Zdravie a wellness

33 úžasné výhody banánov na pokožku, vlasy a zdravie

33 úžasné výhody banánov na pokožku, vlasy a zdravie

Toto ovocie je tak bežné, že sme pravdepodobne prestal dávať to žiadny význam. Čo je zle - s ohľadom na prínos banánov a ako úžasné to môže urobiť svoj život.

Ako môžete jesť, je jednoduchý, ale to, čo môžu urobiť pre vás, je neuveriteľné. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Obsah

 • Čo je Banana?
 • Sú banány dobré pre vás? Ako?
 • Aký je nutričný profil banánov?
 • Aké sú zdravotné výhody banány?
 • Aké sú výhody pre pleť?
 • Ako je to s vlasmi?
 • Akékoľvek Popular Banana recepty?
 • Ako vybrať banány? A čo Storage?
 • Ako začleniť viac banánov do vašej strave?
 • Akékoľvek Fascinujúce Banana Fakty?
 • Aké sú ďalšie spôsoby využitia banány?
 • Ako a kedy jesť banány?
 • Aké sú vedľajšie účinky konzumácie príliš veľa banány?

Čo je Banana?

Je to jeden z najviac konzumovaných druhov ovocia na planéte. A to je neuveriteľne dobrá správa (budeme vám povedať, prečo o niečo neskôr). Vo svojom prejave v botanických podmienok, banán patrí do rodiny Musaceae. Vedecký názov ovocie je Musa acuminata Colla.

load...

Banán sa nazýva Kela v hindčine, Arata Pandu v Telugu, vazhai pazham v tamilčine, balíky Hannu v kannadčina a ethapazham v Malayalam. Plodom je variabilný vo farbe, veľkosti a pevnosti. Je to jedna z široko pestovaných plodín v tropických a subtropických oblastiach. Hoci nie je tam žiadny ostrý rozdiel medzi banánmi a banánmi, bývalý je mäkšia odroda, zatiaľ čo druhý je pevný.

Pokiaľ ide o peňažnú hodnotu, banány sú na štvrtom mieste medzi svetovými potravinárskych plodín. Sú veľmi populárne a prichádzajú v niekoľkých odrôd -

Jablko banány, ktoré sú mimoriadne sladká. Oni sú tiež nazývaní cukroví jablko banány. Majú pevnú dužinu, ktorá má mierny ružovkastý tón.

Cavendish banány, ktoré sú najčastejšie odroda. Sú to dlhé, žltá a mierne sladká. Nezrelé verzia je zelená. Zrelé verzia je žltá, ktorá potom pokračuje, aby sa stal super soft a hnedej.

load...

Lady prst banány, ktoré sú menšie a sladšie ako bežný typ.

Pisang Raja, ktoré sa často používajú na prípravu banánovej lievance. Oni sú populárne v Indonézii.

Červené banány, ktoré sú červená (samozrejme!) A najsladšie šarže.

Varenie banány, ktoré sú podobné banánov, a sú často považované za krásny náhradu za zemiaky. Môžete upiecť alebo para alebo dokonca smažíme na čipy.

No, to je veľa o, banány '. A to všetko sa scvrkáva na jednu otázku - sú banány naozaj tak dobré pre vás?

Späť na obsah

Sú banány dobré pre vás? Ako?

Sú super-bohaté na antioxidanty a ďalších živín. Ktorý sa usadzuje to, že áno?

Jeden banán obsahuje asi 467 mg draslíka - teraz, to je obrovská. Draslík je veľmi dôležité kontrolovať krvný tlak, čo chráni vaše srdce. Rovnaký banán má len 1 mg sodíka. Banány tiež obsahujú vitamín B6, ktorý zabraňuje anémii a ischemickej choroby srdca.

Vlákno s banánmi sa stará o vaše zažívacie zdravie a podporuje chudnutie (1). Ovocie (zelená a nezrelé odroda) je tiež vysoký rezistentný škrob, druh nestráviteľného sacharidu, ktorý funguje ako vlákna. To podporuje zdravie hrubého čreva a znižuje hladinu cukru v krvi príspevok jedla (2), (3).

Banány sú tiež bohaté na horčík, ktoré by mohli zabrániť diabetes typu 2 (4). Obsahujú vysoké hladiny tryptofánu, ktorý podporuje náladu a pomáha pri liečbe depresie. Vitamín B6 tiež pomáha vám dobre spať. Draslík s banánmi by mohli takisto zlepšiť sexuálne zdravie mužov.

To všetko nám jednoducho hovorí, že banány sú prírodné potraviny s vynikajúcimi výhodami - úver, pre ktorý musí byť uvedený na živiny ovocie sú plné.

Späť na obsah

Aký je nutričný profil banánov?

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 90 kcal 4.5%
Uhľohydráty 22,84 g 18%
Proteín 1,09 g 2%
Celkový obsah tuku 0,33 g 1%
Diétne vlákno 2,60 g 7%
Vitamíny
Folates 20 ug 5%
Niacín 0,665 mg 4%
Kyselina pantoténová 0,334 mg 7%
Pyridoxín 0,367 mg 28%
Riboflavín 0,073 mg 5%
Tiamín 0,031 mg 2%
Vitamín a 64 iu 2%
Vitamín c 8,7 mg 15%
Vitamín e 0,10 mg 1%
Vitamín k 0,5 ug 1%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 358 mg 8%
Minerály
Vápnik 5 mg 0.5%
Meď 0,078 mg 8%
Železo 0,26 mg 2%
Horčík 27 mg 7%
Mangán 0,270 mg 13%
Fosfor 22 mg 3%
Selén 1,0 ug 2%
Zinok 0,15 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-α 25 ug
Karotén-ß 26 ug
Luteín-zeaxantín 22 ug

Jedna porcia banán má asi 110 kalórií, 30 g sacharidov a 1 gram proteínu. Je samozrejme bez tuku, cholesterolu a sodíka.

Jeden banán tiež obsahuje asi 450 mg draslíka, 34 mg horčíka a 3 g vlákniny.

Dokonca aj banán šupka obsahuje vitamíny B6 a B12, spolu s horčíkom, draslíkom, bielkovín a vlákniny. Šupka, mimochodom, je jedlá a jesť v niekoľkých častiach sveta.

Teraz sa dostávame k tomu, čo sme hovorili na začiatku - banány sú jedným z najviac konzumovaných druhov ovocia v tomto svete, a to je veľmi dobrá správa. Prečo? Vzhľadom na ich magických výhod, ktoré uvidíte hneď.

Späť na obsah

Aké sú zdravotné výhody banány?

1. Zlepšiť zdravie srdca

Správa Harvard Medical School hovorí, že nízke hladiny draslíka môže spôsobiť poruchy srdcového rytmu. Banány, bohatý na draslík, môže pomôcť tento problém riešiť, (5). (Príliš veľa draslíka môže byť zlé pre srdce. Takže, postarať.)

Vaše srdce je hladký sval a závisí na draslík pre riadne zmršťovanie a rozťahovanie. Nízka hladina draslíka, tento stav sa nazýva hypokaliémiu, môže tiež viesť k búšenie srdca.

Nový výskum naznačuje, že jeden banán denne môže znížiť riziko srdcového infarktu o jednu tretinu (6). To by tiež mohlo byť spojené s ďalšími zdravé životné návyky, ako je zdržia tabaku a pravidelné cvičenie.

Srdce tiež obsahuje rôzne iónové draslíkové kanály, ktoré by mohli byť ďalší dôvod, banány sú tak dobré pre zdravie srdca (7). A tak desivé, ako to môže znieť, extrémne nízka hladina draslíka môže dokonca spôsobiť, že srdce prestane (8). Podľa Národnej srdce, pľúca a krv zavedú, banán je jedným z druhov ovocia, ktoré majú byť prijaté pre zdravé srdce (9).

Podľa University of Maryland Medical Center, draslík pomáha znižovať krvný tlak. Ale opatrní s doplnkami draslíka - nikdy si ich bez súhlasu lekára (10). Jedna štúdia uvádza, že má dva banány denne môže znížiť krvný tlak až o 10 percent.

Podľa American Heart Association, draslík znižuje účinky sodíka. Ale náročné viac draslíka, musí byť tiež v kombinácii s pravidelným cvičením a zdravú výživu pre udržanie zdravia srdca (11). A ľudia, ktorí trpia ochorením obličiek by mali obmedziť spotrebu draslíka.

Vysoký príjem sodíka spôsobí telo zadržiavať vodu - a zvyšuje krvný tlak. Draslík pracuje na zníženie tohto zadržiavanie vody, zobrazujúci pozitívny vplyv na krvný tlak. To tiež zvyšuje funkcie obličiek, ktorá pomáha flush sodíka von z tela. Živina takisto uvoľňuje steny tepien (12).

2. Zlepšiť zdravie mozgu

Banány sú tiež bohaté na vitamín B6, ktorý zlepšuje kognitívne funkcie. V jednej štúdii chumáčikov univerzita, ľudia s vyššími koncentráciami vitamínu B6 lepšie výsledky v pamäťových testoch. A horčík s banánmi uľahčuje elektrickú aktivitu medzi nervovými bunkami v mozgu.

Ešte dôležitejšie je, že bunky v mozgu využíva glukózu ako palivo. Vzhľadom k tomu, náš mozog nemôže ukladať glukózu, musíme pravidelne dodávať. Banány (pretože obsahujú vlákna) uvoľnenie ich cukry pomaly do krvného obehu, a telo používa tento cukor pozvoľnejšie ako rafinovaný cukor (pečivo a cukrovinky, atď), - toto poskytuje stály prísun glukózy do mozgu.

Draslík banány tiež udržuje hladiny kyslíka v mozgových buniek normalizované. Ovocie je tiež bohatá na mangán, ktorý je známe, aby sa zabránilo mozgu podmienky, ako je epilepsia a Parkinsonovej choroby (13), (14). Serotonínu a melatonínu s banánmi presadzovať zníženie pnutia.

Už sme videli banány sú bohaté na vitamín B6. Nedostatok tohto vitamínu môže tiež spôsobiť zmätenosť, depresia, a periférna neuropatia (15). Jesť banány pravidelne môže zlepšiť výkon mozgu a nervové funkcie. Pomáhajú koncentráciu boost rovnako.

Štúdie tiež ukázali, že draslík banány môže pomôcť predísť mŕtvicu v starobe (16). A v prípade žien po menopauze, jesť banány by mohlo znížiť riziko mŕtvice o 12 percent (17). Podľa American Academy of Neurology, osoby s nízkym príjmom draslíka môže byť 1,5 krát väčšia pravdepodobnosť, že trpí cievnej mozgovej príhody (18). Hoci draslík nemá vplyv na hemoragickej mŕtvice, ktorá je spôsobená náhlym krvácaním (menej bežný typ), to pomôže v boji proti ischemickú cievnu mozgovú príhodu (čo je to, čo 80 percent ťahy sú) (19).

3. Podporovať zdravé kosti

Podľa National Osteoporosis Foundation, draslík banány je dobré pre zdravie kostí (20). Banány sú tiež dobrým zdrojom kremíka, ktorý podľa niektorých predbežných štúdií, môže prispievať k zdraviu kostí (21). A horčíka v ovocí je ďalšou dôležitou živinou pre kostnej štruktúry (22).

Potraviny bohaté na draslík tiež produkovať alkálie v tele k udržaniu acidobázickej rovnováhy. To je dôležité si uvedomiť, pretože keď sa telo je kyslá, kosti sa signál na neutralizáciu kyseliny - a kosti majú tendenciu dosiahnuť tým, že sa pokazí uvoľniť alkálie. Ale draslík bohaté potraviny môžu zabrániť a umožňujú kosti k udržaniu ich štruktúry (23). Inými slovami, spotreba draselný môže zabrániť stratám vápnika z kostí (24).

Príjem draslíka má tiež preukázané, že zlepšenie hustoty kostí u starších žien. Štúdia tiež spája dlhodobý príjem draslíka pre zníženie rizika osteoporózy (25). Ďalšie americká štúdia spája spotrebu draslíka na prevenciu úbytku kostnej hmoty súvisiacej s vekom (26).

4. Pomoc liečbe hnačky

Banány pomoc pri liečbe hnačky výmenou elektrolytu. Vzhľadom k tomu, ovocie je bohaté na draslík, môže pomôcť nahradiť stratené draslíka (27). Môžete jednoducho nabanánujte získať nejaké úľavy. Potom môžete pridať štipku soli do vody a zmes vypiť - to pomôže nahradiť stratenú sodného a chloridu.

Existuje jedna špecifická strava určená pre rýchle zotavenie z hnačky. To je nazývané BRAT diéta - banány, ryžu, jablčnú a toast. To je obzvlášť účinná pre dojčatá a deti s žalúdočnými ťažkosťami. Táto diéta znižuje množstvo stolice produkovaný v ľudskom tele a dá odpočinúť do žalúdka. Avšak, to je lepšie ísť pre normálnu vyváženú stravu, pretože BRAT diéta má nízky obsah bielkovín, vlákniny a tuku - a teda chýba všetky potrebné živiny. Aj počas 24 hodín hnačka, musíte jesť stravu, ktorá obsahuje ovocie a zeleninu. Hoci BRAT diéta je v poriadku, aby sa to už nie je preferovanou voľbou stravy pre zmiernenie hnačky (28).

5. Podporovať Tráviaci zdravie

Banány pomôcť obnoviť normálnu funkciu čriev. A pretože sú bohaté na vlákninu, ale sú to, čo je treba hľadať tráviaci zdravie. Tiež hladké fungovanie vášho tráviaceho traktu závisí na jeho svalstvo - to sa skráti na vlne-ako vzor (proces nazývaný peristaltiku). A draslík zohráva významnú úlohu vo funkcii svalov, čo je dôvod, prečo to môže pomôcť v tomto procese.

Banány sú bohaté na nerozpustné a rozpustné vlákniny. Bývalý dodáva objem do svojho jedla a napomáha hladkému pohybu - to vám tiež pomôže pocit sýtosti po jedle. Rozpustná vláknina zlepšuje zdravie vašich čriev. To tiež spomaľuje vstrebávanie tukov a sacharidov, udržať hladinu cukru v krvi u zdravého rozsahu.

Ovocie je tiež bohatým zdrojom fruktooligosacharidov, ktoré sú prebiotiká, ktorá sa živí priateľské baktérie v črevách - pomáha zlepšovať zdravie čriev a je účinnejší ako ostatné probiotiká. Tiež plne vyzreté banány môže byť účinnejšia pri liečbe tráviacich problémov.

Vzhľadom k tomu, banány sú prírodné antacidá, môžu pomôcť neutralizovať žalúdočné kyseliny a môžu pomôcť pri liečbe vredov. Ďalšou zložkou s banánmi, leucocyanidin, zvyšuje hrúbku sliznice žalúdka - to poskytuje dodatočnú ochranu pred vredy. Dokonca aj nezrelé banány plantajn môžu stimulovať rast žalúdočnej sliznice (29).

Zelené banány sú bohaté na rezistentné škroby, ktoré môžu pomôcť liečiť zápchu (30). A pretože banány sú prirodzene nízkym obsahom kyselín, môžu tiež pomôcť zmierniť pálenie záhy. Pekný zrelý banán bude držať na podráždenú pažeráka obloženie - vytvára ochranný film, ktorý upokojuje a lieči pálenie záhy.

Avšak, tam je nejaká konfliktné výskum zohľadniť tiež. Ale je to s nezrelé banány, hoci. Nezrelé ovocie obsahuje asi 100 až 250 mg tanínov (na 100 g) a vysokým množstvom amylázy rezistentný škrob. Tie môžu spôsobiť zápchu alebo zhoršiť už existujúci stav (31). Mimochodom, táto vlastnosť bola použitá v Brat stravy pre liečbu hnačky.

6. Treat Kocovina

Draslík je minerál, ktorý je stratený po konzumácii alkoholu, a to tiež spôsobuje dehydratáciu (32). Môžete mať banánový kokteil osladený medom - rýchle riešenie pre kocoviny. Banán upokojuje žalúdok a medu doplní sa zníženú hladinu cukru v krvi. A mlieko upokojuje a rehydratuje telo (33).

Vitamíny B1 a B6 sú dva z živín, ktorých hladina klesať po konzumácii alkoholu - Banány sú bohaté na tieto a môže pomôcť zlepšiť príznaky kocoviny (34). Glukóza a elektrolytov s banánmi tiež pomôcť liečiť opicu (35).

7. Bielenie zubov

Hoci tam je obmedzený výskum, niektoré spoľahlivé zdroje hovoria, že draslík, mangán, horčík a vo zrelých banánovej šupky pomôcť vybieliť zuby. Môžete jednoducho rub vnútro kôry na zuboch po dobu niekoľkých minút. Počkajte asi 10 minút, než budete čistiť obvyklým spôsobom.

Ale aj inak, horčík s banánmi je ideálny pre zuby (36).

8. Znížiť stres

Vzhľadom k tomu, draslík banány znižuje krvný tlak, to by mohlo tiež pomôcť znížiť stres. A pretože banány sú tiež bohaté na sacharidy, môžete mať relaxačný účinok - sacharidy produkovať serotonín, je neurotransmiter, ktorý vás upokojí.

Plod obsahuje tiež dopamínu, chemické látky, ktoré môžu upokojiť nervový systém a znížiť stres (37). A vitamín B6 s banánmi tiež pomáha (38).

9. Ponúkajú okamžité zvýšenie energie

Banány sú kombináciou komplexných sacharidov, aminokyselín, prírodných cukrov a ďalších minerálov, ktoré dávajú energetickú podporu. Sacharidy s banánmi sa pomaly uvoľňované do krvi, ktorý poskytuje trvalé dodávky energie. Dokonca aj chlieb a cestoviny, rovnako ako banány, obsahujú sacharidy s pomalým uvoľňovaním.

Banány tiež obsahujú živiny, ktoré sú životne dôležité po tréning - tieto živiny svalové podpory na opravy a retenčné vodnej bilancie. V skutočnosti výskum hovorí, že len dva banány vám môže dať dostatok energie pre namáhavé 90-minútové cvičenie (39).

Vyplýva to zo správy od Appalachian State University, banány môže byť rovnako prospešný ako športové nápoje (40). Ďalšia správa Harvard Medical School hovorí, že banány môže mať výhody chýba vo väčšine športových nápojov. Ovocie obsahuje antioxidanty a zdravšie zmes cukrov (a vlákniny a vitamínu B6), ktoré môžu ďalej prispieť k udržaniu energie.

10. Pomáhajú v boji proti rakovine

Žltý banán je zdravá. Ale banán ísť hnedej a fľakatý mohla byť zdravší. Čím viac sa hnedé škvrny, tým viac faktora nekrotizujúceho nádory (TNF). Výskum hovorí, že TNF je zlúčenina rakovinou bojuje, ktorá pomáha bojovať proti abnormálnych buniek v tele. Tiež, zožltnutie kože banány s tmavými škvrnami je asi 8 krát účinnejší v boji proti zlej bunky ako zelené odrody kože. Sú tiež stimulujú produkciu bielych krviniek, ktoré zlepšujú imunitu (41).

Ďalšie štúdie spája konzumácii banánov so zníženým rizikom vzniku kolorektálneho karcinómu (42). Banány majú tiež ochrannú spojenie s rakovinou pľúc (43). Ovocie môže tiež ponúknuť ochranu proti rakovine obličiek, podľa štúdie. Štúdia uvádza, že ženy, ktorí konzumujú štyri až šesť banánov týždenne môže znížiť riziko vzniku rakoviny obličiek o 50 percent. Tento účinok môže byť dlhuje antioxidačných fenolových zlúčenín s banánmi.

11. Zlepšiť Eye Health

Lekári v Nigérii je známe, že sa spojí s inou africkej byliny (nazvaný Orinol) pre liečbu makulárnej degenerácie a šedý zákal. To možno pripísať Obsah vitamínu A s banánmi, ktorá chráni očné membrány a poskytuje svetlo do rohovky.

12. Uvoľnite menštruačné bolesti

To by mohlo byť pripísané draslíka s banánmi. Nerast môže pracovať ako uvoľnenie svalov a relaxáciu maternice svalstvo počas obdobia.

Banány dokážu divy pre svalové kŕče vyvolané menštruácii (44). A vitamín B6 (a draslík) môže zabrániť zadržiavanie vody a udržať si od nadúvanie (spoločný symptóm počas obdobia).

13. Znížiť zápal spôsobený bodnutí komárom 

To je miesto, kde banánovej šupke prichádza na pomoc, opäť. Cukry v šupke môžu pomôcť čerpať tekutinu z komária uhryznutie. Musíte len rub vnútro kôry na postihnutú oblasť. Ale pred použitím kôry, dezinfikuje postihnuté miesto ako prvý.

14. Posilniť imunitný systém 

Banán obsahuje meď, ktorá zvyšuje imunitu tým, že chráni bunky pred poškodením počas chemických reakcií. Je tiež dôležitou súčasťou enzýmov, ktoré metabolizujú železo, a áno, železo je tiež životne dôležité pre imunitný systém.

Ovocie tiež obsahuje vitamín C, ktorý stimuluje produkciu stále sa dôležitých bielych krviniek. Vitamín tiež chráni bielych krviniek z chemických látok, ktoré uvoľňujú zničiť patogény. Ďalšie zásadné živiny banány obsahujú je folát - je táto živina pre syntézu cytokínov, čo sú proteíny, ktoré regulujú imunitnú odozvu.

Banány obsahujú inú látku s názvom banánový lektín, ktorý sa dostáva do popredia vo vedeckej oblasti. Tiež nazývané ako BanLec, prečíta cukry mimo obe buniek a vírusov. V budúcnosti, táto látka môže udržať smrtiace vírusy (najmä tie, ktoré spôsobujú AIDS), vo vstupe do zdravej bunky (45). V jednej štúdii, samotná látka bola chránená myši pred dostať infikovaných vírusom chrípky.

Podľa inej správy, horčík s banánmi tiež dôležité funkcie pre imunitný systém (46). A áno, draslík banány môžu tiež posilnenie imunity.

15. Môže pomôcť odstúpiť od fajčenia Urge

Hoci tam je obmedzený výskum na túto tému, bude jesť banány nijako škodiť. Ľudia, ktorí fajčia, majú často vyššiu hladinu nikotínu v krvi, ktorý, podľa poradia, núti ich, aby znovu fajčiť. To spôsobí cyklus nezdravé fajčenia. Draslík a horčík banány sa hovorí, že zníženie hladiny nikotínu v krvi, a tým pomôcť fajčiari odolať nutkaniu.

16. By mohol byť dobrý pre Diabetes

Pre diabetikov, vedomá si sacharidov v strave je veľmi dôležité. Vzhľadom k tomu, sacharidy zvyšujú hladinu cukru v krvi rýchlejšie ako ostatné živiny. A banány obsahujú sacharidy. Asi 93 percent kalórií s banánmi pochádzajú zo sacharidov. Tieto sacharidy sú vo forme cukru, vlákniny a škrobu.

Ale pretože banány obsahujú veľké množstvo sacharidov, ako je to vôbec možné, že by mohli byť dobré pre diabetes?

Tak, banány obsahujú vlákninu rovnako. Toto vlákno môže pomôcť spomaliť trávenie a vstrebávanie sacharidov (47). Tým sa zabráni hrotmi cukru v krvi a reguluje hladinu cukru v krvi.

Považovať Ďalším dôležitým faktorom je glykemický zaťaženie, ktorý je založený na glykemický index (v rozsahu, v ktorom môže potravina vplyv na hladinu cukru v krvi). GI banánov sa pohybuje v rozmedzí od 42 do 62, v závislosti na ich zrelosti. Čo znamená, že majú nízky glykemický zaťaženie - a preto nemusí byť tak škodlivé pre diabetikov.

Ako už bolo diskutované, zelenej (nezrelé) banány tiež obsahujú rezistentný škrob. Pôsobí ako vlákien a reguluje hladinu cukru v krvi. To tiež kŕmi baktérie črevnej príjemný - to zlepšuje metabolické zdravie a riadi špičky cukru v krvi.

Vitamín B6 banány znižuje stres a tiež - čo môže pomôcť pri liečbe diabetu. Jedna štúdia uvádza, že denná konzumácia banánov môže mierne zlepšiť hladiny glukózy v krvi u pacientov s diabetom 2. Typu (48). Ďalšia správa z University of Maryland Medical Center odporúča príjem banánov pri cukrovke, ako ovocie s nízkym obsahom fruktózy (49).

17. Help liečbe anémie

Anémia, najmä ak sú vyvolané v priebehu tehotenstva, môžu byť liečené s ideálnou dávka kyseliny listovej. Živín je forma vitamínu B obsiahnutý v potravinách, a banány sú obdarení veľkým množstvom nej. Kyselina listová zabraňuje anémie u tehotných žien a tiež podporuje zdravie plodu (50).

Vitamín C s banánmi rovnako pomáha pri správnom vstrebávaní železa (a áno, železo je to, čo človek potrebuje k boju proti anémii). Vitamín B12 pomáha liečiť zhubnej anémie (pokiaľ subjekt nemôže produkovať červené krvinky, pretože nemá dostatok vitamínu B12). Hoci banány neobsahujú podporu hladiny vitamínu B12, pre správnu absorpciu a skladovanie vitamínu B12 je potrebný vitamínu B6, ktoré obsahujú. A meď v banány tiež pomáha pri vstrebávaní železa.

18. Treat Nevoľnosť rannú nevoľnosť

Draslík banány môže pomôcť zmierniť ranné nevoľnosti. A tak môže sacharidy. Avšak, ďalší výskum je oprávnená v tomto ohľade.

19. Zníženie horúčky

Nadmerné potenie, hnačka a vracanie sú niektoré z bežných príznakov horúčky. Tieto symptómy vyčerpania hladinu draslíka v tele a spôsobujú slabosť. Banány, sú bohaté na draslík, môže byť veľkou pomocou. Môžu tiež pomôcť nahradiť stratené elektrolytov, a tým urýchľuje regeneráciu.

Flavonoidov zlúčeniny v ovocí môže znížiť zápal a posilnenie činnosti imunitného systému - čo vždy pomáha v boji proti horúčke.

20. Vylepšenia nálada

Vzhľadom k tomu, banány, pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi, ktoré zvyšujú náladu. A vitamín B6 v ovocí zmierňuje stres a úzkosť. Banány sú tiež vynikajúce zdroje tryptofánu, amino kyselina, ktorá stimuluje produkciu serotonínu (nazývaný tiež šťastie hormón) (51).

Udržať si B-vitamín vysoký príjem môže pomôcť odvrátiť depresiu, ako ste veku. A banány sú plné týchto vitamínov. Draslík banány tiež pozitívne ovplyvňuje mozgové neuróny je nedostatok, ktorý môže viesť k mozgovej hmly a ďalších kognitívnych problémov.

Jedno médium banán obsahuje okolo 785 mikrogramov niacínu a 24 mikrogramov kyseliny listovej - vitamínov skupiny B, ktoré pomáhajú upokojiť vás. A banány vám môžu tiež pomôcť s výkyvmi nálady - najmä tie, ktoré súvisia s PMS. Avšak, nadmerné vitamín B6 môže poškodiť nervový systém. Takže, postarať.

Jeden kus protichodné výskum hovorí, že serotonín banány nemá prekročiť bariéru medzi krvou a mozgom - a preto nemusí byť tak efektívne pri zvyšovaní náladu (52).

21. Pomôcť liečiť Pilotov

Podľa Tichého College of orientálnej medicíny, jesť banán na lačný žalúdok každý deň môže pomôcť liečiť hemoroidy. Krvácanie hemoroidy, tri banány denne môže byť dobrá voľba (53).

22. Treat Nespavosť

Draslíka a horčíka v banány pomôcť uvoľniť svaly a podporuje spánok. A tryptofán s banánmi bola použitá na liečbu mnohých porúch spánku. Bolo tiež zistené, dávka tryptofánu ukázať zlepšenie u pacientov s spánkového apnoe (54). Banány tiež obsahovať ďalšie zlúčeniny melatonínu, ktorý pomáha pri liečbe nespavosti (55).

23. Môže podporovať chudnutie

Vlákno s banánmi môže pomôcť chudnutie. A pretože tiež obsahujú škrob, môžu kontrolovať hladinu cukru v krvi. To je dobré pre chudnutie, pretože prebytočný cukor je uložená ako tuk v tele.

Môžete tiež spustiť ranné banánovej diéty pre chudnutie (56). Táto diéta nemá žiadne striktné jedlo plány alebo kalórie sa počíta. To len vám odporúča jesť ovocie, byť si vedomý svojho hladu a zakončiť večeru o 8 hodín. Len to, že budete jesť, čo budete mať vždy (v čase obedov a večerí), ale zastaví, keď ste 80 percent plné. Budete tiež preskočiť dezert. Budete jesť banány (surové a varené alebo mrazené) pre raňajky a pitie vody izbovej teploty. Môžete mať občerstvenie len raz - a to je v popoludňajších hodinách. Avšak, nie je tam žiadny konkrétny výskum, ktorý dokazuje táto strava práce. Všetky dôkazy je založený na svedectvo.

Ale potom, nadmerný príjem banán môže spôsobiť priberanie na váhe. Tiež, tam je nedostatočný výskum o tom, ako môžu banány podporu zdravého priberanie na váhe. A ak sa na všetko, čo môžu.

Späť na obsah

Aké sú výhody pre pleť?

K dispozícii je obmedzený výskum výhody banánu pre pleť. Masky a zábaly tu uvedené sú založené na svedectvá a individuálnych skúseností. Boli však nebolo zistené, že spôsobiť žiadnu škodu.

24. Hydratujú pleť

Banány sú skvelé prírodné hydratačné pre vašu pokožku. Vitamín A prítomný v banány obnoví stratenú vlhkosť a opravy poškodenej, matný a suchú pokožku.

Ak chcete okamžite hydratujú suchú a jednotvárny kožu, mash je zrelý banán a aplikovať ich na vašej tvári. Vyhnúť sa kontaktu s očami. Nechajte to na dobu 20 až 25 minút a potom ho umyť vlažnou vodou. Budete okamžite mať jemnú a vláčnu pokožku. Ak máte extrémne suchú a šupinatá koža, môžete pridať med do tohto celotvárovou maskou. Tento banán a medu maska ​​tiež pomáha zbaviť sa pigmentáciu kože.

Ďalším jednoduchým maska ​​na tvár, aby sa hydratovaná pokožka je mash pol zrelý banán a zmiešame ho s 1 polievkovú lyžicu jogurtu a 1 lyžičku vitamín E olej. Aplikovať ju veľkoryso na čistú tvár a opláchnite po 30 minútach.

25. Help Skin Glow

Banány obsahujú dobré množstvo vitamínu C, ktorý pomáha pri zachovaní prírodného a mladistvý lesk na kožu. Môžete priviesť späť stratený lesk pomocou týchto tvárových masiek:

 • Mash pol zrelý banán a premiešame s 1 lyžicou santalového dreva pasty a ½ lyžičky medu. Nechaj to na dobu 20 až 25 minút a opláchnite vlažnou vodou. Táto tvárová maska ​​je prospešná pre mastnú pleť ako santalového dreva pomáha pri čistení prebytočný maz a oleja z pokožky, zatiaľ čo banány udržuje ju hydratovanú.
 • Mash jeden zrelý banán a premiešame s citrónovou šťavou (z jedného citróna). Nechaj to na dobu asi 20 minút. Táto maska ​​je plný vitamínu C, ktorý pomáha zbaviť sa jednotvárnosti a redukuje škvrny a škvŕn.
 • Môžete tiež použiť banán mlieko pre tvár. Jednoducho kaše zrelé banány, až sa dostanete paušálne bez buničiny. Teraz, pridajte rovnaké množstvo mlieka a dobre premiešajte. Ak máte suchú kožu, môžete tiež pridať niekoľko kvapiek olivového oleja. Naneste zmes na tvár a krk a nechajte to na dobu 20 minút. Môžete si asi jesť ďalšie banán, ako si odpočinúť. Opláchnite teplou vodou prvý (otvoriť póry), a potom sa studenou vodou (uzavrieť póry).

26. Že anti-aging výhody

Živiny s banánmi pomáhajú v boji proti vráskam a udržujú pleť mladistvý.

Pre anti-aging tvárové masky naplnené vitamínov A a E, roztlačíme avokáda a banán spoločne. Nechaj to na koži po dobu 20 minút a opláchnite. Vaša pokožka bude jemná a mladistvý. Vitamín E v kombinácii s avokádom živín v banány bojuje proti voľným radikálom a opravy poškodenia.

Môžete si tiež dôkladne kaša 1 - 4 banán a pridajte 1 lyžičku ružovej vody. Naneste ju na tvár a krk a umyte po pol hodine.

27. Prospešné ako pre starostlivosť o nohy

Zvlhčovacie vlastnosť banány môžu byť použité, ako sa zbaviť popraskané päty.

Všetko, čo musíte urobiť, je roztlačíme dužinu dvoch zrelých banánov a vzťahujú sa na čisté, suché nohy. Nechaj to na dobu 10 minút a opláchnite nohy studenou vodou. Banán buničiny bude prenikať hlboko do suchej, popraskanej pokožky a dať jemnú a vláčnu nohy.

28. Pomôcť liečiť Puffy Eyes

Živiny s banánmi môže pomôcť upokojiť cievy pod očami a znížiť opuchnuté oči. Všetko, čo musíte urobiť, je Mash pol banánu a platí veľkoryso okolo postihnutej oblasti. Nechať ho sedieť po dobu 15 až 20 minút, miesto, ktoré si môžete opláchnite studenou vodou. Draslík v banáne pretiahne prebytočnej tekutiny z pod kožu a poskytuje úľavu.

Môžete tiež použiť banánovej šupky namiesto kaša ovocie.

29. Prispieť k odstráneniu odumretých kožných buniek

Si môžete pripraviť banánovej kroviny olúpať kožu. Je plná antioxidantov, ktoré nielen pomáhajú odstrániť odumreté bunky, ale tiež zanechá vašu pleť nové.

Tu sú niektoré banánovej kroviny môžete pripraviť priamo doma:

- Potom sa kaša banán a 1 lyžice cukru a premiešajte je dobre. Naneste na kožu a votrite krúživými pohybmi. Banán bude hydratujú suchú kožu, zatiaľ čo cukor granule sa zbaviť odumretej kože.

- Mash je zrelý banán. K tomu, pridajte 2 až 3 polievkové lyžice ovsa a 1 polievková lyžica každej z medu a mlieka. Naneste na tvár a nechajte ju po dobu 5 minút. Prepláchnite studenou vodou. V prípade, že máte veľmi suchú kožu, môžete nahradiť mlieko s čerstvou smotanou.

- Take 1 - 2 banány (zrelé), 1 polievkovú lyžicu kokosového mlieka a 2 lyžice nevarené ryže. Blend všetci dostať hustú pastu. Jemne masírujte tvár s touto pastou a potom opláchnite studenou vodou.

- Ak chcete telo drhnúť, kaša 2 banány so 4 až 5 jahody použitia mixéra. Zmiešajte 3 polievkové lyžice cukru a použiť ju ako telový peeling, keď sa vykúpať.

30. Pomôcť liečiť akné

Môžete použiť banánovej šupke na liečbu akné.

Cut malý kúsok kôry. Rub vnútro kôry ľahko nad akné postihnutej oblasti. Urob to po dobu asi 5 minút, alebo kým vnútornej časti kôry hnedne. Nechajte banán na koži vyschnúť. Očistiť vlažnou vodou. Tento postup opakujte aspoň 3x denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

31. Podpora pri liečbe svrbenie kože, bradavice a psoriázy

Pre svrbenie kože, proste rub vnútro banánovej šupke na postihnutú oblasť, a nájdete úľavu.

Pre liečbu bradavíc a lupienky, proste každý deň aplikovať banánovej šupke na postihnutú oblasť a votrite ho po dobu 10 až 15 minút dvakrát. Môžete použiť navyše k medikáciu. Avšak sa poraďte sa so svojím dermatológom o radu.

32. Pomôžu dosiahnuť Beauty Sleep

Všetci vieme, ako zásadné dobrý nočný spánok je pre udržanie zdravia pokožky. Melatonín je spánok indukujúce hormón v ľudskom tele a tryptofán je aminokyselina, ktorá je nevyhnutná pre produkciu tohto spánku hormónu.

Už sme videli, ako banány môže pomôcť navodiť spánok. Jesť banány niekoľko hodín pred spaním vám pomôže dostať, že základná kozmetický spánok - čo v podstate znamená, že sú povzbudivé koži opraviť sám, ako spíte.

Späť na obsah

Ako je to s vlasmi?

33. Posilniť vlasy zdravie a vzhľad

Banány obsahujú kyselinu listovú, ktorá robí svoj lesk vlasov (57). Tiež, aby sa vaše vlasy hydratovaná a dobre hydratované (58). Draslík v ovocí a ďalších prírodných olejov tiež zlepšiť zdravie vlasov (59).

Existuje mnoho banán vlasové zábaly, ktoré pomáhajú vlasy rôznymi spôsobmi:

Pre Soft Hair

 1. Zmiešajte zrelý banán s avokádom a pridajte kokosové mlieko do zmesi.
 2. Naneste ju na vlasy a čakať na 15 až 20 minút.

Tento balík podmienky poškodené vlasy a robí vlasy jemné. Namiesto toho, avokádo, môžete si tiež urobiť rovnakú sadu pridaním kakaa. Prítomnosť kakaa pomáha pri vynášaní prirodzenú farbu vlasov.

Pre lesklé vlasy

 1. Peel banán a pridajte 1 - 4 šálky olivového oleja a jeden vaječný bielok.
 2. Pridajte všetky ingrediencie do mixéra a pyré na pár minút.
 3. Naneste zmes na vlasy a nechajte ho zostať po dobu 15 minút.
 4. Potom môžete umyť si vlasy vo svojom obľúbenom šampón a kondicionér.

Pre hustou srsťou

 1. Zmiešajte buničiny z zrelého banánu s jogurtom.
 2. Naneste hladké pasty k pokožke hlavy a opláchnite studenou vodou a po 15 až 20 minút.

Pre suché vlasy

 1. Zmiešajte 3 lyžice medu s dužiny zrelého banánu.
 2. Masku aplikujte na vlasy, kým je ešte vlhký.
 3. Nechať ho sedieť po dobu 15 až 20 minút.
 4. Šampón a stav vašich vlasov.

Pre poškodené vlasy

 1. Urobiť banán vlákniny a pridajte niekoľko kvapiek mandľového oleja na neho.
 2. Naneste zmes na vlasy a nechajte to na dobu 10 až 15 minút. Vitamíny A a C prítomný v banáne, spolu s vitamínom E v mandľový olej, nechajte si vlasy hebké, lesklé, a nie o tom, hydratovaná a jemná.

Niečo dôležité poznamenať - Kým použitie niektorého z vyššie uvedených vlasovej masky, je nevyhnutné, aby dve veci na pamäti, takže nemusíte skončiť s kúskami banánu vo vlasoch pranie po srsti.

Po prvé, kedykoľvek budete používať banán na vlasy masku, uistite sa, že je vo forme celulózy a nie sú tam žiadne kúsky. Len pre istotu, zmiešať celý obsah vlasovej masky.

Po druhé, nikdy nechať tieto vlasové masky sušiť na vlasy úplne. Vlasy maska ​​by mala byť stále vlhká, keď sa umyť si vlasy, takže môžete ľahko zbaviť banánu, ktorý inak má tendenciu držať. Môžete mať pocit, že vaše vlasy sú trochu tuhé, keď je sušenie, ale akonáhle to vyschne úplne, budete môcť vidieť výsledky.

A teraz pre niektoré delikátne (ešte jednoduchých) Banana receptov.

Späť na obsah

Akékoľvek Popular Banana recepty?

Úprimne povedané, môžete použiť banány v doslova akomkoľvek recepte. Či už je to koláče, pečivo či dezerty, môžete ich pomocou banány.

A tu máme niektoré z populárnych receptov s ovocím.

1) Banana Raňajky Shake

Čo potrebuješ
 • 2 veľké prezreté banány, olúpané, nakrájané a mrazené
 • 1 hrnček mandľového mlieka
 • ¾ šálky ľadu
 • ¼ šálky arašidového masla
 • 2 lyžice kakaového prášku, nesladené
 • ½ lyžičky vanilkového extraktu
Inštrukcie
 1. Pridajte všetky ingrediencie do mixéra a postup, kým dobre pyré.
 2. Podávajte ihneď.

2) Banana Avocado Smoothie

Čo potrebuješ
 • 1 banán
 • 1 stredne mäkké avokádo, olúpané
 • ? Šálka ​​prírodného jogurtu
 • 1 šálka nesladené mandľové mlieko
 • 1 kávová lyžička prírodný vanilkový extrakt
 • 3 čajové lyžičky javorového sirupu alebo medu
 • Drvený ľad, ako je požadované
Inštrukcie
 1. Premiešame všetky prísady do mixéra a proces, kým dobre pyré.
 2. Podávajte ihneď.

3) Muffins Banana Bran

Čo potrebuješ
 • 1 a pol šálky z prírodného otrúb
 • 1 šálka univerzálnych celozrnnej múky
 • ½ šálky hnedého cukru zabalené
 • 1 a pol čajovej lyžičky prášku do pečiva
 • ½ lyžičky jedlej sódy
 • 1 lyžičky škorice
 • ¼ lyžičky soli
 • 2 vajcia
 • 1 šálka kaše banán (2 stredné banány)
 • ½ šálky mlieka
 • 1-3 šálka rastlinného oleja
Inštrukcie
 1. Predhrejte rúru na 375o F. Riadok 12 muffin šálok s vložkami papiera.
 2. V stredne veľkej mise, kombinovať otruby, múku, hnedý cukor, prášok do pečiva, jedlá sóda, škorice, a soľ.
 3. V inej miske, poraziť vajcia, roztlačený banán, olej a mlieko.
 4. Pridajte banán zmesi do suchej zmesi.
 5. Lyžica do pripravených muffin poháre.
 6. V predhriatej rúre pečieme asi 20 minút.
 7. Slúžiť.

4) Banana Tea

Čo potrebuješ
 • 1 banán, pričom konce odrezaný
 • 6 šálok filtrovanej vody
 • Škorice alebo med podľa potreby, podľa chuti
Inštrukcie
 1. V hrnci z nerezovej ocele, priviesť vodu do varu.
 2. Pridajte banán do vriacej vody.
 3. Dovoliť ovocie na strmé po dobu asi 10 minút.
 4. Odstráňte varené banány z tepla a preceďte čaj.
 5. K tomu pridať škoricu alebo medu.
 6. Slúžiť.

Tieto recepty sú skvelé. Ale ako ich môžete urobiť bez toho, aby vedel, ako vybrať ten správny banány alebo ako je uložiť správne?

Späť na obsah

Ako vybrať banány? A čo Storage?

 Výber

Uistite sa, že banány sú prevažne žlté s nejaký zelený na oboch koncoch. Tiež, ak budete používať hneď - vybrať už zrelé banány (žlté s hnedými škvrnami). Ak sa chystáte na ich neskoršie použitie, môžete si vybrať tie, ktoré sú mierne zelené.

Skladovanie

Ak chcete zachovať banány po dlhšiu dobu, uložte ich pri izbovej teplote. Musí byť mimo dosahu priameho tepla a slnečného žiarenia. Tiež ukladanie banány samy o sebe, a nie s inými druhmi ovocia (V opačnom prípade by mohlo urýchliť dozrievanie iných plodov).

Ak ste olúpaný banán už jesť hneď. Vystavenie vzduchu môže spôsobiť odfarbenie. Zrelý banán môže trvať dlhšie ako dva dni.

A podporiť rýchlejšie zrenie, umiestnite banány v hnedom papierovom sáčku pri izbovej teplote.

A ak vás zaujíma...

Späť na obsah

Ako začleniť viac banánov do vašej strave?

Sakramentsky jednoduché.

 • Môžete použiť kaše banány do pečiva v mieste oleja a masla.
 • Môžete tiež zmraziť banány a pridať ich do svojho smoothie.
 • Môžete pridať nakrájaný banán ranné cereálie.

Jednoduchá.

A...

Späť na obsah

Akékoľvek Fascinujúce Banana Fakty?

 • Banány sú rádioaktívne, pretože obsahujú vysoké hladiny draslíka.
 • Existuje asi 1000 rôznych druhov banánovníkov.
 • Viac ako 100 miliárd banány sú spotrebované vo svete každý rok.
 • Ugandans spotrebuje v priemere asi 500 libier banánov na osobu za rok.
 • Zhluk banánov sa nazýva kombinácia. A jeden banán sa nazýva prstom.

Banana (časti rastliny) má ďalšie využitie príliš.

Späť na obsah

Aké sú ďalšie spôsoby využitia banány?

Nie je to len ovocie, a to aj v iných častiach rastliny banáne mať využitie.

Banán kvety - tiež volal banán púčiky, ich extrakty (etanol-based), môžu byť použité na odvrátenie infekcie. Konzumovať jednu varené banán kvet s šálkou jogurtu môže zmierniť nadmerné krvácanie počas menštruácie.

Banánovej listy - môžete použiť listy pre servírovanie jedál. Môžete tiež použiť na formovanie cesta pred fritovanie.

Banana Stem - Stonka je bohatá na vlákninu a môžu byť použité na liečbu zápchy. Si môžete pripraviť šťavu a majú ju spolu so zvyškom.

Môžete tiež jesť banány v konkrétnych časoch počas dňa.

Späť na obsah

Ako a kedy jesť banány?

 • Pred tréningom

Tiež sila bar s názvom prírody, stráviteľné sacharidy a draslík banány pomáha udržiavať funkciu nervov. Majúce stredný banán pred tréningom môže udržať živín vysokej úrovne. Len majú stredný banán po prebudení, spolu s pol šálky gréckeho jogurtu. Cvičiť po 30 minútach. Uvidíte ten rozdiel.

 • Na raňajky

Môžete tím to s vašou cereálie. Alebo môžete mať banánový kokteil. Ale zaisťuje nemať banán sám na raňajky. Aj keď to vám môže dať rýchly energetickú podporu, možno budete čoskoro cítiť unavení a hladní (60).

Môžete sa tiež rozhodnúť pre ranné banánovej diéty, ktoré sme diskutovali skôr v tomto príspevku.

 • Ako zdravý večerný snack

Jednoducho naneste lyžicu arašidového masla na banáne. Alebo si môžete urobiť banán súčasťou vášho šalát.

 • V noci

Môžete mať banán po večeri.

Všetko dobré. Ale banány predsa majú svoj podiel na niektoré škodlivé účinky. Musíte tiež vedieť o nich.

Späť na obsah

Aké sú vedľajšie účinky konzumácie príliš veľa banány?

 • Bolesť hlavy a ospalosť

Aminokyseliny s banánmi je rozšírenie ciev, a to môže spôsobiť bolesti hlavy. Tiež, pretože obsahujú tryptofán, jesť príliš veľa z nich môže spôsobiť ospalosť.

 • Zubný kaz

Ak nechcete udržiavať zubnú hygienu, to znamená. Vzhľadom k tomu, banány sú bohaté na cukry, môžu spôsobiť zubný kaz, ak nechcete vypláchnite ústa správne.

 • Hyperkaliémia

Nadmerné draslíka môže viesť k hyperkaliémii, ktorého symptómy zahŕňajú svalovú slabosť a nepravidelný srdcový rytmus. Aj keď to môže mať vážne následky, budete musieť jesť banány 43 v krátkom čase aby sa tak stalo.

Takže ak ste rozhodnutí vyhrať banán stravovacie súťaže, nemusíte sa báť.

 • Krvný cukor

Nadmerný príjem banán môže zvýšiť hladinu cukru v krvi. Hoci ovocie má vlákno čeliť tento efekt, napriek tomu, ak vaše hladina cukru v krvi sú na hrane, starať sa a poraďte sa s lekárom. Neužívajte šancu.

 • Obličkové poruchy

Ak ste trpia nejakou poruchou obličiek, zníženie spotreby banán. Vzhľadom k tomu, poškodené obličky umožňujú draslíka vybudovať v krvi, čo vedie k srdcovej komplikácií (61).

Ale hej, banány sú super dobré ovocie, ak ich budete mať normálne. Ach áno, budete mať ďalšie otázky, alebo nie? Máme z nich sa vzťahuje!

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Sú banány výkrm?

Nie, oni nie sú. Neobsahujú žiadny tuk ani cholesterol sami.

Čo banán by ste mali jesť - zrelé alebo nezrelé?

Obaja majú rovnaký podiel klady a zápory. Zrelé banány sú ľahšie stráviteľné a majú vyššiu koncentráciu antioxidantov. Ale pretože majú vysoký obsah cukru, môžu vyvolať obavy u pacientov s diabetom.

Nezrelé banány majú vysoký obsah rezistentného škrobu a sú dobrou alternatívou pre ľudí, ktorí sa snažia, aby sa zabránilo potraviny s vysokým obsahom cukru. Oni tiež zlepšenie zdravia hrubého čreva. Ale majú nižšiu koncentráciu antioxidantov. Môžu tiež spôsobiť nadúvanie vzhľadom na obsah rezistentného škrobu.

Je to zdravé jesť banány v noci?

Áno. Pritom má relaxačné účinky na svaly a pomôže vám dobre spať.

Koľko banány môžem zjesť za deň?

Päť až šesť. Nad rámec tohto počtu môže špica hladiny draslíka.

Je dobré jesť banány po tréningu?

Áno. Môžu vám ponúknuť sacharidov, ktoré potrebujete po tréningu. Tieto sacharidy doplniť zásoby glykogénu v tele, čo znovu zostaví poškodené svaly.

Záver

Banány sú stojí za to ísť banány.

Eh?

Hocičo. Nech sa každý deň. Nič viac hovoriť.

Ale počkajte, robiť poznámky do poľa nižšie. Povedzte nám, ako tento príspevok urobil svoj život lepšie.

Referencie

 1. "Aké sú banány dobré pre?". Dr. Mercola.
 2. "Mastné kyseliny s krátkym reťazcom a ľudské...". Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization, Austrália. 2001 júli.
 3. "Insulin-znecitlivujúce účinky diétne rezistentný škrob...". Oxford centrum pre diabetes, UK. 2005 v septembri.
 4. "Magnesium v ​​chorobe". Oxford Akademický Journal. Január 2013.
 5. "Zlyhanie a draslík srdca". Harvard Medical School.
 6. "Mohol by jesť jeden banán denne znížiť riziko úmrtia na srdcový infarkt o tretinu?" Express. 2017 apríl.
 7. "Srdce a draslík: banánová republika". Králův College London, London, UK. 2014 March.
 8. "Nízka hladina draslíka". US National Library of Medicine.
 9. "Heart-zdravé kúrenie". Nation srdce, pľúca a krv zavedú.
 10. "Heart-zdravej výživy". University of Maryland Medical Center.
 11. "Ako Draslík pomáha kontrolovať vysoký krvný tlak." American Heart Association. 2017 december.
 12. "7 Potraviny, ktoré znižujú krvný tlak." Forbes. 2013 v októbri.
 13. "Mangán pôsobenie vo funkcii mozgu." University of Shizuoka, Japonsko. 2003 v januári.
 14. "Nutričné ​​aspekty mangánu homeostázy". Vanderbilt University Medical Center, USA. 2005 v októbri.
 15. "Vitamín B6". US National Library of Medicine.
 16. "Ako banán denne môže udržať ťahy na uzde". Denná pošta.
 17. "Potraviny, ktoré môžu pomôcť znížiť riziko vzniku cievnej mozgovej príhody". Telegraph. 2016 v septembri.
 18. "Bude banán denne udržiavať mŕtvicu preč?". American Academy of Neurology. 2002 v auguste.
 19. "Zvýšenie príjmu draslíka znížiť riziko mŕtvice". Albert Einstein College of Medicine. 2015 v septembri.
 20. "-Osteoporosis Výživa Pokyny pre potraviny a vaše kosti". National Osteoporosis Foundation.
 21. "Silicon a zdravie kostí". Králův College, London. 2007 apríl.
 22. "Ostatné živiny, ktoré prispievajú k zdraviu kostí". PennState Extension.
 23. "Draslík dobré pre srdce, kosti a svaly". Colorado State University. 2016 v novembri.
 24. "Draslík". Oregon State University.
 25. "Účinky vysokej spotreby draselného na kostnú minerálnu hustotu...". Sir Charles Gairdner Hospital, Australia. Február 2009.
 26. "Draslík a zdravie". Purdue University, USA. 2014 May.
 27. "Keď máte hnačku". US National Library of Medicine.
 28. "Hnačka". Rogers State University.
 29. "Anti-ulcerogénne aktivita nezrelých skorocelu banán". US National Librabry of Medicine. 1984 May.
 30. "Systematický prehľad: účinky vlákniny v liečbe chronickej idiopatickej zápchy". Leeds Gastroenterology Institute, Veľká Británia. Apríla 2012.
 31. "Diéty pre zápcha". Konkuk University School of Medicine. 2015 december.
 32. "Syrový sendvič, banán, ale určite...". Denná pošta. 2012 december.
 33. "NJ Army National Guard...". Oddelenie vojenské a pre záležitosti veteránov. 2003 v auguste.
 34. "Prírodné prostriedky pre kocoviny". Bastyr University. 2015 december.
 35. "Hangover Shmangover...". Reporter. 2015 v októbri.
 36. "Zjedz si cestu na zdravší, belšie zuby". Total Zubná Administrátori Health Plan.
 37. "Ako zvládať stres s tými správnymi potravinami". Dr. Mercola. 2015 May.
 38. "Konzumácia zvládať stres". Životné prostredie, bezpečnosť a ochranu zdravia Division.
 39. "Pass banán...". Modesto Junior College.
 40. "Banány sú prospešné ako športové nápoje, výskumníci nájsť". Appalachian State University. 2013 May.
 41. "TNF s banánmi pomôcť predísť rakovine." Asian fond pre Cancer Research Limited. 2014 júli.
 42. "Zelenina, ovocie a riziko vzniku rakoviny hrubého čreva". Instituto Nacional de Oncologia, Uruguaj. 1996.
 43. "A case-control štúdie stravou a rakovinou pľúc v Kerala, južnej Indie". Regional Cancer Center, India. 1994 v septembri.
 44. "Svalové kŕče". US National Library of Medicine.
 45. "Drug navrhovaný od banánov ukazuje sľub v boji proti smrtiace vírusy". University of Michigan. 2016 v októbri.
 46. "Vitamíny a minerály". Mayo Clinic.
 47. "Účinky vlákniny a jeho zložiek na metabolické zdravie". Kansas State University, USA. 2011 December.
 48. "Denná spotreba banánu nepatrne zlepšuje krvný glukózy v krvi...". US National Library of Medicine National Institutes of Health. 2015 december.
 49. "Diabetes diéta". University of Maryland Medical Center.
 50. "Ako sa anémia lieči?" National Heart, Lung and Blood Institute.
 51. "Zjedz si radosť s jedlom zlepšiť vašu náladu a duševné zdravie". Mirror. 2017 júli.
 52. "Ako zvýšiť serotonínu v ľudskom mozgu bez drog". McGill University, USA. 2007 November.
 53. "Upokojujúce, prírodné lieky na hemeroidy". Pacific College orientálnej medicíny.
 54. "L-tryptofán: metabolické funkcie Basic...". University of Texas Health Science Center v San Antonio, Spojené štáty americké. 2009 March.
 55. "Poruchy spánku". Poarch kapela Creek Indov.
 56. "The Morning banánovej diéty". WebMD.
 57. "Kyselina listová je vitamín B, vaše telo potrebuje každý deň." Kalifornia ministerstvo zdravotníctva.
 58. "Zjedz si cestu na zdravé vlasy". Paul Mitchell školy.
 59. "Soft & hodvábne vlasy". Berkel Centrum pre výskum životného prostredia a zdravia detí.
 60. "Prečo by ste nemali jesť banán na raňajky." New Zealand Herald. 2017 v auguste.

load...