležitú úlohu pri čistení tela rakovinových buniek (7).

Jedna štúdia zistila, že ženy, ktoré konzumovali najviac žltý / zelený čaj zažil menšie šírenie rakoviny, a to najmä u žien, ktoré boli v skorých štádiách rakoviny.

Tieto polyfenoly dokonca pomôcť obmedziť rozvoj pažeráka rakovinových buniek, ako aj vývoj pľúcne rakovinové bunky, čo čaj musíte mať, aby sa zabránilo všetky druhy rakoviny. Avšak, štúdie o tomto aspekte žlté čaju boli ďaleko a len málo, takže je možné s istotou povedať, že tieto polyfenoly môže odstrániť rakovinu pažeráka (8).

Späť na obsah

8. Má Anti-Aging Vlastnosti

Kto by si myslel, že popíjanie dokonale varí čaj v pravidelných intervaloch môže obnoviť svoju mladosť!

Prítomnosť vysokých hladín živín a antioxidantov umožňuje žltý čaj bojovať proti všetkým známkam starnutia, vrátane vrások a škvŕn, a poskytuje tak bezchybné a atraktívny kože (9).

Späť na obsah

9. Zvyšuje chuť do jedla

Dlhá pracovná doba a zbytočný stres vziať veľa vecí z nášho života, vrátane našej chuti do jedla. Všetci sme sa prejsť tejto fáze, kedy sa necítime ako jesť vôbec, že ​​príliš hodiny a hodiny. No, môžete získať späť vašu chuť k jedlu s pomocou žltého čaju.

Späť na obsah

10. Zlepšuje mentálne bystrosť

Deti sú povedal, aby sa zabránilo čaj do určitého veku, aby zachránil svoju duševnú zdatnosť, ale vedeli ste, že jeden čaj môže skutočná zlepšiť psychickú bdelosť? Áno, hovorím o žltý čaj.

Táto odlišná vlastnosť je vzhľadom k hojnej antioxidantov prítomných v tomto konkrétnom čaju. Takže, čo ešte čakáte? Popadnite šálka dnes!

Späť na obsah

11. Podporuje dlhovekosť

Pitie šálka žlté čaju denne zabezpečuje vyplachovanie škodlivých voľných radikálov v tele, zdvorilosť vysoké antioxidant obsahu. Tieto antioxidanty zabrániť poškodeniu buniek a tkanív v tele, čím ste zdravý a podporu dlhovekosti.

Späť na obsah

12. Poskytuje silnejšie kosti a zuby

Ak chcete, zdravšie a silnejšie kosti, prečo si prepnúť na žltý čaj?

S žltý čaj pravidelne bol uznaný ako veľmi efektívny pri posilňovaní svojej kosti. To tiež znižuje bolesti v kostiach, ako aj kĺby (10). To tiež posilňuje zuby a zlepšuje zdravie zubov.

Späť na obsah

13. Znižuje riziká mozgovej mŕtvice

Vek prináša rad rizík spojených s dôležitých orgánov, vrátane srdca a mozgu. Jeden môže zabrániť pádu korisťou mozgových príhod pomocou žltého čaju.

Tento úžasný typ čaj robí naša krv tenký, čím sa zvyšuje krvný obeh celého nášho tela. To pomáha pri prevencii mozgovej mŕtvice. Žltý čaj tiež pomáha pri zvyšovaní pružnosti tepien a žíl.

Späť na obsah

14. Dobrý počas tehotenstva

S šálkou čaju žlté počas tehotenstva môže spôsobiť žiadnu škodu. Len uistiť, že váš príjem neprechádza denná značku 200 mg. Nadmerné kofeín znižuje absorpciu kyseliny listovej v tele, čo je do značnej miery zásadný do 12 týždňov tehotenstva.

Späť na obsah

Ako si vyrobiť Žltý čaj

Varenie dokonalý šálka čaju je umenie. To je dôvod, prečo Čína a Japonsko majú komplikované čajové obrady. Môžete tiež variť perfektné šálka s pomocou týchto ukazovateľov. Pozri sa.

Čo potrebuješ
 • 200 ml sklenenej
 • Žltý čaj - 5 gramov
 • Sladidlom podľa vlastného výberu (med alebo cukor)
Čo je potrebné urobiť
 1. Vezmite pohár a pridajte jednu tretinu šálku vriacej vody k nej.
 2. Pridá sa 5 gramov žltého čaju a nechajte ho lúhovať 2 až 5 minút, v závislosti na tom, ako silný chcete, aby to bolo.
 3. Pridajte sladidlo na to. Namáhať to po piatich minútach. Váš šálku dokonalej žltého čaju je pripravený na konzumáciu.

Pozor

Áno, aj tie najlepšie položky niesť možné riziká a je lepšie je vedieť vopred. To isté platí aj pre žltý čaj.

  • Rovnako ako jeho ďalší kolegovia, môže žltý čaj ak prijatá viac ako dvakrát denne vyvolať úzkosť a nervozitu. To môže dokonca spôsobiť nespavosť, takže nikdy ísť cez palubu s týmto čajom.
  • Ako už bolo vysvetlené, mnohé krajiny predávať horšiu kvalitu žltý čaj, ktorý môže byť toxický. Takže urobiť si vlastný prieskum, než si kúpiť značku.
  • Prebytok žltá Spotreba čaj môže viesť k vysokému krvnému tlaku, poruchy pečene a hnačka. Z tohto dôvodu je lepšie obmedziť jeho spotrebu.
  • Žltý čaj je známe, že zhoršiť glaukóm, takže je vhodné požiadať svojho lekára, ak užívate nejaké lieky.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je žltý čaj lepší ako zelený čaj?

Žltý čaj a zelený čaj majú podobné antioxidanty. Dokonca aj množstvo kofeínu v oboch čajov je takmer podobné. Vedecky, mnoho štúdií sa na poukázať na rozdiel medzi týmito dvoma, či povedať:, kto je lepší. ' Avšak, žltý čaj je úspešná pri liečení porúch pečene, čo mu dáva ďalšiu výhodu.

Kde si môžem kúpiť čínsky žltý čaj?

Nájdete odrody žlté čaju na Amazon a eBay. Prejsť recenzia a ceny a kúpiť to, čo vám vyhovuje najlepšie.

Takže prepnúť ranná šálka čaju so žltým čajom a čo najlepšie využiť jeho výhody. Ak viete o akýchkoľvek iných žlté čaju dávok, zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa.

load...