Zdravie a wellness

14 najlepších výhod Arašínového oleja (Mungfali Ka Tel) pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod Arašínového oleja (Mungfali Ka Tel) pre pokožku, vlasy a zdravie

Peanut je tiež známy ako Goober, Pinder, podzemnice olejnej, earthnut a pozemné hrachu. Arašidový olej je prírodná sladká a ochutené jedlý olej. Rafinovaný arašidový olej má svetlo žltú farbu a neutrálnu chuť. Ten sa extrahuje z lisovania búrskych orieškov. Okrem ťažbu ropy, arašidy sú surova alebo pražené, a použitý vo varení a pekáreň rovnako. Arašidový olej je veľmi vysoká na energiu, má veľmi vysokú horiace a fajčenie bod, a obsahuje mononenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, D a E.

Arašidový olej je tiež známy ako 'Mungfali Ka Tel'v Hindi, 'Verusenaga NUNE' v Telugu, 'Kadala Enna' v Malayalam, 'Kadalekai Enne' v Kannada, 'Magaphalina Telano' v Gujarati a 'Shegdaana Tel'v MarathiToday, arašidový olej je komerčný plodina v Indii, afrických štátov, Číny a Spojených štátov amerických.

Poďme sa pozrieť na top 14 výhod tohto nádherný dar prírody:

Výhody Olejové arašidov:

1. Masáže:

Olejová masáž arašidové môže povzbudiť vaše telo a pomáhajú zbaviť sa problémy s kĺbmi. To dáva veľkú úľavu pre boľavé kĺby a svaly, ak je použitý na dennej báze. Arašidový olej obsahuje vitamín E, ktorý je vynikajúci pre ochranu kože a lepšie zdravie (1).

load...

2. Zdravie srdca:

Arašidový olej je veľmi vysoký obsah kalórií z dôvodu obsahu mastných kyselín. Ale tento olej je bohatý na mononenasýtených mastných kyselín (MUFA), že nižšie "zlého cholesterolu" a zvýšenie "dobrého cholesterolu" v krvi. To pomôže zabrániť ischemickej choroby srdca a infarktu tým, že udržuje zdravé profil lipidov v krvi. To je najviac populárne arašidový olej v prospech všetkých (2).

 3. Prietok krvi:

Arašidový olej obsahuje linolovú kyselinu, ktorá je prekurzorom prostaglandínov. Prostaglandín je potrebné vykonať rad dôležitých funkcií v tele, ako je kontrakcie a dilatácie ciev a iné svaly tela.

4. Cholesterol:

Arašidový olej na varenie by mali byť zahrnuté v miernom množstve vo vašej každodennej stravy pre udržanie správnej hladiny cholesterolu a pre zdravie srdca (3).

load...

5. Vysoký krvný tlak:

Arašidový olej obsahuje mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú užitočné na zníženie vysokého krvného tlaku. To nepriamo pomáha znižovať riziko srdcových chorôb (4).

6. Akné:

Trvať niekoľko kvapiek arašidový olej a premiešame s 2 - 3 kvapky limetkovou šťavou. Jedná sa o ortodoxný liek na liečbu akné. Arašidový olej je bežne používaný pre prirodzenú starostlivosť o pokožku a pre suchú pleť. To tiež dáva úžasné výsledky chránia pokožku z čiernej bodky (5).

7. Žalúdočné ťažkosti:

Arašidový olej pomáha predchádzať mnohých ochorení žalúdka. Je to výborný prostriedok na liečbu ochorení, ako je zápcha, zažívacie ťažkosti, hnačka, atď

8. Posilnenie telo:

Arašidový olej je veľmi bohatým zdrojom bielkovín (6). To by mali byť konzumované v miernom množstve denne pre budovanie svalov a telo posilňovanie.

9. Aromaterapia:

Arašidový olej je široko používaný v aromaterapii, pretože má veľmi ľahký a orechové arómu. To možno využiť pre masáž tela za veľmi relaxačné a omladzujúce zážitok (7).

10. Antispasmický:

Pacienti s diabetom by mali používať arašidový olej pravidelne k zlepšeniu úrovne inzulínu svojho tela. Tento olej pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi na normálnu a reguluje hladinu cukru v krvi (8).

Starostlivosť o pleť 11.:

Mnoho mlieka a krémy obsahujú arašidový olej. To možno nájsť najmä v vyrážku krémy a kúpeľové prípravky, známe ako "arašidovom oleji". Niektoré bradavka krémy môžu tiež obsahovať arašidový olej pre hydratáciu (9).

12. Lupy:

Zmiešajte lyžicu arašidového oleja s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a tea tree olej do čistej misy. Aplikovať tento na pokožke hlavy. Nechaj to na 2 - 3 hodiny a opláchnite šampónom a vodou. Jedná sa o prírodné antiseptikum liečiť lupy (10).

Zdravotného 13. Vlasy:

Arašidový olej znižuje straty proteínov, zahusťuje vlasy, pridáva vlhkosť štiepeniu a regeneruje poškodené vlasy. To tiež znižuje odlupovanie pokožky hlavy (11).

14. Hladký pery:

  • Naplniť hrnček s teplou vodou.
  • Jemne čistíte pery zubnou kefkou po dobu 3 - 4 minúty.
  • Utrieť vaše pery s bavlnou navlhčeným teplou vodou do hladka.
  • Odstreľovacie voľnej kože.
  • Masírujte pery s arašidovým olejom.

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, nechajte ju cez noc získať mäkšie pery!

Dúfam, že ste našli tento článok informatívne. Myslíte si, používať arašidový olej?

load...