Zdravie a wellness

Kokosový olej pre Zápcha - najlepší prirodzený laxatív

Kokosový olej pre Zápcha - najlepší prirodzený laxatív

Trpíte zápchou, ktorá nezlepší ani po prežüva desiatky banánov a pitie litrov teplej vody? Tam sú niektoré typické hygienické podmienky, ktoré nemožno nazvať choroba, napriek tomu spôsobiť značné nepríjemnosti a viesť ku komplikáciám. Jedným z ukážkovým príkladom je zápcha.

Vedeli ste, že kokosový olej môže pomôcť liečiť zápchu? No, to robí. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Ako sa Zápcha vyskytnúť?

Ako v skutočnosti, akékoľvek jedlo, ktoré jete podstúpi proces v tráviacom trakte a pečeni a je nakoniec vylučovaný. Ľudské telo má prirodzený proces vylučovania, ale občas sa dostane predĺžená a narušený, a to vedie k zápche. Stolička, keď je nanášaný v hrubom čreve dlho, dostane kalené. To sťažuje črevnej svaly tlačiť von cez konečník.

load...

Prečo Zápcha prebiehať?

Zápcha môže byť spôsobená množstvom faktorov. Tie obsahujú:

 • Chudobní stravovacie návyky (nedostatok vlákniny v strave a jesť príliš veľa nezdravé jedlo)
 • Nedostatočná vody a tekutín
 • Príjem niektorých liekov
 • Nedostatok aktivity a bývanie sedavý spôsob života
 • Konzumácia mliečnych výrobkov vo veľkých množstvách
 • Tehotenstvo
 • Depresie

Niekedy, kombinácia týchto faktorov môže tiež viesť k nepravidelnej stolici, ako deti i dospelých (1).

Možnosti liečby na zápchu

Existuje veľa možností, ktoré môžete použiť, ako sa zbaviť zápchy. Existuje toľko OTC lieky a preháňadlá, ktoré môžete použiť (2). Avšak, to je rozumné, že ste sa uchýliť k prírodné prostriedky. Môžete si vybrať z vybraných prírodných terapií pre úľavu od zápchy. Tým sa znižuje riziko nežiaducich účinkov. V tomto ohľade, kokosový olej vyzerá ako silný roztok pre liečenie zápchy.

load...

Kokosový olej pre Zápcha

Je kokosový olej dobré pre zápcha? Kokosový olej je jedným z najlepších prírodných preháňadiel, ktoré si môžete vybrať získať úľavu od zápchy. Olej z kokosového vláknité povahy, a to pomáha metabolizmu v ľudskom tele. Pridanie kokosový olej do jedla môže pomôcť vyriešiť nepravidelné pohyby čriev.

Kokosový olej, v najčistejšej forme, obsahuje mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v uvoľnení stolice. Tieto MCFA zvýšiť energiu črevných buniek, a to urýchľuje látkovú výmenu (3). To tiež pomáha zmäkčiť stoličku. Pomocou kokosový olej rieši občasné aj chronické prípady zápchy, ako sa zistilo.

Tiež je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že jesť mäso kokosového orecha a spotrebováva olej je tiež prínosom pre celkové zdravie. Pomáha proces trávenia a tiež robí vaša pleť žiarivejšia. Kokosový olej je veľmi cenovo dostupné, a je k dispozícii po celý rok.

Ideálne Dávkovanie

Ako užívať kokosový olej na zápchu? Spočiatku si môžete predstaviť malé množstvo kokosového oleja do jedla každý deň, získať úľavu od zápchy. V ideálnom prípade môžete pridať pol lyžičky oleja na obed aj večeru. To by malo byť v poriadku pre začiatočníkov. V prípade, že výsledok je tolerovateľné, môžete pridať trochu viac oleja do svojho jedla postupne. Ľudia s prípadmi opakujúcich sa zápchou možno pridať 1 lyžičku kokosového oleja do potravín dvakrát alebo trikrát denne. Avšak, ak nie pridať veľké množstvo oleja do potravín.

Spôsobov, ako pridať kokosový olej do potravín

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete pridať kokosový olej do potravín:

 • Môžete pridať kokosový olej do krémov vyrobených doma. To môže byť tiež pridaná do rôznych ovocných štiav.
 • Môžete posypeme trochu kokosovým olejom na vrchole šaláty na raňajky.
 • Tento olej môže byť tiež pridaná do horúcej polievky, dusených pokrmov a kari pred jedlom.
 • Môžete kombinovať niektoré kokosový olej namiesto masla alebo margarínu a pritom pekárenských výrobkov doma. Môžete ho pridať do cesta pritom rôzne druhy chleba a koláčov.

Používanie Kokosové iným spôsobom zmierniť Zápcha

Môžete použiť aj iné časti kokosu, iné ako svoje ropy, získať úľavu od zápchy.

1. Mäso Coconut

Kokosový mäso je vynikajúca. To môže byť jeden surový alebo pripravené do rôznych misiek (4). Je dobrým zdrojom prírodného vlákna príliš. Ak je vaša strava chýba vlákna a ktorá vedie k vzniku nepravidelné pohyby čriev, jesť mäso kokosového orecha je jedným z riešení. Mäso môže byť mäkký alebo polotvrdý založené na veku plodu. Predkladaný vlákien v kokosovom telo absorbuje vodu a pomáha pri tvorbe stolice mäkšie, čím sa prejsť ľahko črevom a minimalizuje pravdepodobnosť zápcha.

2. Kokosovým mliekom

Vyrobený extrakciou kokosové mäso, kokosové mlieko chutí chutné. Používa sa predovšetkým pre kulinárske účely, to môže byť tiež použitá na vyriešenie problémov zápcha. To tiež obsahuje vlákninu, ktoré môžu pomôcť problémy s ľahkosťou, s pohybom čriev.

3. Coconut Water

Kokosová voda chutí skvele, a to môže pomôcť pri zmierňovaní zápcha. To tiež ponúka niekoľko ďalších zdravotných výhod (5). Avšak, pitie kokosová voda v prebytku môže spôsobiť hnačku. Takže, majte na pamäti.

Body Ak chcete mať na pamäti

Existuje niekoľko vecí, ktoré by ste mali mať na pamäti pri použití kokosový olej na liečbu problémy s pohybom čriev.

1. Zdravej výživy a životného štýlu

Pričom v kokosovom oleji a ďalšími časťami ovocia vám môžu pomôcť potlačiť problémy zápcha, je potreba prijať zdravej výživy a životného štýlu rovnako. Môžete mať zápchu v šachu tým, že zníži príjem potravín nízkych vlákien. Môžete rozšíriť laxatívny účinok kokosového oleja tým, že jej ostatné príkrmy vlákien. Pravidelným cvičením a dostatok pitnej vody môže tiež pomôcť v tomto smere.

2. Panenský kokosový olej

Nájdete kokosový olej v rôznych formách na trhu v súčasnej dobe. Použitie akéhokoľvek typu kokosového oleja nemusí priniesť požadovaný výsledok pri riešení problémov pohybe čriev. Napríklad, rafinovaný a parfumované varianty nie sú ideálne pre použitie v tejto súvislosti. Rafinovaný kokosový olej obsahuje málo alebo žiadne vlákno. Mali by ste sa rozhodnúť pre unscented panenský kokosový olej, ktorý je bohatý na vlákninu.

3. Vyhnite sa Predávkovanie

Musíte si uvedomiť, že každý človek má iné požiadavky na výživu a ústava nie je nikdy rovnaký. To je dôvod, prečo dávkovanie kokosového oleja denne nie je rovnaká pre všetky dve osoby, vo väčšine prípadov. Predávkovanie môže viesť k hnačke podobné príznaky.

Bezpečnostné opatrenia sa majú prijať pre deti

Všeobecne platí, že deti môžu stráviť kokosový olej, ak je podávaný s potravinami. Avšak, to je rozumné, že ste vyhľadali lekársku pomoc pred podaním kokosový olej interne na dieťa, ktoré trpí pravidelné alebo opakujúce sa zápcha. To isté sa dá povedať o dojčatá.

Prečo Konzumácia Kokosový olej a jeho výrobky môžu byť problematické občas?

Kým mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom, prítomné v panenský kokosový olej a kokosové produkty pomôcť vyriešiť zápchu, náročné kokos môže byť tiež v niektorých prípadoch problematické. Je to preto, kokos má niektoré látky, ktoré môžu spôsobiť zažívacie problémy v určitých situáciách. Medzi nežiaduce účinky patrí nadúvanie, bolesti brucha, kŕče a hnačka. Avšak, tieto príklady nie sú veľmi rozšírené.

1. Fruktóza vstrebávanie

Jedinci s fruktóza vstrebávanie môže čeliť problémom po jedle kokos. Kým kokosový olej nemá fruktózu, ostatné kokosové produkty robiť. Pokiaľ máte fruktózy vstrebávanie, jesť kokosové mäso alebo náročné kokosovým mliekom môže viesť k nadúvaniu a bolesti brucha. Jedným z ukazovateľov tohto stavu je ťažké trávenie medu, hrušky, špargľa a kukuričný sirup pretkaná fruktózy.

2. Fruktan

Kokosový potraviny na báze obsahuje fruktan, ktoré sú fermentovateľné sacharidy s krátkym reťazcom. Tie vedú k zažívacie ťažkosti. Kokosové produkty blokovanie kokosový olej obsahujú túto zlúčeninu. Ak ste fruktan netolerantný, je pravdepodobné, že budete mať problémy s trávením jedla, ako je pšenica, ružičkový kel, cesnak a cibuľa.

3. Salicyláty a amínov

Sú to potraviny chemikálie prítomné v niektorých potravinách vyrobených z kokosového orecha a kokosového oleja. Tie môžu vydláždiť cestu pre zažívacie ťažkosti občas.

Niekoľko lyžice kokosového oleja sú všetko, čo potrebujete pre zdravší životný štýl. Skúste tento liek dnes, a podeľte sa o svoje skúsenosti s nami tým, že komentuje v poli nižšie!

load...