Zdravie a wellness

Ako urobiť Supta Baddha Konasana a aké sú jej výhody

Ako urobiť Supta Baddha Konasana a aké sú jej výhody

Baddha Konasana, Bound Angle Pose alebo ševci Pose je Asano. Sanskrit: सुप्तबद्धकोणासन; SUPT - Ležiaci, baddha - Bound, Kona - Angle, Asan - Pose; Výrazný Ako - polievka ŤAH BAH-dah kužeľa-NaHS-anna

Táto póza vzbudzuje pocit hlbokej relaxácie. To je nielen posilňujúci pozície, ale aj otvorenie hip Asano. Ide o základnú póza, ktorá len asi každý môže vyskúšať si. Tento Asano je tiež nazývaný sklopené obuvnícke Pose alebo sklopiť Goddess Pose.

Všetko, čo potrebujete vedieť o SUPT Baddha Konasana

1. Čo by ste mali vedieť Než to Asan 2. Ako to urobiť SUPT baddha Konasana 3. Bezpečnostné opatrenia a Kontraindikácie 4. Začiatočníkov Tip 5. Advanced Pose Variačný 6. Výhody ležiaceho Bound Angle Pose 7. The Science Behind The SUPT baddha Konasana 8. Prípravný Poses 9. Navazující Poses

load...

Čo by ste mali vedieť Než to Asan

To Asano musí byť vykonávaný s ostatnými jogy ásan skoro ráno. Ale v prípade, že nie je možné prebudiť, alebo majú iné domáce práce sa starať o tento Asano môže byť vykonané vo večerných hodinách.

Len uistite sa, že ponechať medzeru najmenej štyri až šesť hodín medzi vaše jedlo a praxe. Žalúdok a črevá, musí byť prázdny, ak to budete robiť ásany.

Úroveň: Basic Style: Vinyasa Dĺžka: 30 až 60 sekúnd Opakovanie: Žiadny ťahá: kolená, stehná, Groin Posilňuje: dolných končatín, chrbta, tráviaci systém, reprodukčný systém

load...

Späť na obsah

Ako urobiť SUPT Baddha Konasana (Ležiaci Bound Angle Pose)

 1. Ležať rovno a na zem. Potom jemne pokrčte kolená. Prineste svoje nohy spoločne s vonkajšími hranami oboch nôh na podlahe. Položte podpätky blízko vášho rozkroku.
 1. Dlane musí ležať vedľa bokov a stisol dole.
 1. Vydýchnite, a zaistí, že vaše brušné svaly zmluvy ako kostrč sa pohybuje tesne pri lonovej kosti. Pocit, že predĺženie vo svojej dolnej časti chrbta a stabilitu v chrbtici, ako vaše panva nakláňa. Držte túto pozíciu.
 1. Rýchlo inhalovať, a ako ste opäť výdych, nech vaše kolená otvárajú tak, že vytvára dobrý úsek vo svojom rozkroku a vnútornej strane stehien.
 1. Je potrebné, aby vaše nižšie chrbtica nie je silne klenuté. Tiež skontrolujte, či vaše ramená sú uvoľnená a umiestnené ďaleko od svojho krku.
 1. Teraz zostať v póze až minútu, zhlboka a pomaly.
 1. Vydýchnite a opustenie pózu. Ale skôr, ako tak urobíte, stlačte dolnú časť chrbta a kolená na podlahu dať, že posledný úsek. Potom objať kolená a zatraste zo strany na stranu, pred uvoľnením.

Poznámka: Prípadne môžete tiež umiestniť svoje dlane smerujú nahor, ak hľadáte pre úplnú relaxáciu.

Späť na obsah

Bezpečnostné opatrenia a kontraindikácie

To sú niektoré body opatrnosť je potrebné mať na pamäti, než to budete robiť ásany.

 1. Vyhnite sa vykonávanie tohto ásany, ak máte nasledujúce problémy.
 • Poranenie kolena
 • Zranenie triesla
 • Bolesť v dolnej časti chrbta
 • Poranenie ramenného
 • Poranenie bedra
 1. Tehotné ženy sa musia urobiť ásany pod dohľadom inštruktora. Musí tiež vždy ich hrudník a hlavu zvýšil, zatiaľ čo v tejto pozícii.
 1. Ženy, ktoré práve doručenej musia tomuto predstavovať asi osem týždňov, alebo kým sa svaly v panvovej oblasti sú pevné.

Späť na obsah

Začiatočníka Tip

Ako začiatočník, mali by ste cítiť napätie vo svojom rozkroku a vnútornej strane stehien, ako budete praktizovať tento ásany. Vysporiadať sa s tým, jemne zdvihnite nohy mierne od podlahy, až sa dostanete pohodlne.

Späť na obsah

Advanced Pose Variation

K zvýšeniu napätia v rozkroku a vnútorné stehná, môžete vytiahnuť panvu hore, tak, že je z podlahy. Ak stlačíte vaše nohy tvrdo na zem, vaše panva automaticky dostať zrušený. Aby to bolo jednoduchšie, umiestniť blok v panvici. Stlačte kolená na zem a stlačte vaše chodidlá k sebe.

Späť na obsah

Výhody ležiaceho Bound Angle Pose (SUPT Baddha Konasana)

Výhody SUPT Baddha Konasana sú nasledovné:

 1. Praktizovanie tohto ásany aktivuje vaječníky, prostata, obličky, močový mechúr a.
 1. To tiež stimuluje srdce a zlepšuje krvný obeh.
 1. Dáva svojim triesla, vnútornej strany stehien a kolien dobrý úsek.
 1. To zmierňuje stres a napätie, a tiež lieči mierne depresie.
 1. Znižuje svalové napätie a zmierňuje vás z únavy a nespavosti. To tiež upokojuje myseľ.
 1. To znižuje napätie v nervovom systéme.
 1. Tiahne svojej vnútornej strane stehien a triesla svaly.
 1. To nabudí vaše telo.
 1. Upokojuje tráviaci a reprodukčný systém a lieči podmienok, ako je syndróm dráždivého čreva, neplodnosť, menštruačné poruchy, zažívacích problémoch, menopauza, atď
 1. Zmierňuje bolesti hlavy.
 1. To Asano pomáha otvoriť boky a skrúťte hip flexors.

Späť na obsah

The Science Behind The SUPT Baddha Konasana

Tento Asano je takmer magické, a keď sa dostanete pohodlne v ňom, to je skoro ako ste na dovolenke. To podporuje hlbokú relaxáciu, a počas niekoľkých minút, budete cítiť svieži a omladená.

SUPT baddha Konasana tiež dáva svoje telo, a to najmä vnútornej strany stehien, dobré pretiahnuť. To, podľa poradia, zlepšuje krvný obeh v podbrušku, a tým pozitívne ovplyvňuje reprodukčné a tráviaci systém. Zároveň otvárajú hrudníka a rozširuje ramená a kľúčnu kosť, čo je viac schopný podporovať hornej časti chrbta.

Späť na obsah

Prípravné Poses

Baddha Konasana virasana Vrikshasana SUPT Padangusthasana

Späť na obsah

Nadväzujúce Poses

Gomukhasana Lotus pozície Malasaña

Späť na obsah

Praktizovanie tohto Asano je si vedomý svojho tela a pomôže vám pochopiť, aké dôležité je, aby sa postarať o seba.

load...