Zdravie a wellness

17 najlepších výhod Leeks (Hara Pyaz) pre pokožku, vlasy a zdravie

17 najlepších výhod Leeks (Hara Pyaz) pre pokožku, vlasy a zdravie

Rebríčku vysoko na nutričnú tabuľke, pór sú populárne liek na niekoľko chorôb. Sú vysoko výživná, lacná a hojná. Používa sa v rôznych formách, od polievky beurek, môže pór pridať arómu, chuť a bohatosť pre takmer všetky receptúry. Jeho sirup, semená a šťavy sú tiež odlišné miesto vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle.

Vďaka jedinečnej kombinácii flavonoidov a živín obsahujúcich síru, pór urobiť dôležitý prvok vo vašej strave. Vedecky známy ako Allium porrum, pór patrí do rodiny cibuľa, cesnak, šalotka a scallions.Leeks sú plné dôležitých vitamínov, minerálov, antioxidantov a vlákniny.

To je široko konzumovaný v mnohých častiach Európy, Ameriky a Ázie. Aj keď sú k dispozícii po celý rok, ktoré sú v ich najlepšom počas ranej jarnej sezóny.

load...

Nutričné ​​hodnoty póru:

Pór obsahujú impozantné množstvo flavonoidov, najmä kaempherol a značné množstvo síry. Okrem toho sú pomerne bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, a nízky obsah kalórií. Ich nutričné ​​tabuľka je vysvetlené nižšie.

Pór ( A. Ampeloprasum var. Porrum), nutričná hodnota na 100 g
(zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 61 kcal 2%
Sacharidy 14,15 g 11%
Proteín 1,50 g 3%
Celkový obsah tuku 0,30 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,8 g 5%
Vitamíny
Foláty 64 ug 16%
Niacín 0,400 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,140 mg 3%
Pyridoxín 0,233 mg 18%
Riboflavín 0,030 mg 2%
Tiamín 0,060 mg 5%
Vitamín a 1667 iu 55%
Vitamín c 12 mg 20%
Vitamín e 0,92 mg 6%
Vitamín k 47 ug 39%
Elektrolyty
Sodík 20 mg 1%
Draslík 180 mg 4%
Minerály
Vápnik 59 mg 6 %
Meď 0,120 mg 13%
Železo 2,10 mg 26%
Horčík 28 mg 7%
Mangán 0,481 mg 2%
Fosfor 35 mg 5%
Selén 1 ug 2%
Zinok 1,2 mg 11%
Fytoživiny
Karotén-ß 1000 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 1900 ug

 • Sacharidy: Sacharidy sú jedným z najčastejších makroživín v póru. Stredne veľké pór obsahuje asi 10 až 12 gramov sacharidov. Z nich, 3 gramov sú cukry a zvyšok je komplexný, pomaly trávenie sacharidov. Pór sú tiež dobrým zdrojom vlákniny, ktorý je non-stráviteľnej forme sacharidov. Toto vlákno pomáha pri trávení a pomáha zabrániť niektorých druhov rakoviny a ochorení srdca.
 • Vitamíny: Pór obsahovať dostatok folátov a vitamínu C. Suroviny póru poskytujú dvakrát toľko týchto vitamínov sú rovnaké množstvo vareného póru. Sú tiež výborným zdrojom vitamínov K a B6. Nájdený v póru, kyselina listová je čiastočne prítomný vo biologicky aktívnu formu 5-methyltetrahydrofolátu (5-MTHF).
 • Minerály: Pór sú bohaté na minerály, ako je draslík, vápnik a fosfor. Draslík je nevyhnutný pre funkciu nervov a výroby energie, zatiaľ čo vápnik a fosfor pomáhajú posilniť vaše zuby a kosti. Pór tiež obsahujú železo, ktorý je zásadný pre syntézu hemoglobínu a enzymatických reakcií súvisiacich s výrobou energie.
 • Proteín: Pór sú na bielkoviny relatívne nízka. 100 g póru, vrátane hriadeľa a spodné listy, poskytuje len asi 1 gram proteínu.
 • Tuky: Pór sú extrémne nízkym obsahom tuku sa strednou pór poskytuje menej ako polovica gram tuku. Okrem toho niekoľko tuky, ktoré obsahuje, sú väčšinou polynenasýtené tuky, ktoré sú prospešné pre vaše srdce a znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Výhody póru:

Pór sú bohaté na vlákninu, kyseliny listovej, vápnika, draslíka a vitamínu C. Sú ľahko stráviteľné v porovnaní s cibule. Teraz sa pozrime na pór výhody.

load...

Kožné Výhody póru:

Byť dobrým zdrojom vitamínu C a A spolu s niekoľkými antioxidantov, to zelenina je skvelé pre vašu pokožku. Ich niekoľko kožné Výhody sú nasledovné:

1. Detoxikuje pleť:

Pór sú prírodné diuretikum a detoxikuje pokožku zachytávaním škodlivých látok a splachovanie je z vášho tela. Sú perfektné očistiť svoje telo, aby vaša pleť vyzerať žiarivý.

2. Sun Protection:

Zelené listy pór obsahuje 100 krát viac beta-karotén a dvakrát toľko vitamínu C v bielych častiach. Táto kombinácia vitamínov A, C a E, ako aj ďalšie silné antioxidanty v póru chránia pokožku pred poškodením voľnými radikálmi a škodlivými ultrafialovými lúčmi slnka.

Vlasy Výhody póru:

Pór sú dobrým zdrojom minerálnych látok, ako je mangán, železo, vitamín C a folátov. Spotreba póru dodáva zdravie vašich vlasov.

3. Podporuje rast vlasov:

Pór sú významným zdrojom železa, ktoré pomáha vlasové folikuly rastú. Sú tiež bohatá na vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie železa v tele. Nedostatok železa môže spôsobiť anémiu, ktorá je jednou z príčin vypadávanie vlasov.

Zdravie Výhody póru:

Balíčky s bohatou dôležitých vitamínov, minerálov a antioxidantov, pór ponúkajú celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Sú tu vysvetlené nižšie:

4. Chráni cievy:

Pór obsahujú flavonoidov, kaempherol, ktorá chráni obloženie ciev proti voľným radikálom. Kaempherol stimuluje produkciu oxidu dusnatého, ktorý pôsobí ako prírodné dilatátory a relaxancium krvných ciev. Umožňuje cievy k odpočinku a znižuje riziko vzniku hypertenzie. Pór obsahujú dostatočné množstvo vitamínu K, ktoré ťažia všetky tkanivá v tele. Nízke hladiny vitamínu K môžu vyvolať krvácanie a nepriaznivý vplyv na krvný obeh.

5. Bone Health:

Vysoký obsah vitamínu K v póre aktivuje osteokalcín, proteín, ktorý je zásadný pre zdravé kosti. Šálka ​​póru poskytuje asi 42 mikrogramov vitamínu K, ktorý je 47 a 34 percent odporúčané denné množstvo žien a mužov, resp.

6. Dobré pre srdce:

Vysoká hladina homocysteínu v krvi môže zvýšiť riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, ako je ischemická choroba srdca a aterosklerózy. Pór obsahujú bioaktívne formu folátu názvom 5-methyltetrahydrofolátu, ktoré bolo preukázané, že zníženie koncentrácie homocysteínu v krvi. Kaempherol prítomný v póre tiež zlepšuje zdravie srdca tým, že zníži produkciu oxidu dusnatého.

7. Znižuje riziko chronických zápalových ochorení:

Chronický zápal je škodlivé pre zdravie srdca. Vitamín K má protizápalové vlastnosti, ktoré môžu bojovať proti chronických zápalových ochorení, ako je cukrovka, obezita a reumatoidnej artritídy. Dostatok vitamínu K v póre bráni chronických zápalových ochorení a nežiaduce vápenateniu tepien. Okrem vitamínu K, vitamín B6 v póre tiež protizápalové výhody.

8. Podporuje trávenie:

Prebiotiká, leekshelp pri trávení a stimuluje a posilňuje žalúdok, obličky a črevo. Vláknité zeleniny, ako pór vám umožní jesť pomaly, preto riadne stráviť jedlo. Tým sa zabráni prejedaniu a robí vám pocit sýtosti.

9. Môže prevenciu rakoviny:

Pór sú dobrým zdrojom alyl sulfidov, ktoré môžu inhibovať ciest spojené s tvorbou zhubných nádorov. Rovnako ako ostatní členovia rodiny allium, môžu hrať významnú úlohu v prevencii niektorých typov rakoviny. Môžu tiež znížiť riziko prostaty, hrubého čreva a vaječníkov.

10. Podporuje chudnutie:

Pór pomôcť pri chudnutí a boj s obezitou, pretože sú málo kalórií a bez tuku. Pór sú prírodné potláča chuť do jedla. Ich vysoký obsah vlákniny potláča svoj hlad tým, že poskytuje pocit plnosti. Rozpustnej a nerozpustnej vlákniny prítomné v póre regulovať činnosť čriev a zníženie nadúvanie. To môže tiež byť pridaná do svojej recepty sa dostať, že zvláštnu chuť bez pridania kalórií, čo dokazuje, prospešné pre tých, ktorí chcú schudnúť.

11. Zlepšuje Vision:

Pór sú dobrým zdrojom luteínu a zeaxantínu. Tieto zlúčeniny sú životne dôležité pre zdravý zrak. Sú chrániť očné tkanivá pred škodlivým oxidácii DNA a bunkových membrán, vyfiltrovaním škodlivé svetelné lúče, zatiaľ čo vstup oči. Spotreba póru v dostatočnom množstve, chráni vaše oči od šedého zákalu a makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom.

12. Prospešné počas tehotenstva:

Pór sú bohaté na vitamín B9, tiež známy ako folátov (kyseliny listovej). Foláty tvoria dôležitú súčasť jedálnička tehotných žien. Sú nevyhnutné pre výrobu novej DNA, ktorá je nutná pre tvorbu nových buniek. Foláty tiež podporovať zdravú tvorbu neurálnej trubice, zodpovedajúce pôrodnú hmotnosť a správny vývoj tváre, srdce, chrbtice a mozgu.

13. Udržuje zdravý Cholesterol:

Vláknina zohráva dôležitú úlohu pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi tým, že podporuje jednoduché pohyby čriev. To tiež pomáha odplaviť extra cholesterolu z tela a znižuje tvorbu cholesterolu v pečeni. Pór majú antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú telu v boji s infekciou. To znamená, že pomáhajú znížiť hladinu LDL cholesterolu a zvýšenie HDL cholesterolu. Tu je ďalší dobrý príspevok na domáce opravné prostriedky na zníženie cholesterolu.

14. Pôsobí ako antioxidant:

Pór sú cenné zdroje antioxidantov, ako sú polyfenoly. Tieto antioxidanty pomáhajú v boji proti voľným radikálom, zabraňuje starnutiu a mnohých chronických chorôb. Dávka 100 g čerstvej pór poskytuje asi 3 mg ekvivalentu gallová kyseliny (GAE).

15. Afrodisiakum:

Pór spolu s cibuľou, cesnakom a zeleru sú knownfor stáročiami, lebo ich afrodiziakum effects.Make šťavu s pórom a zeler, a budete prekvapení vidieť rozdiel.

16. Balsamico Akcia:

Vzhľadom k prítomnosti prchavých olejov, pór šťava má účinok balsamico na dýchacie ústrojenstvo. Tak, to môže zmierniť symptómy spojené s chrípkou, studené a sennej nádchy.

17. Nervový systém:

Horčík, fosfor a kyselina listová sú dôležité živiny potrebné pre zdravé fungovanie nervového systému. Pór bytia bohaté na týchto vitamínov a minerálnych látok, prispieť k zlepšeniu sústredenia, pamäť a mozog má schopnosť spracovávať informácie.

Rýchle a jednoduché spôsoby, ako začleniť pór vo svojom každodennom Diéta:

 • Nakrájajte na tenké plátky a AddTo rôzne šaláty.
 • Urobiť pór šťavu zo stoniek, žiarovka, a listy.
 • Pripravovať polievky, pottages, vývary, omelety a omáčky.
 • Stonky môžu byť v pare a restované spolu s ďalšími zeleninou v opekáme receptov.

Zvýšte svoje zdravie s Leeks dnes!

Ak chcete získať maximum výhod konzumácia pór, tu je rýchly recept si môžete vyskúšať doma. Tu je odkaz na receptu s chutný zemiakov a pór polievka:

[Youtube http://www.youtube.com/watch?v=vwjxCIC9vDI]

Čo je potrebné?

Ak chcete túto polievku, musíte pór, zemiaky, maslo, olivový olej, biele korenie prášok, soľ, smotana a bobkový list.

Ako sa pripraviť?

 • Kotleta 1 - 2 póry (vrátane stonky a lístia) na tenké plátky a potom umyť dôkladne čistou zeminou a špinou.
 • Tiež rez 2 - 3 stredne veľké zemiaky na kocky.
 • Teplo maslo a olivový olej v panvici a dal rezaných pór do neho.
 • Pridajte trochu soli podľa svojho vkusu.
 • Keď sa pór zmäkne, pridáme zemiaky a premeniť ich asi za minútu.
 • Potom pridajte trochu domáce kuracie alebo zeleninový vývar (pomernú) k tomu.
 • Môžete pridať jeden bobkový list a pol lyžičky bieleho korenia prášku do polievky.
 • Akonáhle sa polievka príde do varu, otočte ju do mierneho varu a potom ju prikryte pokrievkou.
 • Let it dusíme asi 45 minút, kým zemiaky stali platidlom.
 • Potom rozmiešavajte a pridať trochu smotany na zlepšenie chuti.

Váš yummilicious, zdravá polievka je pripravený slúžiť! Skúste tento skvelý predkrm pre extrakciu najlepšie zdravotné prínosy z póru.

Pór sú skvelé chuti a bohaté úžasné prínosy pre zdravie. Zahrnúť ich do svojej recepty na zlepšenie chuti a zvýšenie nutričnej hodnoty. Zanechať komentár nižšie a zdieľať svoje skúsenosti a názory s nami.

load...