Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných prínosov Wasabi

10 úžasných zdravotných prínosov Wasabi

Hľadáte zeleniny, ktorá pomáha udržať vaše srdce zdravé? Ak existuje zložka, ktorá môže odplaviť toxíny z vášho systému rovnako? Potom wasabi je to, čo by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička.

Wasabi prichádza s radom výhod. Chceli by ste vedieť, aké sú? Čítajte ďalej!

1. Vám pomôže schudnúť:

Sa snažia schudnúť v tomto roku? Skúste wasabi. Je to chutné nízkokalorické potraviny, ktoré je často varené s hráškom. Slúžil ako občerstvenie po väčšinu času, wasabi je vhodný pre všetkých, ktorí sa tešíme na chudnutie. Je to lepšie náhrada v porovnaní s inými vysoko kalorické občerstvenie a obsahuje živiny pre výživu vášho tela.

2. Tráviaci zdravie:

Wasabi tiež venuje veľkú starostlivosť o váš tráviaci systém. Bojuje všetky škodlivé toxíny a čistí vaše črevá. Je bohatá na vlákninu, ktorá zabraňuje zápcha, problémy s plynom, nadúvanie, grganie, atď.

load...

3. Zdravie srdca:

Jeden z najúžasnejších zdravotných prínosoch wasabi je jeho schopnosť zlepšiť vaše zdravie srdca. To znižuje pravdepodobnosť infarktov tým, že bráni zhlukovaniu doštičiek. Wasabi zabraňuje doštičiek zlepenie, ktoré môžu byť veľmi škodlivé, keď dopadá tak.

4. Preventívne proti rakovine a zvyšuje odolnosť:

Wasabi má blízky vzťah so zeleninou, ako sú brokolica, kapusta, ktoré obsahujú chemické látky pre posilnenie zdravia pečene. Chemikálie úspešne neutralizovať toxické látky, ktoré vedú k rakovine po určitej dobe. Podľa štúdií, wasabi je dobré pre posilnenie imunity a ovládanie rakovinové účinky (1).

5. Natural Sanitizer:

Wasabi môže byť tiež použitý ako prírodné dezinfekčného prostriedku. Prekvapený? Áno! Wasabi bojuje pylori baktérie, ktoré bránia infekcii.

load...

6. Boje Artritída:

Wasabi prichádza s protizápalovými účinkami, ktoré Vám ponúka úľavu od bolesti kĺbov. Dostupné v wasabi isothiocyanates vás menej náchylný k črevných ochorení a astmy.

7. Vás vedie k mladšej:

Wasabi obsahuje sulfinyl ktorý bojuje starnutia a pomôže vám dosiahnuť bezchybné a žiariace pleti. Sulfinyl je silný antioxidant, ktorý znižuje reaktívne kyslík v tele. Nie je to len to, wasabi pomáha v boji proti rakovine a znižuje proces rozkladu.

8. Krvný obeh:

Wasabi môže tiež pomôcť zlepšiť krvný obeh. To zabraňuje zhlukovaniu krvných zrazenín a zabraňuje mŕtvice. Jeho obehové výhody pomáhajú udržať vašu pokožku jemnú a jasné.

9. Boje Studené a alergie:

Prehĺtanie wasabi môže pomôcť zabrániť chladu a alergie. Bojuje baktérie a chrípky spôsobujúce patogény, ktoré majú sklon k infekcii dýchacích ciest.

10. Zabraňuje otrava jedlom:

Wasabi môže zabrániť otrave neutralizáciou všetkých spóry plesní (2). Odborníci nám vždy odporúča pridať dotyk wasabi, aby sa zabránilo potraviny od získania skazený.

Ako vybrať Wasabi:

Wasabi prášky a pasty sú veľmi populárne v mnohých trhoch a obchody s potravinami v USA. Niekedy nie sú vyrobené z pravého wasabi. Často je výrobok, ktorý je predávaný je veľmi zlej kvality.

Spoločný wasabi prášok obsahuje horčice prášok, kukuričný škrob a umelé farbivá. Vzhľadom k tomu, wasabi rastliny sú veľmi zvláštne, pokiaľ ide o potreby, skutočný wasabi stojí oveľa viac než chrenom. Takže, keď ste výberu wasabi, prosím, uistite sa, že vybrať len tie, ktoré majú čerstvé, čisté a unshrivelled korene. Tiež by ste mali sledovať tento smer, zatiaľ čo vyzdvihnutie greeny.

Skladovanie:

Pre uloženie wasabi korene, je potrebné zabaliť do uteráka, ktorý je s výhodou vlhký. Chladom iba vtedy, keď nie je používaný. Trim riadne a odstráňte všetky škvrny. Wasabi zvyčajne trvá po dobu 30 dní cca. Wasabi listy by mali byť uchovávané v chladničke, akonáhle to bude možné.

Ako používať Wasabi pri varení:

Ak chcete použiť wasabi, zatiaľ čo varenie, tu je najjednoduchší spôsob, mali by ste skúsiť!

 1. Vyberte najčerstvejšie wasabi podzemok. Korene by mali byť bez vrások.
 2. Teraz odstráňte listy s pomocou noža.
 3. Pripravte wasabi teraz orezávaním off všetky nárazy a značiek. Malo by byť čisté.
 4. Zohnať jemnom strúhadle, aby sa odstránili množstvo wasabi by ste vlastne chceli použiť.
 5. Zhromaždiť strúhaným wasabi. Formulár a stlačte ho do klbka.
 6. Nechajte ho odpočívať po dobu desiatich minút pred podávaním. To bude pridať ďalší chuť.

Urobiť Fresh Wasabi Vložiť:

Wasabi pasta je ľahko pripraviť ako strúhaným wasabi. Postupujte podľa pokynov pred použitím opatrne.

 1. Zmiešajú sa rovnaké množstvo wasabi prášku a vody.
 2. Zmes miešajte, kým to bolo dôkladne kombinovať.
 3. Môžete držať vložiť čerstvý umiestnením vnútri kontajnera.
 4. Blend tým, že nechá ho sedieť po dobu 15 minút.
 5. Tým sa zvýši chuť.

Už ste vyskúšali wasabi predtým? Bol ste si vedomý wasabi dávok? Dajte nám vedieť o svoje nápady a názory v poznámkach nižšie.

load...