Zdravie a wellness

20 vecí, ktoré musíte vedieť skôr, ako začnete praktizovať jogu

20 vecí, ktoré musíte vedieť skôr, ako začnete praktizovať jogu

Jóga je tak vzrušujúce praxe. Jeho vedomie sa šíri po celom svete ako požiar. Každý, kto sa zdá byť veľmi zvedavý, ako cvičenie, ktoré zahŕňa preťahovanie môže byť riešením pre toľko problémov. Ak ste jeden z nich, tu je návod na to, čo musíte vedieť, než sa pripojiť jogy klubu.

Na začiatku, jóga je o objavovaní, že toľko potrebnú povedomie o svoje telo ako v priestore a čase. Či už predpokladajú obrátenie, alebo ste požiadaní, aby venovali pozornosť na určitý pohyb v tele, keď začnete svojej praxi to vyzerá celkom trápne. Ale je potrebné vytvoriť priestor pre túto krivku učenia. Je to jednoduché - stačí dať čas. S pomocou tejto základnej príručky, budete vedieť, čo môžete očakávať vo svojej úplne prvej triede.

Nahliadnuť do sveta jogy

A. Prijímanie Jóga Základy B. Všetci o praxi C pozor a byť si vedomý D. Jóga terminológii E. Plodov jogy

A. Prijímanie Základy jogy

Tieto ukazovatele vás pripraví sa základy, ktoré budete potrebovať pripojiť jogy kurzu. Poznať niekoľko základných pravidiel vám dá trochu sebavedomie pred vstupom do tejto triedy.

load...

1. Právo oblečenie a doplnky

Jóga nepotrebuje nič vymysleného. Všetko, čo potrebujete, sú voľné, pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní presunúť svoje telo ľahko. All preťahovanie so sebou nesie celý rad pohybu končatín. Z tohto dôvodu, vaše oblečenie musí byť natoľko, aby tento pohyb voľný a tesný natoľko, aby sa zabránilo nepríjemným situáciám, ako by sa mohlo ohýbať veľa. Ak je zima, by sa dala na jumper, ale uistite sa, že vám umožní presunúť.

Tiež je potrebné dobré jogu. Je však vhodné použiť lacnú podložku, kým si nie ste istí, že budete pokračovať vo svojej praxi. Akonáhle sa zamilujete s jogou, mohol by ste investovať do pravej podložke, v závislosti na forme jogy, ktorý ste zvolili.

2. Jedzte On Time

Je nevyhnutné, aby váš žalúdok a črevá sú prázdne, než začnete svojej praxi. Je potrebné nechať medzeru o dve až štyri hodiny medzi posledným jedlom a tréningu. Cvičiť s plným žalúdkom je viazaný, aby sa vám to nepríjemné.

load...

3. Nechať telefón a obuvi Outside

Musíte cvičiť jogu naboso. Jóga je o uzemnenie a spájanie svoje telo, takže topánky nie sú nutné. Nechať na stojane vonku.

Jóga vyžaduje, aby ste byť prítomný v okamihu, a musí byť plne vedomí každého jednotlivého pocit stretnete. Vyzváňacie telefón vás rušiť nielen, ale aj rušiť svoje okolie. Vypnite ten telefón pred zadaním jogy.

4. Not Quit impulzívne

Dalo by radi myšlienku jogu, ale môže byť sklamaný potom, čo do kurzu. No, nestrácajú nádej, ešte nie. Skúste aspoň tri rôzne ateliéry, než sa rozhodnete, že jóga nie je pre vás.

Veľký trochu praxe tiež závisí na učiteľa, ktorý ste zvolili, aby vás prostredníctvom vášho jogy ceste. V skutočnosti je potrebné cvičiť jogu pod skúseného trénera. To je v poriadku, ak budete chcieť jeden učiteľ viac ako ostatní. Je dôležité spojiť s a pochopiť váš inštruktor.

Nikdy neváhajte sa opýtať svojho učiteľa alebo jogy ústavu, ak budete potrebovať vysvetlenie o niečom. Hľadať a nájdete!

Späť na obsah

B. Všetko o praxi

Teraz, keď ste mali záblesk podstatné, mohlo by to byť dobrý nápad vedieť, čo očakávať od triedy, a aký by mal byť váš prístup k joge.

5. Urob to pre seba

Jóga vám dáva toľko potrebnú prestávku. Je čas pre seba. Musíte pozorovať sa a sústrediť sa na vás ako bytosti. To si vyžaduje úsilie a odhodlanie, ako je potreba, aby ukázniť sami. Doprajte si, čo cíti dobre, a experiment, takže môžete objaviť niečo nové o sebe zakaždým, keď sa dostanete na podložku.

6. Nechajte Relax

Je smutné, že v zhone nášho každodenného života, považujeme za relaxáciu za luxus. Odpočíva a relaxáciu sú nevyhnutné. Vytvorenie že Zen či rovnováha v živote je zásadný. Joga pomáha uvoľnenie pasce stresu a relaxovať.

Tiež, ak si potrebujete oddýchnuť medzi svojej triede, je potrebné ísť ďalej a robiť tak. Ak máte pocit, že relácia je stále príliš intenzívna, a vaše telo túži prestávku, prevziať Balasana. Nenechajte odmietol varovanie vaše telo vám dáva.

7. Venujte pozornosť k dychu

Tieto postoje a dýchanie idú ruka v ruke. Je nevyhnutné sa zamerať na svoj dych a koordinovať pohyby zakaždým, keď inhalovať a výdych. Dýchanie vám pomôže zamerať svoju myseľ a uvoľniť svoje telo. Nezabudnite, že budete môcť lepšie postupovať, keď ste si vedomí svojho dychu.

8. Zatlačte seba, ale nenúťte pózu

Budete musieť počúvať svoje telo. Aj keď je dôležité, aby sa zasadila seba k pokroku, ak vaše telo povie nie, musíte počúvať ju a okamžite zastaviť. Jóga je o prelomenie bez zábran, a nie ísť cez bolesť. Tiež je nutné postupne postupovať. Nemôžete dosiahnuť dokonalosť na jeden záťah. To znamená, že v skutočnosti škodlivé pre vás. Je dôležité, aby sa každá pozícia s integritou, a prechod z jednej predstavovať do druhého s maximálnou gráciou.

Každý póza má modifikáciu a povýšenie. Ak nechcete získať aktuálne držanie tela právo, nepostupujú do ďalšieho kroku. Budete musieť vybudovať v plnom póze, alebo inde to bude ako vysoký mrakodrap s niekoľkých poschodí chýba medzi nimi.

Tiež si uvedomte, že zranenie je realitou, a to sa stalo v joge. Dodržiavať pravidlá a minimalizovať riziko.

9. Neporovnávajú

Nikdy nesmiete porovnávať seba s kolegami lekára. Jóga je nesúťažná praxe. Všetko, čo musíte urobiť, je byť si vedomý svojich vlastných schopností.

Jóga môže byť vykonané len asi každý bez ohľadu na vek, fyzickej kondícii, zdravie, atď Je dôležité si uvedomiť, že joga je cesta, nie cieľ. Je to všetko o spojenie mysle, tela a ducha. Sústrediť sa na to, a nie na to, čo a ako sa osoby vedľa vás prevedie.

10. Jóga môže byť intenzívny - ale to nemusí byť

Existujú rôzne druhy ľudí všade okolo, a zatiaľ čo niektorí ako ich tréningu, aby bol rýchly-odmeraný a intenzívny, iní ako hladký, pomalý plachtenie formy cvičenia. Jóga je množina úsekov a v závislosti na tom, čo chcete, môžete vybrať rýchlejšie prechádzal Bikram jóga, horúce jóga, Vinyasa alebo ashtanga jóga, alebo pomalší tempe Yin jóga, Iyengar jóga alebo jóga formulárov Kundalini. Či už si vyberiete, bude výhody zostanú rovnaké. Jóga má pre každého niečo! Trochu výskumu a nájdete svoje povolanie.

11. Vy nemusíte byť Ultra flexibilné

Dalo by sa vyhýbať myšlienku jogy, jednoducho preto, že nie ste silný alebo flexibilné, a nemožno ani predstaviť, robí Ashtavakrasana, alebo čo to je, že váš sused môže.

Aj keď ste spájajúcej jogy, aby sa stal silný a pružný, nie je to podmienkou. Nikto sa ťa sleduje!

Je tiež nutné si uvedomiť, že jóga nie je o vizuálnych vystúpení. Typický joga štúdio nikdy nebude mať zrkadla. Je to preto, že je potrebné sa zamerať na úseku ao tom, ako sa cítite, a nie na tom, ako vyzeráš.

Späť na obsah

C. Pozor a byť si vedomý

Jedná sa o niekoľko bodov opatrnosťou. Tie musia byť jasné a transparentné informácie o svojich problémoch na začiatku. Iba vtedy, ak váš inštruktor vie svoje problémy, bude schopný pomáhať a viesť vás.

12. Let Your Teacher Know

Informujte svojho inštruktora zo svojich zranení a chorôb, aby sa ubezpečil, že máte bezpečné praxe. Ak máte vysoký krvný tlak, srdcové ochorenia, alebo závraty, váš učiteľ musí vedieť. Tieto ochorenia sú contraindicative a váš sprievodca mohli zmeniť určité ásany, pokiaľ nie je určený pre vás.

Tiež, ako ste na prax, náhla pretiahnutie môže spôsobiť vaše telo reagovať v určitých smeroch. Vzhľadom k tomu, toxíny vytekať, môžete pociťovať závrat alebo závraty. Tiež by sa vám mohlo dôjsť k mierne bolesti hlavy a kŕče. Sú to dobré znamenie. Ale je nutné nechať váš inštruktor vedieť. S trochou praxe, budete späť do normálu.

13. Yoga počas menštruácie a tehotenstva

Keď ste na dobu, keď je úplne v poriadku, aby cvičenie, to je najlepšie sa vyhnúť sa prevráti, aby nedošlo k vyvíjať svoje telo.

Aj v prípade, že ste tehotná a chcete začať jogu, je potrebné sa poradiť s lekárom. Zvážte prenatálnej tried. Ak ste boli cvičiť jogu už, nech váš inštruktor vedieť, akonáhle vaše tehotenstvo je potvrdené. Ona / on by mohol zmeniť niektoré postoje, aby vaše prax pohodlné. Meditačné a relaxačné techniky sú vysoko odporúčané v prospech matky i dieťaťa.

Späť na obsah

D. Jogy Terminológia

Je dôležité poznať niekoľko základných jogy výrazy, ktoré váš inštruktor je pravdepodobné, že na použitie. Vo všetkej pravdepodobnosti, budete vstúpiť do triedy, ktorá bola na nejakú dobu, takže môže učiteľ v každom prípade len tie termíny. Ak ich poznáte, nebudú stratené.

14. Asan

Jóga predstavovať alebo držanie tela sa nazýva Asano. Je to sanskrtské slovo.

15. Full Yoga Breath

Typický plný jogový dych je, keď sa hlboko nadýchnuť, ale bez sily. Dych prvý ide do nižších častí pľúc, čo umožňuje vaše brucho viditeľne stúpa. Potom vyplní v polovici časť pľúc, kde sa budete cítiť po stranách rebier expandovať. Konečne budete mať vzduchu do hornej časti pľúc, čím sa cíti váš vzostup na hrudi. Potom, čo ste vyplnili vaše pľúca ich plnú kapacitu, musíte výdych pomaly a relaxovať.

Vezmeme každý dych nášho života, ako je to nevyhnutné. Našťastie joga nám dáva šancu, aby tak urobili.

16. Pranayama

Pranayama alebo životná sila sa skladá z jogových dýchacie techniky. Tie sa používajú ako účinné nástroje pre zvládanie stresu a pri príprave mysle pre meditáciu.

17. Meditácia

Skrze meditáciu, budete dosiahnuť pokoj. Techniky v tejto praxi môžu byť použité k rozvoju koncentrácie, zvýšiť svoje zameranie a sústredenie, a úplne uvoľniť. Pomocou meditácie môžete prekonať nepokojnú myseľ s ľahkosťou.

18. Yoga Nidra

Jóga Nidra je ďalší technikou, ktorá umožňuje hlbokú relaxáciu. Pracuje na fyzickej, mentálnej a duchovnej úrovni, a umožňuje vám rozšíriť a prehĺbiť svoj vnútorný pokoj. Je to technika, my všetci musíme použiť vštepiť pokoj v našich životoch stresujúce.

Späť na obsah

E. Plodov jogy

Dobre! Sme prebrali všetko, čo z toho, čo budete potrebovať pre triedu do praxe samotného, ​​a niektoré základné pojmy. Ale čo joga robiť? No, v tomto segmente, budeme hovoriť o výhodách tejto fantastickej praxe, ktoré niektorí nazývajú "výrazom života."

19. Jóga zlepší nielen svoje zdravie, ale aj na kvalitu života

V prvom rade musíte mať trpezlivosť, keď budete cvičiť jogu. Jóga neprináša výsledky za deň, a to je len asi mesiac po tom, čo začnete cvičiť, ktoré uvidíte znateľné výsledky. Ale uvidíte výsledky pre istotu, a to sú len niektoré na meno.

1. Znížené stres 2. Lepšie, lepšie držanie tela 3. Zvýšená pružnosť a pevnosť 4. Uvoľnené dýchanie 5. Jasnosť myšlienok 6. Lepšie sebavedomie 7. Ideálna váha 8. Zvýšenie energetickej 9. Vnútorného pokoja a šťastia

20. Nikdy Take Your praxe príliš vážne

Keď som urobil vyhlásenie, ako je tento, neznamená to, že nemáte prax so záväzkom; to jednoducho znamená, že musíte mať srandu, ako si precvičiť. Užite si túto dlhú a nikdy nekončiaci cestu zlepšiť flexibilitu a aktiváciu svoje svaly. Jóga nie je pasívne prax - dopriať v ňom, a vziať záujem na každý pohyb urobíte. Učiť a zlepšovať, ako budete pokračovať, ale čo je najdôležitejšie, úsmev cez svoje každodennej praxi.

Späť na obsah

To je všetko o základoch jogy pre začiatočníkov. Jóga je neuveriteľné praxe. Ste povinní užívať tieto chutné úsekoch a dlhých dychov. Chystáte sa dostať závislý na túto formu tréningu. Dúfam, že si môžete nechať za sebou svojich obáv a ponoriť hlavu do zažiť tento úžasný výkon a všetky jeho výhody. Ak máte ďalšie pochybnosti alebo otázky, budeme radi, aby ich riešenia. Nebojte sa opýtať na akékoľvek otázky môžete mať!

load...