Zdravie a wellness

10 úžasných zdravotných výhod Loganberry

10 úžasných zdravotných výhod Loganberry

Mali ste ostružinové predtým? Ste si vedomý toho, prečo sú jedným z najlepších plodov môžete mať? Podobne ako černice, ostružiny majú rad priaznivých účinkov na zdravie.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Loganberry - Krátky:

Aké sú ostružiny? V tom, čo možno označiť za šťastné nehode, ostružinové maliny narodilo z kríža medzi černice a maliny. Kedysi dávno, v neskorých 1800s, záhradníctvo nadšenec James Harvey Logan sa zaujímal o bobúľ. Rovnako ako mnoho ľudí, ktorí milovali černice, aj on chcel, aby si vynikajúce ovocie pestuje k dokonalosti. V čase, jeho úsilie v oblasti kríženia viedlo delikátnu černice ovocie.

load...

Černice sú perfektnou kombináciou oboch odrôd bobule. Majú menšie semená ako černice a sú o niečo dlhšie ako maliny. Černice sú šťavnatejšie a tiež ostrejšiu chuť. Plody sú tmavo červené, ale možno s príchuťou ovocia sú zvyčajne hlboké fialovej farby.

Použitia:

Netrvalo príliš dlho na ostružinové aby sa stala slávnou. V neskorých 19. A začiatku 20. Storočia, ovocie bol široko prednostné v Európe. Ako potomok černíc a malín, ostružinové maliny môžu byť použité zameniteľne v receptoch, ktoré predstavujú tieto plody. Sú chutné, keď surova. -Li to výhodné, ostružinové maliny môžu byť tiež pripravené v sirupy, džemy a džúsy. Plody sú veľké prírastky do pečivo a šaláty.

Ostružinové ponúkajú rad výhod na základe ich ponuky výživy. Poďme zistiť, čo sú zač.

1. Antioxidanty:

Rovnako ako ich náprotivky bobule, ostružinové maliny sú bohato farbené. Tie obsahujú vysoké množstvo antokyanov. Tie pôsobia ako antioxidanty, neutralizovať škodlivé voľné radikály v našom tele. Berry pochádza antioxidanty sú dobré obrana proti možným chorobám, ako sú ochorenia srdca a rakovina (1).

load...

2. Antimikrobiálne:

Černice, spolu s černice, majú vysokú koncentráciu kyseliny gallová, kyseliny ellagovú, a rutinu. Kyselina ellagic má anti-bakteriálne a anti-vírusové vlastnosti. To tiež zabraňuje rastu rakovinových buniek a pôsobí ako chemopreventative (2).

3. Živiny:

Bobule sú ready-to-jesť kôš základných živín, podobne ako černice. Ostružinové najmä obsahujú vitamín C, vitamín K, folát, a mangán (3).

4. Vitamín C:

Vitamín C je tiež silný antioxidant, ktorý chráni naše zdravie. Posilňuje imunitný systém, čo je dôvod, prečo pravidelná konzumácia ostružinové vybudujú silnú odolnosť proti infekciám. Je tiež potrebné vitamínu C na hojenie rán a opravy tkaniva (4).

5. Vitamín K:

Ostružinové poskytnúť nevyhnutnú vitamín K v našej strave. Vitamín K umožňuje syntézu bielkovín pre zdravé tkanivá a kostí. Tento vitamín takisto pomáha krvné zrazeniny, a to bez krvácania vzniknú problémy (5).

6. Kyselina listová:

Kyselina listová je vitamín B nachádza v ostružinové, ktoré telo potrebuje na výrobu DNA. Je nevyhnutné pre bunkové delenie a vývoj tkanív. Nedostatok kyseliny listovej je hlavným problémom u žien, ako nedostatočné vitamín B u tehotných žien je známe, že vedie k neurónové vád novorodencov (6).

7. Mangán:

Mangán ponúka ostružinové umožňuje tvorbu kosti a tkanivá. To tiež pomáha nervový systém a mozog efektívne fungovať. Optimálne hladiny mangánu v tele môže pomôcť liečiť stavy, ako artritída, diabetes, a premenštruačného syndrómu (7).

8. Fiber:

S 7gm vlákniny na šálku, ostružinové maliny sú dobrým zdrojom vlákniny v potrave. Boli odstránené niektoré problémy vyplývajúce z nedostatku vlákniny. Príjem vysokým obsahom vlákniny v strave bolo preukázané, že znížiť riziko koronárnych srdcových ochorení, cukrovky, ochorenia zažívacieho ústrojenstva a obezity (8).

9. Nízky obsah kalórií:

Jedna šálka obsahujúce 150g z ostružinové má iba 80 kalórií. Vzhľadom na výhody, ovocie je skvelým doplnkom pre zdravej výživy. Okrem toho, ostružinové maliny sú tiež ideálne pre tých, ktorí sa rozhodli pre nízkokalorické diéty.

10. S nízkym obsahom tuku a sacharidov:

Ostružinové neobsahujú nasýtené alebo nenasýtené tuky. Ich obsah sacharidov predstavuje menej ako 20gm na šálku, čo nie je príliš náročný. Plody ponúkajú aj o 2GM bielkovín v rovnakom šálky.

Teraz, keď ste si uvedomil, nádherné výhody ostružinové, zafarbiť svoje dosky svetlé s touto červeného ovocia!

Našli ste post užitočné? Prosím, dajte nám vedieť svojimi komentármi v príslušnom poli nižšie.

load...