Zdravie a wellness

10 najlepších zdravotných prínosov vápnika

10 najlepších zdravotných prínosov vápnika

Viete vápnika je asi 1,5 až 2 percentá z našej aktuálnej telesnej hmotnosti? No, všetci sú oboznámení s mliekom fúzikmi (detstva reminiscencie). Mlieko je často súvisí s vápnika, ktorý je dôležitý pre vývoj silných kostí a zdravých zubov. Ale výhody vápnika je viac než len to a hrá dôležitú úlohu v oblasti zdravia tela v mnohých iných cestách tiež. 99% vápnika sa nachádza v kostiach a zuboch; druhá jedno percento hrá dôležitú úlohu v iných telesných funkcií, ako je prenos nervových a svalových funkcií. Čo je dôvod, prečo je veľmi potrebný vápnik pre zdravie.

Kategória Vápnik: príjem referenčných živín (rni)
0-12 mesiacov 525 mg - deň
1-3 roky 350 mg denne
4-6 rokov 450 mg - deň
7-10 rokov 550 mg - deň
11-18 rokov (ženy) 800 mg - deň
11-18 rokov (muži) 1000 mg - deň
Dospelí 700 mg - deň

Jedlo itmes ako sú syry, fazuľa, brokolica, losos, jogurt, hnedá ryža, pomaranče, kapusta, hrášok a sú dobrým zdrojom vápnika.

Poďme sa pozrieť na top 10 výhod tohto nádherný dar prírody.

Zdravie Výhody vápnika:

Tu sú rôzne zdravotné výhody vápnik.

Vývoj 1. Bone:

Vápnik pomáha predchádzať osteoporóze. Vápnik je najdôležitejšou živiny pre vývoj silných kostí, najmä u detí a mladých dospelých. Vstrebávanie vápnika a vývoj kostí je na svojom vrchole až do veku 20 rokov, a postupne znižuje potom. Dostatočné množstvo vápnika a vitamínu D prispieva k zvýšeniu kostnej hmoty u rastúcich detí a mladých dospelých.

load...

2. Obličkové kamene:

Niektorí hovoria, že vápnik vedie k obličkový kameň, ale je to mýtus. Výskum teraz dokazuje, že príjem vápnika chráni pred extrémne bolestivých obličkových kameňov, ktoré poškodzujú sliznice v tele.

3. Predmenštruačný syndróm (PMS):

Výskumy týkajúce PMS ukazujú, že nízka hladina vápnika a vitamínu D môže viesť k vápnika negatívne reaguje s estrogénu a progesterónu, ktoré spúšťajú PMS. Lekári odporúčajú denný príjem 1000 miligramov vápnika a 1000 do 2000 jednotiek vitamínu D v prípade PMS.

4. Krvný tlak:

Pravidelná konzumácia vápnika prírodného zdroja alebo doplnkov pomáha regulovať alebo znižujú krvný tlak. To je tiež užitočné pri liečbe vysokého krvného tlaku.

load...

5. Rakovina:

Antioxidačné-bohatej stravy preventívne proti rakovine, ale výskum ukazuje dôkaz, že správne množstvo vápnika môže pomôcť zbaviť hrubého čreva, vaječníkov a prsníka.

6. Kardiovaskulárne choroby:

Dostatočný príjem vápnika môže znížiť riziko kardiovaskulárnych chorôb a vysokého krvného tlaku. Cievy srdce a krvný sú prepojené našej nervovej sústavy. Nedostatok vápnika môže viesť k srdcové ťažkosti a vysoký krvný tlak.

7. Zdravý úsmev:

Vápnik je dôležitým prvkom pre zdravé čeľustných kostí a drží zubami na svojom mieste. Avšak, vápnik vyžaduje fosforu pre maximálnu prospech kostnej posilňovanie. Detské zuby vyžaduje správne vápnik a fosfor pre vytvorenie tvrdú štruktúru rastu. Vápnik dáva zdravé čeľustnej kosti a chráni proti rozpadu zuba. Baktérie a tartar nie sú ľahko prospievať v dobrých ústnej hygienické podmienky.

8. Balance pH Level k Alkaline:

Spracované cukry, sódovky, a nezdravé potraviny, aby sa telo veľmi kyslá na pH stupnice. Môžu spôsobiť hypertenzia a obličkové kamene. Vápnik môže predísť tomuto problému a aby sa telo menej kyslé.

9. Chronické ochorenia:

Vápnik hrá veľmi vážnu úlohu v boji proti chronickým ochorením. Zvýšený príjem vápnika môže viesť k nižšiemu riziku niektorých chronických ochorení.

10. Chudnutie:

Vápnik pomáha pri zvyšovaní tempa metabolizmu. Vápnik bráni priberanie na váhe, pretože spaľuje tuky a uloží menšie množstvo tuku.

Niektoré dôležité tipy na spotrebu vápnika:

  • Vyhnúť predávkovania vápnika, pretože to môže mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie.
  • Pred prijatím akýchkoľvek doplnkov sa poraďte s lekárom.
  • Nedostatok vápnika môže spôsobiť kŕče, bolesti kĺbov, búšenie srdca, zvýšenej hladiny cholesterolu, pomalé rýchlosti pulzný, nespavosť, poruchy rastu, nadmerná podráždenosť, lámavé nechty, ekzém, necitlivosti alebo mravčenie v rukách a / alebo nohách.
  • Tehotné ženy by mali zahŕňať dobré množstvo vápnika v ich strave.
  • Vápnik musia byť získané z prírodných zdrojov.

Zdroj obrázku: 1

load...